MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako postaviti fotografiju u tekst

Ići dole 
+9
bokac
Oholiver
Superfly
vlajkoni
Zox
Zoki
Fishkiller
100ka
Admin
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 14 Jan 2008 - 12:34

Obzirom da neki članovi imaju poteškoća u postavljanju fotografija u svoje postove, napravljeno je malo uputstvo.

Fotografije na forum možete postavljati na tri načina

1. Postavljanje hostovane fotografije.

Kako postaviti fotografiju u tekst Postav11

Odaberete odgovarajući taster na komandnoj tabli gde će vam se otvoriti polje za hostovanje fotografije s vašeg računara, unesete vašu fotografiju, izaberite veličinu fotografije i pritisnete taster HOST IT.

Kad fotografija bude hostovana, odaberite jednu od tri dimenzije fotografije (Thumbnail, image, ili url image) i jednostavno je samo kopirate u tekstu koji zelite da postujete.

Kako postaviti fotografiju u tekst Postav12
Po unošenju fotografije, ponovo pritisnite taster hostovanja da se sa ekrana uklini polje za hostovanje.

Ovo je najlakši način da se postavi fotografija, koja je jasno vidljiva u tekstu posta i trajno ostaje u bazi foruma.

2. Postavljanje fotografije sa interneta

Odaberite odgovarajući taster na komandnoj tabli koji će vam ponuditi polje za unošenje linka fotografije

Kako postaviti fotografiju u tekst Postav14

i dalja procedura je ista kao i u postavljanju hostovane slike. Slika je vidljiva u tekstu posta, ali postoji opasnost da se web sajt, na kome se nalazi dotična fotografija, vremenom ili promeni ili ugasi, tako da slika u tom slučaju neće moći bita vidjena.

3. Postavljanja internet linka sa slikom


Postavljanja internet linka sa slikom je obično kopiranje linka sa interneta na kome se nalazi fotografija. U ovom slučaju, u postu se ne vidi fotografija, samo link, a opasnosti od gubljenja web sajta na kome je hostovana fotografija su iste kao u prethodnom slučaju.
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 14 Jan 2008 - 15:18

Odlično objašnjeno! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Fishkiller
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Fishkiller


Broj poruka : 71
Godina : 51
Location : Blanche Palanche
Datum upisa : 08.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 14 Jan 2008 - 23:21

Ja to znam od odma.
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptySre 16 Jan 2008 - 11:12

Imam problem sa postavljanjem slike sa interneta, nece slika da se zalepi, al resavam ga tako sto prvi snimim sliku u moj folder, a posle je hostujem... Mnogo sam pametan!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 28 Jan 2008 - 14:59

U prvom koraku kada odaberete sliku koju ćete postaviti pre pritiskanja na dugme host it odaberite format u kome želite da slika bude sačuvana iz padajućeg menija, pa tek onda kliknite na host it.
Ako želite samo mali prikaz slike (thumbanil) koji se jednim klikom poveća kopirajte prvi link koji vam ponudi.
Ako želite sliku koja će biti originalne veličine priikazana u postu kopirajte drugi link.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 28 Jan 2008 - 23:13

100ka ::
U prvom koraku kada odaberete sliku koju ćete postaviti pre pritiskanja na dugme host it odaberite format u kome želite da slika bude sačuvana iz padajućeg menija, pa tek onda kliknite na host it.
Ako želite samo mali prikaz slike (thumbanil) koji se jednim klikom poveća kopirajte prvi link koji vam ponudi.
Ako želite sliku koja će biti originalne veličine priikazana u postu kopirajte drugi link.

Sve sam te razumeo confused No Question study pale affraid
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 29 Jan 2008 - 10:10

Zox,
Kad se polaze ovo postavljanje slika? Ponesi puskice valjda ce da prepisemo.
Inace sta mi radi baka J?
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 29 Jan 2008 - 11:20

Postavljanje slika se polaže svaki puta kad pokušate neku od njih da okačite na forum. Ako vam to ne podje za rukom padate Twisted Evil
Shala mala. Ako neko ima problema sa kačenjem slika nek Adminu ili meni pošalje na mejl pa ćemo ih mi okačiti!
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 29 Jan 2008 - 13:05

vlajkoni ::
Zox,
Kad se polaze ovo postavljanje slika? Ponesi puskice valjda ce da prepisemo.
Inace sta mi radi baka J?
More, kanda ću ja ovaj predmet položiti sa dvojkom jer sve što uradim ispada kao Thumbnail Suspect
Puškice sam batalio, sada prelazim na puškomitraljeze i mitraljeze pa kom opanci a kom obojci Laughing
Hvala na pitanju baka J je zdravo i čilo a ja sam zaljubljen u nju Rolling Eyes bar da me usvoji pa da mašemo zajedno Wink
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyNed 31 Avg 2008 - 0:43

Treca slika na kojoj je zaokružena ikonica koja liči na krošnju služi za postavljanje slike koja se nalazi već negde na netu.
A postupak je sledeći: Kliknite desni klik na sliku koju želite da postavite pa izaberite "copy image address" i prelepite to (srpski rečeno "pejstujte") u uokvireni deo pa kliknite OK.

Ako postavljate sliku sa svog računara to možete da uradite mnogo jednostavnije!!!
Dovoljno je da kopirate neki od linkova sa druge slike u zavisnosti od toga šta želite da ti bude prikazano na forumu umanjena slika, slika u originalnoj veličini ili samo link ka slici.
THUMBNAIL,
Kako postaviti fotografiju u tekst Fly-fi10
IMAGE
Kako postaviti fotografiju u tekst Fly-fi10
i IMAGE URL
https://i.servimg.com/u/f58/11/88/36/02/fly-fi10.jpg

Napomena Servimg.com koji hostuje slike ima jednu programsku grešku, dugme copy koje se pojavi pored svakog od postojeća tri linka ne radi pa morate da kliknete desni klik na link koji želite i izaberete copy. Zatim zatvorite panel za hostovanje i pritisnite paste u deo teksta u kome želite da se nadje vaša slika!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyNed 31 Avg 2008 - 3:43

sta fali imageshack-u?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyNed 31 Avg 2008 - 17:45

oholi ::
sta fali imageshack-u?

Ништа баш. Шљака. Ако неко пита, препоручујем: http://my.imageshack.us .

Још кад би постављачи слика користили могућност постављања умањених thumbnail сличица, 'де би ми био крај са дајл-ап везом...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyNed 31 Avg 2008 - 23:29

ja cu se truditi, mada ja i ne postavljam mnogo slika
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPon 1 Sep 2008 - 0:46

Inače koristim photobucket, mada znam da je i imageshack tu negde ako ne i bolji. Ali pošto ovaj forum ima opciju za hostovanje na servimg.com lakše mi je da slike stavljam preko njega.

@Bokac
Sorry matori stalno zaboravim da turim smanjenu sliku Embarassed
Od sad ću se truditi da to ne smetnem s uma!
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 4 Nov 2008 - 19:48

Molim vas nek mi neko odgovori dali se slika pojavi odmah posle hostovanja ili je potrebno da prodje neko vreme( koliko)?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptySre 5 Nov 2008 - 7:49

Trebalo bi da se pojavi odmah, ali je problem što forum brlja u poslednje vreme poprilično scratch
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPet 7 Nov 2008 - 10:08

Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyPet 7 Nov 2008 - 23:40

Da li si uspeo?
Ako imaš problema sa postavljanjem prego IMAGESHACK-a proaj na photobucket-u da otvoriš nalog i tamo okačiš slike, pa ih odande linkuj.
Ako možeš da okačiš slike na imageshack, ali imaš problem da istu postaviš u text ostavi samo link ka slici u tekst, pa neka korisnici sami kliknu da bi videli sliku Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 25 Nov 2008 - 12:49

Molim vas nek mi neko odgovori, juce sam postavio 4 slike svojih musica, 2 slike su bile ko u linku pisanom tekstu. Danas ih nema , ostale su samo druge dve u slici, dok slike prestavljene tekstualno nema .
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 25 Nov 2008 - 22:52

tolefly ::
Molim vas nek mi neko odgovori, juce sam postavio 4 slike svojih musica, 2 slike su bile ko u linku pisanom tekstu. Danas ih nema , ostale su samo druge dve u slici, dok slike prestavljene tekstualno nema .


Na žalost, juče su se mogle videti samo dve slike tvojih mušica. Osim njih, pojavila su se još dva linka (koji su se videli kao URL adrese), ali nisu bili ispravnog formata, pa nisu ukazivali na slike. Administrirajuću temu, juče sam uklonio neispravne linkove da bih poboljšao čitljivost tvog odgovora. Nisam imao drugog izbora nego da ih uklonim, da korisnici foruma ne bi (pogrešno) prijavljivali probleme u učitavanju slika. Zamolio bih te da još jednom pokušaš da postaviš slike ili da mi pošalješ linkove do njih kako bih ispravio grešku.

Izvinjavam se jer sam zaboravio da te obavestim o uklanjanju nekorektnih linkova!

Istovremeno bih ti se zahvalio što slike linkuješ preko "thumbnail" linkova, čime u mnogome oklakšavaš pregledanje onim korisnicima koji nemaju brzu vezu!

Nadam se da imaš razumevanja i da ćeš i ubuduće doprinositi našem forumu!

S poštovanjem,
zaboravni SuperFly
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 25 Nov 2008 - 23:21

Ma za mene je ovaj novi nacin na koji mi se postavljaju fotografije totalno OFF.........gubimi volju Sad
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyUto 25 Nov 2008 - 23:39

Aj što je ti gubiš,al ja nemam pojma kako se to radi.Majke mi.Ubih se da nakačim neke fotke,al ne ide.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptySre 26 Nov 2008 - 3:28

ja sam prestao da pokusavam
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptySre 26 Nov 2008 - 10:04

Nema problema Superfly!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst EmptyČet 27 Nov 2008 - 0:14

@Zeka, oholi, Prota

meni imageshack ne pravi nikakve probleme..? Možda je suvišno, ali da probam...


1. Na http://my.imageshack.us/registration/ otvorite svoj nalog. (Ukoliko nemate, to jest...)

2. Odaberite "akciju" Upload Image - označeno strelicom:

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto1



3. pojaviće se prozor u kome treba odabrati:
(1) lokaciju slike koju želite da postavite na forum
(2) čekirajte opciju resize image?
(3) odaberite odgovarajuću rezoluciju (i veličinu) slike. Ukoliko želite da vam slike budu veličine kao ove
koje gledate (ili malo veće od ovih koje sada gledate!) - izaberite 640x480. Ako koristite slike veće od
ove predložene rezolucije, nećete postići Bog-zna-kakav efekat u gledanju slike na mreži, ni u vizuelnom
ni u informativnom sadržaju.

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto2



4. ovako to izgleda kada birate kao što je predloženo:

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto3



5. dok se vaša slika pohranjuje na server imagseshack-a, videćete ovo:

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto4



6.
po završenom upload-u, možete potražiti vašu sliku. Ovde je kao zamorče poslužila slika moje prve muve urađene na Zoxovoj stegi, u Galovici. Označena je narandžastim okvirom (1). Pored svake slike, pa tako i ove koju ću da postavim na forum, nalazi se taster "i" označen strelicom (2).

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto5



7. Kliknite na "i" željene slike, da bi ste u novootvorenom prozoru videli linkove do vaše slike.

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto6

Da bi ste postavili pregled slike, tzv. "thumbnail" - označite i kopirajte sadržaj označen strelicom (3). Sadržaj nalepite u tekst na mestu na kome želite da se pojavi slika. Tako "linkovani" pregled slike ("thumbnail") se vidi ovako...

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto7

...i može se videti u onoj rezoluciji koju ste odabrali u koraku 3. označen strelicom (3), kada kliknete na "thumbnail". Otvoriće se slika u novom prozoru, te je kasnije možete sačuvati i gledati do mile volje...

Ako, pak želite da se odmah učita vaša slika, kopirajte sadržaj koji je označen strelicom (4). Sadržaj nalepite u tekst na mestu na kome želite da se pojavi slika. Tako "linkovana" slika se vidi ovako...

Kako postaviti fotografiju u tekst Howto7

Pošto nemaju svi brzu vezu, niti sve posetioce zanimaju baš sve slike, dobrim mrežnim običajem se smatra upotreba "thumbnail" slika, odnosno treba koristiti sadržaj označen strelicom (3). Kao što već vidite, izuzetak od pravila učinio sam upravo sada, koristeći slike i samo jedan thumbnail, da bi step-by-step bio jasniji nekome ko ga nalazi korisnim. Izbegavajte takvu praksu. Koga zanima detalj, kliknuće i na "thumbnail"...


That's all folks!

PS: svima koji ovo nalaze poznatim ili nepotrebnim, želim da još jednom pročitaju i usliše želju iz "post scriptum-a"... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako postaviti fotografiju u tekst Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako postaviti fotografiju u tekst   Kako postaviti fotografiju u tekst Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako postaviti fotografiju u tekst
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vi kako ocete!
» Kako ustaviti kozu
» Kako izvaditi udicu
» Kako preracunati mjere

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mala tehnička pomoć u upotebi :: Postavljanje fotografije u tekst posta-
Skoči na: