MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gradac

Ići dole 
+46
Pepsis
Tihi83
tommylee
sulecriba
RiS
Stars member
mike
sale
Sale Župa
rasomon
aca-laki
Trn
Prle
ekoljuba
Šone
panic
perafly
ZORAN R.
intro
fulcrum
milance
baker on the fly
Neretva
simpson H
dusan.momcilovic
Goci
GORAN R.
ranko jokic
Oholiver
Prota71
VLADISANS
tuta
shikimyphone
Djurdun
Djole Nis
radojica-pop
cori
Zox
bokac
vlajkoni
Superfly
100ka
Zeka
Vukman
falco
pedjabg
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Sledeći
AutorPoruka
Prle
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Prle


Broj poruka : 54
Godina : 47
Location : BG
Datum upisa : 10.07.2010

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyPon 23 Jul 2012 - 12:15

O Gradcu iz mog ugla

Momci šta reći - bilo je predivno samo otići na pecanje posle duže pauze. Plaćao sam danak toj pauzi kroz promašaje, otkačinjanja lepih riba sa udice (malo sam pogrešno razumeo onu "Uhvati i pusti", pa sam primenjivao "Uhvati i ispusti") kao i brojna mršenja sistema. A malo sam i kitio drveće muvama - doduše ne previše (samo dve iskidane).

Oholi je bio pravi guide svo vreme. Jesmo pecali zajedno, ali je na mnogim izglednijim mestima šansu prepuštao meni da prvi zabacim i plašim ribu. Delio je savete, mušice i cake nesebično i otkrivao terene na Gradcu koji zna kao svoj džep. Mada mu požurivanje čoveka u papučama neću zaboraviti (jedini wading gear koji imam zbog veličine obuće koju nosim - 47-48 u zavisnosti od kalupa), oprostio sam mu zbog tereta na leđima. Laughing

Takođe, zahvalio bih se puno i profesoru Grubiću na savetima koje je davao kada bi se susreli na reci i Čedi na prelepom druženju tog dana.

I za kraj da malo i "mašem repom" - na tom izlasku sam i popravio svoj lični rekord u kategoriji pastrmka, koji sada iznosi 34cm. Iako se radi o reviru gde iskusni očekuju i mnogo više, ja sam zadovoljan i samom činjenicom da sam otišao na pecanje posle duuuuuže pauze, a ovo je samo pride.



@Joca

Hvala puno na čestitkama i da ti se vrati sa jedno 20-ak cm više. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyPon 23 Jul 2012 - 13:12

Hvala Prle, zamalo da bude prošli put, ali valjda će biti narednog Smile
Mislim da u u reviru na Gradcu svake godine riba biva sve krupnija i da je ima sve više.
A možda sam i ja malo bolje počeo da mušičarim geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyPon 23 Jul 2012 - 23:41

Dan drugi,

predhodno vece je stigla grupa iz belgije. Jean, kojeg znam od prosle godine, Clement, njegov sin 16 god i Jacquie dedica od 70+ godina koji se nekad takmicio u ff za belgiju i imao je vrhunske rezultate... Dogovor pada da se ustane sto ranije jer riba preko daana ne radi najbolje. Pola sest navijanje sata, jos malo nekih pricica...ja im pricam omuvi od kafe, oni naravno u neverici....Znao sam da cu ujutru u cik zore da ih razuverim Smile.

Tako je i bilo. Na prelivu ispod rokine kuce, na masnoci, lovim nekoliko riba na kaficu dok oni nemaju nista...to sam i zeleo, ostavio sam utisak sa muvom. E sad, posto je Jean izrazio zelju da njegovog sina vodim ja i da mu pokazem sve sto mogu, malisa je za pocetak dobio kaficu u dve velicine. Znam da sada veruje u muvu pa ce biti opusteniji i bice mu lakse da peca. Nas dvojica smo se uputili nizvodno,kroz kanjonce dok zu ostala dvojica krenuli uzvodno,dedica inace ima problema sa nogama pa su dobili blize terene.

Clement sa jednom upecanom na kaficu neposredno ispod rokine kuce...

Gradac - Page 42 Imgp3596resize

Gradac - Page 42 Imgp3614resize

Obzirom da je mali nov na Gradcu, uopste se ne snalazi lose, ali kao i vecina ljudi sporo peca, gubi vreme na nebitna mesta(prednost domaceg terena), naravno, ja vecinu vremena ne pecam, cekam da vidim da je on zadovoljan posto je gost. Posto kafica nije bas idealna za svako mesto, savetujem ga gde bi koja muva mogla da radi.... Pecamo manje vise konstantno, mada neka mesta su me iznenadila, ribe kao da nije bilo,posakrivala se sva.

Na zakazani dorucak u 11h umalo da zakasnimo, Celijski vir, prepun riba, koje se vide kao na dlanu je okupirao malisu. Veliki broj pristojnih i velikih riba su bile totalno nezainteresovane za nase muve skoro sve vreme. Ali cim smo stigli rekao sam mu da kao prackom plasira muvu ribi koja nam je bila pod nogama....par sekundi cekanja i riba je uzela. Nevelika pastrmka se besno pracakala dok je osmeh na Clement-ovom licu bivao sve veci Smile. Popodnevni odmor, slusanje utisaka druge dvojice, koji su i neka kidanja imali i vec je vreme da se ponovo peca...a meni bas tesko Razz... ovaj put ga vodim ka izvoru. Moram priznati da deo od poslednje brane pa do izvora ima drasticno manje ribe nego donji delovi reke.

sve u svemu dan nam je ispunjen. zavrsavamo ga kod rokine kuce. Muve plivaju na sve strane a riba bira li bira.

ovih je bilo poprilicno

Gradac - Page 42 Imgp3610resize

ali ih je riba ignorisala, hranila se neposredno pod povrsinom necim sitnim, sa tek ponekim kuvanjem za nekim krupnijim emerdzerom. Prvo malo na kaficu a potom na emerdzere i dan sa jos nekoliko riba je mogao da se zavrsi...

Gradac - Page 42 Imgp3613resize

ova mrsavica je imala 44cm
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 0:02

Dan treci...

dan treci je dan koji sam isplanirao da malog povedem bar do srednjeg toka, malo nizvodnije od erozivne brane i vira, meni jednog od omiljenih koji se zove tri palamara.
Kako to cesto biva, malkice smo se preracunali pa smo okasnili za taj put. Najvise smo se zadrzali na celijskom viru i na viru kod paceta,na samoj krivini ispod puta. Ovaj put sam odlucio da se i ja malo posvetim pecanju. Mali je isao uvek ispred mene, ja sam mu tipovao mesta i ribe za koje cesto znam gde su i mesta na kojima znam da je riba manje izbirljiva. Obzirom da peca stapom od 10ft, odlicno se snalazio , skoro bez kacenja po okolnom granju...

ja sam se cesto drzao kafice...jurio sam samo aktivne ribe koje ne namisljaju previse

Gradac - Page 42 Imgp3616resize

Clement apsolutno nije zaostajao sa ulovima...

Gradac - Page 42 Imgp3623resize

Na celijskom viru sam ga ostavio da se malo zabavlja sa pastrmkama dok sam ja otisao u prvi brzacic iznad. Promasaj, pa mala ribica, a vec treca voznja, i fazana sa nogicama od pevca i jarebice je pokupilo nesto krupnije, lepa borba, zovek Clementa da dodje i napravi koju fotku....riba 51cm...

Gradac - Page 42 Imgp3618resize

Gradac - Page 42 Imgp3620resize

tada je malisa dobio dodatnu motivacuju, video je da i krupna ide na suvu i da je raspolozena... Kod paceta ostavljam ga na krivini, ja sedam da popusim koju cigaru...bezbroj pokusaja da ulovi krupnu ribu koja se seta pod obalom nisu urodili plodom. stavlja gamarusa sa dva tungstena, par voznji i totalno luda riba je na stapu, ubedjen sam da ima 50+cm....medjutim imala je oko 45, ali lepsu ribu odavno nisam video. Svako peraje savrseno, kolorit savrsen, jaka i borbena,divljakusa prava...

Gradac - Page 42 Imgp3638resize

Njegova sreca je bila neopsiva....

polako se vracamo i ja pomalo fotkam u povratku...

Gradac - Page 42 Imgp3629resize

Gradac - Page 42 Imgp3632resize

Opet kasni dorucak, i popodnevno pecanje izmedju hladnog vira i roke... Suvisno je napomenuti da smo se lepo nalovili.

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 0:25

Dan cetvrti...

poslednji dan kada su belgijanci mogli da pecaju posto su sledeci dan morali jako rano nazad...

ovaj put sam se potrudio da malisu povedem sto nizvodnije. Stigli smo do konjickog kluba. Sreca da sam poneo neku cokoladicu inace bi Clement umro gladan. Propustio je dorucak (u 11h) a stigli smo nazad uvece taman za veceru oko 19h...malo sam ga isforsirao. Mislim da nije sladje spavao u zivotu Very Happy

Donji tok je ostavio poseban utisak na njega iako nije bilo previse ribe, mnogo dobrih mesta zauzmu kupaci pa je riba poplasena. Pravo stanje se vidi tek kad se ostane do pred mrak, tad voda prokljuca.

Predkodni dan sam u brzaku kod paceta imao dizanje jedne bas dobre ribe, dala mi je samo tu sansu pa sam ovo, cetvrto jutro iskoristio da joj zabacim klinhamera na udici 10 opet u isti brzak... nekoliko voznji pa riba iz okreta grabi klinka, dobra borba, meredov par fotki i metar pokazuje 53cm... za suvu muvu odlicna riba, ja sam iako je jutro vec zadovoljan Smile.

Gradac - Page 42 Imgp3644resize

Gradac - Page 42 Imgp3647resize

nastavljamo nizvodno, ovaj put mojim tempom, jer znam koliki put nas ceka. Dan poput predhodnih, cas se lovi kao na traci pa stane i tako malo po malo dovukosmo se skoro do konjickog. Odmah ispod brane malog ostavljam da ceslja rupe ispod podzide, na malom prostoru imao je desetak riba, bezbroj omasaja i jedno kidanje...

Gradac - Page 42 Imgp3669resize

kod tri palamara smo videli jednu ribu kako lebdi i povremeno lagano usisa nesto, dajem mu jednu svoju jednodnevku, vec drugi prolaz i riba je tu

Gradac - Page 42 Imgp3651resize

ja sad vec drugi dan isprobavam jednu muvu koja mi daje odlicne rezultate i na mirnoj i na brzoj vodi, a i kad se potopi lovi....

kamenjarka na 2312 vel 12( i |Clement je dobio par i odlicno je lovio sa njima)

Gradac - Page 42 Imgp3703resize

kod konjickog kluba u jezeru, u samom nizvodnom delu, gde je struja natrpla lisce, po drvetom se odmah nakon vetra javila jedna riba. Posto sam kafice sve razdelio i iskidao, stavljam sedza kojeg je radila moja devojka, ima malo policelona na glavi i malo je tezi zbog toga pa ce proci kao nesto sto je jestivo a palo je sa drveta, prvi zabacaj i osrednja riba je tu, ulovljena u najgorem lomu od lisca i otpada raznog( prirodnog)

Gradac - Page 42 Imgp3672resize

povratak uzvodno, mali vec daje znake slabosti, malo mu se osmeh izgubio Smile, ali vidi se da je zadovoljan

Gradac - Page 42 Imgp3656resize

Gradac - Page 42 Imgp3677resize

Po povratku je jedva docekao da vecera dok sam ja uleteo u G vir i snimao malo pod vodom, snimke kacim uskoro...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 0:38

Dan peti...poslednji pred povratak na robiju u beli grad

ispracamo belgijance u 6h, Roka ih vozi za bg. Ja odlucujem da malo promenim taktiku i pocnem da bacam strimera. Predhodno vece sam od Jean-a dobio belicastog zonkera, stavljm njega u znak zahvalnosti prema Jean-u, zeleo sam da napravim koju fotku sa njim u pastrmkinim ustima...

pocinjem od G vira, tu upisujem dve,

Gradac - Page 42 Imgp3693resize

kod roke na prelivu jos nekih 7-8 riba,

Gradac - Page 42 Imgp3694resize

ova je imala prelep kolorit ali i deformitet kod repa

Gradac - Page 42 Imgp3695resize

Gradac - Page 42 Imgp3696resize

idem polako nizvodno i na svakom mestu imam neko desavanje. Tempiram da kod celijskog vira budem oko 10h da pojedem nesto, izlovim jos malo i sacekam voz u 12h. Strimer se pokazao kao odlican.
Medjutim, riba oko 10h vec prestaje da bude hiperaktivna pa prelazim na pupu tulara. U celijskom viru dobijam par srednjih riba. Pred sam kraj pecanja, ostajem bez tipeta 0,14mm, stavljam 0,12, koji je pretanak kad krupna krene u granje...Marfi je odlucio da se poigra samnom, u jednom brzaku kacim ogromnu ribu, ali jedan od njenih begova,iako sam popustao kanap, je bio prejak za tanak tipet....riba odlazi a odlazim i ja....

Jedva cekam vikend....
Nazad na vrh Ići dole
Prle
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Prle


Broj poruka : 54
Godina : 47
Location : BG
Datum upisa : 10.07.2010

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 0:49

Mašala dečko. cheers

Kao što smo ti i poželeli - hebao si im kevu i za nas koji smo se vratili u nedelju. Svaka čast.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 1:19

Hvala Prle... bilo je bas dobro pecanje. Kad se peca tako non-stop par dana udje se u stos kad gde sta i kako...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 2:18

Do yaya! Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 8:13

Matori svaka čast cheers

Sad kad gledam onu tvoju od 53 nemam pojma da li je to ona što mi je spala, mislim da nije, ali nisam siguran 100%. Čini mi se da je ona imala zatupastiju glavu, ali ko će ga znati.

Koji je to G vir?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 10:36

g vir je onaj iznad roke, sa stenom u sred vira
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 10:39

A to je sigurno zato što prvo G-virneš u vodu sa stene na obali pa onda zabaciš u vir Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 24 Jul 2012 - 12:03

upravo tako. najcesce i zabacim nesto tesko sa stene direkt pod stenu.... nije svejedno kad vidis kako se uskomesa nekoliko krupnih riba
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 31 Jul 2012 - 22:10

Ovaj vikend sam hteo da se prebacim u drugu dimenziju lova na Gradcu. Zeleo sam da pecam prave divljakuse, one rodjene u ovoj reci, sa lepim crvenim i jako retkim crnim pegama. Mogu se one i zmureci prepoznati, cim udare beze na dno, pod stenu, u granu...vuku kao lokomotiva, cak i malecke...

Nedelja je bila najtopliji dan prosle sedmice. Voz je kasnio. Horde kupaca su zauzele virove.... Cim je voz usao u stanicu, Valjevski Gradac iskocio sam iz njega, zurno sisao do vode spakovao se i lagano se izgubio u sumi. Deo koji u drustvu najcesce zovem kanjonce. Uzvodno od paceta pa skkoro do rokine kuce je deo reke koji ljudi cesto preskacu....

Prva riba je pala na livadici uzvodno od paceta, pokupila je nekog mozerovog kedisa koji je moja devojka poprilicno dobro uradila obzirom da je apsolutno briga za muve,pecanje.... mada voli da pojede poneku ribu Smile. muva iako prilicno nespretno navezana lovi perfektno, ne smetaju ni neporavnana krila od jelena, ni cinjenica da su pobegla i sa donje strane, ne smeta ni crvena policelon glava.....

ona lovi...

Gradac - Page 42 Imgp3713resize

nakon ovog dela je celijski vir, u kojem je bilo riba, ali ni jednu nisam izvadio, samo sam na imitaciju smrdibube od sisane jelenske dlake imao par promasaja....
Nakon ovog izuzetnog vira se polako dolazi do kanjonceta. Ima i u njemu lepih virova ali je mnogo vise brzaka, podlokanih obala, rupa u stenama... e bas tu su one najlepse, domace ribice....

prva je bila malecka, al poprilicno sasava Smile

Gradac - Page 42 Imgp3715resize

pa jedna koja je ko zna cijeg porekla, ali prelepo obojena...

Gradac - Page 42 Imgp3714resize

onda je nakon par promasaja u titravcu, imitaciju kamenjarke sa zecijom sapom pokupila jedna 40+, lep beg nizvodno, malo cimanja oko jedne velike stene i jedna fotka,poprilicno sprzena al nema veze...

Gradac - Page 42 Imgp3717resize

polako pretrazujem coskove,uopste mesta za koja verujem da ih ljudi zaobilaze... ne gresim.. rezultat-jedna od najlepsih riba u ovoj sezoni... borila se barem duplo jace od duplo vecih riba koje su tu od skora...pravi mali torpedo

Gradac - Page 42 Imgp3722resize

naravno bilo je i dosljakinja, ali vrucina je ucinila svoje pa je malo kasnije riba skoro potpuno stala, samo se u jakim brzacima u hladovini lepo lovila...

Gradac - Page 42 Imgp3726resize

Gradac - Page 42 Masnoperajeresize

kod sarenog platna skoro nikog nema, svi su na objektu, Pera mase i zove, vicem mu samo da bocnem jednu i eto me....a tamo cisto ludilo, par odabranih ljudi, prava domaca atmosvera....potrudili su se vrhunski, srneci gulas je bio bez ijedne mane, a jos bolji je bio pravi domaci crni hleb, od brasna samlevenog u obliznjoj potocari-vodenici pecen u sacu....samo je takav hleb dovoljan,verujte...a dezert....suve sljive rolovane sa slaninicom pa proprzene na rostilju..... totalni haos za culo ukusa, prelepo Smile

Povratak mi je bio malo uzurban i jedno sat ranije nego sto sam planirao, nebo se namunjilo, poceo je neki sasav vetar koji je lomio granje pa pecanje nije bilo moguce...nema veze, nekoliko momaka je na stanici igralo klikere, voz je naravno kasnio, a ja sam stajao do bga....ali ugodjaj koji sam imao na reci tesko da je sta moglo da poremeti....
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 31 Jul 2012 - 23:21

...i život je ponovo lep! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptySre 1 Avg 2012 - 1:17

naravno Bokili Smile))
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyPon 20 Avg 2012 - 8:04

Paceri su juče išli u sastavu Bokac, Oholi, Isidor i ja i to pacermobilom stigli smo živi vratili se još življi iako smo preživeli vrlo težak dan na vodi. Voda je mala, riba je slabo aktivna i bilo je dosta ribolovaca.
Slike kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyPon 20 Avg 2012 - 14:32

vidi se sto posto,beogradski paceri iz raznih krajeva, valjda republike, pojedinacno ili svi dzumle u svoju domacu, mislim reku. jeste mala voda mala a vi se lepo provodite, ulov plus reportazna prica.

to sa klikerima je ono bas, za secanje, o gradac reci skupite jos malo detaljcica i napravicemo novu reku uspomena/nisam reziser/

poz.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 13:05

Sezona 5.
Epizoda 3.
Od manastira uzvodno


Dogovor pada da se nađemo u 6:30. Naravno nisam mogao da spavam prethodne noći. Skupljam Oholog na autokomandi, a Bokca i Isu na sajmu. Isidoru je ovo prvi put da ide u gornji revirski deo. Kada smo stigli do manastira njih trojica se pakuju, a ja odlučujem da dremnem malo u kolima. Iako sam bio pospan od toga nije bilo ništa prvo je prošlo par automobil, pa se oglasilo crkveno zvono i na kraju sam odlučio da ustanem i krenem na vodu. Silazim do vode i sa staz koja vodi ka Pačetu vidim Isu i Oholog ispod vodenice, a Oholi samo što je pustio jednu od 44cm. Pomišljam možda ovo i neće biti tako loš dan iako je mala voda. Stavljam kafenu bubu i krećem da pretražujem od brzaka uzvodno od brvna. Malo sam se zadržao kod vira ispod drvene brane, međutim voda je dosta mala i taj vir je sada3 puta manji nego kada sam na njemu prethodni put pecao. Nastavljam pravcem pored stene gde uočavam manju ribu od 20-25cm međutim nije bila zainteresovana. Dolazim do vira nad koji je natkriveno drvo, zabacujem nekoliko puta laku nimfu. Odlučujem da krenem dalje zatežem sistem kako bih strunu fdigao iz vode i riba se samo otkačila. Fina riba rekao bih od 30ak cm međutim posle 5-10sec spada. 'Ajde nema veze tek sam počeo. Stižu me Isa i Oholi pa zajedno nastavljamo ka izletničkoj vrbi. Međutim n tu se ne dešava ništa. U viru na krivini ispod stanice srećemo Bokca kome je malo pre toga riba prekinula predvez 0,14mm. Predlažem Isidoru da zaobiđemo Bokca i Oholog i prođemo stazom kroz šumu. Dok smo se peli stazom iznad vira u kom je Bokac imao kidanje snimili smo i ovu pastrmku. Možete čuti Oholog kako nas tera Razz




Idemo kroz šumu i taman kad smo izašli na obalu kod Tetrebovca vidimo jednog starijeg gospodina kako zamara dobru ribu. Nudim mu meredov i ubrzo uspeva da je prihvati. Riba je imala 49cm. Tu je još par ribolovaca pa nastavljam sa Isom do G vira. Idemo levom obalom i prvo odlučujemo da zabacimo u plići deo ispod stene. Tu imamo par praćenja i to je sve. Dolazimo u dublji deo vira i sa stene gledamo u vodu uočavamo par solidnih riba od kojih najveća od oko 45-50cm stoji gotovo nepomično pri samom dnu uz stenu. Menjamo muve i pratimo šta se dešava na dnu vira u jednom momentu ispod stene izlaze 2 ribetine od možda i preko 60cm sve ostale u viru postaju uznemirene. Međutim 2 grdosije brzo odlaze nazad u svoje skrovište. Dok je Isidor menjao muvu pogledao sam desno uzvodno od stene sa koje smo zabacivali i na samo 1-2m od stene video pristojnu ribu tik ispod površine. Sećom na kraju predveza je bio moj adut crveni SJW spuštam muvu par puta ribi ispred nosa i na treći ili četvrti zabačaj primećujem kako se ribi šire škrge kao da je zavnula. Kontra i tu je. Krećem da je navlačim nizvodno dobacujem Isidoru meredov on silazi ispod stene da je prihvati. Mađutim riba je jaka i ima još jednog keca u rukavu. Beži pod stenu sa koje ja pecam pod neko drvo. Uspevam da je ščupam i dovlačim je do meredova Isa reaguje u pravom momentu i tu je. Par fotki divlje životinje od 41cm pa nazad u vodu.

Gradac - Page 42 Pastrmka-divljakusa-41cm

Gradac - Page 42 41cm-ode

Silazimo ponovo do plićeg dela vira ispod stene međutim opet se nište ne dešava. Prelazimo na drugu obalu i Isidor se upisuje u G viru.

Gradac - Page 42 Isa-pajka


Napredujemo polako ka Šarenom platnu, ubrzo nas sustiže i Milanče. Odlazimo ka izvoru, uz put srećemo još nekoliko ribolovaca i imam još jedno spadanje. Kada smo krenuli nizvodno zastali smo ponovo kod izvora sa selenom. Uočavamo par riba uz drugu obalu. Isidor ostaje tu, a ja odlazim nekih 30ak m niže. Isidor dobija jednu lepu ribu na imitaciju bube. Međutim posle par sekundi riba spada. Kod brvna nailazimo na Oholog koji nastavlja da peca sa Isidorom, a ja zabacujem San Juana u vir u koji se uliva potok od vodenice na Šarenom platnu. Ribe zainteresovano prilaze, ali ni jedna se ne odlučuje za udarac. Posle 10ak minuta ipak uspevam da prevarim jednu solidnu pastrmku.




Prelazim sa uzvodne strane iza stene i snimam jednodnevku koja se bori da poleti sa površine vode.




Malo niže srećem Bokca na brzaku koji se muči da provali na šta riba radi. Rekoh mu da idem ka G viru pa se vidimo posle kod kola, polazim par koraka od njega i u plićaku uoačavam udavljenu malu sivkastu muvu. Vraćam se do njega i pokazujem mu šta sam našao uz komentar dasam video par takvih mušica kako su se izrojile. Pretpostavljam da se ribe hrane larvama ovih mušica koje se odlepljuju od dna pred izletanje, pošto je većina riba na pola vode. Odlazim do G vira i pokušavam da uhvatim nešto bezuspešno. Vraćam se do Bokca da vidim dali je on prokljuvio šta bacati. U tom momentu on hvata jednu lepu ribu na mokru muvu.

Gradac - Page 42 Bokac-pajka

Daje mi jednu mušicu najsličniju onoj koju ima i ja se vraćam na G vir. Povremeno ribe iskaču iz vode, ali se hrane pod površinom. Imam još jedno spadanje lepe ribe i uskoro krećemo nizvodno pošto Sunce već zalazi. Bokac odlučuje da ode do vira kod stanice na kom je danas imao dva kidanja vršnog predveza, a ja odlazim ka viru ispod Pačetove vodenice. Međutim ubrzo mi se mrsi predvez, a pošto je već mračno odlazim do kola i čekam ostatak ekipe. Stižemo u Bg umorni i za divno čudo živi i zdravi s obzirom kako sam vozio lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 15:38

O Gradcu i priključenijima

Sezona IV - Epizoda XХXIV

Prvi put s Isidorom iznad manastira...



Pecanje je bilo nikad slabije što se tiče ulova...

Izvukoh jedva pet riba (najveća, 41 cm, se zove Zoki Winehause, jer je došla na prototip njegove omiljene muHe), tri ribe prevrn'o, dve pokidale 0.14mm - manja podvukla pod stenu, a veća samo trgla glavom i otkinula muvu... :/
Na isti tippet 0.14mm je pecao i Oholi i nije bilo kidanja.
Jeb'i ga...

San Juan Joca je preuzeo prvu smenu starateljstva nad Isidorom i u žaru borbe zavrbovao ga gore pomenutom "muvom". Drugu smenu je preuzeo Oholi, ne bi li Isidor malo odmorio od mog popovanja... Vreme je da dečko pogleda na flyenje i drugim očima.

Umereno rojenje je trajalo od 16:30 do 18h.

Vodostaj jeste nizak, Gradac spor i bistar. Kako su ostale rečice u još gorem stanju, bilo je podnošljivo.

San Juan Joca je mnogo bolji vozač od prosečnog kretena koji šofira džiberskom magistralom. Kad nabavimo sa vojnog otpada bacač plamena za zadnji branik i reflektor za prednji - ima da ih nema! Razz

Pecanje je bilo nikad slabije što se tiče ulova... ...ali je dan bio do yaya!


Poslednji izmenio bokac dana Uto 21 Avg 2012 - 15:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 15:41

Kam su slike Popovicu?

Hvala za komplimenAt nadam se da necu to pokvariti vremenom Very Happy
Sto se tice bacaca plamena odlicna ideja cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 15:43

Nema slika, San Juan Tošiću...
Ostale u organskom drajvu, zvanom memorija sjećanja...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 16:09

heheh, dobri ste. sad mi na poslu dosadno, vi ste osvezenje....bice slicica od mene uskoro Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptyUto 21 Avg 2012 - 18:58

@Bokac
Jbg taj drajv jos ispadne i najpouzdaniji, treba mu obicno barem 70-80 godina da pocne da gubi podatke Razz

@Oholi
Daj i one snimke od proslog puta Wink
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 EmptySre 22 Avg 2012 - 7:55

Sve su u pravu ovi paceri. Plitko, bistro, a riba je baš kilavila... Meni je dan izvadio jedan vepar od 53cm nadjeban na malu slinavu nimfu na viđeno...
Nego javljam se da pitam što idete ibarskom magistralom do Gradca??? Ja sam je odavno izbacio iz upotrebe. Idem na Obrenovac - Ub - Slovac - Valjevo. Km ista (čak par km manja!), vreme isto (čak neki minut manje) a opuštencija neviđena. Put je sređen prošle godine i ima samo još nekoliko km ispred Slovca starog puta, ostalo je nov asfalt.
http://www.njuz.net/jos-jedan-vozac-preziveo-putovanje-ibarskom-magistralom/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gradac - Page 42 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   Gradac - Page 42 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gradac
Nazad na vrh 
Strana 42 od 44Idi na stranu : Prethodni  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Sledeći
 Similar topics
-
» Gradac 2014.
» 01.03.2009 GRADAC
» Gradac 2016
» Gradac 2019
» Gradac 2013

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: