MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.

Ići dole 
+25
aca-laki
vlajkoni
Stars member
Musicar1
!ogi!
ZORAN R.
johnny
brankoogi
milance
panic
pedjabg
Sale Župa
GORAN R.
VLADISANS
hms
Prota71
dusan.momcilovic
Oholiver
simpson H
ibro realistic flies
tolefly
100ka
Djole Nis
Zox
bogi
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyČet 9 Mar 2017 - 18:00

Prepletanje
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyČet 9 Mar 2017 - 21:35

@Joco, meni se čini da je pletenje najlakše učiti žicom, umesto svilom, floss-om, šenilom... Uzmeš dve žice (svetla&tamna) i kreneš da pleteš Copper John... Wink 'Em teška, 'em lovi...

Fora sa žicom je jasna - kad je saviješ, ne može da pobegne, malo okreneš, pogledaš, odmoriš... Kod svile/flosa moraš svo vreme da držiš obe niti pod ujednačenim naponom...

@Oholi - porebravaš najlonom zbog...?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPet 10 Mar 2017 - 5:04

Svila je mnogo osetljiva na zubice. Osetljiva je i na moje ispucale zanoktice. Cista armatura. Kod drugih muva cu koristiti drugacija rebarca
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPet 10 Mar 2017 - 20:27

slazem se sa bojanom, ja sam radio sa senilom, moze ali nije bas idealno nekad nece lepo da legne....zica definitivno najlaksa
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptySub 11 Mar 2017 - 9:46

пре двадесетак година сам се силно мучио са плетењем, такозвано патово ткање, а сад види ово
https://youtu.be/Upi5ka2hqHM
спасиба  товаришћ романов
помало ми и жена помагала да разлучим неке ствари, наравно давно пре интернета. али признајем да сам имао потешкоћа какве нити узети за обуку!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyNed 12 Mar 2017 - 2:37

Odličan video Rade, šteta što ga nisi okačio pre zime da dam devojci da mi ištrika jedno 50 muva Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyNed 12 Mar 2017 - 17:29

zalim,vidim da vlada cacanin iliti sad vas, ovo najvise koristi, lako za savladjivanje. ove zime sam se ja malo vise preorijentisao na rusku azbuku jer mi ova zapadna stulji mozak. posebno mi se zasvidjao igor dr tjapkin, supermajstor za zabacivanja/ima dosta  knjiga na ruskom a i ovako 75 posto razumem/, za mene on jedan jednako je 100 nekih krigera/i ne zalim/.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 13 Mar 2017 - 1:37

Vlada je sad Pekinžanin. Od pre nove godine je tamo. Ima dosta toga što Rusi kače na youtube, nego sam ja lenština lakše mi na engleskom mada i ruskim pomalo понимаем  :-)
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 13 Mar 2017 - 11:49

влада/или владо, или владе, по нашки горњозападноморавски, чак и влада са другачијим  акцентом?/из једне обичне, ове наше,  срља у светску престоницу и од тамо шаље креације са тешком индустријом, тргује и ствара(?), те малце и тамо лови, за зараду он можда нешто и сам каже(?).
а од мене освежење , нимфа тешка али са коришћењем органдин траке/америма је то нека organza/ јер се сећам  а има преко 40 година када су кинески комплети мушица били са пуно материјала за које тад нисам могао да утврдим  који су, све прекрасне боје/те мушице су биле за калифорнијске како сам касније сазнао од покојног јовче петровића, петровчанина и писца првих књига о риболову вештачким мушицама/. дакле, органдин траке је изгледа као основу леђног дела  урбановог наранџасторепог скакавца користио, уз коришћење лепила, и сам андрија  који је једно време био мој чарапан-мало низводно, из трстеника.
иначе  уздуж исечено парче тог материјала са којег  се избаце остале лакоодвојиве уздужне  нити послужиле су ми најпре као замена за  пера од ноја/једно сам давно  случајно набавио  на новосадском  сајму и бивало на посебном месту у  скромној фиоци/ а касније се родила идеја за тражење  сличног, новог, вештачког материјала.
https://youtu.be/4ukkNtZdy-c
дакле, могућности су неисцрпне, зависи од заинтересованости риболовца(материјал и  за дуванџије)
а ко мало влада руским има доста тога да нађе, и овде се види светска сила!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 13 Mar 2017 - 14:11

To je beše neka ukrasna traka koju koriste u cvećarama?
Zanimljiva muva, posebno mi se sviđa kako je napravio nogice i pokrov.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 13 Mar 2017 - 15:08

jeste, 10 -20 din. po duznom metru zavisno od sirine, to su organdin(a ne one koje su gustog tkanja-to su satenske trake), kod kineza koturi precnika 5-10 cm bezmalo za nista.
nije u temi ali  evo i  primena kod nekih pupa, ustvari dodaj  volfram i to je ok(iskoristivo kod svih vrsta musica, cak i  suvih).
https://youtu.be/3dLEsvdO8u4
da,moze i u cvecarstvu, mada ima  i drugacijih.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 13 Mar 2017 - 21:51

Što se mene tiče, na ruskim YT kanalima nisam video ama baš ništa što nije prepisano od nekog... (Razumem da Rade ima barijeru sa engleskim, pa je to jedini zgodan put za njega..)

Što se tiče organdin traka, nisam bio lenj i probao sam to čudo.
Cena u BGu je oko 80 dinara/m, što na kraju izađe kao gubljenje vremena. Za oko 250 dinara se napuni isti onaj kalem Danville konca, koji pun košta oko 250 dinara. Čak i da je samo stvar u ceni, 4 do 8 puta jeftinijoj u nekim drugim radnjama, meni je taj konac potpuno neupotrebljiv. Monofilni najlonski konac, preslab, nežan, gladak. Ne preporučujem.
Ne znam za neke fine muvice na #28, ali organdin je nešto najslabije što mi je dopalo šaka. Žali Bože ono vreme koje sam potrošio da premotam 2 x 2m (malo mi je bila jedna boja, za probu, odmah sam raspreo dve boje.) Rade, imaš kod mene dva kalema, crvena i bledo žuta...

Što se tiče Dejvijevog videa i upotrebe organdina kao lažnog hekla, meni to nije zanimljivo jer mislim da daleko prostije muve love isto (ako ne i bolje). To što je Dejvi na putu da zaradi penziju za stegom je sasvim druga stvar (za njega), ali meni ne menja pogled na stvar.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyUto 14 Mar 2017 - 17:57

мали одговор бокцу:
npr.Veevus vrhunski  konci su u pirotu 299.99 din. i jesu medju najacim ali tu se radi o koncima u koje mozes , jasno posto iglicom raspolovis  skupove niti, postaviti dabing, a konci odvojeni iz  organdin traka jesu jednonitni i znatno  tanji,te i trpe manje sile koje se stvaraju u vezivanju musica, no i tu ima razlike/rekli mi npr. trstenicani a  bojan tvrdi uopsteno/, moj crni je izuzetno jak/toga se secam iako  nisam sa njima radio ove zime/ i naravno za male musice, mada sam neke koristio i za policelonke  na brojevima 8.
Hvala na ponudi, imam dosta organdin  konaca, namotanih busilicom, tu je potrebno samo dobro da se pocne a onda je brz postupak namotavanja, obicno na plasticne kalemcice.
Oko barijere-naravno, ali evo u posebnoj temi prilozi  tjapkina, engleski koristim od svoje 50-e i iskljucivo za masinsku tehniku kojom se sada i ne bavim, ruskim sam zadovoljan ali jos mi treba za pracenje  brzih komunikacija-npr. na jutube.

Onomad na barama jedino sam  se mogao pohvaliti  jednostavnom organdin  lila-roze musicom na 12 za crvenperke, promenio sam ih  preko 5 klasicnih za ovaj pocetak sezone, jedino se  se od njih omrsih malo zulu musicom, prirodni hakl je dobar ali probajte i ovo-zadnje dve godine uspesno sam lovio i koristeci grudno pero patka,u bezbroj nijansi, bezmalo moguce  ga je ugraditi u mnoge izvedbe  iako se slabo preporucuju na forumima, dakle nije to samo zec, fazan, cdc,..!)
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyNed 26 Mar 2017 - 18:53

Rade, ja sam covek prirodnjak. Volim prirodne materijale. Mislim da su takve muve lovnije. 
Hvala za klipove, al youtube je ovde zabranjen pa i kad ukljucim VPN sve to slabo sljaka, na zalost nisam gledao klipove....
Sto se pletenja tice. Nakom 10ak muva svejedno je cime se radi. Zica je cak i najgore resenje jer ako je pretanka pletenje traje predugo, ako je predebela onda je tesko plesti.... Uvek ce da se poznaje sta ima ispod zice ( na dobroj fotki) pa mora da se pazi koji konac ide za podtelo. 
Razne svile i flosevi su super, samo pritisak da se odrzava tokom pletenja....
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPet 31 Mar 2017 - 18:24

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 081536e4bdaedcb0458993d8e6bb6075

Da ne komplikujem sa pokrovom. Ionako nije bitan.... Al malo cdc-a ume da pomogne.... Smile
Mala bombica. Udica 16 a tungsten 3.5mm
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptySub 1 Apr 2017 - 3:20

E to matori Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 3 Apr 2017 - 21:44

Rezerve najvažnije muve na planeti.
Prva vrsta tungsten-perla, ostale mesing-perla.
Skromno, ali bivalo je i skromnije...


Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 20170330_235945
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 3 Apr 2017 - 23:56

Pa ti si dobro pokriven Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyNed 9 Apr 2017 - 2:30

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 09374ef0fc589334c0c39a09cc53060a

Udica 16 tungsten 3.5mm
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyPon 24 Apr 2017 - 18:23

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 33f0813b9c8560a1054fc14a5805af8f

Svilenkaste
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyUto 25 Apr 2017 - 13:38

Od kad si otišo u Kinu mnogo si nešto svilen postao Razz
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyUto 25 Apr 2017 - 13:59

Prefinjen je bolji termin Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyUto 25 Apr 2017 - 16:45

hahhahah, Vladimir "Prefinjeni" Petrović lol! geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptySre 26 Apr 2017 - 2:31

Taj sam Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 EmptyČet 10 Avg 2017 - 21:19

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 92e492153d56dd516f492ae4331ce9dd

14 heavy weight
Otezanje 3.5mm plus 3x2mm
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. - Page 17 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.
Nazad na vrh 
Strana 17 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem tungsten perle
» TMC i Tungsten
» Tungsten na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Nimfe-
Skoči na: