MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gacka, Lički biser i ponos Evrope!

Ići dole 
+4
ranko jokic
Zeka
100ka
Aco Ivanovic
8 posters
AutorPoruka
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 15:56

Ovde negde je rođen Rabbit !!!

Reka Gacka - pastrmski dragulj!


Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9784yGacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9687nGacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9714
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 16:46

Prelepa reka samo mislim da Zeka nije rođen tamo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 18:20

Znao sam lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 22:15

Ali je zato tamošnjim porijeklom. Twisted Evil

GAcka je rijeka za koju me pitaju moji prijatelčji iz UK,tačnije Welsa.Željeli bi da ih povedem sa sobom na neko pecanje.Sad imam i vodiča.A dok?Možeš li još jednom ove godine?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 22:29

Mogu prijatelju, vrlo rado, ali u oktobru! Ne mogu pre, zauzet sam ... ionako je oktobar čaroban na Gackoj!

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9733f
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 27 Maj 2009 - 22:39


Ova krivina i 50 metara uzvodno je The Secret Place za Velšanina! Nek olabavi ručicu i vodim ga tamo. Reci mu da je voda toliko bistra da može na 25 metara videti kako nimfa ulazi u usta pastrmki !!!


Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9790x
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 8:12

DR,slike su extra.Mogu samo da zamislim kako sre se naklepali.Mada,znam da je tamo ribolov extremno težak.

Ali imao si i vodiča koji te terene poznaje kao svooj džep.Kako je MIlan?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 11:04

Lovili smo dobro ali nisam klepio nijednu preko 60cm što mi je bio cilj. Mislim na onu potočaru iz Gacke, pravu, braon boje sa oranž pegama!
Milan je vodič #1, nema šta. Međutim, Zdravko Prša je domaći i zna neka sjajna mesta na kojima skoro samo on lovi. Fantazija druže, Gacka je božanstvena!


Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9743z
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 11:33

Ovo nEje humano Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 12:30

Da vidiš kad ovde bubne na suvu Shocked A obala teška, sva u topolama! U obzir dolaze samo vodeni zabačaji, svičerice i spey varijante !!!
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina
ranko jokic


Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 14:21

Ovo je Božiji Raj na zemlji nemam riječi lol! šta da kažem Question od miline da ti pođu sline; Laughing bistro; Ranko!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 18:09

Moja kolegenica sa posla je rodjena tu. Pokazao sam joj slike i rasplaka se zena.
Nazad na vrh Ići dole
Aco Ivanovic
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Aco Ivanovic


Broj poruka : 74
Datum upisa : 26.04.2009

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 19:23

dusan.momcilovic ::
Moja kolegenica sa posla je rodjena tu. Pokazao sam joj slike i rasplaka se zena.

Potpuno je razumem! Gacka je reka puna emocija ... ko na njenim obalama ne pusti suzu - tome nešto fali, sigurno!


Prosledi joj i ove tri, poklon od mene ...


Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9692q

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9722d

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Img9725
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 28 Maj 2009 - 23:14

Aco Ivanovic ::
Da vidiš kad ovde bubne na suvu Shocked A obala teška, sva u topolama! U obzir dolaze samo vodeni zabačaji, svičerice i spey varijante !!!
Znači čist mazohizam, imam ja tako nešto u babovini* samo nema pastrmki na svu sreću.
babovina=suprotno od dedovina

Ona poslednja slika sa zalaskom sunca je totalni svrš Cool

I jedna preporuka za ubuduće, stavljajte slike od 800x600 ili manje pošto veće izlaze iz rama foruma.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyNed 5 Jun 2016 - 17:17

Gacka je zaista lepa reka, u najvećem delu je chalk stream, ali je jako duboka i zarasla, pa se mora loviti isključivo s obale. Najsličniji u najvećem delu kojeg sam video je deo toka Plive, ali i Krušnica i Klokot. Lovi se skoro isključivo nimfama, rekli su mi da su površinski rad i lov na suve muve jako retki. Pre par godina sam imao zadovoljstvo da me prijatelji odvedu, u dosta nepovoljno vreme (kraj marta 2014., čuvene poplavne godine), sa Gackom punog korita do vrha. Relativno je lak ribolov kad se navikne i shvati da nimfu u sporoj, masnoj vodi treba voditi tako da se pusti da potone samo do neposredno iznad podvodnog rastinja, a zatim je povremeno malo dići i opet pustiti da malo potone, sve do krajnjeg izdizanja nizvodno. Meni je jedina pastrmka koju sam tog dana uhvatio udarila u tom krajnjem izdizanju.
Gacka, Lički biser i ponos Evrope! 25q3n9k
Težina nimfe zavisi od vodostaja, kao i pribor; tog dana sam pecao pozajmljenom #6-icom, jer je moja #4-ka bila slaba za jako teške nimfe koje su na ovoj vodi bile aktuelne. I na manoj vodi, bar #5-ica je sasvim odgovarajuća. Suština je da se stekne osećaj da se ne dopusti da nimfa uđe u "travu", jer je tada kidanje jedina mogućnost. Dnevna dozvola bila je 250 KN, oko 35 evra, mislim.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 2:56

Peđa ja tek sada videh ovu tvoju sliku sa Gacke Very Happy
Nisi probao na strimer?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 8:40

Nisam, bila je ogromna voda i preporučili su mi nimfe, i to je radilo. Možda bi i strimer bio dobar, verovatno bi. Nije to pecanje koje bih voleo i izabrao kao prvi izbor, sad kad znam kako je. Ali, tamo ima ogromnih riba i ko to juri, odlično je. Istina, dosta je daleko, ima jedno 7-8 sati vožnje u najboljem slučaju. A  i pomalo je skupo, ali to je cena za lov velikih riba. Drago mi je da sam bio i probao, čak se i "upisao", možda to nekad i ponovim ako bude prilike jer društvo je dobro, pivo (Velebitsko) je odlično i sve druge stvari u okviru toga su ok, samo kad je voda manja, a rojenja bolja, da mogu da mašem peticom-šestica je za moje shvatanje mušičarenja već bliska fizikalisanju.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 14:02

Nisma nešto puno pecao po kraškim reama, ali nekako imam utisak da su dosta teže za pecanje od bujičavih.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 16:18

Jesu malo teze. Obicno je riba izbirljivija. Al ima jos jedan razlog....mahom su sve devastirane. ...
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 17:41

I to. A riba je izbirljivija i zato jer je tok spor, klizi, riba moće duže da šacuje muvu i da odustane ako sumnja u bilo šta, a hrane ima u izobilju i riba nije pod pritiskom da ne sme ništa da propusti, Takođe, strujanja vode su mnogobrojna i čim ponesu muvu neprirodno ("drag"-iša, ili "peder Dragče"), ribe je ne uzimaju, a često se ni ne vidi taj pederski kliz muve koji neće vredeti.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 21:42

pedjabg ::
riba je izbirljivija ... hrane ima u izobilju
Ključni deo slagalice.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyUto 30 Maj 2017 - 23:23

Zato tu dolazi element provikacije. Strimer od 10 cm drečavo roze sa dosta šljasa ili crni ili beli ili šareni :-)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptySre 31 Maj 2017 - 22:44

Babi se snilo što joj je milo...   Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! EmptyČet 1 Jun 2017 - 17:35

Vazda bilo cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty
PočaljiNaslov: Re: Gacka, Lički biser i ponos Evrope!   Gacka, Lički biser i ponos Evrope! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gacka, Lički biser i ponos Evrope!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: