MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PACERski blog - muve (muke) po bokcu

Ići dole 
+9
ZORAN R.
dusan.momcilovic
radojica-pop
vlajkoni
Vukman
Zeka
100ka
Zox
bokac
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 12:45

Zorane nemoj da se zajebavaš sa tim hemikalijama Evil or Very Mad Bilo je kod Simpsona u radnji da se kupi neko čudo za mazanje muva zove se Gink, košta tipa 300-400din. Ima svojstvo da je na temperaturi tela tečno, a na temperaturi vode se stegne. Fora je što staviš kap tog Ginka među prste i protrljaš, on smekša ti razmažeš po muvi i on se stegne kad dodirne vodu.
Problem sa parafinskim uljem je što je retko pa se lako spira sa muve inaše muve dobro plivaju kad ih namažeš par. uljem, mada ostavljaju prvih 2-3 zabačaja mastan trag za sobom na porvršini. Meni je proletos ispala kutijica Vanjine masti dok sam pecao, pa sam ostatak sezone koristio samo parafinsko ulje. Može da se koristi ali ima i mnogo boljih stvari Wink


Poslednji izmenio 100ka dana Sre 16 Sep 2009 - 12:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 12:49

Ima ih i nisu skupe-kakvi crni parafin-bese davno kad se sa njim mazalo.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 13:13

Zorane,
imam ja još parafinskog ulja... c-c-c... zaboravih da ti donesem jednom u Galovicu, a ti odma' preteraš! Hehe... vidi se koga drma početnička groznica!

Rekoh da je to relativno slabo rešenje za mazanje, recimo kao druga alternativa za:
Gink
Panićeva mast
(Vanjinu bih zaobišao)
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 13:19

Aj razumem otkud Vanjina mast, al Panić mi deluje prilično mršavo lol!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 13:26

Ako ovo o mršavosti Panićeve masti vidi Goran – nagrabusili smo!
Izgubićemo „pater faniliasa“ a šta ćemo onda siroti u surovom svetu mušičarenja?!
Brzo briši to dok nije pročitao!
Gorane,
Panićeva mast je najbolja na svetu a i šire (po neproverenim informacijama, koristila se i na Marsu dok je bilo tekuće vode, a tekuće vode je nestalo kada su mušičavi ribolovci Marsovci istrebili ribe koristeći Panićevu mast i time narušili ekološku ravnotežu i doveli do nestanka vode...!)!
Do mazanja, bistro!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 13:40

Ma neće Goran da se naljuti, a neverujem da bi se i Panić naljutio da pročita ovo. Oni su stari lafovi.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 13:46

Bokac, KIVIi dijeta je najbolja GARANTOVANO.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 14:02

Bolje ananas dijeta teže se žvaće sa korom lol!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 14:07

Ne, ne, kivi je bolji!
Ima poddlaku (marabu i te fore).
Ako mislimo na pticu kivi...
A i više ima za roštilj...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 14:08

ZORAN R. ::
Ne, ne, kivi je bolji!
Ima poddlaku (marabu i te fore).
Ako mislimo na pticu kivi...
A i više ima za roštilj...

Najbolja je dijeta kada je na meniju ptica koja je istrebljena.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 14:20

Čuvena kivi dijeta - ja se strogo pridržavam.

Jedem sve osim kivija. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 14:35

bokac ::
ZORAN R. ::
Ne, ne, kivi je bolji!
Ima poddlaku (marabu i te fore).
Ako mislimo na pticu kivi...
A i više ima za roštilj...

Najbolja je dijeta kada je na meniju ptica koja je istrebljena.
Boki zezno si se kivi je živ i zdrav dodo je istrebljen geek
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 15:11

Nemoj tako grubo prema Bokiju!
Malo taktičnije treba! Znaš ono: mačka je šetala po krovu, pa je pala, pa...., na kraju riknula mama ili već!
Trebao si da napišeš da kivi nije baš sasvim izumro, da je ostalo nekih bednih par miliona komada ali da ćemo se potruditi da i oni izumru što je pre moguće – čisto zbog njega ako ništa drugo!
Tako treba, ovako će čovek da potroši sate po Internetu da iskopa sve o kivijima (znam čoveka – temeljit!)!
Inače, kivi je maskota Australije, Novog Zelanda ili već tako nekih bliskim nam i nesvrstanim zemljama a teško da bi birali maskotu koja je izumrla...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 15:21

Kiwi je maskota Novog Zelanda pošto jedino tamo i živi.
https://www.youtube.com/watch?v=ANyrTJxQp2g
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 18:14

Vidiš to nije loša ideja, farma kivija, nosi jaja ko emu, a veliki je ko pevac Razz
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 19:04

100ka ::
Vidiš to nije loša ideja, farma kivija, nosi jaja ko emu, a veliki je ko pevac Razz

Kako do sada nije izmro od smeha kada mu se jaja vuku po travi? Rolling Eyes No
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 19:29

Pa nije kivi baset presedniče bem mu miša.
PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Basset_hound_2
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 19:48

Dragi prijatelji,

Pasivno pratim rad svih foruma ali me evo nateraste da se od srca nasmejem i javim vam se. Verujte, malo me i grize savest sto se do sada nisam setio i poslao nekoliko kutijica pominjane tvari. Obično je šaljem ljudima koji uzmaju odredjene komplete, ukoliko ne zaboravim ili se ne sete da me pitaju. Tajne nema, većina masti, ulja i sprejevi radi se na bazi parafina, silikonskih ulja .... ukoliko vas ne mrzi idite do apoteke i malo zagrevajte i mešajte ... ili jednostavno sačekajte sledeći petak. Goran je od prekosutra kod mene pa ću ga zamoliti da vam je ponese.
Pozdravljam sve članove foruma i koristim priliku da se Galovičanima zahvalim za izvanredno druženje proletos kao i za perfektne drvene ravnjače jelenske dlake koje sam dobio na poklon. Nadam se da ćemo i u buduće biti u prilici da razmenimo misli a možda malo i pecamo. Srdačno vaš,

Saša Panić

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 19:55

Dobrodošao Saša!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 20:05

Saša dobrodošao cheers

@Zoran R.
Rekoh ti ja da ne brineš, da će da se naljute, da su ljudi lafovi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 20:29

Paniću, hvala na javljanju . nisam imao priliku da se lično upoznamo ali smo odavno prijatelji preko Gorana . Živeo!!!

@ Joco, ako je velićine petla a jaja mu kao kod noja onda teško da je u boljoj, ako ne i goroj poziciji od ovog, kukavnog kučeta . Znači izumiranje mu ne gine geek
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptySre 16 Sep 2009 - 20:48

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing cheers


Uz veliki pozdrav za Sasu Panica cheers cheers
Dogodine sa proleca,odma napadamo i Jermu i Visocicu...ista ce ekipa od proletos Boze zdravlja+ naravno pojacanja u zimskom periodu cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptyČet 17 Sep 2009 - 8:31

Da, da, neki su kupili Saletove mušičave kreacije a dotični se nije setio da ukaže na potrebu da se neke od njih podmazuju! Cccc! Takvo nepoštovanje cenjenih mušterija mogu da iskupe samo dve tekućine: krv ili pivo! Lično bih izabrao pivo, čuj „pivo“ – piva!
Sale,
Mušice su prva liga ali, avaj, već sam počeo da ih gubim! Jedna iz gornjeg desnog ugla kutijice, malecka sa (čini mi se) zelenom glavicom od plastike je otišla i jedna od one tri karakondžule u donjem delu kutije. No, kad ih identifikujem po onim slikama, javiću.
U idućoj turi će mi trebati Crne Guje (Woolly Bugger-i) pošto one koje Boki pravi (i to izvanredno!) gubim jednu po jednu pa me sramota da maltretiram čoveka da mi pravi.
Goran je potpuno neovlašćeno i bez dozvole nestao putem Pirota što će se (vidi početak teksta) morati proprati pivom! Blago vama dvojici, uživajte i za nas koji se mlatimo po forumima umesto po nepatvorenoj prirodi!
Nek ponese Goran neku kutijicu vazeljina (ili već), ja ću dve kupiti svakako – ako se ne potroši, možda će moći da se proda na predstojećoj j...noj Paradi Pede..., pardon Ponosa, ha, ha, ha.
Bistro i do viđenja!
Zoran R.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptyČet 17 Sep 2009 - 15:39

Khm, khm...

...ta-na-na-naaa!!!

Juče je naš novi PACER iz Galovice (u daljem tekstu Zoki), u napadu muhikarske groznice priveo cverglana!

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Cerglancinanacrnugujusl

Na stranu to što je sve obavio mojim Bugger-om, u varijanti Crni Guja, nego što me još i zvao na pecanje, mada ja nisam mogao da idem... Mislim, stvaaarno...

Da stvar bude gora, nije ni svratio po novosmotanu municiju za aždaje iz Loh Ciganlije, nego sa samo jednim Bugger-om otiš'o na pecanje!?! Posle se žali po forumima i opanjkava me kod Aleksandra Saše Panića kako nisam drug... Mislim, stvaaarno...

Još ako saznam da ga je vratio u vodu (Zoki vraća sve...), Saša Panić će mu biti jedina nada za Crne Guje! PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Icon_wink
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 EmptyČet 17 Sep 2009 - 16:24

Volu ribe Crnog Guju, volu...
Još kad bi ja znao da bacam te karakondžule (treba imati u vidu da sam zakleti protivnik varaličarenja, ili sam, barem, bio...) – to bi bila ekološka katastrofa, pomor riba totalni!
Dobro, dobro, vraćam ribe u vodu (mahom) osim cverglana naravno, ali bi voda bila crvena od krvi iz uboda na par miliona zakačenih riba!
Boki, motaj Guje u količinama pa da ih valjamo glupim Amerima! Cijena? Prava sitnica – deset dolarčića komad i Neptun da nas vidi! Naravno, napravila bi se fabrika, robotizovana normalno, gde bi se produkovalo barem stotinu hiljada Gujica, Guja i Gujetina dnevno!
Pored fabrike bi bila farma marabuova, nojeva, ćurana, pataka, srna, zečeva i ostale pernate i dlakave gamadi sa desetak hiljada primeraka istih.
Normalno, pored farme bi bilo poljoprivredno dobro za gajenje hrane za te živine od par hiljada hektara.
Odmah pored farme na pristojnoj udaljenosti zbog miomirisa će biti hotel za zaposlene sa stotinak soba.
Zaposleni će biti isključivo žene ali ne zbog onoga sram vas bilo, nego zbog toga što su žene preciznije i pedantnije a to je neophodno u završnoj fazi izrade Crnih Guja – ne mere japanac napraviti robota koji će napraviti savršenog Guju kao Boki što ih pravi! Mora tu malo i manuelnog rada da bude a žene su za to najbolje!
Naravno, ako neka ne bude radila kako treba, biće kažnjena i to više puta... Još razmatram načine za kažnjavanje pa ako ima predloga – samo pišite!
Normalno, pored fabrike je i klanica – zečevi, srne, divlje svinje, lame i ostala gamad neće baš dobrovoljno da se odreknu krzna pa im treba malo pomoći u tome...
Pored klanice je mini fabrika za preradu otpada (mesa) u razne jestive oblike: dimljeno, konzervirano, zamrznuto...
Vozni park je od dvadesetak šlepera za transport Guja i mesnih prerađevina sa pratećom radionicom opremljenom svim neophodnim rezervnim delovima a jedna pokretna radionica mora u svakom trenutku biti spremna da interveniše na terenu...
Kako se radnice ne bi dosađivale u slobodno vreme, tu je i bioskop u kome će se prikazivati poučni filmovi iz NOB-a, život i priključenija Pavla Korčagina, Duboko Grlo (mislio sam na riblje duboko grlo u trenutku dok guta mamac) i tsl.
Pored će biti napravljena planinska rečica, ravničarska reka i jezero kako bi se mogli testirati primerci Guja. Za planinsku rečicu će biti napravljen pogon na solarnu energiju koji će hladiti vodu i pumpama terati vodu da brzo teče sa cikličnim promenama kako bi se imitirali prirodni uslovi u najvećoj mogućoj meri.
U pomenutom hotelu će biti smeštani i gosti – mušičari i trgovci iz celog sveta koji će imati kompletnu uslugu (ne, ne, sirote radnice) – pecanje i hranu na račun kompanije „Boki & Paceri“...
Uh, ovo je već odavno, prekovremeni rad, nastavićemo kontempliranje drugom prilikom!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PACERski blog - muve (muke) po bokcu
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Bozicna cestitka po "Pacerski"
» Suve muve...
» Prodajem muve
» Zulu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: