MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 garancija

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: garancija   garancija EmptySub 19 Jul 2008 - 13:16

POveden nedavnim razgovorom s jednim drugarom,moram ovo razmišljanje da turim na ovamo. Twisted Evil


Neki dan drugar ode i kupi u BG nov štap.I ne samo njemu nov,nego nov iz radnje.Inicijator dešavanja sam bio naravno,ja.Nova motka,alu tuba,doživotna garancija...Alternativa je bio štap ,neki Sage,polovan ko udovica od 50 god,s kojim je pecalo pola južne Srbije sa sve nailazećim gostima.I još vlasnik težak ko tuč.Cijena ista.

Dakle,s jedne strane imamo nov štap sa svime gore pobrojanim,s druge polovnu motku bez svega gore pobrojanog i momčinu koji žuri na Plivu i Ribnik.Ovaj novi,odmah dostupan,sa svim tim pobrojanim stvarima,Ross Fensi.I sage je fensi,ali mora da se čeka da se gazda smiluje i da razmisli dal će da ga daje još malo na korištenje pa onda da ga proda.

Pitanje,nije nagradno; Za šta bi se vi odlučili?'???????

Cijena oba štapa ista.Samo da napomenem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyNed 20 Jul 2008 - 0:35

Aj 'vako, ja bih se lično odlučio za bilo šta sa garancijom, pogotovu kad ne kupujem nešto što nije baš jeftino (ovo govorim uopšteno ne samo za konkretan slučaj kad bih kupovao štap).
Neko više voli da kupi i polovnjak ili neki što je ispao iz kamiona koji realno nov košta 4-5 glava, a ovako ga uzme za 150-200€ ali je ondak fancy ima Sage, Orvis, T&T ili neku drugu skupu igračku. Da potkrepim primerom kolege sa posla čovek hoće da kupi Porše '90 godište koji troši 18 litara plina (da Porše na plin) za 4000€. Nema veze što za te pare može da kupi i neka druga sportska kola koja troše duplo manje on čovek oće da vozi Porše(J)a. Pa ko voli nek izvoli geek
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyPon 21 Jul 2008 - 9:03

Izbor je logican samo ako se radi o istoj ili priblizno istoj klasi stapa.
Ali ce uvek ostati dilema kod visoke klase stapova za polovinu njegove cene. Nisam nikada uzimao stap zato sto kosta toliko i toliko vec sto mi se svideo. Cesto sam posle kupovine nalazio na mane stapova one koje nisam priovalio kada sam probao stap jer nemamo priliku da ih probamo sa strunom vec se nasa proba svodi na samo slobodno "drmusanje" stapa. U principu to "drmusanje" je jedna velika zabluda (za musicarski pribor), mogu da navedem 100 primera gde se jedan stap super ponasao na drmusanje a ocajno sa strunom, i obrnuto. Eventualno moze da se odredi neka priblizna akcija stapa i nista vise.
Ipak kada vam neko ponudi Sage SLT ili XP , T3, T&T ,... za 200-300e....hmmmm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyPon 21 Jul 2008 - 14:48

Nije samoo za mušičarski pribor "drmusanje" vpogrešna metoda bilo kakvog utvrđivanja,znam da ćeš se složiti samnom.Ali,to za neku drugu temu.

Što se tiče visoke klase,pa,mislim da nikad ner bih kupio nekod od gore pobrojanih da je polovan,da ga je drndalo pola države i da ne znam od koga je kupljen.Tvoja logika da imaš samo štapove sa fiu garancijom,sve više mi ima smisla.

Mada,koliko vidim,garancija kod štapova visoke klase je ostvariva u bilo kom slučaju.Pričam iz iskustva,jer čekam T3 koji je izgleda bio polpmljen.Dal su ga sredili u Orvisu,ostaje da se vidi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyPon 21 Jul 2008 - 15:10

Zeka ::
Nije samoo za mušičarski pribor "drmusanje" vpogrešna metoda bilo kakvog utvrđivanja,znam da ćeš se složiti samnom.Ali,to za neku drugu temu.

Što se tiče visoke klase,pa,mislim da nikad ner bih kupio nekod od gore pobrojanih da je polovan,da ga je drndalo pola države i da ne znam od koga je kupljen.Tvoja logika da imaš samo štapove sa fiu garancijom,sve više mi ima smisla.

Mada,koliko vidim,garancija kod štapova visoke klase je ostvariva u bilo kom slučaju.Pričam iz iskustva,jer čekam T3 koji je izgleda bio polpmljen.Dal su ga sredili u Orvisu,ostaje da se vidi.

Pa pazi nije bas da je ostvariva garancija, vec te najbolje firme nude popravke i zamene kompletnih delova za razumnu svotu novca ili neke drugacije ustupke. Svojevremeno su mi nudili za jedan slomljeni Orvis da uzmem bilo koji stap sa 30% popusta ali mi je i tako bio preskup u tom trenutku.
I meni stvarno nije problem uzeti ni polovan stap pogotovo ako dobijem i blanko garanciju pa je ja po potrebi popunim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyPon 21 Jul 2008 - 15:55

Znam da nije problem.Možda sam se ja zbog toga i zaje** kod jednog T&T.Ali ,nisam imao iskustva.Znaš kako se kaže,"e da su mi one godine i ova pamet".

Ali,i Ford jednom reče,"najbolji je nov auto".Mislim da je teza primjenjiva i na štapove.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptyPon 21 Jul 2008 - 16:41

Zeka ::

Ali,i Ford jednom reče,"najbolji je nov auto".Mislim da je teza primjenjiva i na štapove.
Aferim cheers
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija EmptySub 23 Avg 2008 - 18:00

Garancija........
garancija 19082010

garancija 19082011

garancija 19082012

U pitanju je nesto novo sto je stiglo na probu,stapovi i cekrk firme SONIK....Made in UK......sa dozivotnom garancijom na stapove Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





garancija Empty
PočaljiNaslov: Re: garancija   garancija Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
garancija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: