MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Strimeri za smudja

Ići dole 
+5
simpson H
zvezdan
Oholiver
100ka
ibro realistic flies
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyPet 19 Dec 2008 - 17:51

evo jedan epoxy grgech
Strimeri za smudja  19_dsc02993
Strimeri za smudja  19_dsc02996
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyPet 19 Dec 2008 - 23:47

Ibro strimer je super!
Video sam ove strimere na DVD-u od O.E. Interesuje me kako su ti se pokazali za štuku i koliko su trajni zbog marabua, a zna se kako štukini zubi deluju čak i na varalice?
Da li koristiš rotirajuću sušilicu za pravljenej epoxy strimera?
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySub 20 Dec 2008 - 8:05

odgovori:
koristim rotacionu sushilicu
dobro ih uzima shtuka
Nisu neranjivi za shtukine zube ali ne zaboravi da nijedna mushica kad lovish shtuke ne bude dugo
ovo je namjenjeno za smudja i vertikalno mushicharenje
poslije cu staviti isti samo sa wobbler varijacijom
poz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyNed 21 Dec 2008 - 12:54

Aaaa za barona, pa što ne otvori topci o lovu smudja strimerima. Ako imaš iskustva sa time samo piši. Sad žurim na posao, a ovo večeras prebacuejm u temu o smudju Very Happy
Kao što sam napisao evo otvorih temu o strimerim za smudja.

Ibro gde u SWE najčešće loviš smudja, na rekama, jezerima, kanalima? Da li ga ima u Baltiku u bočastim (slatko-slanim) vodamam kao štuke?
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyNed 21 Dec 2008 - 23:57

Poshto si postavio seriju pitanja odgovorio bih redom
Smudja najvishe lovim na jezerima i to mixanom tehnikom
Vertikal jigging,vertical flyjigging,i klasichno mushicharskim i teshkom shpagom
U mjeshanim slatko slanim vodama ga ima i jako su veliki ali mi je to predaleko te ga nisam tamo lovio
Shto se tiche strimanja smudja tu nekad rade stvari koje nikad nebi ni pomislio da upotrijebish,naime u zadnje vrijeme iz Holandije dolazi novi vid smudjevog pecanja vertical mushicharenje
Mada mu mushicharenje samo lezi u imenu naime peca se na kratke tvrde shtapove kao i vertikal jigging stim shto se ovdje na dno stavi jedno 20 gramsko olovo a iznad na nekih 20 cm mushica sa dvije perlice
Tehnika nije nimalo lagana i zahtjeva chamac i puno zivaca ali donosi toliko adrenalina da se sve odplati
Druga vrlo rasprostranjena tehnika je strimanje smudja isti pribor kao za shtuku samo su mushice dosta manje i dosta koristim wobble mushica
Nekad se desi da naleti shtukerina ali pretezno smudj i grgech
Vrlo osjetljiva tehnika posebno u djelu kad i kako udariti kontru
Toliko za sad pitaj ako te shta vishe zanima
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyPon 22 Dec 2008 - 11:49

Od juche imam vodeni tunel pa sam snimio kako se wobbler ponasha mozete i sami vidjeti kako ova muha radi
http://se.youtube.com/watch?v=uKGxvWYoLAo
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyPon 22 Dec 2008 - 18:22

Ibro, svaka cast za ovaj vodeni tunel. Kako se to pravi ako nije tajna?
Narvno vobler muva je vr' (h sam pojo bio sam gladan) cheers
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyPon 22 Dec 2008 - 19:54

Ja mislim da ima na internetu sheme za izradu vodenih tunela ovaj sam dobio na poklon
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 16:38

Jedan mali filmic gdje mozete vidjeti nekoliko wobblerfly u akciji u vodenom tunelu
http://se.youtube.com/watch?v=smgBBbPCBq4
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 17:10

U bre Ibro ovo ko Rapala Smile

Oholi javi se geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 18:34

lepo rade,ali nemam ti ja stap za to, a i za voblere koristim druge stapove, zamisli kako je ovo vaditi iz vode, svaki zabacaj moras prvo da dovuces do pred noge pa onda nov zabacaj,..... ne kazem da ne lovi,ali to mi je mutant musicarenja i varalicarenja
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 20:06

Ako korisitiš tonuću strunu (predvez) moraš, ali ako koristiš plivajuću samo pustiš da wobler-fly ispliva i digneš ga sa vode. Mada možda i grešim.
Ibro jel može štapom #5 ovo da se baca (naravno na manjoj udici)?
Nazad na vrh Ići dole
zvezdan
Gola udica
Gola udica
zvezdan


Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.11.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 20:44

100ko,naravno da može,ja peticom bacam otežane strimere za smuđa,a neki budu teški skoro kao tvisteri affraid
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptyUto 23 Dec 2008 - 23:04

vidim da poznajete materiju,I za ovakve kao shto ih neko zove mutante treba 7-8 shtap
Da ne pravdam sad ovdje svoje mushice reci cu samo da je ova crvenozuta ulovila dosta smudjeva i shtuka
Ja inache te ribe lovim iz chamca te tako imam malu prednost ali i chizama mogu baratati vrlo jednostavno.Ovakvi tipovi mushica vode porijeklo iz Holandije kao i vertical JiggingPrije par godina kad je vertical jigging dolazio u Skandinaviju bilo je dosta kritika kao nije to nishta itd sad je to najrasprostranjeniji vid ribolova ovdje kod nas.Tako da mislim da bi eventualne kritike na wobblerfly trebale da sachekaju samu expanziju istih.Ja sam jedan od pionira koji sam ih pocheo da uvodim u svoj prodajni repertoar i to tek poslije godinu dana iscrpnih testova
Znachi da rezinmiram kao i magic head za nimfe i strimere i magic disk
Wobble definitivno ima shansu a sad da li je to flyfishing prije godinu dana takvo se pitanje postavljalo i za mushicharenje na shtuke
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 0:06

ibro realistic flies ::
vidim da poznajete materiju,I za ovakve kao shto ih neko zove mutante treba 7-8 shtap
Da ne pravdam sad ovdje svoje mushice reci cu samo da je ova crvenozuta ulovila dosta smudjeva i shtuka
Ja inache te ribe lovim iz chamca te tako imam malu prednost ali i chizama mogu baratati vrlo jednostavno.Ovakvi tipovi mushica vode porijeklo iz Holandije kao i vertical JiggingPrije par godina kad je vertical jigging dolazio u Skandinaviju bilo je dosta kritika kao nije to nishta itd sad je to najrasprostranjeniji vid ribolova ovdje kod nas.Tako da mislim da bi eventualne kritike na wobblerfly trebale da sachekaju samu expanziju istih.Ja sam jedan od pionira koji sam ih pocheo da uvodim u svoj prodajni repertoar i to tek poslije godinu dana iscrpnih testova
Znachi da rezinmiram kao i magic head za nimfe i strimere i magic disk
Wobble definitivno ima shansu a sad da li je to flyfishing prije godinu dana takvo se pitanje postavljalo i za mushicharenje na shtuke

Gospodine Ibro,

cenim vas rad i trud na polju fly tyinga i fly fishinga uopste, vas entuzijazam za nove materijale i resenja i zelim vam sav uspeh u daljem radu.
Ali jednostavno moram da reagujem na nekoliko vasih izjava. Naime iz Holandije ne dolazi nista sem mozda lala i drvenih klompi a pogotovo ne hibridi wobblera i musica. Ako ste vi jedan od pionira koji to uvodi u svoj prodajni program onda mora da ste stariji od svih Titovih pionira pa i samog Tita jer je firma Hedon to imala u vreme pre drugog svetskog rata u svom prodajnom programu.
Ekspanzija tih takozvanih wobbler fly se ceka znaci vec nekih 70-80 godina i nikako da dodje a ako bude zdravlja i pameti nikad i nece naci siru primenu. Uvek ce ostati na nivou stapova koji mogu da sluze za varalicarenje i musicarenje.

http://www.tacklecollecting.com/heddonflyrodlures.htm

I ovo u vezi musicarenja stuka mi nije jasno jer po nekim teorijama stuke su se musiicarili mozda cak i pre od pastrmki. Saran i som takodje.

http://www.flyfishinghistory.com/fly_fishing_in_medieval_times.htm


U svakom slucaju imate crno bele snimke musicarenja stuka i basova tamo negde sa pocetka pedesetih godina proslog veka pre pojave grafitnih stapova. Ni tada to nije bilo preterano cudo kakvim mi zelimo da ga nazovemo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
zvezdan
Gola udica
Gola udica
zvezdan


Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.11.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 6:41

zečetina u raznim bojama![url][/url][url=Strimeri za smudja  Indextw4.th]Strimeri za smudja  Indextw4.th[/url]
[url=Strimeri za smudja  Indexzj1.th]Strimeri za smudja  Indexzj1.th[/url]
[url=Strimeri za smudja  Indexbw2.th]Strimeri za smudja  Indexbw2.th[/url]
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 8:12

U Zveki ovaj drečavo zeleni je dobar. Prava smudjovska boja. Da li si sam bojio ili si kupio te boje.
Nazad na vrh Ići dole
zvezdan
Gola udica
Gola udica
zvezdan


Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.11.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 8:57

Kupljeno!
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 9:33

Jako interesantno Simpson ,stvarno ti se zahvaljujem na detaljnom objashnjenju oko istorije mushicharstva,za shtuke sam rekao shta se zbiva na mom lokalnom marketu,nikad do prije nekih godinu dana lov na shtuke nije bio popularan sa upotrebom mushice.I sigurno da sam znao za sve izvedbe mushica mjeshavina izmedju varalica i mushica ali cu ako treba skanirati stranicu iz flyfishing flytying magazina u kom su broju oni bash i govorili o ovakvim vrstama varalica(da upotrebim ovaj termin)Naime ovo su jako lagane kreacije koje se mogu bacati mushicharskim shtapom,tako da uz svo uvazavanje tvog mishljenja mislim da si me malkice pogreshno razumio.Ipak iz holandije 100% dolazi vertikal jigging(i lale i Klompe)
Da se ipak vratim na temu da li jedan zonker sa magic head ispred u stvari pada u domen varalica ili mushica?Osim tog na terenu mushicharstva ima mnogo tog shto spada u mjeshavine koje se jako poklapaju sa drugim tehnikama.Da li mi vjerujesh kad su isto tako jerk varalice dolazile ovdje(sva iskustva koja napominjem su odavde jer ipak zivim u Shvedskoj a ne u USA)raja se smijala,danas to nimalo nije tako
Ja vrlo dobro znam da se hybridi mushica i wobblera vec dugo nalaze na marketu ali se nadam da ce ove nove generacije hybrida bolje proci od starih(sa kojima nemaju nikakve veze )
Ipak da se vratimo temi uvjek ce biti ljudi koji su za i protiv nekog metoda i jako mi je drago shto Simpson pishe to shto pishe jer ko ne zna primiti kritiku pogotovo ako je ista na mjestu tom ni nije mjesto u svjetu ribolova.
Znachi dragi moji drugari samim tim shto izadjete na google i probate naci nekog materijala ,sad dali zbog da potvrdite ili opovrgnete moje rjechi znachi da smo postigli svoj cilj a to je da forum bude chitan i da bude zanimljiv i josh najbitnije da sve ostane na pozitivnim vibracijama bez zuci i ljutnje,bash je to i cilj nasheg druzenja da saznajemo shto vishe jedni od drugih
Ovom prilikom bi isto tako obecao da ce nova 2009 sigurno biti sa mnogo novih stvari i metoda pa ko voli nek izvoli
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 10:36

Gospodine Ibro,

nikad se ni blizu u varalicarenje nisam udubljivao kao u musicarenje iako sam mnogo duze bio varalicar nego sto sam musicar, tako da mi nemojte zameriti ako nisam dovoljno upucen za vertical jigging. Iskreno mislim da je nastao od pecanja u ledu mnogo dalje od Holandije.

Mislim da je za takvo posmatranje musicarenja stuke kao relativno sveze pojave u Evropi medju sirom populacijom musicara, odgovorna ekspanzija musicarenja na tlu Evrope gde je dugo bila potisnuta drugim metodama. Uzasno je to da jedna vrsta ribolova ciji su koreni 100% evropski tek sad dozivljava pravu ekspanziju na ovim prostorima. I tuzno je sto opet sve mora da se uci od Amera.

Sto se mene licno tice sklon sam da podvucem jasnu granicu izmedju varalicarenja i musicarenja iako je to strasno tesko ucinuiti u poplavi raznih "novotarija". No mislim da se blizi vreme kada ce se zbog ovakvih ideja braniti upotreba strimera uopste prvo na salmonidnim revirima a onda i u zakonima. Za razliku od onih krila koje pravite i koja su me odusevila svojim izgledom prema ugradnji pakte na strimer sam potpuno ravnodusan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 15:33

Gospodine Simpson cilj ovog sveg je da drugarima pokazemo kako to radi u vodenom tunelu a pravo da ti kazem do sad to nisam mogao vidjeti na internetu barem ne u velikoj mjeri
Ona stara dali treba ili ne praviti ovakve varalice bi se mogla i zaboraviti pustimo drugare da pogledaju pa ko nadje neshto interesantno taj ce to i uraditi a ono shto kazu u domzeli prav za prav oni ako hoce praviti ovakve ili spoon mushice tog ima na internetu koliko hocesh znachi sa ili bez mene oni bi se sreli stim
Ja cu i dalje stavljati i ovakve i onakve mushice ako nishta drugo da vam ne dosadim samo jednim istim
Malo cemo obradjivati i stare clasichne koje padaju nazalost u zaborav pa cemo ih barem ovim putem probati odrzati u kutijicama
Tako da mi ne zamjerash zbog ovih mushica bice tu josh mnogo tog i za tvoju i svachiju dushu
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 16:06

Jao Ibro pa vi ste me potpuno pogresno shvatili. Nicim nisam sugerisao da vi to ne pravite a jos manje da ne postavljate slike i video klipove. Cak sta vise, mislim da je klip sjajan i prikazuje kakav rad dobijaju vase kreacije. Znaci ja vama nista ne zameram niti pokusavam da vam se mesam u posao sugestijama sta da pravite a sta ne.

Samo sam rekao da treba podvuci crtu izmedju musicarenja i varalicarenja i da po mom shvatanju (ovde sam naveo samo licno MOJE shvatanje) filosofija muscarenja nije samo puko hvatanje ribe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 16:18

Ma naravno da si ti imao dobrunamjeru to sam odmah shvatio zato neka drugari pogledaju ovaj klip i vide kako to wobbla.A kao shto rekoh pochecu obradu nekih starih prastarih mushica da im nedam da padnu u zaborav tu cemo i ja i ti uzivati ono pravo
Bice tu i step by step jer zelja mi je da te stare dobre kreacije budu prezentovani mladim mushicharima i da se prenesu dalje da se ne zaborave
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 20:43

Odavno ne videh ovako kulturnu raspravu na domaćim forumima.
Izgleda da se i ovde neke stvari menjaju na bolje Wink
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  EmptySre 24 Dec 2008 - 21:26

Pa znash kako je 100ka lako je sa drugarima raspravljati dok poshtujemo jedni druge
Ako bi pocheli da uviremo glavom u zid onda bi se to pretvorilo u chat pijacu shto meni nikako nije cilj.Zato se nadam da svi mi mozemo raspravljati bez zuci i upotrebe previshe emocija i da svi mozemo smanjiti svoj ego i skontati da ono shto mi mislimo da je dan mozda drugi tumache kao noc i mozda smo obojica u pravu ali dokle ja budem poshtovao njegovo i on moje mishljenje imacemo dobru osnovu za zdravu i srsishodnu diskusiju
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Strimeri za smudja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Strimeri za smudja    Strimeri za smudja  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Strimeri za smudja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Strimeri za stuku
» Strimeri za bucova
» Morski strimeri
» Epoxi Strimeri
» Naopaki strimeri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Strimeri-
Skoči na: