MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....

Ići dole 
+9
radezamora
perafly
Oholiver
dusan.momcilovic
Prota71
Zeka
100ka
vlajkoni
hitna
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPon 21 Mar 2016 - 15:25

Poribljavanje se odvjia kroz loše ribnjake.Kada bi tu kontrola bila šta se kupuje i uzgaja gdje bi nam bio kraj?
Gdje god ima ribnjak u toj vodi ima i dužičastih!

Drina je puna i posle poplave one koje su opstale su dobro podgojene i nabildane!
Dobar borac i kao takva jako zanimljiva za lov!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPon 21 Mar 2016 - 15:43

lol!  Dužičaste i lov.

scratch ribnjaci i poribljavanja  No
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPon 21 Mar 2016 - 19:10

100ka ::
Hvala Peđa na iscrpnom odgovoru. Imam jedno pitanje. Ako odem na neki domaći UiP (C&R za amerikance) revir i upecam dužičastu pastrmku mogu slobodno da je omlatim o kamen i stavim u ruksak ili ipak ne?
Ja mislim da ne smeš!!! Ni klena ni peša, ni zlataća ni pastrmku ni lipljena pa ni kalifu!!! Ako je revir "uhvati i pusti" to bi trebalo da se odnosi na sve vrste ribe bez obzira na veličinu i vrstu!!!
Ne znam na osnovu čega bi smela da se odnese bilo koja vrsta ribe iz C&R revira?!? Pravila ribolova na reviru donosi onaj koji njime upravlja pa se bolje raspitaj pre nego što te uhapse  Very Happy
Na Ribniku u pravilniku piše da se može odneti do 3 kalife (ja mislim preko 25cm)!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPon 21 Mar 2016 - 22:44

Transfer blama, opet...

PS: cela ova priča ima jako prepoznatljiv kontekst. Onome ko o tom kontekstu "nije obavešten", predlažem da izvadi glavu iz guzice.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyUto 22 Mar 2016 - 2:37

Sluzava je kao štuka, to si hteo da kažeš Wink
Nisam ih imao puno na štapu nažalost, ali su se uvek borile svim sredstvima.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyUto 22 Mar 2016 - 12:54

Peđa riba s euzima iz ribnjaka ne iz super marketa!
Porijeklo ribe se ne zna ne znam zašto se prave takvi propusti?
Takve ribe su uglavnom poludegenerisane i oštećene.Ne znam koja je svrha to ubacivati u vodene tokove?
Većina poribljavanja je nastala spontano usled vremenskih uslova,recimo poplava,i ono što je išlo u konzumne svrhe završilo je u vodama,opet ko je dozvolio izgradnju ribnjaka i da li su legalni?
Masa pitanja i na kraju se postavlja pitanje da li ih nositi ili ne?

Moj lični stav je tamo gdje imaju domaće vrste (lipljen,potočara...) nije im mjesto.Dok bih neke vode koje su potpuno opustošene poribljavao sa njima.Od mrtve rijeke nema niko koristi.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptySre 23 Mar 2016 - 1:38

milance ::
100ka ::
Hvala Peđa na iscrpnom odgovoru. Imam jedno pitanje. Ako odem na neki domaći UiP (C&R za amerikance) revir i upecam dužičastu pastrmku mogu slobodno da je omlatim o kamen i stavim u ruksak ili ipak ne?
Ja mislim da ne smeš!!! Ni klena ni peša, ni zlataća ni pastrmku ni lipljena pa ni kalifu!!! Ako je revir "uhvati i pusti" to bi trebalo da se odnosi na sve vrste ribe bez obzira na veličinu i vrstu!!!
Ne znam na osnovu čega bi smela da se odnese bilo koja vrsta ribe iz C&R revira?!? Pravila ribolova na reviru donosi onaj koji njime upravlja pa se bolje raspitaj pre nego što te uhapse  Very Happy
Na Ribniku u pravilniku piše da se može odneti do 3 kalife (ja mislim preko 25cm)!!!

Ma znam, Milanče ne brini malo se zezam  lol! . Kad mi se jede pastrmka odem u ribarnicu (jefinije je). Svakako mi veće zadovoljstvo pruža da upecam ribu, a pastrmku kao odličnog borca posebno, nego da je pojedem. Prošle godine nisam odneo ni jednu ribu ni sa jedne vode, a pretprošle sam odneo čini mi se dva klena sa Belog Timoka i (možda) jednu štuku. Da sam gladan (ribe), pecao bih belu ribu na Savi (500 m od kuće), to svakako ima ekonomski veće opravdanje nego prelazak 100-200 km do neke od najbližih pastrmskih voda radi nekoliko pastrmki.
Shvatio sam u startu šta je pisac zakona hteo da kaže. Na slobodnim vodama više ne važe ograničenja za dužičastu pastrmku. Na UiP revirima, kao što si ti već napisao, obavezno je vraćati svu ribu bez obzira na njenu (ne)plemenitost osim ako upravljač vodom ne propiše drugačije.
U zatvoru mogu da završim samo ako uhvatim nekog da krade ribu pa mu pomognem da se oklizne na kamen ili udari glavom o drvo. Na vodi sam verovatno veći sportista od 90% ljudi koje poznajem(o).

Posle vraćanja ribe (ličnog rekorda za sada) od metar, ove do pola metra (a daće Bog biće ove godine i neka od +50 cm) mi ne predstavljaju problem Wink

Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptySre 23 Mar 2016 - 9:31

A što si išao u krivolov pastrmke za vrijeme njenog mrijesta to se ne hvališ cyclops


Poslednji izmenio tommylee dana Sre 23 Mar 2016 - 21:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptySre 23 Mar 2016 - 16:19

To je bila specijalna kolubarska pastrmka koja spolja izgleda kao potočara, a bori se kao kalifa iskočila je jedno 4-5 puta. Šteta što sam imao bangavog kamermana pa nije znao da uključi da snimi video telefonom Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptySre 23 Mar 2016 - 21:43

Jbg ja imam isti peh mene niko niti fotografiše niti snima.Nekada mi mrsko izvaditi foto da uknjižim neku ribu.
Imam info za jedna ribnjak i jednu vodu opet je bilo "poribljavanje" Embarassed
Tako da ću morati da odradim sa mušičarcem riblju osnovu  drunken
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 7:32

Misliš reka se samoporibila kalifom?
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 11:35

Da spontano Smile
Ma čobani prave ribnjake tik uz vodu svaka jača kiša im ispere ribu u korita.Onda nastaje opšte narodno veselje Sad

Moj drug je ovih dana na Vrbasu okačio ogormnu kalifu!Strava kako izgleda i zahvaljuje se nekom ribnjaku sa porukom samo im daj granula još Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 13:17

пре четрдесетак година сам био закачио једну поламетрашицу  испод самог моста на расини где сад почиње ревир/ако га и имадне ове године?/и знам да од силине рибине снаге нисам могао да је никако извучем,  ту су  били огромни брзак и стене.   мислим да данас у тој реци и нема калифорнијских уколико нису пребегле из два одгајалишта, која опет нисам сигуран да их сада има, у доњем  том рибнику је власник претрпео огромне штете, што је било и у штампи, све у свему мења се време!

хвала и пеђи на исцрпном, професорском, извештају.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 18:56

Tomi daj sliku te kalife.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 21:21

Taman mislio ubaciti ali ovaj obrisao,neki mu se nakačili i iznervirali ga Sad
3.7 Kg ali je bila baš nabijena.U Vrbasu BL.
Na glavinajru da neko ne pomisli da je na mušicu!
Ima ih u Drini još većih.Prošle godine su snimljene 3-7 Kg!!!
Da teren nije zajeban odavno bi ih povadili.A koliko ih ima što se ne vide!

Ovu je prošle godine moj drug na Drini uhvatio,ja sam bio iznad njega i lovio lipljena.Nju je vidio i zbacaio,kaže kako sam provukao varalicu od nekud se još dvije stvoriše ali ova najveća uze!
KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Fotografija0519
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyČet 24 Mar 2016 - 21:23

Ista meta isto dostojanje isti ribar,tu je imao još dešavanja i gađanja:
KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Fotografija0509
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPet 25 Mar 2016 - 6:56

Mogu misliti koje je ovo ludilo na štapu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPet 25 Mar 2016 - 8:45

Nesvakidašnje ludilo ova prva je iskočila jedno 5-6 puta baš visoko.Štap je radio pod njom samo tako!
Drugi drug mi je pričao da je odveo ljude na Drinu i on plovkari dok je neki čiča ponjeo varaličarac.
Kaže eto ti matorog nosi par kalifa a sav se trese imao ogormnu ribu koja mu je sve pokidala!
Ima njih još u Drinu pa kome se zalomi!
Treba forsirati strimere i velike mokre muve Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPet 25 Mar 2016 - 9:26

Još ako imaš dvoručni štap

https://www.google.rs/search?q=steelhead+flies&espv=2&biw=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwii_v_itNvLAhWFDpoKHc9XDLMQsAQIGQ
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPet 25 Mar 2016 - 12:00

Drug moj  sve i jedna je bila u plićaku u obali nema potrebe za dalekim izbačajima.Ja sam dvije okačio na volija sa 5# koje su bile u samom plićaku.
Prvu iznad sebe a drugu ispod,na viđeno dok su jele mlađ Sad
Znači paralelno sa obalom sam bacao!
Probao prošle godine na varaličarac.Ide za mepsom kolona ja msilio klenovi.
Četiri pet pastrmki i onda haos,izleću iza krivine čami i počinje šund i kič na vodi,u narodu poznato Regata Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 EmptyPet 3 Jun 2016 - 18:03

Da li se u C&R ribolovnoj vodi ("revir" je ružna reč, iako široko rasprostranjena) može odneti dužičasta pastrmka, regulisano je pravilima te ribolovne vode koja se određuju programima upravljanja ribljim fondom u njima. Već je dat primer Ribnika. Po sadašnjoj Naredbi o lovostajima i dozvoljenim dužinama za izlov, nema oganičenja za ovu stranu vrstu u vodama Srbije. Lično volim da je lovim, ali je njen uticaj na potočnu pastrmku u vodama Slovenije bio krajnje loš, a u Savi, kao i u Bohinjki, Dolinki i pritokama ona je potpuno odomaćena, prirodno se mresti i prirodnim potomstvom dominira u odnosu na potočaru i pored promene "politike" poribljavanja u korist potočne pastrmke.
Srećom, kod nas nema prirodnih, samoodrživih populacija dužičaste pastrmke, jer su "begovi" iz ribnjaka povremeni i ta riba se efikasnim eradikacionim merama spontane akcije veoma brzo neškodljivo uklanja iz voda u koje bežanjem dospeva, najviše zato što ni ne stigne da se prilagodi prirodnom staništu posle ribnjačkog.
Uz ovo, već je krajnje vreme da se "kalifornijska" i "kalifa" kao imena napuste, jer niti je kalifornijska (ako ćemo pravo, bila bi isto toliko, ako ne i više oregonska, ajdahovska, koloradska i vašingtonska, iako i Kalifornja ima vrlo dugačku obalu), niti je žena od kalifa. Ona je i u Severnoj Americi i svuda u svetu, i izvan engleskog govornog područja, dužičasta.
Na kraju, treba reći da peš i pijor i nisu ribolovne vrste, pa ni ne podležu C&R režimu ribolova, niti se mogu uloviti (sem kao slučajni ulov) ribolovnim alatima i tehnikama kojima se lovi na pastrmskim rekama, a posebno na C'R "revirima". Tamo gde je dozvoljen i prirodni mamc a ima retke pastrmke, sve druge vrste koje su predmet ribolova love se u skladu sa programima propisanim merama. O tome svaki upravljač voda treba da izda ribolovcu leaflet prilikom prodaje dozvole za ribolov (ili, kao ove godine, neposredno posle, ali bolje ikad nego nikad).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Makedonska pastrmka
» Pastrmka i njeni derivati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: