MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bazen

Ići dole 
+6
pedjabg
Zox
100ka
bokac
Prota71
Zeka
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyPon 30 Nov 2009 - 22:17

Al si se pretgo geek
Daj još loma! Ima mesec dana kako si položio bounce

P.S. Ako je Fabisch ovaj u Vision jakni nešto izgleda nije bio zadovoljan tvojim učinkom lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyPon 30 Nov 2009 - 22:44

Bazen - Page 2 2nvw749

Backhand switch

Bazen - Page 2 34nfzlu

Distanca 20m jednom rukom

Bazen - Page 2 Imja6s

I ono najbitnije...Ovo je legenda svjetskog castinaga,gospodin Sepp Fuchs

Photo by www.vogt-flyfishing.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyPon 30 Nov 2009 - 22:45

Herr Fabisch mi je bio i na teoriji sa Mr de Bruinom.Kako su bili zadovoljni???Pogledaj zadnju sliku... Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyPon 30 Nov 2009 - 22:53

Ma znam zezam te malko.
E nek si okačio i bedž i slike!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 0:57

Casting a fly line well is a form of art. Seeing an expert controlling 25 metres of line with little effort and seeing it whizz out in a straight line to land lightly on the surface of the water is like seeing magic.

The whole thing is governed by timing, feel, rhythm and the controlled release of energy.

Without good technique the fly fisherman is at a disadvantage. Most of us learn from a friend or relative and any bad habits they have picked up are then passed on (I know I've been there!). By having tuition from a trained instructor those bad habits can be recognised and then worked on to eliminate them.


Misao uzeta od sadašnjeg instruktora koji je nekad imao problema da baci muvu i prezentuje je ribi.Mislite o tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 1:06

Sve je to lepo,ali i skupo, a srecom,nije bilo previse situacija da nije moglo da se baci ribici. Da olaksava,to je sigurno,ali mi je frka da ne zastranimu castere a ne u ribolovce
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 1:12

Ne postoje casteri.Postoje samo oni koji znaju kad,kako i gdje da upotrebe to što znaju i rade to sa elegancijom,i oni koji siluju sve u životu i sve rade najbolje.Od sastavljanja nacionalne fudbalske reprezentacije do popravke nikad prežaljenog Yuga.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 1:20

Yugo rullez Very Happy
Bazen - Page 2 Yugo

Neko mota neko baca, posle ovi što motaju uče od ovih što bacaju kako bolje da bacaju, a za uzvrat im daju malo muva koje su smotali Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 1:34

Prooporcionalno.Kompenzacija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 2:09

Zekane, nemozes osporiti da ima ljudi koji su debelo zastranili,i samo jure distance...cemu onda oni rekordi u abnormalnim distancama,sa produzenim kanapima.... Naravno da bih voleo da znam gomilu zabacaja,jos bih lakse savladao neke situacije,ali za sad sam zadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 12:18

Za Gradac i većinu ovih naših rečica možeš da bacaš sa pola štapa, efektivna distanca je 5-15m. Mada ako krenemo po Savama i Dunavima tu ćemo već morati kod bradonje na tečaj Wink


Poslednji izmenio 100ka dana Uto 1 Dec 2009 - 13:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 12:37

Wellcome cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 13:14

Thank you, better we found you sunny
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 14:37

Hm, čak i za Gradac bi morao prvo na brifing Razz
Znati i moći izbaciti na distancu, podrazumeva da kontrolišeš strunu a to je potrebno pa makar pecao i na dužinu štapa.... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 15:09

A na kraju uvek dođe onaj čuveni klinac sa leskovakom i glistom na zihernadli i sa potpunim nerazumevanjem problematike castinga i fly tyinga upeca ribu i ode kući...
Nije on kriv, dete, što ne zna problematiku navedenog... On samo peca da upeca ribu... No, dok je mušičara, biće i riba u rekama pa tako cela stvar sa fly fishingom dobija jednu mnogo značajniju dimenziju...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 15:29

ZORAN R. ::
A na kraju uvek dođe onaj čuveni klinac sa leskovakom i glistom na zihernadli i sa potpunim nerazumevanjem problematike castinga i fly tyinga upeca ribu i ode kući...
Nije on kriv, dete, što ne zna problematiku navedenog... On samo peca da upeca ribu... No, dok je mušičara, biće i riba u rekama pa tako cela stvar sa fly fishingom dobija jednu mnogo značajniju dimenziju...

Taj čuveni klinac ima godina koliko i nas dvojica Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 15:46

Ali, stižu neki novi klinci...
Treba to edukovati inače će da nastave sa pecanjem...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptyUto 1 Dec 2009 - 16:08

Ti "novi" klinci uče i ovde a na neke sam jako ponosan, divni su to klinci Razz
Suština i jeste da nastave sa pecanjem i borbom da ponovo mogu da osete sve draži ribolova kada za jedno poodne uhvate 50-60 štuka i zadovoljni ih vrate u vodu, kao što sam ja radio pre 30-40 godina...
Na svu sreću, imamo Zeku, Ivana, Veljka (Acu ne pominjem, on je pokazao i dokazao koliko treba raditi) pa da se krene "čizmama od 7 milja" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 9:21

Uh, zaboravih da stavim smajlije a čovek ozbiljno shvatio...!
To je bila šala... Smile
Primećujem po sebi da što se više bavim mlaćenjem, pardon, mušičarenjem, to se manje bavim pecanjem. To i nije tako loše, manji su troškovi, uslovno rečeno. Interesantna stvar je, u stvari, da su mi troškovi isti jedino što ne idem na pecanje...
Čudno zvuči ali glava počinje da boli...
Pamtim još uvek noćne jurnjave po zrenjanincu kako bi se zauzelo mesto, pamtim kazne koje sam plaćao pandurima koji prikupe harač od 02 do 05 h i odu mirno da spavaju, pamtim izmaglicu koja se diže nad vodom pod prvim jutarnjim zracima sunca, pamtim početak dešavanja na vodi, pamtim prvi „buć“ plovka u vodu i očekivanje prvih trzaja... Da, da, bilo je lepo samo pecati...
Ok, ima i mušičarenje svojih prednosti: više sam u kući što žena (teoretski) pozdravlja... Doduše, već zaključuje da od toga i nema neke vajde – ili čitam neke šarene knjige sa nekim bubicama ili se mlatim sa nekim perjem i dlakama...
Još kad krenem kod Zeke u NS da bućkam po bazenčetu – milina! Za par meseci ima da dobacujem do 50 m! Pa onda takmičenja, sponzori, svetska slava i lova, naravno!
A pecanje? Pecaću po nekim nebeskim prostranstvima – nadam se ne u suviše doglednom vremenu...
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 12:03

Ma meni je stvarno milo kad neko ume da baca na sve moguce nacine, ali meni od olaksanja po izlasku iz kola do olaksanja po sedanju u kola i okretanju kontakt-kljuca samo RIBOLOV nesto znaci.
Koliko je bilo roll casts, double hawls, single hawls, switch casts, mending i drugih andramolja tog dana ne bi se ni pametniji i pazljiviji od mene setili, a kamoli ja.
Ima nekog chara i u fetish-u, npr. mazis strunu kad je provlacis kroz krpicu sa sapunicom, pa kroz silikonsko ulje, pa cistis stapic shvrctch, shvrctch, pa brises cekrk, posebno izmedju... Svako ima neku svoju sitnu perverziju. O pravljenju muva da i ne govorimo...
Cenim posvecenost cilju, ma koji to dobar cilj u okviru musicarenja bio, ali ... pecanje je pecanje.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 12:14

Zox ::
Hm, čak i za Gradac bi morao prvo na brifing Razz
Znati i moći izbaciti na distancu, podrazumeva da kontrolišeš strunu a to je potrebno pa makar pecao i na dužinu štapa.... Twisted Evil
Da ne moram kod tebe na brifing možda Question
O kojoj kontroli strune ti govoriš na dužinu štapa. Moj buraz od tetke je prvi put letos uzeo mahač u ruke i upecao 2 pastrmke (na 1-2 dužine štapa) posle 5-10min pecanja. Za takav vid ribolova svako ko ima jednu ruku i 1/4 mozga može da savlada tehniku za manje od pola sata.

ZORAN R. ::

Pamtim još uvek noćne jurnjave po zrenjanincu kako bi se zauzelo mesto, pamtim kazne koje sam plaćao pandurima koji prikupe harač od 02 do 05 h i odu mirno da spavaju, pamtim izmaglicu koja se diže nad vodom pod prvim jutarnjim zracima sunca, pamtim početak dešavanja na vodi, pamtim prvi „buć“ plovka u vodu i očekivanje prvih trzaja... Da, da, bilo je lepo samo pecati...

Videćeš ti kako izgleda izmaglica u dolini Gradca, i kako izgleda kad ti pastrmka od 30-40cm iskoči iz vode pored muve i onda vertikano padne na nju. U stvari bolje da ne vidiš, da se ne bi rapidno smanjilo dogledno vreme za početak pecanja sa sv. Petrom. Wink
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 12:41

Bravo za pedjubg!
A već sam pomislio da ludim...
Još nisam došao do stadijuma uživanja u mazanju struna i onoga između (još uvek to više volim sa nekom, mlađom naravno, ženskom osobom Smile ) ali nikad se ne zna...
Skoro sam u nekom razgovoru pokušao jednom odličnom bacaču da skrenem pažnju na ribe (iz vode, da me se s obzirom na prethodni pasos ne razume pogrešno): ja njemu o pastrmki, on o mendingu (šta god to bilo), ja udarim na štuku a on mi pokazuje neko zavrtanje rukom, počnem o belici on se nadoveže sa double hallom (ili već), ja o šaranu, on o spey-u...
Posle deset minuta „razgovora“ Rej Čarlsa i Helen Keler, okrenem priču na loše vreme na šta se on nadoveže sa vetrom a ja, obradovan, nastavim o košavi a on počne o zabacivanju u vetar, niz vetar, popreko na vetar...
Tu sam ga i napustio na putu za budistički manastir – rešio sam da se posvetim zenu i umetnosti „pljeska jedne ruke“ čisto da ne bih poludeo pre vremena...
Nemojte me loše razumeti, ništa loše ne mislim o bacaču, naprotiv – jako dobar lik koji to voli, ne branim! Neko skuplja marke, neko mašnice sa brushaltera ženske lovine, neko kamenje neobičnih oblika, neko baca mušičarski kanap, a ja, ja sam malo oštećen – ja volim da pecam, ne zamerite!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:00

Koliko ja shvatam sve ovo, FlyTying i FlyCasting, postoje zbog ribolova a tek kada ovladamo i sa ove dve "veštine" ugođaj je potpun. Vezivanje i bacanje imaju smisla samo ako su neodvojivi deo FF-a a time mislim na ribolov.
Nešto nisam siguran da su Aca, Zeka,Ivan, Veljko ili Seppppp loši ribolovci Laughing
Ja sam imao tu sreću da mi, posle 40 i kusur godina varaličarenja Simson objasni (i uspeo je) svrhu bacanja a onda Zeka "uzeo" pod svoje. Siguran sam da nikada neću biti odličan u tome (mator konj se ne uči oranju Very Happy ) ali nisam imao problem da me "klinci" kritikuju i uče a od tada leđa manje bole i ne kitim okolno rastinje svojim mušicama na sveopšte razočarenje lokalne dece koja su utripovala da ih Deda Mraz više ne voli i ne ostavlja im ukrase za jelku Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:01

ZORAN R. ::
Neko skuplja marke, neko mašnice sa brushaltera ženske lovine, neko kamenje neobičnih oblika, neko baca mušičarski kanap, a ja, ja sam malo oštećen – ja volim da pecam, ne zamerite!

Podržavam sve podebljano (boldovano) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 EmptySre 2 Dec 2009 - 13:05

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

E Tigre,Tigre.....A o "Športskom Ribolovu" će još da se veća cheers geek lol!


Poslednji izmenio Prota71 dana Sre 2 Dec 2009 - 13:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bazen - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bazen   Bazen - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bazen
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Napredne figure-
Skoči na: