MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

Broj poruka : 426
Godina : 53
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptySre 22 Okt 2008 - 12:05

Ovo je mozda dobar pocetak da se pokrene,pitanje koji su stapovi najbolji,dobro bi bilo da koliko je to moguce damo doprinos ovoj temi.Za pocetak da se po pitanju ovog posta navedu bar prvih topten.Po vasem izboru i da se po mogucnosti ti stapovi koji se najvise pominju ili koji dobiju naj-glasova da kratak opis.
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina
ranko jokic

Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptySre 22 Okt 2008 - 12:17

Najbolji štap koji je ikada napravljen br 1 Fiber Glas br.2Fiber br 3.Fiber bistro, Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NALBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptySre 22 Okt 2008 - 13:30

Evo Ranko je rekao svoje misljenje,po njemu je to stap uradjen od staklenih vlakana tzv- fiberas, naravno on lovi takvim. drunken
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 1:44

Uh Gorane otvorio si pandorinu kutiju! Neću da ti objašnajvam zašto samo gledaj dalje kako se tema razvija!
Samo jedno pitanje da li želiš apsolutno subjektivno mišljenje poput ovog Rankovog (ono tipa volim Heineken i sva ostala piva su bezveze) ili misliš da treba da svako da što objektivniji stav u odnosu na ono šta je koristio.
Neću da se mešam pošto sam do sada posedovao 3 mušičarca, i to jedan niže klase, a dva srednje klase. Probao sam da mašem sa možda 10-20 štapova do sada. Meni se u načelu svidjaju mekši štapovi (slow recovery).
Nažalost nisam probao nikada da mašem štapom od fiberglasa, a mislim da bi mi se možda dopalo zbog njegove spore akcije.
Ranko ako dolazite prekosutra u Galovicu ponesite fiberaša ako vam ne predstavlja problem!

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 2:23

rankov fiberas je sve samo nije spor, a moj glas dajem brzim stapovima,poput scotta od pre neki dan, bukvalno kad mases sa njim struna ti se otima iz ruke,lep osecaj bas, puno energije,brzine,a opet je sve lako,ne koristi se snaga
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 8:40

oholi ::
rankov fiberas je sve samo nije spor, a moj glas dajem brzim stapovima,poput scotta od pre neki dan, bukvalno kad mases sa njim struna ti se otima iz ruke,lep osecaj bas, puno energije,brzine,a opet je sve lako,ne koristi se snaga

O daaaaa........Ja zapeo sa silom,nevredi....sila je onaj scot-ic cheers
Balkanac,sve na oooo-ruuuuuk.....
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 9:22

Joco potpuno sam svesan te cinjenice i bas zato pokrecem ovaj post,bas da bi se razbile neke nesuglasice ili pojmovi. Mada bi bilo dobro da se ucescem u ovom postu svi baziramo na temu stapova,cinjenica je da se danas proizvodi more stapova i da se u toj kolicini ponude ljudi tesko snalaze putem ovog posta pokusajmo da se pomognemo jedni drugima, putem saveta ili tako nesto.
Sigurno je da se u nekim datim okolnostima u nasim rukama mogao naci stap kojim slucajem koji zasluzuje paznju.U stvari ta se paznja pretvara u tihu patnju koja rezultira planiranju nabavke datog stapa.
Zarad nas samih a u cilju dobronamernosti bilo bi pozeljno da damo neki svoj doprinos ovim postom i navedemo primera radi koji se to stapovi kotiraju ili koji su ostavili upecatljiv utasak na vas, i to je sama smisao ovoga posta,naravno da bi imali jasan uvid. ja cu poceti sa nekim redosledom koji po mom misljenju zavredjuju paznju i ostavili dobar utisak, naravno ovo je samo moje misljenje.
G. LOOMIS-stremdence
TEMPLEFORK-finesse
THOMAS&THOMAS he
THOM MORGAN rodsmith
ORVIS-helios
SCOTg2
SAGE sp+
WINSTON r.l -b2x.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 9:55

Gorane ako ti nije tesko objasni za svaki od navedenih pojedinacno zasto se nasao na tvojoj listi. Pogotovo sto se ovde pominju stapovi za koje sam skoro 100% siguran da ih niko od nas nije probao a neke ni video uzivo, a i valja navesti o kojim klasama stapova se radi.
Iz ovog tvog spiska se ne vidi nikakav formirani ukus jer se na njemu nalaze i batine i thrue medium stapovi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 10:37

Druze to su u osnovi stapovi sa brzim indexom bacanja, sad kad bi pojedinacno pravio rewiew to bi moglo potrajati,mada uopsteno pokusacu sa vremenom da dajem pojedinacni opis datih stapova, medjutim ono sto mene licno interesuje a ti znas o kom se radi stapu.
Elem u pitanju je stap renomirane robne make ,, SCOT,,S4.i sa obzirom da je to kod mene neka tiha patnja mogu ti reci da cu morati u skorije vreme da radim po pitanju nabavke datog, pa bihte molio da sobzirom imas isti napises tvoje utiske o
tom stapu, i sobzirom da je kroz tvoje ruke proslo dosta kvalitetnih stapova das neki mali nacrt. drugarski pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 10:51

Sto se S4 tice imas kompletan review na mom sajtu. Tu sam ga poredio sa XP-om!

http://www.musicarenje.com/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=34

Ali sto se tice ovih stapova koje si nabrojao, makar polovina njih je daleko od brzih, + Orvis za koji nisi naveo na koji tip mislis. Ovaj spisak je zaista poredjenje baba i zaba i samo nekog ko pocinje moze da dovede u zabludu.
Nazad na vrh Ići dole
radovan
Gola udica
Gola udica
radovan

Broj poruka : 18
Datum upisa : 08.07.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 12:04

Ne bih da neko pomisli da reklamiram ili popularizujem Ross ali trenutno je jedan od najboljih na svetu u odnosu cena-kvalitet.

Govorim o FW #5 9 stopa ,sa kombinacijom Rio Windcutter je neverovatan stap. Pokazao se odlicnim za Drinu koja je nasa najzahtevnija reka sto se pribora i pecanja tice. Ja sam toliko zadovoljan da ce dobiti i mladjeg brata 4# 8,6''

Pozdrav

Radovan
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 12:15

Vidi njega, sad ce da ispadne kako sam te zvao da mi reklamiras robu.
Jos Ross+Rio!
Meni je stvarno drago da cujem zadovoljne kupce ali isto tako nema potrebe pricati previse o tome, nametati bilo sta. Vreme je pred Ross stapovima i zato ih ne pominjem ovde uopste jer je thread namenjen sasvim drugim stvarima.
Nazad na vrh Ići dole
radovan
Gola udica
Gola udica
radovan

Broj poruka : 18
Datum upisa : 08.07.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 12:32

simpson H ::
Vidi njega, sad ce da ispadne kako sam te zvao da mi reklamiras robu.
Jos Ross+Rio!
Meni je stvarno drago da cujem zadovoljne kupce ali isto tako nema potrebe pricati previse o tome, nametati bilo sta. Vreme je pred Ross stapovima i zato ih ne pominjem ovde uopste jer je thread namenjen sasvim drugim stvarima.

Tema je najbolji medju najboljima-e pa meni je najbolji "moj" stap!! Very Happy

Brate pa ti bar znas da meni nije problem i ogranicavajuca okolnost novac koji ulazem u pribor,kad mi se nesto dopadne ja to kupim. Ross me "oborio" i zasluzio da ga spomenem u ovakvoj temi. geek
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 12:41

Radovan je samo pomenuo ono sto njemu izgleda prihvatljivo,odnos cene i kvaliteta, mada o toj temi drugi put.ROSS kao ozbiljan brend zavredjuje paznju,opet i pored ROSSa ima isto tako dobrih stapova.
p.s nebih se slozio oko tog poredjenja ja sam samo naveo moje vidjenje drunken
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 13:02

Gorane slazem se i u ovoj temi Ross-u nije mesto.

Ali kako mozes da izneses svoje vidjenje o stapu koji nisi video ili probao?
Isto tvrdis da je zajednicka odlika gore pomenutih stapova da su svi fast sto opet nije istina. Dva su cist medium bez bilo kakvih pretenzija ka medium-fast a jos tri su medium-fast bez namere da naginju fast stapovima. Znaci porede se babe i baba-devojke sa zabama
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 13:40

Ako si pazlivo citao rekao sam u osnovi.E sad to kako kazes da ih nisam gledao idrzao u rukama ne bih se slozio sa tobom,mada da me ne shvatis postujem tvoj rad na polju masovnosti flayfishinga. drunken
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 13:50

GORANHardy ::
Ako si pazlivo citao rekao sam u osnovi.E sad to kako kazes da ih nisam gledao idrzao u rukama ne bih se slozio sa tobom,mada da me ne shvatis postujem tvoj rad na polju masovnosti flayfishinga. drunken

kazi mi samo jesi li drzao Tom Morgana u ruci obzirom da mi je rekao da nije prodao ni jedan jedini stap nekom nasem i samo nekoliko komada u Evropu!
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 14:05

Moram priznati da ganisam drzao u rukama ali sam ga svrstao , ostale sam imao priliku da ih i prodrmam, sto se tice T. Morgana dosta sam se raspitivao o tom stapu i zaista je u pitanju serija koja se radi u malim kolicinama, i stvarno bi poneo epitet stapa koji bi sesvrstao u prvih topten f.rods. drunken
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 15:26

Nekada sam razmisljao o tim stapovima dok je sam Tom Morgan mogao da ih proba. Tesko da bih se sad usudio da dam tolike pare za grafitni stap a da ga pravi neko drugi.

Ponovo se vracam na thread koji si zapoceo i mislim da se ovde i dalje mesaju babe i zabe. Svrstavas stapove od 150$ u istu kategoriju sa onima od 700$, u istoj korpi su i hiper brzi i medium stapovi, toljage i filigranski akcije...ne kapiram kriterijum, kako si dosao do te liste?
Kakve veze imaju TFO Finnese i SP+? Koji GLX Stream dance (kinez), kad ih imas i medium fast i fast? Kakav je Helix u odnosu na Borona? Mislim, na koji nacin si selektovao ove stapove?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyČet 23 Okt 2008 - 19:26

Gorane ja rekoh da si otvorio pandorinu kutiju lol!

Moj predlog je da svako napiše samo za one štapove koje je probao, ili ako stavlja na listu neki štap koji nije probao da navede zašto misli da je taj štap baš toliko dobar.
Najbolje bi bilo da napištet model štapa, dužinu, klasu, index savitljivosti (ako ga proizvodjač navodi) ili makar da li je brz, spor, srednje brz... Bilo bi dobro da napišete i sa kojom strunom ste ga probali (proizvodjač, model, tip, klasa).
Nažalost nisam isprobao ni Ross koje prodaje Simpson ni Sonik štapove koje prodaje Goran.
Doduše Ross sam prodrmusao bez strune jednom kod Simpsona u radnji ali to nije merodavno.
Mislim da je dobro što su se pojavile ove dve firme kod nas i da će zajedno sa Visionom koji prodaje Travar pokriti potrebe većine domaćih mušičara.
Ne znam koliko je interesantno u ovoj temi pisati o ovim štapovima pošto većina može da ih poseduje i velika većina ih je probala. Evidentno je da sve tri firme Sonik, Ross i Vision prave kvalitetan pribor po vrlo pristupačnim cenama (za ljude sa naših prostora).

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyPet 24 Okt 2008 - 0:14

ja posedujem vision 3zone #5 9', medium fast je i probao sam ga sa raznim kanapima,protin,ljubin, moj(sekspir dt), i zadovoljan sam bas, a i ljudi koji su ga probali kazu da je za te novce odlican,cak bolji izbor od launcha,a to se i ja slazem
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyPet 24 Okt 2008 - 0:37

I sa kojim kanapom se pokazao najbolje? I sto je najludje launch je skuplji stap ako gledamo regularne.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyPet 24 Okt 2008 - 7:34

Da se nadovežem na Oholog. On je prezadovoljan svojim štapom koji nije neko zvučno ime, ali opet zadovoljava njegove potrebe pri ribolovu. Kao što i većina štapova srednje klase (3 prethodno navedene firme) zadovoljava kvalitetom većinu ribolovaca. Ono što je medju automobilima predstavljao nekada "VW" (narodni auto) mislim da sada predstavljaju ove firme sa svojim priborom za široke narodne mase. Naravno uvek će postojati ljudi kojima će, trebati nešto bolje (da li i realno bolje ili samo zvučnije), za šta će biti spremni da plate više novca.
Po meni štap kao jedan od 2 najbitnija elementa mušičarskog sistema pored konca, mora da pruža korisniku prvo osećaj sigurnosti, da znate da će vam kad je potrebno olakšati dalek zabačaj, a kada je potrebno negde ubacite u "oko", da možete njime izvući krupnu ribu, a da je opet lagan i možda ono najbitnije individualni osećaj prilikom korišćenaj štapa nešto što bi bilo najbolje opisati kao "filing" koji vam pruža. Zeka zbog tog filinga voli Orvis, Ranko svoj DAM fiberaš, Simpson Scott, a Oholi svoj Vision. A skoro da sam 100% siguran kada bi izmenjali svoje štapove medjusobono, da bi prošli dosta lošije baš zato što u svoj štap imaju poverenja zbog tog fizički nemerljivog "filinga" koji im u ribolovu pruža.
Pa sad vi budite objektivni geek

Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyPet 24 Okt 2008 - 9:46

100ka ::
Da se nadovežem na Oholog. On je prezadovoljan svojim štapom koji nije neko zvučno ime, ali opet zadovoljava njegove potrebe pri ribolovu. Kao što i većina štapova srednje klase (3 prethodno navedene firme) zadovoljava kvalitetom većinu ribolovaca. Ono što je medju automobilima predstavljao nekada "VW" (narodni auto) mislim da sada predstavljaju ove firme sa svojim priborom za široke narodne mase. Naravno uvek će postojati ljudi kojima će, trebati nešto bolje (da li i realno bolje ili samo zvučnije), za šta će biti spremni da plate više novca.
Po meni štap kao jedan od 2 najbitnija elementa mušičarskog sistema pored konca, mora da pruža korisniku prvo osećaj sigurnosti, da znate da će vam kad je potrebno olakšati dalek zabačaj, a kada je potrebno negde ubacite u "oko", da možete njime izvući krupnu ribu, a da je opet lagan i možda ono najbitnije individualni osećaj prilikom korišćenaj štapa nešto što bi bilo najbolje opisati kao "filing" koji vam pruža. Zeka zbog tog filinga voli Orvis, Ranko svoj DAM fiberaš, Simpson Scott, a Oholi svoj Vision. A skoro da sam 100% siguran kada bi izmenjali svoje štapove medjusobono, da bi prošli dosta lošije baš zato što u svoj štap imaju poverenja zbog tog fizički nemerljivog "filinga" koji im u ribolovu pruža.
Pa sad vi budite objektivni geek

Evo ja cu da probam da budem objektivan i da probam delimicno da korigujem ovaj tvoj post. Ono sto je nekada bio VW to je sada Sage. Golf2 diesel je dakle value serija Sage a Passat je top serija. Ove tri pomenute firme mu vise dodju kao neka Dacia, Fabia ili nekada Z101. Samo da ne zaboravite da je masa ljudi iz Z101 usla u Toyota Corolla Very Happy u vreme Ante Markovica.
Joco onaj ko zna da baca moze to i sa drskom od metle i u nju ima poverenja, i nema nikakvih problema i kad se zamene stapovi. Rezutati bi posle 5 min privikavanja bili 100% identicni. Kao voznja kolima! Da zamenimo automobile, svi bi stigli na cilj samo na razlicit nacin, razlicitom brzinom. Neko bi se u Fici osecao slomljen zbog dugackog puta kao sto bi se drugi osecao perfektno izlazeci iz Mercedesa, i to je jedina razlika.
Ono o cemu treba voditi racuna je realnost u nekim pricama jer toga cesto nema kada su stapovi u pitanju, pa tako slusamo zakljucke da je neki stap dobar a da se pre toga nije ni probao ni video uzivo, a cesto ni na slici. Sad mogu da navedem 5 stapova sa kojima bi mi osecaj bio identican kao sa Scott-om koji pominjes i potpuno bi mi sve jedno bilo sa kojim od njih pecam. Razlikuju se u blagim nijansama i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM EmptyPet 24 Okt 2008 - 13:35

Samo mala ispravka sto se cene kostanja tice,Tom Morgan je jedan od najskupljih i kosta 1300$-dok najeftiniji na ovoj listi je TFO, i in u Amrici kosta 350$. SP+moze da se nabavi po ceni od 400$ ovi ostali shodno isti i ta cena sekrece od 650$-$.
700$.E sad tacno je da se index brzine ovih pomenutih razlikuje, pa to je i osnov sto sam ih tako svrstao .
Bilo bi odvec suvisno da svrstavam samo jednu kategoriju indexa brzine stapova, e dobro je g Simson rekao filigranski radovi i bas zbog te cinjenice nisam u ovoj kategoriji svrstao stapove sa kojim ja lovim, da ne bi bilo babe i zabe poredjenje
radi namerno nisam svrstao HARDYa inace samo sa njima lovim, da bi ostavio mesto da se i vi izjasnite,elem ne vidim da se jos neko ovoj temi posveti osim Simsona i mene.
Ja sam samo naveo par stapova koji su na mene ostavili utisak, i po mom misljenju zasluzuju da se svrstaju medju najboljim i to sam uradio sa razlogom. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM Empty

Nazad na vrh Ići dole

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: