MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Stanje musicarenja u Srbiji

Ići dole 
+5
ljuba
Vukman
bokac
100ka
pedjabg
9 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyPet 11 Jan 2008 - 14:46

Ovu temu inspirisao je Boko u postu u kome je rekao da (parafraziram) musicarenje tek mrsi svoje prve cvorove a on i ja smo vec kao disidenti. Nisam bas za to da laskamo sebi, ali da smo obijica digli prasinu, jesmo. Sad je li naglasak na tome da smo dobri, ili da smo konji, na slobodu je za razmatranje. Smile A da je prasnjavo - neopisivo! Crying or Very sad
Iako je musicara u danasnjem, savremenom smislu bilo jos i pre vise od 30 - 40 godina, a sigurno i ranije (pokojni Jovca Petrovic iz Petrovca) kod nas, svakako su bili retki. Ipak, u odnosu na ostale tehnike ribolova, musicarnje je uvek bilo manje zastupljeno, posebno ono salmonidno, srazmerno rasprostranjenju salmonidnih voda i ranjivoj prirodi tih ekosistema kod nas udruzenoj sa apetitima posetilaca takvih voda. I "toplovodno", tj. musicarenje na nizijskim vodama tek u novije vreme stice veci broj pristalica.
Mislim da bi bilo malo preciznije ako bismo rekli da su danas pristale generacije (koje god su to) za musicarenje dovele do novog i po svemu sudeci znatnijeg talasa musicarenja kod nas.
Ne bi bilo rdjavo ako bi se malo prodiskutovali razlozi, prilike, motivi, ocekivanja, interesi, sve stagod bi neko zeleo da apostrofira. Naravno, i ako bi neko pozeleo da se kriticki osvrne na gore iznesene ocene i da svoja saznanja o tome.


Poslednji izmenio dana Pon 14 Jan 2008 - 21:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyPet 11 Jan 2008 - 15:57

Moj skromni utisak, pošto sam počeo da mušičarim od prošle godine, je da je mušičarenje svuda u svetu u expanziji i da je tako i kod nas pošto su Srbi poznati kao veliki fenseri i pratioci modnih trendova bom

Zezam se ali definitivno da mušičarenje svuda u svetu dobija sve više poklonika. Mislim da je stvar u tome što je drugačije od svih drugih vrsta ribolova i po samoj tehici ribolova i po priboru koji se koristi, a i po celokupnoj filozofiji.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptySub 12 Jan 2008 - 16:44

"Dajte mi 20tak redova nekog teksta i ja ću naći razlog da obesim* autora." Kardinal Rišelje, čovek&humanista

Smile

Zezam se malo... ali sada shvatih kakvu sam glupost lupnuo!
Naravno da je mušičarenje ovde prisutno već dugo... Pa, eto ja čitam članke domaćih autora o mušičarenju nekih 20tak godinica.

Izgleda da sam nešto drugo 'teo kasti - da je ovde apsolutni početnik u mušičarenju skoro pa na apsolutnom početku, kao da drugi nisu iskrčili već te iste staze poodavno. Kupovina, pribor, prodavci, preprodavci, roba_ispala_iz_kamiona, carine, dažbine, saveti... problemi, problemi, problemi... Lakše bih kupio rezervnu gumu za Space Shuttle nego backing.

Da mi nije društva koje svrati ponekad u Galovicu ja bih se baš nalazio u mušičarskom neolitu sa sve prodavcima koje uhvati napad smeha kad pomeneš strunu/kanap. Dakle, nekako je ipak drugačije, imam koga da pitam a bogami i da vidim, uživo. Ono što je kod nas drugačije nego kod drugih je što sam imao (pogrešan?) utisak da je ovde tek krenulo... Eto, juče mi stiže i prvi katalog. Na srpskom, naravno.

obesim* = banujem; srednjevekovni ekvivalent u e-domenu
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptySub 12 Jan 2008 - 17:01

bokac ::


obesim* = banujem; srednjevekovni ekvivalent u e-domenu

geek lol! lol! lol! lol!

Problematika sa kojom se svi mi ovde susrećemo oko nabavljanaj pribora za mušičarenje je stvarno zamorna.
Imam tu sreću što su oba brata od tetke mog ćaleta mušičari, pa mogu od njih da dobijem savet, a mogu da zamislim kako izgleda nekom iz BG ko ne zna ni jednog mušičara, a žel ida počne sa ovim sportom.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyNed 13 Jan 2008 - 8:18

Jadni pocetnici:

"Ako je mušičarenje kao sex, onda je fly casting kao masturbacija!!!
Jovan Tošić 12.01.2008."


StoTko bre... flycasting ti dodje kao fiiiiiiina predigra. Al', jos si ti mlad, ima vremena za tebe.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyNed 13 Jan 2008 - 13:41

Ma ne znaš u kom je to kontextu bilo izrečeno Vukmane. Nesto sam se jue sprdao sa Zekom pa sam napravio paralelu izmedju musicarenja i sexa i onda dodao ovo.
Posto je F.C. u najmanju ruku vežbanje za mušičarenje koliko je ono drugo za sex geek
Nazad na vrh Ići dole
ljuba
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 3
Godina : 43
Location : Lebane
Datum upisa : 27.03.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyPet 28 Mar 2008 - 23:18

koje su muve dobre za klina
Nazad na vrh Ići dole
http://ljubomir.stankovic@hotmail.com
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptySub 29 Mar 2008 - 8:08

Ako si mislio za KLENA, onda klikni na ovo

https://musicarenje.serbianforum.info/suve-musice-f7/
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyUto 1 Apr 2008 - 12:05

100ka ::
Posto je F.C. u najmanju ruku vežbanje za mušičarenje koliko je ono drugo za sex geek

Opet ti,majstore.Da toliko vjezbas na livadi koliko smisljas poreedbe,bio bi daleko bolji bacac.A sto se tice vjezbanja za sex,pa... svi mi pomalo samo vjezbaci. Twisted Evil Razz Practise makes perfection
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyUto 6 Jan 2009 - 11:23

Daleko je sunce...
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyUto 6 Jan 2009 - 15:55

100ka ::
Moj skromni utisak, pošto sam počeo da mušičarim od prošle godine, je da je mušičarenje svuda u svetu u expanziji i da je tako i kod nas pošto su Srbi poznati kao veliki fenseri i pratioci modnih trendova bom

Zezam se ali definitivno da mušičarenje svuda u svetu dobija sve više poklonika. Mislim da je stvar u tome što je drugačije od svih drugih vrsta ribolova i po samoj tehici ribolova i po priboru koji se koristi, a i po celokupnoj filozofiji.
Slazem se u potpunosti sa Jockom, dobro si rekao druze-i ima jos toliko toga da se kaze.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyUto 6 Jan 2009 - 20:14

GORANHardy ::
100ka ::
Moj skromni utisak, pošto sam počeo da mušičarim od prošle godine, je da je mušičarenje svuda u svetu u expanziji i da je tako i kod nas pošto su Srbi poznati kao veliki fenseri i pratioci modnih trendova bom

Zezam se ali definitivno da mušičarenje svuda u svetu dobija sve više poklonika. Mislim da je stvar u tome što je drugačije od svih drugih vrsta ribolova i po samoj tehici ribolova i po priboru koji se koristi, a i po celokupnoj filozofiji.
Slazem se u potpunosti sa Jockom, dobro si rekao druze-i ima jos toliko toga da se kaze.



Pocni Gorance,ajd ADSL Ti radi,imas iskustva i znanja,daj malo nam ga podeli.....malo stepova za pravljenje onih tvojih kamenjarki i nimfica za Gradac????? Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptyUto 6 Jan 2009 - 22:08

Evil or Very Mad

Teško...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji EmptySre 18 Nov 2009 - 10:59

confused
Iz svega gore navedenog, musicarenje je sex, a fly casting masturbacija u Srbiji...
E bas si laskamo... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stanje musicarenja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Stanje musicarenja u Srbiji   Stanje musicarenja u Srbiji Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stanje musicarenja u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Muzej musicarenja u Srbiji
» Stanje voda
» Istorija musicarenja
» Rizici tokom musicarenja
» RIO u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: