MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Bazen

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:05

100ka ::
ZORAN R. ::
Neko skuplja marke, neko mašnice sa brushaltera ženske lovine, neko kamenje neobičnih oblika, neko baca mušičarski kanap, a ja, ja sam malo oštećen – ja volim da pecam, ne zamerite!

Podržavam sve podebljano (boldovano) Very Happy

Jel ? Shocked
Ja sam do sada živeo u ubeđenju da si ovde zbog heklanja... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 60
Datum upisa : 27.08.2009

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:32

Eh, izgleda da ću ja dugo i dugo (bar se nadam) da donosim radost deci... A šta bih inače i radio sa stotinama mušica a biće ih i više zimus... A Galovičani, dobre duše, oće sirotom ostarelom čiki da namotaju po neku (naročito kad vide čikine kreacije pa umru od smeha) te se tako nakupi... A i čika će se izveštiti vremenom pa ili da ih prodajem (Cijena? Prava sitnica... Jedno 100 eura komad pa ko voli nek izvoli...) ili da ih poklanjam...

A sa jačim predvezima, tipetima i ostalim karakondžulama realno je pretpostaviti da ću vremenom prokrčiti obale tako da će ostali imati mnogo više prostora za mahanje, mendinge i ostale veštine...

Osnovno u ribolovu pa i mušičarenju, u životu generalno, je edukovanje mladih na polju očuvanja prirode – voda, vazduha, živog sveta, prirode jednom rečju!
A posle toga tek dolazi edukacija o tehnikama ribolova pa i mušičarenja ako se isto u ribolov svrstava. Muka mi je više o pričama o ekologiji a posebno kada u Galovici u zimskim mesecima stojimo ispred zgrade duvaneći i kad vidim kako pobornici mušičarenja (pobornici čiste prirode, ispravite me ako grešim) zafrljače pikavac na ulicu! Čast izuzecima, ali većina se i dalje tako ponaša iako sam izumeo „rupu na saksiji“ – izneo pikslu napolje! Šta li tek rade u „nepatvorenoj“ prirodi kad ih niko ne vidi?! Verovatno ispuštaju ulje iz kartera na neku livadu pored puta i slično...

Pokušaću ponovo sa naglasim, kao što sam već napisao ranije: „MISLI GLOBALNO, DELUJ LOKALNO!“

Ako nastavim, neće me više primati u Galovicu a lepo sam obećao Bokiju da neću više da pišem...

Da ne spominjem priče koje čujem o masakriranju riba, nadimcima tipa „mesari“ i slične stvari, koje sam mislio da neću čuti od ljudi koji dolaze u Galovicu... Eh, krhka je ljuštura civilizacije...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:48

Bravo za Zox-a!
Kako si pogodio da sam juče spakovao heklicu u kutijetinu sa priborom i materijalom?!
Da ti nije vidovita Zorka u rodu?

Konca imam pa kad opletem po miljeima...! U toku je nabavka šema za heklanje, kukičenje... A kao mali sam vezao goblene pa bih mogao i to da upražnjavam, duga je zima... Ako su Vilerovi još na ceni, može da bude i profitabilno!

A kad dođem u napast da pravim mušice, heklica se može korisno upotrebiti na kratkim gumicama, dlakama i tsl., kako bi se vezao čvor za nožice! (Nemoj ovo nikom da kažeš, to ću da patentiram!)
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:56

Za Protu:

Hmmm,

To sa Športskim ribolovom postaje ozbiljno! I Boki mi nešto napomenu na tu temu ali nemam pojma o čemu se radi?! Rekoh i Bokiju da sam Vjekoslavu Vrbaniću pisao pre jedno 6 meseci ili više i da nije to pismo objavio, što je i normalno pošto sam spominjao njihove dragovoljce (domoljubce ili već) kao i „prevođenje“ sa srpskog na hrvatski (uključujući i Goranove i Acine tekstove). Hoće li mi neko reći, konačno, o čemu se radi?

P.S.
By the way, ima li negde Športskog ribolova, otkako je pukla Futura plus (nekoliko meseci) ne mogu nigde da ga nađem! A samo na tim kioscima sam ga nalazio...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:57

ZORAN R. ::
Bravo za Zox-a!
Kako si pogodio da sam juče spakovao heklicu u kutijetinu sa priborom i materijalom?!
Da ti nije vidovita Zorka u rodu?

Konca imam pa kad opletem po miljeima...! U toku je nabavka šema za heklanje, kukičenje... A kao mali sam vezao goblene pa bih mogao i to da upražnjavam, duga je zima... Ako su Vilerovi još na ceni, može da bude i profitabilno!

A kad dođem u napast da pravim mušice, heklica se može korisno upotrebiti na kratkim gumicama, dlakama i tsl., kako bi se vezao čvor za nožice! (Nemoj ovo nikom da kažeš, to ću da patentiram!)
E jesi navalentan, pa ja sam qotirao Jocu Twisted Evil
Aj sad kad se hvalimo, "Kosovka devojka" na prodajuuuuuuu Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 14:51

Opet negodovanja i slično,na šta sam se već trebao navići.

Naravno,može riba da se uhvati na mnoge načine.Između ostalog mrežom,dinamitom,bombama,šta ima veze,riba je tu.Bili smo,pecali,imali ribu,neko je pustio,neko poneo.Šta će nam onda štapovi,strune,čekrci,muve,to je sve bez veze.A pogotovo ona četvorica kretena koji su dali sve od sebe da bi Srbiju davno prije "belog šengena" predstavili Evropi.

Mi imam naš stil,EJJJJ,na pola metra strune,lovimo ribu.A i na toj Drini,lovit ćemo kad i ona lovi na 5 - 10 metara.Pa mi smo ,EJJJJ.

Ovim povodom molim moje kolege,Jocu i ADMINa da me oslobode obaveze moderatora na sajtu,jer stvarno nemam više mogućnosti ni vremena da učim,zalažem se za nešto,jer mi to ovdje izgleda kao utopija.

Svim mojim prijateljima sa ovog foruma se izvinjavam ako sam ih nekad nečim uvrijedio,nikad mi to nije bila namjera.

A ostali...lovite ribe i uživajte.Bez mene

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 15:38

Nemoj, Zeko, deca te mole!
Ionako te retko ima pa još ako nestaneš potpuno...!

Nemoj se ljutiš, što bi Kinezi rekli: „Neka cveta hiljadu cvetova!“. Kad bismo svi bili isti život bi bio mnogo dosadan i siromašan! Neko baca, neko ne baca, sve valja (osim Nobelovaca, Tesli, Hitlera i ostalih istrebitelja živog i neživog sveta)!

Dođi ti da mi popijemo koje pivce i da se dogovorimo da idemo negde na pecanje a može i bacanje, što da ne bi moglo! Malo pecamo, malo bacamo a u pauzama pijuckamo pivce i lamentiramo o prolaznosti života! Pa posle toga negde na (dobru!) riblju čorbicu i to u neku čardu sa zgodnom, drusnom kelnericom... Pa okrenemo na vino i neko dobro mezence pa dođu tamburaši, pa se poskače po stolovima (gledao ovakve scene po Mađarskoj) i eto sreće i veselja!

Pa se prenoći u čardi a konobarica(e) izgubila poslednji bus pa morala i ona(e) da prenoći(e)... Pa nas dotične probude u pet ujutru sa vrućom crnom (mislim na kafu!), omletom od deset jaja sa zdravo debelom slaninom pa nas izbace na reku da pecamo...!

To je život a ne Forumi i forumčići...

Do skorog viđenja, sve najbolje!
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 461
Godina : 54
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 15:58

Zeko,
Niko ovde ne kritikuje ni tebe ni tvoj rad niti flycasting kao takav. Jednostavno pocetnici u koje i sebe ubrajam daleko vise vole da uhvate ribu nego da su im lupovi ko iz udzbenika.
Ako nekom flycasting pricinjava zadovoljstvo njegovo veselje.
TI prvi kao EFFA instruktor MORAS da pokazes daleko vise razumevanje za ove druge. Na kraju krajeva to te i tvoja titula obavezuje. Mozda to nekad deluje kao visoka planina ali i najvise su odavno osvojene. Dobar nastavnik mora da ima razlicite pristupe razlicitim ucenicima. Ih kad bi sve bilo crno i belo daleko bi nam lakse bilo. Zato Zekane PROMOVISI flycasting, otvaraj nove teme u vezi sa istim, pricaj, drobi, delji...
Samo tako mozes opravdati zvanje koje ponosno nosis.
Puno pozdrava
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 16:13

vlajkoni ::
Zeko,
Niko ovde ne kritikuje ni tebe ni tvoj rad niti flycasting kao takav. Jednostavno pocetnici u koje i sebe ubrajam ...

Ti početnik, da ćutiš, još sanjam ono tvoje zamahivanje i šetnju.... lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 17:24

pedjabg ::
Cenim posvecenost cilju, ma koji to dobar cilj u okviru musicarenja bio, ali ... pecanje je pecanje.

Потписујем.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 19:21

Fly casting je i uvijek će biti u službi fly fishinga.Kao i fly tying.Ali,kao što svakog petka vježbate uz Gorana u Galovici vezivanje,tako se vježba i bacanje.

Vlajko,zamisli sebe da odeš nekad,uskoro na Slovenske vode.Tamo su kontra struje normalna stvar.Imaš u jednoj matici tri struje.Kako prezentovati muvu da uhvatiš ribu?

Gradac,sa zabačajima od dva metra i Drina,sa drugom krajnosti,mada i tekako teška,nemaju veze,tok je čist.

A evo ti i najbliži primjer.Kako pravilno baciti suvu muvu da je pokupi pastrmka na dijelu Vrela pred mostom,sa strane parkinga?'Leb i smoki se ne računa.

Ili misliš da je ona stara,"lak ovaj njemački sam' moraš puno 'odat'",upotrebljiva i u mušičarenju?

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6803
Godina : 36

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 23:07

Na ono što je Vlajko napisao ja nemam šta da dodam. Zeko kad si uspeo da isteraš svoj san do kraja i postaneš instruktor, sad ti predstoji jedna teži zadatak da mene i ostale pacere pretvoriš u dobre FC-ovce. Znaš i sam da imam jako malo slobodnog vremena, pa i kad ugrabim idem na pecanje muva/varka sve jedno ne biram mnogo ja sam "svekar". Voleo bih da imam više slobodnog vremen pa da se posvetim malo ozbilnije i FC-u da mogu i ja sirom da odem na Drinu. A do tad za ove rečice na kojima pecam ovo što znam je zadovoljavajuće.

Ovo što si pitao Vlajka za Vrelo možda može da se postigne uzvodnim zabačajem tako da ti struna napravi trbuh u obliku slova U sa otvorom niz vodu, pa kako se muva približava kaskadi polako skraćuješ tvoj kraj konca. Ako govorimo o pecanju na prvih 10m uzvodno od mosta.

Pure blood moderator
Pure blood moderator

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptySre 2 Dec 2009 - 23:29

Tako je Joco.Zabacaj se zove left bow cast.Teorija je ok,ali da li bi mogao da ga izvedes tako da ulovis ribu,jer je velika mogucnost da ti se predvez postavi izza strune,a muva iza pedveza,i onda ...zaboravi na ulov?

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:05

Nemam pojma iskreno ne verujem da bih od prve uspe oda ga izvedem, mada nikad nisam ni pokušao. Obično sam do sada za situacije kad imam bržu vodu između mene i muve od one koja nosi muvu koristio "reach". Da li si siguran da je levi, zabacuje se na desno ako pecaš sa parkinga na Vrelu, ili se to levi i desni gleda po obali sa koje pecaš scratch

Šta misliš o tome da se krene sa prevođenjem mušičarske terminologije kod nas (ovo pitanje važi i za sve ostale sa foruma)? Smatram da vladam odlično engleskim kao i mnogi ljudi sa ovih prostora, pogotovu mlađe generacije, ali mi malo idu na živce svi ti strani izrazi. Možda je glupo prevoditi dabing, ali starno zašto bi govorili curve cast kad možemo da kažemo zakrivljeni zabačaj.

Pure blood moderator
Pure blood moderator

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:14

Mislim da se leksikon mušičarske terminologije već radi.

Bov ili curve dobija stranu po položaju krivine u odnosu na pravac vrh štapa - predvez.Pa ako se nalazi sa lijeve strane,onda je lijevi i bow.

Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:16

100ka ::

Šta misliš o tome da se krene sa prevođenjem mušičarske terminologije kod nas (ovo pitanje važi i za sve ostale sa foruma)? Smatram da vladam odlično engleskim kao i mnogi ljudi sa ovih prostora, pogotovu mlađe generacije, ali mi malo idu na živce svi ti strani izrazi. Možda je glupo prevoditi dabing, ali starno zašto bi govorili curve cast kad možemo da kažemo zakrivljeni zabačaj.

To se u sloveniji radi a samo oni koji imaju kontakte sa strancima koriste ove termine ali, nedaj bože, kod nas bi to bilo bogohuljenje Twisted Evil
Sakrij ovaj post da ga ne vidi Fly Caster, dobiće zatvor od muke .... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:39

Ama neaktivan je na svim forumima sem na SL.

a baš mi fali.

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:51

Jao čekaj Fly Caster je onaj matori Zoro iz JAR. Hhahah sad se sećam koji je to car cheers

Pure blood moderator
Pure blood moderator

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 0:54

AHA

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 1:01

Zeka ::
Mislim da se leksikon mušičarske terminologije već radi.

Bov ili curve dobija stranu po položaju krivine u odnosu na pravac vrh štapa - predvez.Pa ako se nalazi sa lijeve strane,onda je lijevi i bow.
Očigledno se nismo razumeli ja sam napisao da zabaciš uzvodno tako da kad se formira slovo U otvor slova gleda niz vodu, što znači da pošto pecaš sa leve obale Vrela, vrh luka koji stvara struna ide na desno. Po meni je to onda desni zabačaj.

Evo pogledaj na ovoj šaljivoj slici ti pecaš sa te obale, a ja sa one druge tamo ima i klupa da imam gde da spustim dupe kad se umorim od vatanja ribe Wink
Bazen - Page 3 Vrelobowcast.th

Nadam se da taj leksikon radi neko ko je pismen i kome je posao prevođenje, ovo što mi amaterski radimo po forumima je OK, ali nije za knjigu. Po nekim pisanim medijima bilo je nekih ubi Bože pokušaja prevođenja No

Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 8:58

Decaci, moram nesto da vam kazem!
Bez obzira ko sta (sada) vise voli (u pecanju uopste, musicarenju, ... i sl.), nece mu to tako ostati zauvek, ... setite se svojih ranijih afiniteta. Ko god ce se i dalje baviti musicarenjem (na bilo koji nacin...), imace (u nekom trenutku, ubuduce) potrebu (radi svog zadovoljstva!) da svemu doda jos nesto..., npr. neki meraklijski stap, fly tying, fly casting, daleku nepoznatu vodu, razumevanje... Sto god se bude vise dodavalo (makar i maŠnice...), zadovoljstvo ce biti vece, a zivot lepsi...
Ne moze se ocekivati od svih sve (i sada, a i ubuduce), a nije ni vazno da svi urade sve, ali sam siguran da ce najvise biti uskraceni oni koji nisu dodali razumevanje...
Nemojte misliti da vam ovo kazem zato sto sam ja pecanju dodao sve to; naprotiv, mnogo vise mi nedostaje!
Jedino, siguran sam da je razumevanje (svega toga o musicarenju...) najvaznije...
Svi treba da razumemo zasto neko najvise voli da peca, a neko najvise voli da nesto ostvari (svojom posvecenoscu, vestinom, akcijom...); ili bilo sta drugo.
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 461
Godina : 54

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 9:51

Zeka ::
Fly casting je i uvijek će biti u službi fly fishinga.Kao i fly tying.Ali,kao što svakog petka vježbate uz Gorana u Galovici vezivanje,tako se vježba i bacanje.

Vlajko,zamisli sebe da odeš nekad,uskoro na Slovenske vode.Tamo su kontra struje normalna stvar.Imaš u jednoj matici tri struje.Kako prezentovati muvu da uhvatiš ribu?

Gradac,sa zabačajima od dva metra i Drina,sa drugom krajnosti,mada i tekako teška,nemaju veze,tok je čist.

A evo ti i najbliži primjer.Kako pravilno baciti suvu muvu da je pokupi pastrmka na dijelu Vrela pred mostom,sa strane parkinga?'Leb i smoki se ne računa.

Ili misliš da je ona stara,"lak ovaj njemački sam' moraš puno 'odat'",upotrebljiva i u mušičarenju?
Zekana Zekane,
Vidis da mozes da budes konstruktivan. Najlakse je da se duris i da neces sa nama da se igras. Ne znam za Slovenacke kontra struje ali i na Gradcu imas razlicite brzine toka na zilion mesta. I tu isto tako pecam. Mozda ne znam kako se zabacaj zove ali ga koristim. Interno sve zakrivljene zabacaje zovem kurve cast. Svidja mi se ime. I gde vi to na Gradcu pecate na 2 metra. Nije bas da treba neka daljina ali 10-tak metara je minimum.
Nikad ja nisam sporio da je fly casting veoma bitan deo fly fishinga. Najgluplje mi je kad cujem "ma on dobro baca al da ga vidim na vodi da vata ribu". Sto ne bi vatao, zna da plasira muvu, ima muvu, ima ribe u vodi? To su klasicna Srpska (Bosanska, Crnogorska, Hrvatska, da ne preskocim nekog) posla.
Vezba ne moze da steti vec samo da koristi. Ipak moras priznati da je daleko lakse vezbati vezivanje nego bacanje. Stega udice malo materijala i udri. Mozes danju nocu kod kuce kod nekog ortaka bilo gde. Za vezbanje zabacaja treba ti specificno mesto, vreme i tako to. Treba ti i neko da ti pokaze da te ispravi da ti objasni. Kad se sve ovo uklopi vrlo rado vezbam zabacivanje.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 10:14

dusan.momcilovic ::
Decaci, moram nesto da vam kazem!
Bez obzira ko sta (sada) vise voli (u pecanju uopste, musicarenju, ... i sl.), nece mu to tako ostati zauvek, ... setite se svojih ranijih afiniteta. Ko god ce se i dalje baviti musicarenjem (na bilo koji nacin...), imace (u nekom trenutku, ubuduce) potrebu (radi svog zadovoljstva!) da svemu doda jos nesto..., npr. neki meraklijski stap, fly tying, fly casting, daleku nepoznatu vodu, razumevanje... Sto god se bude vise dodavalo (makar i maŠnice...), zadovoljstvo ce biti vece, a zivot lepsi...
Ne moze se ocekivati od svih sve (i sada, a i ubuduce), a nije ni vazno da svi urade sve, ali sam siguran da ce najvise biti uskraceni oni koji nisu dodali razumevanje...
Nemojte misliti da vam ovo kazem zato sto sam ja pecanju dodao sve to; naprotiv, mnogo vise mi nedostaje!
Jedino, siguran sam da je razumevanje (svega toga o musicarenju...) najvaznije...
Svi treba da razumemo zasto neko najvise voli da peca, a neko najvise voli da nesto ostvari (svojom posvecenoscu, vestinom, akcijom...); ili bilo sta drugo.
Pozdrav svima!

Bravo Dule, ubode ga iz prve cheers
Neko voli popa, neko popadiju a ja protinu ćerku. Twisted Evil Važno je da se "molimo u istoj crkvi" a to je u ovom slučaju mušičarenje Very Happy
I Zeka je sada naš pastir lol!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 11:25

By the way,

Uskoro će fly casting biti potpuno nepotreban!

Upravo radim na pronalasku nalik onim duvaljkama sa strelicama kojima domoroci po Amazonu love živuljke! Vrlo sličan sistem, biće potreban samo tanak najlon - predvez željene dužine (30 - 40 m) i mušica na vrhu! Ispali se na željeno mesto i peca se! Još samo da rešim sistem nalik „bait runneru“ za skladištenje najlona i gotovo! Ne mogu više detalja da otkrivam, sve će biti u patentnoj prijavi...

Ima i druga varijanta, sa krutom strunom koja će se sklapati kao stolarski metar – razviješ dužinu koja ti treba i samo spustiš na željeno mesto – piece of cake! Naravno, materijal ce biti neka grafitna vlakna sa kevlarom ili već (detalji u patentnoj prijavi)...

Sve ostalo je istorija, pardon, budućnost: kupanje u šampanjcu sa 12 Playboy-jevih zečica negde na Bahamima dok jahticu od 50-tak metara vuče neka sabljaraka, čisto da se ne zagađuje priroda izduvnim gasovima motora...

A šta je sa „fly tyingom“?

Hmmm, tu izgleda nema boljeg rešenja od Kineza... Šaka pirinča i sede i motaju 23h dnevno (sat im se ostavlja za spavanje i ostale aktivnosti)... Materijala imaju koliko hoćeš, mada je primećeno u poslednje vreme (po mirisu!) da umesto zečje koriste pubičnu dlaku Kineskinja, no, i to možda nije loše pošto taj miris možda privlači ribe (barem mužjake) – ispitivanja u toku...

Radi se paralelno na genetskom modifikovanju prirodnih mušica, insekata, buba i ostale gamadi. Naime, ideja je da se tokom više generacija pomenute gamadi dođe do sorti koje će biti dresirane da prihvate golu udicu iz ruke pecaroša i da je odnesu na zadato mesto na (u) vodi! (Nešto kao vezani kormorani.) Naravno, tokom genetskih manipulacija biće im napravljene snažne nogice kako bi izdržale borbu pecaroša sa ribom dok drže udicu sa ribom na njoj. Normalno, da bi to izdržale, osim snažnih nogica biće im urođeno da im umesto hitinskog omotača izrasta kevlarski ili titanijumski omotač – kako bi izdržale ugrize riba... Naravno, i u varijanti onih koje odnose udicu na vodu i u varijanti onih koje je odnose pod vodu gamad mora biti dvodihaličnog sistema (traheje + škrge) pošto će osim disanja vazduha morati disati i pod vodom kada one površinske riba uvuče pod vodu.

study study study study Samo naučni pristup daje rezultate! study study study study study
P.S.
Bićete svi moji gosti na Bahamima kada sve ove ideje ovaplotim u šuškavim, zelenim novčanicama! Jedino za one Playboy-eve lepotice će važiti pravo „ius primae noctis“ a sve ostalo će vam biti odmah na raspolaganju!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 EmptyČet 3 Dec 2009 - 13:04

Vlajkoni, 10m je previse za gradac, pitaj bokca kakos
se sunjamo i stanemo ribicama iznad glave Smile

a da ima zilion struja ima, kao i svaka reka, nisu sam slovenske takve, nego je zeka bio samo na mirnim mestima. a i sirina reke je takva da se razlicite struje manje primecuju...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Bazen - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Bazen
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Napredne figure-
Skoči na: