MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ALATI ZA DABING (Dubbing tools)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty
PočaljiNaslov: ALATI ZA DABING (Dubbing tools)   ALATI ZA DABING (Dubbing tools) EmptyNed 13 Jan 2008 - 0:25

Dabing je metod kojim se pre svega vrši upredanje prirodne dlake ili sintetičkih vlakana u kompozit od dve niti, obično osnovnog, konca i time dobija nitasta forma sa sitnim "neurednim" vlaknima koja ne prate osnovnu osu konca, a koristi se za izradu tela velikog broja veštačkih mušica. Dabing je i metod kojim se već postojeće forme glatkih ali i već "čupkastih" niti (kod nas najčešće vunica), dovode u stanje još veće "čupkavosti".

Ima više alata za dabing, čiji prevodi na naš jezik ili nisu adekvatni ili izazivaju zabunu i smeh u komunikaciji, pa bih ovde ipak naveo engleske, sirom sveta prihvaćene nazive. Naravno, ukoliko nekome ovo smeta, molio bih da pošalje srpske nazive.

DUBBING TWISTER je alatka kojom upredemo dabing (materijal za izradu tela mušica, dlaka, sinteticki materijali) i na taj nacin dobijemo "cupavu" nit koja kad se namota na udicu čini telo musice. Ima ga u više oblika i sa različitim načinima upotrebe.

Može se sresti u ovim oblicima
ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Dtvister


ili u ovom

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Dubbit-tool ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Dubbing-twister


SPINNING LOOP TOOL je alatka koja se koristi za držanje otvorenih niti konca koji se dabuje, koristi si obično pri izradi dabinga od sitnijih niti.

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Spinning-loop-tool



Dubbing Teaser (turpija za dabing) se koristi za izvlačenje finih sekundarnih niti iz konca kojim je izrađeno telo mušice. Obično se koristi kod mušica koje zahtevaju tanko telo ali "čupav" izgled.


ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Renz-dubbing-set
ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Grif-dubbing-teezer
ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Grif-dubbing-pic
telo turpije pod uvećanjem



IGLE ZA DABING imaju istu svrhu kao i turpije. Ima ih u raznim oblicima, ali im je namena i upotreba ista.

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Cal-bird-tool
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALATI ZA DABING (Dubbing tools)   ALATI ZA DABING (Dubbing tools) EmptyNed 13 Jan 2008 - 2:11

Vi'š svašta čovek ovde novo može da sazna. Mene interesuje ovo krivo čudo sa poslednje slike je l' i to neka igla ili jok.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALATI ZA DABING (Dubbing tools)   ALATI ZA DABING (Dubbing tools) EmptyNed 13 Jan 2008 - 7:55

Ono sto je potpisano kao Spinning Loop Tool koristim kao Dubbing Twister: kad ubacim materijal za dabiranje izmedju niti, zategnem alatkicu koja povlacenjem ka vezacu, tj. od muve priblizi kukuce jednu drugoj i zavrtim je tako zategnutu (naravo, pazeci da ne oujne udica) do zeljene napregnutosti (cvrstine) uvijene petlje i eto dabinga. Koristio sam i obicne Dubbing Twister-e, ali mi je ovo mnogo zgodnije.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALATI ZA DABING (Dubbing tools)   ALATI ZA DABING (Dubbing tools) EmptyČet 24 Jan 2008 - 21:15

Na svu sreću nije preslupa a malo veštiji mušičar će imati i "Uradi sam" varijantu.
Bilo kako bilo, vrlo jednostavna alatka ali jako korisna, mada će se vremenom izgubiti dolaskom novih materijala u vidu već smotanog dabinga ili samolepllivog u trakicama odgovarakuće debljine i "dlakavosti", ali ja sam Vintage-tip pa će za mene ovo ostati vredna i korisna alatka. farao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty
PočaljiNaslov: Re: ALATI ZA DABING (Dubbing tools)   ALATI ZA DABING (Dubbing tools) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ALATI ZA DABING (Dubbing tools)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» moj prepravljeni alat za dabing
» Neophodni alati za vezivanje prve muve
» Dabing igla
» ALATI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: