MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mlava...

Ići dole 
+14
bokac
vlajkoni
ZORAN R.
aca-laki
Šone
Oholiver
ranko jokic
Sale Župa
Djole Nis
Fly Daddy
Zeka
VLADISANS
100ka
Prota71
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 12:01

Joco,

kada budeš radio k'o konj (za male pare), kada te bude nervirala cica koju drma pms ili komšije koje teraju modu mozgosukcije... ...samo se vratiš na ove strane i ...sve će biti k'o rukom odnešeno!!! Sve ove slike i svi detalji bi i dalje bili u tvom sećanju, ali nikada tako jako i tako verno ne izranjaju kada te sopstveno pisanije ne podseti na pecanje... Što se mene tiče, bilo je zanimljivo, poučno i uzbudljivo! Bravo, matori!

Bubice koje si slikao, kao nimfe i kao subimaga - čini mi se Seratella Ignita, ili BWO. Zapamti tu bubu, jer ona igra skoro celo leto. Sada je lako sklopiti sliku, ali ti si upravo najviše ulova imao na fazana sa perlom #14. Sve se uklapa... Njihov imago je tamniji, boje fazanovog repa (šifra: B.T. 2009.).

Što se tiče večernjeg cuga na uplivu u vir, kod Trške Crkve - desna obala je zajebana zbog komplikovanih struja na putu do leve obale, ispod koje si i sam primetio sačekivanje pastrmki. Jeste frustrirajuće... a sa suprotne visoke obale se sve to dobro vidi. Predlog ako nikako neće površinsku - iako kuva na površini - probaj da joj baciš (precizno i tačno jednoj pajki koja se odaje) Sawyer-ovog fazana, neotežanog ili nekog mokrog spider-a ili flymph. Padobranke su zaista dobar izbor, ali nekada su uspešnije muve koje dublje "gaze" pod površinom...

Što se tiče broja ulovljenih riba - to sve jako liči na naše prošlogodišnje pecanje. U Serbiji "divlja" voda znači da je divljački čerupa k'o stigne. Za tih tri - četiri dana, koliko si puta sreo ribočuvara(e)?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 13:40

@Oholi
Jeste al' tebe riba oće Wink

@Dušan
Upamtiću ovo!
Samo još da znam koje su 2 ključne imitacije Very Happy

@Bokac
Kako su grci (namerno malim slovom) krenuli da čiste možda neću još dugo raditi za male pare. Za cicu u PMS-u imam vrlo delotvoran lek zove se qrtzomitzin i daje se po potrebi više puta tokom dana Wink
Zanimljivo i poučno svakako, vrlo bitna lekcija u mušičarenju za mene!

Nimfice su najverovatnije BWO, međutim onaj subimago mislim da nije, nekako je previše spljoštenog tela (veličina #14). Mislim da me je treće i četvrte večeri i zeznulo rojenje BWO-a koje je nisam primećivao od malo krupnijih svetlijih jednodnevki poput ove koju sam slikao. Poslednje večeri sam uhvatio jednu ženku BWO (#16 ili manje) sa kuglicom jajašaca ali nisam uspeo da je slikam, a ona je bila manja od ove muve koju sam slikao. Sećam se dobro šta nam je BWO uradio na B.T. pre dve godine. Muva sa jajašcima je bila upravo takva kao i one sa Timoka. Ovo je jedna od onih sa Timoka
https://2img.net/r/ihimizer/img229/7121/huljenigoroz.jpg

Hmm čuvar, a kako to izgleda?
Šalu na stranu. Domaćin kod kog sam bio poznaje čuvara pa mu je javio da dođe kod njega kući, a ja sam ostavio svoje podatke i pare za doplatnu dozvolu koja me je kasnije čekala. Tako da čuvara nisam ni video!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 15:53

Da dodam da je sve slikano dana kad je Joca dolazio,samo mi smo biuli u klisuri kod mesta Krepoljin...Inace ne preterano aktivan dan sto se ribe tice ali je priroda za 10...Nekoliko izvora pitke vode od kojih je jedan u ovoj pecini sa slike,,,ma vredi posetiti...
PS-hvala Joco na pomoci oko slika...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 16:04

Nemana čemu Wink
Ovaj deo Mlave mi deluje dosta atraktivniji za ribolov, samo pitanje je kakvo je stanje ribljeg fonda.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 17:16

Lepi tereni. Čini se da ima malo više brzaka nego u gornjem toku? ...ili se varam?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 18:00

Mnogo vise,ovde se smenjuju duboki virivi sa sporijom vodom i brzaci,dno je uglavnom kamenito,ima mnogo stena u vodi koji su super sklonista za pegave,po nekad naidje i neki sljunkovit preliv...Ma teren po meni kao san.Verovatno da i ribe ima cim onoliko lokalni indijanci ostavljaju raklje na svakom viru...Mislim da mi nismo potrefili dan...Eto ja na primer danas ovde kod mene klena ni za lek,a pre nekoliko dana ih je bilo bas bas...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 EmptySub 25 Jun 2011 - 20:56

@Bokac
Sada sam dobio potvrdu od G.G.-a da je ono sto sam slikao "dun" BWO kao sto si i ti rekao kao i par saveta sta ubuduce raditi na Mlavi Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mlava... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mlava...   Mlava... - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mlava...
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Mlava

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: