MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Empty
PočaljiNaslov: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyUto 23 Sep 2008 - 20:30

Izvoli druže.Raspameti nas.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyUto 23 Sep 2008 - 20:45

Blagodaram prijatelju
url=https://servimg.com/view/13039513/2]Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Mauro_11[/url]
Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Mauro_12
Za pochetak moj Italijanski kolega i njegov perfekt caddis
Velika zagonetka za mene su bila njegova nerazvijena krila Naime rade se od lignjine koze.Prije sam je mogao nabaviti iz Kanade od Hachmastera zatim je on zatvorio ducan Pocheo sam je ja i sam proizvoditi prvo za svoje a polije i komercijalne potrebeVarijacije ove muhe su odlichne naime mjenjanjem boje dubbinga dobijamo sasvim drugu sortu caddis pupe
Ova kreacija nije realistic ali je sigurno vrijedna paznje
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyUto 23 Sep 2008 - 21:38

Evo kako ,,lezi,,moja kamenjarka u vodenom filmu,obratite paznju na ,,otisak,,koji ostavlja inache jako lovna mushica
Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Realis10
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis
VLADISANS

Broj poruka : 269
Godina : 56
Datum upisa : 11.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyUto 23 Sep 2008 - 22:09

Ova je prava. Svaka cast.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 13:01

evo jedne moje klasike
Vrlo lovna muha apsolutni best seler u svojoj kategoriji
Nastala od Oliver Edwards Mohican Mayfly
Samo shto moja ima vitkije tjelo i magic wings
Moze se loviti i kao spent spinner uveche samo rashirish krila pritiskom prsta izmedju krila
Bistro
Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Jednod10
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

Broj poruka : 426
Godina : 53
Datum upisa : 07.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 14:49

IBRO DOBRO DOSAO MEDJU PRIJATELJE; drunken POSTENO NA VODI. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 15:00

Dobra ti fora ovo sa promjenom primjene na vodi.skoro nisam vidio nešto što bi me tako oduševilo u FF.Znači da su ta krila onda višenamjenska.Jesu li primjenjiva i za male muve?

Ibro,imam je jednu molbu.Može li jedan korak po korak za vezanje parašut muva?

Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 15:01

Imam ih od velichine 22-24 do desetke Poshalji mi svoju adresu dacu ti nekoliko komada da probash ako budu ok mozesh i da naruchish
Koje te parashut interesuju?Imash li rotacionu stegu?Imash li keramichku Bobinu?Imash li konac pod nazivom spider web?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 15:45

ibro realistic flies ::
Koje te parashut interesuju?Imash li rotacionu stegu?Imash li keramichku Bobinu?Imash li konac pod nazivom spider web?

Imam(o) sve pobrojano.Interesuje me,recimo,kraljevski kočijaš u tvojoj verziji.Može?

Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 16:28

Poslano
Dobijash za par dana
Taman kad sam ispisao tvoju adresu printer stade nema praha vishe u cyan boji moram sutra do ducana da kupim
Moze li klinkhamer naime to imam u knjizi te ti to mogu scanati i postaviti danas inache se svi parashut prave na istu foru
Nishta teshko samo slijedish rutinu
Bistro
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 20:37

zeko odgledaj edwardsa kako pravi klinka i bice ti jasno, nije tesko, a za nuzdu moze i deblji konac da se koristi, inace izuzetna muva,
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySre 24 Sep 2008 - 21:28

Kao shto oholi kaze stvarno nije teshko ako imash oliverov dvd ide kao po lojuNaravno bacices nekoliko komada dok ne skontash onda poslije shablon razbu i za sve ostale ista fora.Stavicu skan iz njegove knjige flytying masterklas mozda vec sutra
Pa pogledaj ako ti vezanje zadnjeg chvora bude problem onda radi jedan stari tips
Prodhesh nekoliko krugova a zatim konac koji visi u duzini oko 2cm predjesh sa bezbojnim lakom za nokte(lak za nokte ces koristiti u skorom svim forama jeftini ji je a daje bolji finish)sad napravi josh par krugova drzi konac onako zategnut odprilike 10 sekundi a zatim ga samo odsjeci bez chvora drzi garant a lakshe nego cvorem preko hackela
Zivi bili
Dobro bi bilo da otvorite jednu temu sa ibrinim forama i fazonima tu bih mogao da vam otkrijem neke tajne koje malo koji pro zeli da kaze ,kao na primjer kako uvuci konac u bobinu Danas chak ima i alatka za to A ne trebati u stvari nishta,gurnesh konac oko 5-6mm u bobinu i onda stavish kraj cjevchice u usta i samo kao da pijesh kolu srknesh i konac izashao kao iz katapulta na drugu stranu
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 8:15

Onda da nabavljam taj DVD.Mislim da ima Korhner.Inače mi se taj parašut najviše sviđa jer mislim da taj način vezanja daje najprirodniji položaj muve na vodi.Ne znam ,možda griješim,al tako mislim.A pošto sam tvrdoglav,onda moram da naučim da vežem. Twisted Evil

Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 14:39

Taj sistem ti je napravljen za emergere Super radi josh ako stavish zutu morris spuzvu umjesto polyyarn onda ga pravo dobro vidish
Stavicu danas step by step samo da skanam
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 15:22

Zeka ::
muve na vodi.

Khm, khm Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 16:33

ima jos jedna fora za varijaciju parasuta, vezuje se skoro isto , tek na kraju, umesto cvora na osnovi za parasut, osnova se prebaci ka okcetu udice i tu se pricvrsti i veze zavrsni ccvor. imitira spent muve, a naziv sam zaboravio, ali je ekstra fora i lovna, bar se meni tako pokazala,
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 19:14

simpson H ::
muve na vodi.

Khm, khm Very Happy

Šta kašlješ?jel se nisam dobro izrazio? Embarassed

Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 20:38

simpson H ::
muve na vodi.

Khm, khm Very Happy

Šta kašlješ?jel se nisam dobro izrazio? Embarassed

Ma odlicno si se izrazio bre, samo ima nastavak posle toga sto si rekao pa sam se suzdrzao Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyČet 25 Sep 2008 - 21:07

Pa predpostavio sam...

Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyPet 26 Sep 2008 - 21:42

Evo jednog Finca super realistik step by step Tek onako da vidite shta vas cheka
http://www.taoft.fi/phpBB3/viewtopic.php?t=1573
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptySub 27 Sep 2008 - 0:00

paraloop se zove tehnika koju sam pomenuo koji post iznad
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi

Broj poruka : 261
Datum upisa : 08.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyNed 28 Sep 2008 - 23:49

evo jedne moje klasike
Vrlo lovna muha apsolutni best seler u svojoj kategoriji
Nastala od Oliver Edwards Mohican Mayfly
Samo shto moja ima vitkije tjelo i magic wings
Moze se loviti i kao spent spinner uveche samo rashirish krila pritiskom prsta izmedju krila
Bistro
ovakva muva bi kod mene krasila neki zid u posebno napravljenom zastakljenom ramu kao što ovi čuvaju preparate, stvarno nemam reči prelepa muva kao i kombinacija sa krilima.........sve čestitke od mene...........
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyPon 29 Sep 2008 - 0:13

Ibro muve su ti do jaja Cool
Kamenjarka pogotovu cheers

Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyPon 29 Sep 2008 - 14:34

mali intro film koji je moja mala cerka napravila i fotografisala
Uzivaj narode
https://www.youtube.com/watch?v=wOdht6KbPe8
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro EmptyPon 29 Sep 2008 - 15:34

mali intro film koji je moja mala cerka napravila i fotografisala
Uzivaj narode
https://www.youtube.com/watch?v=wOdht6KbPe8
Čestitke Larisi, baš lepi snimci cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro   Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro Empty

Nazad na vrh Ići dole

Realistic fly i advanced tehcnics of Fly Tying by Ibro
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: