MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....

Ići dole 
+9
radezamora
perafly
Oholiver
dusan.momcilovic
Prota71
Zeka
100ka
vlajkoni
hitna
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
hitna
Mali mrav
Mali mrav
avatar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 09.02.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 12:19

Evo jedne iz jutrtosnjeg ribolova .Uranio  oko 5 sati ,prije posla ,ali vrijedilo je jer je bila odlican borac ( 53 cm )...........

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Dsc00072bi1.th
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 12:21

Prava Svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 15:21

Čestitke Hitna cheers
Na šta je udarila scratch
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 16:15

Na muvu... Twisted Evil

Lijeppa riba,hitna,svaka čast.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 16:22

Zeka ::
Na muvu... Twisted Evil

Lijeppa riba,hitna,svaka čast.

A ja mislio na uši od Zeca geek
Nazad na vrh Ići dole
hitna
Mali mrav
Mali mrav
avatar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 09.02.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 18:48

Orang-svetlo zelena sa zlatnom glavom udica broj 10 ......


KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Dsc00073fy1.th
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 19:06

Reka?
Nazad na vrh Ići dole
hitna
Mali mrav
Mali mrav
avatar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 09.02.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 19:24

Rijeka Trebizat sliv Neretve ........
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 19:52

Svaka cast druze.......... cheers cheers cheers jos kalifornijka,fajterka lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyČet 3 Jul 2008 - 22:42

Još da je na suvu,doživljaj bi bio potpun.Za mene vrh riba,svaka čast,još jednom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPet 4 Jul 2008 - 2:30

Hval za info.
Bistro i još dosta još većih da uloviš.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyUto 24 Feb 2009 - 11:57

Nesto sam listao po diskovima, nije lose da vidite ovu ribu, jer nekad i super prezentacija super imitacije na super mestu nema napad ribe, a posle par zabacaja u 'centar' mislimo da nema nista, krenemo dalje i poplasimo ribu... Recica je sirine 3-4m, riba je - predpostavljam - kalifornijka oko 30cm

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... 67765911

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... 80277532
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 22 Nov 2010 - 11:51

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Imgp0375f
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 22 Nov 2010 - 12:26

Znam i koja muva Smile
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 22 Nov 2010 - 12:42

Znam i ja,u stvari mislim da znam .
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 22 Nov 2010 - 13:00

baloon caddis, ima na oliver edwards videu, odlicna muva
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptySub 19 Mar 2016 - 20:08

по овом што управо читам у 2016-ој дозвољен -слободан лов ове рибе/дозвола купљена у краљеву 18. марта/, шта је сада то!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 1:35

Verovatno zato što je alohtona vrsta. Pre nekoliko godina kada je na snagu stupio novi zakon o ribarstvu sve alohtone (unete/strane) vrste riba mogle su da se love neograničeno i zabranjeno je poribljavanje alohtonim vrstama. Ovo je prevashodno uvedeno zbog invazivnih vrsta kao što su babuška, cverglan, sunčica, tolstolobik, ali alohtone vrste su i amur, velikousti bas i dužičasta pastrmka. Ne sećam se koliko su se šarandžije bunile oko zabrane poribljavanja amurom, ali su se varaličari po Vojvodini pobunili za basa. Onda su valjda vraćena ograničenja u lovu basa, ali za dužičastu pastrmku ovo tada nije važilo. Ono što sam nezvanično čuo je zato što dužičasta naseljava iste vode kao i potočara, pa da se neko "pametan" ne nađe u decembru da peca pastmrke i vadi se kako peca kalife.
Inače od ove godine alohtone vrste ne smeju da se koriste ni kao mamac/keder.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 8:13

naravno, znam za ovo ali su nasi briznici doskora drugacije mislili. nisam video  te najave o kojima govoris  o ovim izmenama. meni je milo ovo novo razmisljanje i  zbog malih vijuna, vrste koja naseljava brze recice. eto npr. pre cetrdesetak godina se nisam mogao pribliziti reci rasini u mom kraju koliko su brinuli za ovu  ubacenu vrstu, samo je ribocuvar mogao na varalicu izloviti , jednom smo izbrojali ja i moji drugovi, 64 komada, pa  sve u njegovu torbu/danas je tu i nema/. tesko je danas shvatiti sta se medju ribolovcima desava sa takodje zasticenom krkusom/gobio gobio/koju toboznji dubinasi jednostavno kada se zakaci  na udici bacaju po obali gde se usmrdi! jednostavno, nama i dalje nema spasa.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 12:10

Te najave su bile pre jedno 4-5 godina kada je menjan zakon o ribarstvu.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 13:16

Joca je sasvim u pravu. Bila je smejurija kad je u Zakonu o zaštiti i tra-la-la donesenom 2009. bila zabrana o unosu stranih vrsta a u tadašnjoj Naredbi su stajali i vreme lovostaja i minimalna dužina ispod koje se ne sme izloviti-kao da je neko čuvao dok ne počne da se mresti. No Bože moj, kad je sve ostalo u državi u redu, takva stvar koja se desi i nije neka tragedija, samo govori puno o onima koji u svemu tome oko izrade i donošenja propisa i upravljanja ribljim fondom učestvuju.
Slovenci su gazdovanjem svojim rekama u periodu 1980. - 2000. godine (otprilike), postigli da je dužičasta pastrmka češća riba u Savi Bohinjki i Savi Dolinki, a o Savi, ili Obrhu, ili Krki i ko zna kolikom još broju pastrmskih voda i da ne govorimo. Sem toga, kažu da je i u pojedinim hercegovačkim vodama ova riba počela da se sama mresti, a i ponegde u Bosni, ali o otome nema još tako pouzdanih izveštaja da se to sa sigurnošću može reći. Iako su poribljavanja dužičastom pastrmkom i u Crnoj Gori u prošlosti bila dosta masovna, izgleda da je kratak period takvih poribljavanja doprineo da se ne uspostave mresteće populacije.
Kod nas, srećom, dužičasta pastrmka uneta je kasno u uzgoj (tek posle NOB/-a Shocked), a nije nikada i nigde, opet srećom, toliko masovno poribljavana. Povremena bežanja iz ribnjaka pri velikim vodama bila su nedovoljna da se ustali i počene mrestiti u iole znatnijem obimu, a njena početna slabost da se odupre potočnim pastrmkama, s jedne i priroda i osobine koje brzo dovedu do izlova od ribolovaca (kao onaj znalac ribolova s Rasine sa 64 takve u torbi) s druge strane pomogli su tome da se ne ustale. Time je pored svetosavlja (u vidu ishrane posnom hranom, makar i američkog porekla), srpski ribolovac pokazao i visoku konzervacionu svest i sprečio da se ova vrsta poreklom iz postojbine omraženih agresora No  odomaći u našim vodama, oduvek, a posebno sada vrlo bogatim potočnim pastrmkama Rolling Eyes . Uostalom, sa poribljavanjima potočarama imamo ionako dovoljno budalaština i brljotina, samo bi nam još trebalo da imamo i mresteće dužičaste pastrmke Suspect !
Ipak, kako svet nije crno-beo, nego koloran ili u grayscale modu (zavisno kojoj vrsti ko pripada), trebalo bi naglasiti da je dužičasta pastrmka izvrsna ribolovna vrsta. To svakako ne opravdava njeno namerno unošenje u prirodne vodene ekosisteme Srbije, ali se otvara mogućnost svima koji žele da je love da odu u Sloveniju, Hrvatsku ili Bosnu i Hercegovinu i da se tamo lepo zabave loveći je mušicama. Koliko znam, međutim, i Slovenci su u poslednjih nekoliko godina sveli poribljavanje njome  na minimum, dajući priliku potpuno potisnutim potočnim pastrmkama da se oporave.
Međutim, da budem otvoren i iskren do kraja, kada bi sve u sistemu upravljanja ribljim fondom u Srbiji bilo kako treba, možda bi bilo normalnije u vode delova reka koje se nalaze ispod brana hidrocentrala (I SAMO TAMO!) unositi ograničeno dužičaste pastrmke koje bi se izlovile i iznosile iz reka, nego svakakve ribnjački nekontrolisano proizvedene potočne pastrmke. Jer one ni u Severnoj Americi ne hibridiziraju sa potočnim pastrmkama atlantske linije unetim tamo, pa ne bi ni ovde sa našim dunavskim.
Ali, ni ovako kako su sad popravili Naredbu nije strašno.
Sad samo da probaju da poprave srpske ribolovce ribočuvarskim službama koje nešto rade.
Što su slatki ovi e-moji, baš se čovek lepo zabavlja!
Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 23:08

Hvala Peđa na iscrpnom odgovoru. Imam jedno pitanje. Ako odem na neki domaći UiP (C&R za amerikance) revir i upecam dužičastu pastrmku mogu slobodno da je omlatim o kamen i stavim u ruksak ili ipak ne?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyNed 20 Mar 2016 - 23:21

Ako se ja u to nešto razumem Suspect , a i ako si pazario dozvolu, možeš cheers .
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 21 Mar 2016 - 12:06

Znam neke koji će ovo dočekati sa oduševljenjem geek
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... EmptyPon 21 Mar 2016 - 13:32

Ja volim da je upecam, odličan je borac i voli da se bori iznad vode, a kad je velika, raznovrsnija je u borbi od potočare. Samo me nervira što je sluzava kao ... i ne možeš da je uhvatiš čvrsto a da ne skvikne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....   KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka ..... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KALIFORNIJSKA - dužičasta pastrmka .....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Makedonska pastrmka
» Pastrmka i njeni derivati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: