MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Vesti (iz bezsvesti)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyUto 15 Apr 2008 - 23:07

@ bokac , da te ne citiramu celini
Bojim se da se nismo razumeli. Kada sam pomenuo francuze hteo sa da kažem da su dovoljno bogati da sebi mogu da dozvole zatvaranje i demontažu jednog takvog čudovišta (u graditeljskom smislu)kada za to dođe vreme dok jedna Slovenija koja je, takođe u EU nesme to da uradi a pri tome su svesni opasnosti koje nosi sa sobom dalji rad. Da li bi Srbija imala dovoljno para za SAVREMENU ili bi nam uvalili neku koja je polu "mrtva"?
Hajde da objašnjavam i dalje...
Kada pomenuh ( nasmejao se) Pančevo i sve druge gradove mislio sam na moderne tehnologije TADA a sada pa neka se truju ljudi nema se para za zaštitu ili modernizaciju...GOTOVO sam siguran da bi se tako nešto desilo i sa nuklearkom.
Da, imamo kadar i pametne ljude i... ?Pa pobogu i u Černobilu ili na "Tri ostrva"su radili stručnjaci a ne čobani ili kozaci. Nesmem ni da zamislim šta bi od Srbije bilo ili ostalo da se desi i mnogo manja havarija...
Nisam a priori nuklearke ali ne ovde i u ovakvoj državi, to je bar jasno a i slažem se sa tobom da bi bilo idealno i isplativo. Nisam mislio da treba da se složim sa tobom i u manama jer sam smatrao da se to podrazumeva i da je jasno napisano.
Još jedna stvar u mana koju nisi pomenuo je mentalitet nas ovde. Svo smo pametni i znamo da budžimo a sa tako delikatnom tehnologijom nema zezanja jer iza nje stoji ozbiljna nauka...
Nadam se da sam sada bio jasniji.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyUto 15 Apr 2008 - 23:31

Zox ::
Nisam a priori nuklearke ali ne ovde i u ovakvoj državi, to je bar jasno a i slažem se sa tobom da bi bilo idealno i isplativo. Nisam mislio da treba da se složim sa tobom i u manama jer sam smatrao da se to podrazumeva i da je jasno napisano.
Još jedna stvar u mana koju nisi pomenuo je mentalitet nas ovde. Svo smo pametni i znamo da budžimo a sa tako delikatnom tehnologijom nema zezanja jer iza nje stoji ozbiljna nauka...
Nadam se da sam sada bio jasniji.

Da, zaista jeste tako. Dok ne budemo imali zemlju očišćenu od mitomana (do prihvatljive mere), bilo bi opasno uvoditi nuklearke. To i jeste problem sa kršom od Krška. S druge strane, ima u ovoj zemlji još struka u kojima budženje ne pomaže. Samo što se to ne reklamira. Problem se komplikuje time što ćemo tim čekanjem zaraditi i ono što si pomenuo na početku teme.

Pančevo, TE u okolini Obrenovca i ostali primeri, su često bili iznad zakona. Možda bi mi drugačije mislili da ih iko može naterati da poštuju propise. Pančevci savim sigurno.

PS: mada sam pisao i odgovarajući tebi, nadam se da kapiraš da nije bilo sve upućeno samo tebi... Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyUto 15 Apr 2008 - 23:39

Nisam bas dobro cuo.....ma precuo sam odakle je bacuska al malopre na TV se gospodin izjasnio da je navijac Crvene Zvezde Very Happy Very Happy cheers ....ma onda nece valjda biti problema,lepo ce da mu se objasni da su musicari i ljubitelji FF u Srbiji mahom zvezdasi i da ona nase solmonidne vode ostavi na miru za pokoljenja...da se nebi aktivirali u Ceceniji....kazu da tamo ima opasnih voda za muharenje Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 2:15

bokac ::
Krško je u vreme kupovine bio pretposlednja "reč" tehnologije, na tržištu. Poslednja reč je bio Bugarski (par?) reaktor(a), inače generacijski blizanac Černobila. Odavno isključen, ako se ne varam... Ovu gradaciju; poslednji - pretposlednji shvatite mereno sa dna tehnološke liste.
Kako je bilo moguće kupiti krš(ko) od elekrtane u socijalističkoj zemlji? Dogovorili se drugovi. Tako će se dogovoriti i "gospoda".
Samo da moji zemljaci nastave da hrabro zabijaju glavu u pesak i da zaobilaze nepritjatne teme, počev od ove... i pola prljavog posla je gotovo.

Ta bugarska nuklearka se zove(zvala) "Kozloduj" i nalazi se sa njihove trane Stare planine možda 50-ak km od granice sa Srbijom. Posle nemojte da me pitate što su u Timoku tako krupni klenovi, jes da malo svetle u mraku al šta da se radi scratch

A sad malo ozbiljno. Bokac nažalost ovo je Srbija i zna se kako se ovde sve radi po babu i po stričevima, ako to ne pomaže radi mitologija u €...
Mislim da bi nuklearka kod nas bila katastrofalno rešenje dok se ne izmeni svest ljudi kao što si rekao, a do tada mislim da imamao sasvim dovoljno nekih drugih resursa za proizvodnju čiste struje, a da nam reke opet ostanu cele.
Uostalom koji će nam struja mi pecamo muvama, a ne strujom Exclamation

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 14:24

100ka ::
Uostalom koji će nam struja mi pecamo muvama, a ne strujom Exclamation
Joco, majstore!

A sad tužna vest: danas oko podneva čitam vest - procurelo bure sa otpadom iz Vinče, koje čeka da se otpremi u Rusiju... Hebem ti sreću magareću!!! Shocked Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 14:30

- procurelo bure sa otpadom iz Vinče... Shocked Shocked Shocked

Sada će i smuđevi da nam svetle po Dunavu, ko crnomorski svetionici pale

Ovo je "produkt" sve većeg zagađenja reka a (na svu sreću) nije snimano kod nas. No No No

Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 11284010
Nazad na vrh Ići dole
murino
Mali mrav
Mali mrav
murino

Broj poruka : 39
Datum upisa : 25.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 18:41

@murino
Jevropejci su mnogobrojni. Ima i među njima mnogo više onih koji bi da kenjaju u wc šolju i da im mašine peru veš, nego da im čučavac i pralje budu deo svakondnevice.
Opšte je poznata prevara da se ja provlačim kao "mušičar" samo da bih jeftinije trošio pivo u Galovici. Petak, predveče, ista meta -isto odstojanje. Svi su pozvani! Smile

Ako ikada u životu zatreba dodatni "razlog", znači da nema volje ali ima mrzovolje. Tada su svi izgovori ovog sveta dobrodošli. Zadržavam pravo da sam sudim šta je kome odgovor, a šta izgovor. Što i vama želim... Najgore je odricati se slobode izbora. Imati kakav god uravnotežen stav je bolje nego ne želeti ga. Mogu razumem (skoro) svakog ko je ZA ili PROTIV... Ne razumem samo one koji žele da drugi odlučuju umesto njih.[/quote]

@БОКАЦ

Иако је једини смисао мог коментара био везан за начелну тематику на форуму којег релаксирајуће доживљавам
(што искрено и Теби желим) одговорићу ти јер је си био веома снисходљив и непристојан у одговору

НАЈПРЕ: моје су претпоставке да ти радиш у санитарној инспекцији или познајеш велики број "БАБА СЕРА" кад готово тријумфално закључујеш да људи несвесно бирају чучавац уместо вц шоље, али видиш то баш и није нека велика спознаја. Истина,познавао сам много људи који су одмах по рођењу изабрали руку и чучавац и који ће ускоро своја мерила вредности и своју заставу побости на Панчићевом Врху. (еколошки проблем Question , можда),
твој други велики проблем енергија, па 200.000.000,00 тона лигнита лежи у утроби Твоје и моје земље Exclamation ,доле јужно одмах поред ових са чучавцем , тако да не морамо љубит туђина да бих дошли до енергената како нам ти у контексту предлажеш и треће по цену да ме оптужиш за плагијат цитираћу те :
"НЕ РАЗУМЕМ САМО ОНЕ КОЈИ ЖЕЛЕ ДА ДРУГИ ОДЛУЧУЈУ УМЕСТО ЊИХ "

П.С. Прихватам позив на пиво и само да знаш на форуму сам видео како изгледа тоалет у Галовици Very Happy

Poslednji izmenio murino dana Sre 16 Apr 2008 - 21:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 19:32

Uh je...Zakuvava se.Nemam pojma i ne želim da se mješam.Nastavite samo kulturno i argumentovano.

Murino,drago mi je da si na pravilan način shvatio ovaj forum.Sretno i samo naprijed.Izvinjavam se što ne učestvujem u ovoj diskusiji.Ja sam više za ribe,bacanje i pribor.To mi više leži od mršenja o tematici na koju ama IČ ne mogu da utičem.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 21:40

murino ::
Иако је једини смисао мог коментара био везан за начелну тематику на форуму којег релаксирајуће доживљавам (што искрено и Теби желим) одговорићу ти јер је си био веома снисходљив и непристојан у одговору

Акo си тако схватио, а јеси - онда је истина да сам био снисходљив и непристојан.

Чини ми се да је мој највећи проблем што ни сада не капирам како сам био снисходљив и непристојан... Да знам, можда бих успео и да се извиним; овако да фолирам пристојност - нема смисла... Боље да нисам одговарао појединачно, јер превише општих места ми се провукло у формално личним одговорима.

О осталим проблемима којима је бременит мој живот бабца-серца, не бих; све у циљу да што пре прикољем овог вола од кога на крају неће испасти ни 3 киле меса.

П.С. Прихватам позив на пиво и само да знаш на форуму сам видео како изгледа тоалет у Галовици Very Happy
Да, и ја сам га видео. Од тада еколошки запишавам шибље, са мрачне стране Галовице. Нека бар глисте буду срећне.
Nazad na vrh Ići dole
murino
Mali mrav
Mali mrav
murino

Broj poruka : 39
Datum upisa : 25.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 22:03

Иако је једини смисао мог коментара био везан за начелну тематику на форуму којег релаксирајуће доживљавам (што искрено и Теби желим) одговорићу ти јер је си био веома снисходљив и непристојан у одговору

Акo си тако схватио, а јеси - онда је истина да сам био снисходљив и непристојан.

Чини ми се да је мој највећи проблем што ни сада не капирам како сам био снисходљив и непристојан... Да знам, можда бих успео и да се извиним; овако да фолирам пристојност - нема смисла... Боље да нисам одговарао појединачно, јер превише општих места ми се провукло у формално личним одговорима.

О осталим проблемима којима је бременит мој живот бабца-серца, не бих; све у циљу да што пре прикољем овог вола од кога на крају неће испасти ни 3 киле меса.

Да, и ја сам га видео. Од тада еколошки запишавам шибље, са мрачне стране Галовице. Нека бар глисте буду срећне.

OK ! Prozvao si me u svom postu, a ja mislim da je sasvim prirodno da ti odgovorim .

P.S. Nisam ni trazio da mi se izvinjavas, za mene je ova tema OFF!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 23:28

Oglasilo se, danas i Ministarstvo za nauku u pokušaju da smiri "vest" o Vinči a ono (u celosti) glasi ovako:

Ministarstvo nauke: U Vinči sve pod kontrolom

Informacije koje su pojedini mediji objavili da je došlo do curenja goriva u Institutu Vinča nisu alarmantne, rekla je savetnica za medije Ministarstva nauke Katarina Petrović. Petrović je agenciji Beta rekla da se to gorivo već duže vreme ispušta u bazene i da je sve pod kontrolom, i dodala da Ministarstvo trži rešenje za njegovo stalno odlagalište i da bi do 2010. godine ono trebalo da bude izmešteno iz Srbije u Rusiju. Ona je rekla da je problem to što se gorivo ne skladišti po evropskim standardima.

Vest je skinuta sa sajta jednog bogradskog radija i verujem da ste sada mnogo mirniji No pale
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 17 Apr 2008 - 0:46

Što se tiče curenja u Vinči, jedna komšinica iz ulaza radi tamo. Pa ako je vidim da svetli u liftu javljam vam. Za koju godinu idemo u Vinču da pecamo smudjeve od 30kg geek

Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 10 Dec 2009 - 11:40

U Kopenhagenu je 7. decembra počela najvažnija konferencija o klimatskim promenama u istoriji. Više od 100 svetskih lidera pokušaće da nadje rešenje za problem globalnog zagrevanja koje preti da ugrozi život budućih generacija. U delegaciji Srbije biće i ministar za zaštitu životne sredine Oliver Dulić. On je u ekskluzivnom intervjuu objasnio prioritete naše delegacije, i istakao da Srbija u budućnosti može da računa na obnovljive izvore energije, koji ne ugrožavaju životnu sredinu.
Evo samo dela togintervjua:

U poslednje vreme se dosta govori o takozvanim alternativnim energetskim resursima. Kako Srbija stoji sa tim obnovljivim izvorima energije?

Srbija ima ogromne kapacitete za obnovljive izvore energije, ali nažalost, do sada, nijedan od tih izvora nije iskorišćen. Investicija u obnovljive izvore energije gotovo da nije bilo. Razlog tome je bila veoma rigidna i staromodna zakonska regulativa i nedostatak tzv. „FIDING“ tarifa gde država preuzima obavezu da kupuje odredjenu kvotu struje koja se proizvode iz obnovljivih izvora energije, prema povlašćenim cenama.

Imajući u vidu da smo mi i u Zakonu o planiranju i izgradnji i kroz mnoge zakone o energetici, čije se donošenje očekuje, i kroz uredbu Vlade o fiding tarifama razrešili sve te probleme sada očekujemo velike investicije u ovu oblast. Naša je namera da do 2012. godine u oblast izvora obnovljive energije privučemo negde oko 200 miliona evra i da energetsku proizvodnju u Srbiji povećamo za 7,8%.

U kojoj meri će se koristiti obnovljivi izvori energije?

Verujem da je jedna od obaveza koja nas čeka, zbog toga što brzim koracima idemo ka članstvu u EU, da do 2020. godine 20% produkcije energije bude iz obnovljivih izvora. Mislim da je to realno ukoliko se napregnemo i omogućimo potpuno otvaranje našeg tržišta za investicije. Ogroman je broj zainteresovanih.

U moje i ministarstvo energetike svakodnevno dolaze predstavnici stranih i domaćih kompanija koji bi ulagali u biomasu i u geotermalne izvore energije i u postavljanje solarnih panela i, naravno, u mini-hidro potencijale. Takodje, imamo i nekoliko strateških ugovora i sporazuma sa važnim državama u Evropi koje imaju najbolje iskustvo u tome, tako da ja očekujem da će Srbija iskoristiti svoje kapacitete u godinama koje dolaze.

...Koji su to izvori koji bi mogli najbrže da se upotrebe?

Najdalje se stiglo kod vetrogeneratora. U ovom trenutku postoje izdate energetske dozvole za gotovo 1100 MW snage vetra. Regioni države u kojem postoje najbolji resursi za vetrogeneratore su južni Banat i istočna Srbija i tamo su već izvršena inicijalna merenja i nekoliko firmi je već ozbiljno ušlo u proceduru za dobijanje svih neophodnih dozvola. Mislim da će prvi ozbiljni obnovljivi izvori koji se budu koristili u Srbiji biti izvori koji se budu koristili iz energije vetra.

Takodje, Vojvodina ima ogromne potencijale za biomasu i mislim da će pametni ljudi koji se bave biznisom prepoznati taj resurs. Što se tiče geotermalnih izvora, imamo jako dobre vesti iz nekoliko regiona sa juga Srbije gde su pronadjeni značajni potencijali, koje sad treba iskoristiti na pravi način i to ne samo za korišćenje energije, već i za svojevrsni regionalni razvoj.

Ono što nam preostaje je da preispitamo koliki su potencijali energije Sunca. Mislim da tu Srbija ima velike potencijale na jugu i mislim da je to jedan od sektora koji je potpuno neistražen.

Što se tiče mini-hidro potencijala, i sliv reke Drine i svih ostalih brzih reka koje protiču kroz Srbiju se za to može koristiti. Postoji veliki broj italijanskih i nemačkih kompanija, a i drugih kompanija koje su trenutno zainteresovane za to....

...Pojavila se informacija da bi u Srbiji mogle da se grade nuklearne elektrane. Kako vi gledate na to?

U Srbiji postoji referendumska odluka da se to ne čini. Postoji nešto što su procene stručnih ljudi da će ekonomski razvoj i rast Srbije, pre svega zavisiti od količine energije koju ona može da konzumira, ali pre svega i da proizvede, i da će jednog trenutka i to da se otvori kao jedno važno i političko i ekološko pitanje. S obzirom na to da smo mi okruženi zemljama koje imaju nuklearke i koje proizvode nukleranu energiju, mislim da je vreme da se to pitanje otvori. Kao neko ko se bavi zaštitom životne sredine imam velike brige za ono što bi moglo da se desi po pitanju zaštite životne sredine, ali sam takodje spreman da saslušam i reč struke koja tvrdi da se u ovom trenutku u Evropi gradi na desetine nuklearnih postrojenja koja služe za proizvodnju energije, a koja nemaju nikakav uticaj na životnu sredinu.

Da li je realno da se uskoro donese odluka o gradnji nukleranih elektrana?

Teško mi je da zamislim da u ovom trenutku može da se donese takva odluka, ali sam za to da se o tome otvori debata i da čujemo, pre svega, šta kaže struka za to. U svakom slučaju Srbija za tim trenutno nema potrebe. U ovom trenutku Srbija ima mnoge potencijale koji još uvek nisu iskorišćeni, a tiču se obnovljivih izvora. Ali, kada pričamo o decenijama i kada smo zagledamo u budućnost koja se tiče generacija koje još uvek nisu rodjene, moramo razmišljati o tome da i njima treba ostaviti energetske resurse koje mogu koristiti za razvoj.

Poslednji izmenio Zox dana Čet 10 Dec 2009 - 19:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 10 Dec 2009 - 12:30

Od izgradnje postrojenja koja energiju veyuju iy obnovljivih izvora ne moze se u sadasnje vreme podmiriti rastuca potrosnja.
Uz mere stednje i smanjenje nepotrbnih gubitaka, obnovljivim izvorima bi se pokrile mozda trenutne potrebe, ali ne i u perspektivi.
Na kraju, ko je lud da se odrekne provizija zarad musicara? Sta kaze Dinkic o Staroj planini i skijalistima na juznim obroncima u vreme globalnog zagrevanja.
Taman'te, molicu.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 10 Dec 2009 - 15:46

Ako treba da spasemo reke, ja više neću da se kupam da ne bih trošio struju za zagrevanje vode bolje da smrdim nego da nema gde da pecam geek

@Zox
Mogao si sve da napakuješ u jedna post, kao što sam ja sad uradio Wink

Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 10 Dec 2009 - 17:38

Znam ali sam izvadio samo ono najinteresantnije pa nisam hteo da davim ljude da čitaju sve affraid
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 EmptyČet 10 Dec 2009 - 18:40

Pa šta ima veze kad si ih i ovako udavio geek Wink

PočaljiNaslov: Re: Vesti (iz bezsvesti)   Vesti (iz bezsvesti) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Vesti (iz bezsvesti)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: