MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mrtvica

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Mrtvica   Mrtvica EmptyPet 23 Okt 2009 - 0:45

Moram priznati da mi je ova reka najdraza od svih na kojima sam bio, prelepa priroda,cista, pitka voda. Osecaj kada se krene uz nju je kao da postajete sve manji i manji, na kraju ste samo tacka u toj divljini. Posetio sam je sa Mikijem nakon pecanja na Tari, i iskren da budem zao mi je sto na Tari nismo bar malo manje pecali.... Cak ni cinjenica da ni Miki ni ja nismo izvukli ni jednu ribu ne menja moj utisak.

Kako smo stigli na vodu,cini mi se, jos iz daleka smo krenuli da zabacujemo, maksimalno skoncentrisani....par voznji i pocelo je....udarci se dogadjaju jedan za drugim, uglavnom je to bila sitna pastrmka, uzme muvu toliko brzo i iznenada da covek nema sanse da je nabode. Kretanjem uzvodno reka je sve lepsa, vidjamo ribe kako kupe, krijemo se u zbunju nebi li ugledali nesto vece, ali samo pastrmke do oko 30ak cm su bile na mirnim delovima...

Kad sam primetio palo drvo u vodi, crne stene na dnu, brzacic kako titra ispod grane.... pa jos i skok solidne ribe morao sam da zabacim,dok je Miki pricao sa cuvarom. U max 5 prolaza riba mi se tri puta podizala i ja je masio, a dobra je bila, naravno ustupam mikiji mesto i kod njega isto, sem sto je on na tren imao ribu, za delic sekunde na stapu...nastavljamo dalje, ostavljam mikija na jednom lepom brzaku,naulasku u dubok vir i idem dalje, mrak je sve blizi a riba sve vise kupi na povrsini ali ne udara, na kraju u zadnjem momentu krecemo ka kolima, ne znamo put najbolje a i obraslo je pa ne smemo da dozvolimo da nas mrak uhvati. Na kraju palimo cigaru u kolima i nemozemo da sakrijemo nase odusevljenje, cak ni Miki za koga je to malte ne domaca voda.

A sad malo slika, nisam imao kad sa slikam od pecanja Smile



Mrtvica P9290307

Mrtvica P9290309

Mrtvica P9290308

Mrtvica P9290317

Mrtvica P9290318

a ovo je usce u Moracu, na samim sastavcima sitna pastrmka je kupila bas aktivno,sto me je radovalo jer ima ribe, cak se i na slici vidi jedan klobuk u daljini na moraci

Mrtvica P9290303

a ovo je mesto gde smo imali te udarce fine pastrmke, Miki na neke jednodnevke ako se ne varam, a ja na klinka-naravno i to ljubicastog Smile)))

Mrtvica P9290313

skroz levo se nazire ta grana u vodi
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyPet 23 Okt 2009 - 9:02

LJUBIČASTI klink to bateeeeeeeeeeeeeeeee cheers
Lepa rekica!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyNed 16 Sep 2012 - 0:43

Tri godine je proslo od mog poslednjeg pecanja na ovoj reci. Nista se ne menja, priroda to sporo radi. Nazalost ljudi su je maksimalno ispraznili. U bistroj vodi kakvu ima Mrtvica mora se videti puno vise rube, barem kako bezi.

Otisavsi na odmor u CG prioritet bi je bio da budem sto vise sa sestrom koju nisam video bas dugo. Druga stvar je bila pecanje, naravno. Jedan razgovor sa Zeljkom i jedva cekam jutro. Krecemo u 6h ali pecacemo opet jako kratko, svega dva tri sata na vodi. Nebitno, i da je pola sata isao bih.

Stizemo na vodu a tamo se vec presvlace Bosko i Ivica, pozdravljamo se, smejemo se poprilicno bucno, verujem da smo razbudili neke kampere pored nas na livadi Very Happy...

Cim smo stigli na vodu, kod sastavaka sa Moracom pocinjemo da zabacujemo, Zeljko i Ivica se nesto savetuju. Ja samo vodu vidim, nista se ne javlja. Bacam sedza sa zecijom sapom po brzacima ali bez uspeha. Nakon par minuta ipak hvatam jednu bebu pastrmku. Super bar sam se upisao.

Mrtvica Imgp4285resize

Sam, zaobilazim drustvo i odlazim nesto uzvodnije da vidim i most koji prosli put nisam video, znam da je dobar vir ispod mosta i obicno ima ribe koja se vidi...
Malo pre mosta silazim do vode, ispred mene je prelep vir, dubok, sa plitkim brzakom koji ulazi u njega i polako se utapa i usporava u dubini. Nazirem desetak solidnih 35+ cm lipljenova. Prvo pokusavam sa suvom, naravno bez uspeha. Stavljam nimfu, jednu drugu, trecu...i opet nista. Stavljam dramlije na tipet da bih spustio na dno, ali ni to ne pomaze. Nakon petnaestak minuta odlazim dalje.

Mrtvica Imgp4287resize

Mrtvica Imgp4288resizex

polako se krecem uzvodno, svako mesto precesljam prvo suvom a potom i nimfama i apsolutno udarca nema. Prelepi tereni, brzaci, virovi...milina Bozija.

Mrtvica Imgp4289resize

neposredno pre mosta masim jednu pastrmcicu a Zeljko me stize....par fotki ispred mosta.

Mrtvica Imgp4292resize

Malo pricamo, vise zalimo zbog ljudske gluposti i nemara prema ovakvoj reci. Polako se penjemo na most, odusevljen sam. Osetio sam se kao da sam se vratio kroz vreme.

Mrtvica Imgp4293resize

ploca sa natpisom, ko i zasto je premostio ovu reku

Mrtvica Imgp4294resize

sa mosta se vidi bas dosta ribe u viru, od sitnijih pastrmki do krupnih lipljenova. Svaki cas poneka iskoci za muvom. Voda je mirna, jedva se krece, dubina ogromna...zabacis nimfu popusis cigaru i tu si negde, na pola puta do dna.

pogled uzvodno

Mrtvica Imgp4295resize

direktno ispod nas dve pastrmke stoje uz obalu, manja i veca...polako kanap mi klizi niz sprovodnike i muva,nimfa se spusta izmedju riba. Jedan lagani dug potez uvis, manja krece , kontrirao sam kad je krenula ka dole, da se vrati. Jedno zamaranje kroz vazduh i ribica je tu Smile, Zeljko se smeje Very Happy, obzirom da riba i ne radi nesto, ovo jeste bio pomalosasav ulov Smile

Mrtvica Imgp4301resize

Sustizu nas Bosko i Ivica, ivica silazi ispod mosta i hvata jednog lipljena ja polako stajem iznad njega, dvadesetak metara uzvodno. U vodi se vidi poprilicno ribe, sve zalepljene za dno i jedu... stavljam nekoliko dramlija, mrzi me da cekam da potone muva. Par promasaja, jedno spadanje pristojne pastrmke, jedan mali lipljen i jedna pastrmka izvadjeni.... sve se desava tako sto muva padne na dno ja ja je skoro vertikalno, polako sa sitnim trzajima izvlacim uvis. Udarci se osete jasno a ribe iako nevelike bore se odlicno...

Mrtvica Imgp4303resize

ubrzo je Zeljko morao da ide a i ja sa njim...

Mrtvica Imgp4306resize

Mrtvica Imgp4307resize

Mrtvica Imgp4309resize

i najkrace, pecanje na ovakvoj reci se uvek ureze u pamcenje. Ovo je jedna od retkih reka gde mi ulov i nije toliki prioritet. Neverovatan osecaj koji dozivim pored nje, u netaknutoj prirodi, put kroz vreme su dovoljni da coveku dopune baterije i vrate mu snagu.
Nazalost i ovu reku ce potopiti, trudicu se da uvek kad mogu bar na kratko je posetim dok je ne uniste
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyNed 16 Sep 2012 - 22:19

Nevjerovatna priroda!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyUto 4 Jun 2013 - 22:09

danas sam opet posetio ovu reku. nije me sprecilo ni to sto kisa pada danima, sto je voda za metar veca nego sto treba..... samo sam zeleo odmor. i dobio sam ga. ribu uhvatio nisam, mada je par pegavih se javilo cak i na povrsini. od silnih mesta koja se mogu pecati tokom leta, sada su to samo dva do tri mesta. voda je ogromna bas. slike kacim uskoro
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyČet 6 Jun 2013 - 18:27

Ajde, ajde umes ti to i bolje Smile
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyNed 6 Sep 2015 - 16:12

pretrcao sam je prije par dana, cekajuci neke spin-erase da se popnu do na sastavke

Mrtvica Im314m

Mrtvica 2vl1vte

Mrtvica 2qtads3

Mrtvica Adylpu

Mrtvica 24w7el3

Mrtvica Ei2kxu

Mrtvica 1tu2kh

Mrtvica Iw0o6b

Mrtvica 141tcab

Mrtvica 9zyv6s

Mrtvica W86a9e

Mrtvica 2zrmhhw

Mrtvica 73dncm

Mrtvica X4n055

Mrtvica 2q9e8bb

strimer veliki pa nemam problema sa ribicama,samo ga doprate,
ali sam zato pred danilov most masio doooobru ribu..
pretoplo za pecanje,al predobro za uzivanje.

ps.ako sam precero sa brojem fotografija u jednom postu, mogu da ih izdijelim.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptyNed 6 Sep 2015 - 17:14

Ma kakvi preterao... Samo kači!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica EmptySre 16 Sep 2015 - 23:25

Auuf Sale, al' nam vadiš mast Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mrtvica Empty
PočaljiNaslov: Re: Mrtvica   Mrtvica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mrtvica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: