MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Glogovka - hawthorn fly

Ići dole 
AutorPoruka
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

Glogovka - hawthorn fly Empty
PočaljiNaslov: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly EmptyČet 7 Maj 2009 - 8:45

Na recicama, u brzoj vodi i na 'kratkom putu' - moze imitirati i male kamenjarke, i male tamne tulare, i glogovku; cvrsto vezana, moze da podnese kacenje za grane i dr... i da se ne osteti brzo...; mnogo su je koristili neki Skopljanci, ranije kad su ovde dolazili..., pa i ja od tada. No 12, 14; telo osn. konac, rebra zica, grudi polipropilen, krila kokos; nogice iscupkane iglom iz grudi.
Glogovka - hawthorn fly 47308264

Moje omiljene imitacije glogovke za jezero, na Vlasinskom druga polovina maja.
No 12, 14. Zadak isperci crnog letnog pera bilo koje vece ptice ili zivine, svejedno je, porebreno osnovnim koncem, grudi i noge kokos, pokrov grudi ostatak isperka od zadka, krila golub, zavrseno glavom sa osn. koncem
Glogovka - hawthorn fly 67911058

Samo No 14. Telo crni dabing iz zecijeg repa, orebreno crnim najlonom, krila isperci grudnog pera patka, noge - zadnje, cvorom prelomljeni isperci veceg crnog letnog pera, noge - hakl crni pevac, glava osn. konac.
Glogovka - hawthorn fly 54339557

Univerzalne imitacije, lake izrade pa mogu 'da se trose', imitiraju 'sve-malo-crno', mnogo zgodne za pocetnike, pa i za sve ostale...
No 12, 14. Telo crni dabing iz zecijeg repa (tanko), orebreno osnovnim koncem, noge hakl kokoska ili koren (donji deo) veceg petlovog hakla (letnjeg, po mogucstvu)
Glogovka - hawthorn fly 33713009

No 12, 14, 16. Telo crni dabing iz zecijeg repa, orebreno tankom srebrnom zicom. Noge, petlov hakl.
Glogovka - hawthorn fly 92454736

Poslednji put izmenio dusan.momcilovic dana Čet 7 Maj 2009 - 13:34, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly EmptyČet 7 Maj 2009 - 10:03

Dušane od čega je mekonoga, ova predposlednja?

Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly EmptyČet 7 Maj 2009 - 12:37

Aha, dodati su opisi (slikama) naknadno.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463

PočaljiNaslov: Re: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly EmptyČet 7 Maj 2009 - 13:53

По обичају... Ма, боље не може!

Права ствар!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly EmptyPet 8 Maj 2009 - 0:33

Sećam se da sam u nekom broju "Ribolovačkog trofeja" pre možda 10-ak godina (tada jedva da sam umeo da vraličarim) video muvu koju je neki Makedonac trošio za klena najviše je ličila na ovu crnu mekonogu koliko me sećanje služi. Ako je nađem navezaću pa ću okačiti sliku.

PočaljiNaslov: Re: Glogovka - hawthorn fly   Glogovka - hawthorn fly Empty

Nazad na vrh Ići dole

Glogovka - hawthorn fly
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: