MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pliva

Ići dole 
+13
pedjabg
mangia
Amel
Sale Župa
100ka
Goci
simpson H
Prota71
GORAN R.
Oholiver
VLADISANS
hms
Zeka
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 17:27

VLADISANS ::
Na osnovu informacija koje ja imam, a koje su vrlo sveže, stvari stoje ovako. Kompanija LTG Company iz BL, je dobila koncesiju nad Plivom na 40 godina. To je ista firma koja gazduje i Ribnikom. Koncesija se odnosi na deo od izvora Plive do ulaska u grad (Šipovo). To je oko 8 do 9 km. Zakup na 40 god. je oko 4500 KM, + neki sitan procenat od ostvarenih prihoda, koliko sam čuo oko 3%. Ako je ovo istina onda je to SRAMOTA. LTG Company treba da uđe u posed od 01.10.2008. ali pošto se sezona zatvara 05.10. postili su interni dogovor da tih 5 dana prolongiraju. Znači od 05.10.2008.
Ovo je Plivi bilo potrebno, jer se dosadašnji staraoci nisu baš domaćinski ponašali. Lovilo se kako je kome na koji način dogovaralo, a nosili su i primerke od 10-15 cm. Naravno, bez griže savesti. Ovo se pogotovo odnosi na domaće ribolovce.
Ono što smatram da nije dobro je to što se politika umešala u sve to i što se u Republici Srpskoj koncesije nad vodama počinju davati jednoj firmi, a što će stvoriti monopol i neće biti konkurencije.
Ali mi smo nemoćni protiv toga.
Nadam se da će imati obzira i reku učiniti pristupačnom dobronamernim i poštenim ribolovcima sa plićim džepom.

BISTRO!

Ne kapiram samo Vlado sto je sramota? Ja bih nase salmonidne reke dao dzabe bez dinara nadoknade uz procenat neki od ostvarenog prihoda na ovaj nacin ,samo da se spase sta se spasti moze. Brate pa gore tesko da moze da bude. Sta treba da kazemo, "daj pola mil. evra za reku u kojoj nema ribe, gde su lokalni stanovnici navikli da love svim sredstvima, pa je ti poribi i zaradi nesto ako mozes". I ta ista firma koja uzima reku pod koncesiju daje pare za malte ne praznu reku i uz odredjene uslove u smislu narusavanja okoline. Neka pevaju pored Talica bolje bi bilo, sad se svi nasli pametni. Sto se to neko nije uhvatio za dzep pa nadlicitirao Talica?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 17:30

Zeka ::
To je bilo i bit će
Riba se krade na Ribniku i to na veliko.To znaju i uprvnik i mještani.I šta mogu.Ne pamtim koliko sam puta u Ribniku našao tirolac i izbacio ga.

ALi bar ja ne vidim kad se to dešava,znam da ima ribe i meni lijepo.Lovim.

Joj bre Zeko ne mogu da te slusam kakav bre tirolac kada je Ribnik onako spor i plitak, znas li bre gde se koristi tirolac i kako uopste izgleda? Znas li cemu sluzi? Pa bre na Ribniku spustis na dno nimficu na dvadesetici bez problema, cemu tirolac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 17:35

simsone ne razumes ti mentalitet naroda, on ima kucu blizu i odmah je i reka njegova, a sta fali tirolcu od recimo gram, dva.... + otpor najlona sve to ima lepo da putuje i lovi, neznaju svi da musicare
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 17:56

oholi ::
simsone ne razumes ti mentalitet naroda, on ima kucu blizu i odmah je i reka njegova, a sta fali tirolcu od recimo gram, dva.... + otpor najlona sve to ima lepo da putuje i lovi, neznaju svi da musicare

Zato sto samo bespotrebno komplikuje da mrsi tirolca.Isto tako spusti nimfu i bez njega! Na kojoj udaljenosti da veze musice kad je voda do kolena u 90% toka
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 18:16

Nemam pojma ni kako se to radi,al sam ih nalazio na Ribniku.U to moš da sumnjaš koliko hoćeš.ali tako stvari stoje.Još dok sam bio redovan,ne znam koliko sam ih donio Peri čuvaru.A i prisustvovao sam kad mještani mažnjavaju potočare.TJ,gledao iz krivine kako ih izbacuju u trevu i nose kući.

Što se tiče onoga što si odgovorio Vladi,u potpunosti se slažem s tobom.Treba Talić na plivi,jer je tamo totalna anarhija.Samo i on treba malo da izmjeni stav,jer su oni sa Plive dosta zadrtiji od ribničana,pa bi tamošnji upravnik mogao imati grdnih problema ako se uskurči.

A pogotovo ona pričaoko dozvola.Ako se tu nešto ne promjeni,slabo ćemo odavde tamo.Dokje Ribnikom upravljalo sportsko društvo i dozvola bila 20KM,ja sam odlazio par puta godišnje.Kako je privatizovano,JBG,jedva jednom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 19:47

Pliva
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 19:52

Šta Pliva,hms?Imaš komentar?

Daj ga naglas Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis
VLADISANS


Broj poruka : 269
Godina : 60
Location : Novi Sad
Datum upisa : 11.06.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 20:10

simpson H ::
VLADISANS ::
Na osnovu informacija koje ja imam, a koje su vrlo sveže, stvari stoje ovako. Kompanija LTG Company iz BL, je dobila koncesiju nad Plivom na 40 godina. To je ista firma koja gazduje i Ribnikom. Koncesija se odnosi na deo od izvora Plive do ulaska u grad (Šipovo). To je oko 8 do 9 km. Zakup na 40 god. je oko 4500 KM, + neki sitan procenat od ostvarenih prihoda, koliko sam čuo oko 3%. Ako je ovo istina onda je to SRAMOTA. LTG Company treba da uđe u posed od 01.10.2008. ali pošto se sezona zatvara 05.10. postili su interni dogovor da tih 5 dana prolongiraju. Znači od 05.10.2008.
Ovo je Plivi bilo potrebno, jer se dosadašnji staraoci nisu baš domaćinski ponašali. Lovilo se kako je kome na koji način dogovaralo, a nosili su i primerke od 10-15 cm. Naravno, bez griže savesti. Ovo se pogotovo odnosi na domaće ribolovce.
Ono što smatram da nije dobro je to što se politika umešala u sve to i što se u Republici Srpskoj koncesije nad vodama počinju davati jednoj firmi, a što će stvoriti monopol i neće biti konkurencije.
Ali mi smo nemoćni protiv toga.
Nadam se da će imati obzira i reku učiniti pristupačnom dobronamernim i poštenim ribolovcima sa plićim džepom.

BISTRO!

Ne kapiram samo Vlado sto je sramota? Ja bih nase salmonidne reke dao dzabe bez dinara nadoknade uz procenat neki od ostvarenog prihoda na ovaj nacin ,samo da se spase sta se spasti moze. Brate pa gore tesko da moze da bude. Sta treba da kazemo, "daj pola mil. evra za reku u kojoj nema ribe, gde su lokalni stanovnici navikli da love svim sredstvima, pa je ti poribi i zaradi nesto ako mozes". I ta ista firma koja uzima reku pod koncesiju daje pare za malte ne praznu reku i uz odredjene uslove u smislu narusavanja okoline. Neka pevaju pored Talica bolje bi bilo, sad se svi nasli pametni. Sto se to neko nije uhvatio za dzep pa nadlicitirao Talica?

Pa Boki, prijatelju sramota je cifra 4500KM za 40 godina. To je 2500EUR za 40 godina!. Ako si pazljivo procitao moj post videces da sam napisao da je to Plivi i bilo potrebno. Nemam ja nista protiv koncesionara. Niko nije pomenuo cifru koju si ti izneo "pola miliona eura", to je apsurdno. Pored toga reka nije prazna kako ti kazes, tu gresis. Nije puna kao Ribnik, ali Pliva je bogata potocnom pastrmkom i lipljenom, to ti ne mozes osporiti. Ali je znatno duza i mnogo, mnogo dublja.
A evo ti i poredjenje sa delom tvoga posta:I ti kada si uzimao lokal u zakup, dobio si prazan lokal koji sam moras da napunis robom, uzeo si ga uz odredjene uslove, obaveze, rizike i dobro znam da ti niko nista ne garantuje. Znam da si morao da ulozis pozamasnu svotu novca da ga napunis robom i da ga sam razradjujes. Zakupodavac ti nista ne garantuje. Isto tako moras da taj svoj iznajmljeni lokal i tvoju robu u njemu cuvas i boris se protiv eventualnih lokalnih lopova.
Ako se slazes sa ovim zasto bi neko drugi bio izuzetak.
A sto se tice pevanja tu ti garantujem da ce pevati samo koncesionar. Ne mislis valjda da je on dve reke uzeo iz ljubavi prema istim i da bi nama musicarima i lokalnom stanovnistvu ucinio bolje sutra. Prijatelju to je za njega samo biznis a cilj svakog biznisa je profit.
Sto se tice licitiranja kako ti kazes, mislim da istog nije ni bilo. Mislim da se islo na zatvorene ponude. I ako bas hoces da znas njegova ponuda nije bila najbolja. Bolju ponudu je dalo SRD Sipovo. Ima tu jos dve stvari koje su odradjene mimo pravde. Ako procitas moj post videces da sam napisao i da nije dobro to što se politika umešala u sve to i što se u Republici Srpskoj koncesije nad vodama počinju davati jednoj firmi, a što će stvoriti monopol i neće biti konkurencije. Sve vode koje nesto vrede treba dati u koncesiju, ja sam za, ali ne jednoj firmi. Jedan koncesionar bi trebao da ima samo jednu reku u koncesiji. Tako bi postojala zdrava konkurencija i oni bi se sami morali boriti da ponude raznolikije sadrzaje i bolju uslugu da na svoju vodu privuku musicare. Ovako kada ima monopol on sam diktira uslove, cene i mi se svi njemu moramo povinovati. Ne postojimo mi i ne bavimo se musicarenjem radi njega (jednog koncesionara). Ako ti mislis da je to OK, onda uredu. Ja mislim ovako kako sam i napisao.
Prijatelju svaki komentari i dalaj prerpiska su bespotrebni, to je svrsena stvar, a vreme ce pokazati svoje. Ono sto znam jeste da treba i dalje i jos bolje da budemo povezani oko iste stvari koju volimo a to je musicarenje.
Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 20:16

I sve je rečeno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 20:59

Slazem se da nije u redu da jedna firma ima monopol nad rijekama,sto se mene tice ja bih sve rijeke dao pod koncesiju ali samo uz pravedno licitiranje na koje imaju pravo svi.Svi smo svjesni da se samo tako moze sacuvati voda od lopovluka i javasluka, ali i pod koncesijom to je to tesko ostvariti u sto sam se uvjerio u par navrata jer nas na vodi ima svakakvih.Neki musicari dolaze na revire pa kaze platio sam dozvolu moram je nekako pokriti uzimajuci ribu jadno.Sto se tice dozvola za strance ja bih da one budu jeftinije od domacih ribolovaca ili bar iste,uzimajuci u obzir daljinu iz koje dolaze i nsve troskove putovanja i smjestaja.Sve u svemu volite svaku vodu kao da je vasa.
Nazad na vrh Ići dole
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 21:09

I jos nesto uopste nisam za poribljavanje iz ribnjaka vec samo za konstantno cuvanje vode i divlje ribe u njoj, Slovenci su davno prestali sa poribljavanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPet 3 Okt 2008 - 22:11

Pa Slovenci jesu,al su i malo svijest ljudi popravili.Pa da imnije italijana,niko im ne bi krao ribu.Kad svijest bar upola bude takva u BiH,onda se može prestati s poribljvanjem,do tada,jalov posao...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 0:48

VLADISANS ::
simpson H ::
VLADISANS ::
Na osnovu informacija koje ja imam, a koje su vrlo sveže, stvari stoje ovako. Kompanija LTG Company iz BL, je dobila koncesiju nad Plivom na 40 godina. To je ista firma koja gazduje i Ribnikom. Koncesija se odnosi na deo od izvora Plive do ulaska u grad (Šipovo). To je oko 8 do 9 km. Zakup na 40 god. je oko 4500 KM, + neki sitan procenat od ostvarenih prihoda, koliko sam čuo oko 3%. Ako je ovo istina onda je to SRAMOTA. LTG Company treba da uđe u posed od 01.10.2008. ali pošto se sezona zatvara 05.10. postili su interni dogovor da tih 5 dana prolongiraju. Znači od 05.10.2008.
Ovo je Plivi bilo potrebno, jer se dosadašnji staraoci nisu baš domaćinski ponašali. Lovilo se kako je kome na koji način dogovaralo, a nosili su i primerke od 10-15 cm. Naravno, bez griže savesti. Ovo se pogotovo odnosi na domaće ribolovce.
Ono što smatram da nije dobro je to što se politika umešala u sve to i što se u Republici Srpskoj koncesije nad vodama počinju davati jednoj firmi, a što će stvoriti monopol i neće biti konkurencije.
Ali mi smo nemoćni protiv toga.
Nadam se da će imati obzira i reku učiniti pristupačnom dobronamernim i poštenim ribolovcima sa plićim džepom.

BISTRO!

Ne kapiram samo Vlado sto je sramota? Ja bih nase salmonidne reke dao dzabe bez dinara nadoknade uz procenat neki od ostvarenog prihoda na ovaj nacin ,samo da se spase sta se spasti moze. Brate pa gore tesko da moze da bude. Sta treba da kazemo, "daj pola mil. evra za reku u kojoj nema ribe, gde su lokalni stanovnici navikli da love svim sredstvima, pa je ti poribi i zaradi nesto ako mozes". I ta ista firma koja uzima reku pod koncesiju daje pare za malte ne praznu reku i uz odredjene uslove u smislu narusavanja okoline. Neka pevaju pored Talica bolje bi bilo, sad se svi nasli pametni. Sto se to neko nije uhvatio za dzep pa nadlicitirao Talica?

Pa Boki, prijatelju sramota je cifra 4500KM za 40 godina. To je 2500EUR za 40 godina!. Ako si pazljivo procitao moj post videces da sam napisao da je to Plivi i bilo potrebno. Nemam ja nista protiv koncesionara. Niko nije pomenuo cifru koju si ti izneo "pola miliona eura", to je apsurdno. Pored toga reka nije prazna kako ti kazes, tu gresis. Nije puna kao Ribnik, ali Pliva je bogata potocnom pastrmkom i lipljenom, to ti ne mozes osporiti. Ali je znatno duza i mnogo, mnogo dublja.
A evo ti i poredjenje sa delom tvoga posta:I ti kada si uzimao lokal u zakup, dobio si prazan lokal koji sam moras da napunis robom, uzeo si ga uz odredjene uslove, obaveze, rizike i dobro znam da ti niko nista ne garantuje. Znam da si morao da ulozis pozamasnu svotu novca da ga napunis robom i da ga sam razradjujes. Zakupodavac ti nista ne garantuje. Isto tako moras da taj svoj iznajmljeni lokal i tvoju robu u njemu cuvas i boris se protiv eventualnih lokalnih lopova.
Ako se slazes sa ovim zasto bi neko drugi bio izuzetak.
A sto se tice pevanja tu ti garantujem da ce pevati samo koncesionar. Ne mislis valjda da je on dve reke uzeo iz ljubavi prema istim i da bi nama musicarima i lokalnom stanovnistvu ucinio bolje sutra. Prijatelju to je za njega samo biznis a cilj svakog biznisa je profit.
Sto se tice licitiranja kako ti kazes, mislim da istog nije ni bilo. Mislim da se islo na zatvorene ponude. I ako bas hoces da znas njegova ponuda nije bila najbolja. Bolju ponudu je dalo SRD Sipovo. Ima tu jos dve stvari koje su odradjene mimo pravde. Ako procitas moj post videces da sam napisao i da nije dobro to što se politika umešala u sve to i što se u Republici Srpskoj koncesije nad vodama počinju davati jednoj firmi, a što će stvoriti monopol i neće biti konkurencije. Sve vode koje nesto vrede treba dati u koncesiju, ja sam za, ali ne jednoj firmi. Jedan koncesionar bi trebao da ima samo jednu reku u koncesiji. Tako bi postojala zdrava konkurencija i oni bi se sami morali boriti da ponude raznolikije sadrzaje i bolju uslugu da na svoju vodu privuku musicare. Ovako kada ima monopol on sam diktira uslove, cene i mi se svi njemu moramo povinovati. Ne postojimo mi i ne bavimo se musicarenjem radi njega (jednog koncesionara). Ako ti mislis da je to OK, onda uredu. Ja mislim ovako kako sam i napisao.
Prijatelju svaki komentari i dalaj prerpiska su bespotrebni, to je svrsena stvar, a vreme ce pokazati svoje. Ono sto znam jeste da treba i dalje i jos bolje da budemo povezani oko iste stvari koju volimo a to je musicarenje.
Bistro!


Politike je dosta bilo i u slucaju Ribnika :study:Koliko sam cuo ona je i bila presudna,mada mislim da bi o ovim stvarima mogli da nam kazu ljudi i clanovi foruma iz tih krajeva......mada kad bolje razmislim Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 9:50

Ma ja se ljudi uopste ne slazem sa tim. Sta znaci sad, dodje LTG Company da konkurise za Dabar, ponudi najbolje uslove i dobije odgovor "e nece moci da nebi imali monopol". Jel to trzisno? Nije brate, sloboda trzista ukljucuje slobodu u svim segmentima. Neka konkurise ko hoce pa dobije najbolji ponudjac sa najboljim programom i uslovima. Ako to opet bude LTG neka bude.
Slobodno trziste znaci i slobodno formiranje cena. Isto moze LTG da kaze 200e dnevna dozvola a na nama je da prihvatimo ili ne. Ako je nekome u interesu da ima 5 ribolovaca godisnje, tako ce se i odnositi. Ali cisto sumnjam da je to jednoj firmi koja ocekuje pozamasan profit u interesu da stavi dozvolu po nekoj nenormalnoj ceni.
Vlado, radis video nadzor i naplacujes onoliko koliko procenis da mozes da naplatis a ne da kazes to kosta 200.000e toliko mi treba sad. Boris se za kupca i cenom i uslovima garancije i slicno.
Pominjete da se politika umesala u sve, pa zar nije i ovo politika, zar ne trpi LTG pritiske i sa drugih politickih strana? Brate sve je danas politika. Politika je i ovo naglabanje o onome sto smo naculi a niko nema pojma sta je po sredi, samo nagadjamo. Nagadjanje na osnovu prica i pricica onih koji su decenijama gazdovali Plivom i doveli je u stanje koje ne zasluzuje. Daj na uvid dokumentaciju da vidimo ko ima bolju ponudu? Zasto se po defaultu veruje na rec onom ko je izgubio?
Ima ribe znam da ima, ima i Drina ali 10x manje nego sto zasluzuje ili kako bi bilo da se ljudski odnosi prema njoj.
Isto je bilo i kada je LTG dobio Ribnik, te nece moci tako, te prevaranti, te da se dozvoli varalicarenje, te uaaa monopolisti, pa su svi legli na rudu. Shvatili su da mogu i oni malo da iskoriste celu situaciju i uzmu neku kintu. Pa tako proradi kafana, trafika, prodavnica, ona brvnara za musice, a da su prihvatili na vreme sve to ko zna sta bi jos proradilo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 18:35

Boki,navodno,kažem opet,navodno,je ponuda SRD Šipovo bila kud i kamo povoljnija.Zbog toga se digla cijela ova dreka.MAda se ja slažem i stalno govorim da se Gornji Ribnik malo izdigao iz učamalosti od kako tamo dolaze stranci.Nadam se da će i Šipovo isto proći.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 20:08

Zeko tamo zive neki cudni ljudi. Gubili su bezveze energiju boreci se protiv Talica umesto da su prihvatili, otvorili jos neku kafanu, pansione... Onaj Ribnik vapi za jos nekim ozbiljnim pansionom sa sobama i pravim kuvarima u restoranu, pa makar i sezonski kao na moru. Ja ne kapiram kako niko da stisne i otvori tako nesto sa nekim pristojnim cenama. Niko da se seti ujutru da raspali rostilj i samo dodaje na zicu po zelji, pa zar je to toliko tesko i neisplativo? Odem na Ribnik na 3 dana i jedva cekam da svratim u BL na jagnjetinu, mrtav gladan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 20:13

Licno znam Sipovljanski mentalitet ljudi,sve ce uraditi da revir ostane u njihovim rukama a nece uloziti ni dinar u ocuvanje rijeke i okolisa a o infrastrukturi da ne govorim, i uopste tu se nemoze govoriti da bi SRD Sipovo bilo vlasnik tog dijela rijeke vec jedan covjek koji bi se bogatio na racun drustva a ostali Sipovcani bi mogli samo onda da se hvataju za glavu.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 20:20

Što se tiče hrane u Ribniku,što jes jes,blagi užas tiha jeza.To si 100 % u pravu.To najviše osjetimomi trbušast.Da mi nije kumašina u Donjem Ribniku,crko bih ja davno gladan dolje.Treba nešto ljudski da se uradi dolje po tom pitanju.

Što se tiče ljudi iz okoline Šipova,imat će Talić i Vuković velikih glavobolja,toga su i oni svjesni,nadam se.U suprotnom,ako dođu nespremni i krenu u realizaciju revira,bit će čupavo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 20:32

hms ::
Licno znam Sipovljanski mentalitet ljudi,sve ce uraditi da revir ostane u njihovim rukama a nece uloziti ni dinar u ocuvanje rijeke i okolisa a o infrastrukturi da ne govorim, i uopste tu se nemoze govoriti da bi SRD Sipovo bilo vlasnik tog dijela rijeke vec jedan covjek koji bi se bogatio na racun drustva a ostali Sipovcani bi mogli samo onda da se hvataju za glavu.

To je gotova prica LTG je i definitivno dobio revir, sad ovi iz SRD Sipovo mogu samo da se uhvate za usi i igraju i nekako naprave slicno sa delom nizvodno. Da ga ucine dovoljno atraktivnim za goste sto se tice cena dozvole i cuvanja ribe. To bi im bio najbolji potez moguci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 21:16

Baš ti to uzimaš zdravo za gotovo.A šta ako se popičmane i sačine neku ujdurmu?Ko će tamo da uhvati krivca???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptySub 4 Okt 2008 - 22:19

Slazem se Simpson isto kao sto su Ribnicani napravili revir na uscu Ribnika u Sanu stvarno prljepi tereni i vec ima dosta ribe,pricao sam sa tim ljudima iz njihovog udruzenja i dao prijedlog da budu konkurentni sa cijenama dozvola u Ribniku,da dozvola bude niza i za sve ista ljude sa strane i domace.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyNed 5 Okt 2008 - 20:10

Jel to onaj dio koji je predviđen za EP?Čuo sam,ali sad nismootišli.Kažu da je extra.Još da se Vlasi dosete,pa da udare konkurenciju...Bilo bi to dobro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPon 6 Okt 2008 - 19:25

Jeste na tom dijelu ce se odrzati EP,teren je stvarno dobar nadam se da ce biti konkurencije.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyPon 6 Okt 2008 - 20:39

I dnevna dozvola do 10evra i vredi doci cheers
Nazad na vrh Ići dole
hms
Woolly Bugger
Woolly Bugger
hms


Broj poruka : 67
Location : Prijedor
Datum upisa : 01.10.2008

Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 EmptyUto 7 Okt 2008 - 19:45

Evo neke fotke.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pliva - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pliva   Pliva - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pliva
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» EFFA miting Pliva 2010.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: