MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

PACERski blog - muve (muke) po bokcu

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463
Datum upisa : 10.01.2008

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 0:03

Khm-khm...

Stiže mi danas MMS, kad tamo bata-Zoki privodi štukice na Savskom jezeru i to mojim Wooly Bugger-om! U njegovoj kumovsko-PACERskoj interpretaciji radilo se o strimeru Crna Guja. Wink

Pazite, čovek je prošle nedelje prvi put pohodio Gradac, danas maše po Beogradu... Mis'im - stvaaarno... Ni tipet nije promenio - ostavio 0.16 mm.

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 13092009172

Slika je malo kriva, klinac ga fotkao, bla-bla... Glavno je da se čova raspecao.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 0:12

DO JAJA!!! cheers

Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic

Broj poruka : 843
Datum upisa : 31.12.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 7:56

king
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 61
Datum upisa : 27.08.2009

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 12:19

Kakva crna „štukica“?!
ŠTUKETINA Boki, štuketina!
Najbolji trip je što sam je upecao pod nogama u potpuno providnoj vodi, gledajući sve faze napada na sirotu Crnu Guju! Ne zna se ko se više uspaničio, ja ili sirota štuketina!

Čim sam spustio Crnu Guju sa platforme (na moje zaprepašćenje!) podigao se lep bandar i to jedno tri puta na tri spuštanja („džigovanja“)! No, onjušio je CrnoGujaša i vratio se da drema... Odmah potom se podigla ova štuketina i nešto se uvijala za sirotanom, nećkala se – umalo da skočim u vodu da joj ga gurnem u usta! Šta li sam uradio ne znam ali je zakačih nekako (dokaz priložen)!

E sad slede ode Bokiju!
Probavao sam raznorazne druge karakondžule bez znakova (vidljive) aktivnosti čudovišta iz Loh Ciganlije. Posle delta t vratim Crnog Guju i na prvo spuštanje krene iz tamnih dubina sestrica ove štuketine na nesrećnika! E, to me već totalno zbunilo i unezverilo te je promaših (nešto kao gricnula marabua i batalila)! No, mora se imati u vidu da o varaličarenju znam otprilike koliko prosečan Aboridžin a o Muvljem pecanju još manje pa je sve to logično...

Boki, pravi Crne Guje u raznoraznim varijantama, dodaj asimetriju da, uz „disanje“ marabua dobije i neko uvijanje (kao mlada prve bračne noći) i mislim da će sirote ribe početi da vrše masovna samoubistva (čak i kad ja varaličim Muvljim priborom)!

P.S.
Zna li neko lično Vuka Bojovića da pozajmimo par marabua na par sati, vratićemo ih u (gotovo) ispravnom stanju?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 12:48

@Zoran
Marabu se u stvari pravi od ćurkinog perja Very Happy

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 13:08

Sad ću da izgrdim Bokija!
Ja mislio da imam originalnu Guju od nepatvorenog marabua a ono ostatak nečije Božićne trpeze! Strašno! Pa zato se ona druga nije zeznula, sad mi je jasno!

Boki, Boki...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyPon 14 Sep 2009 - 13:32

Zorane, "marabu" možeš da nađeš kod bilo koje krupnije ptice (ćurka, guska, albatros, kondor...) ispod svakog glavnog pera imaš i po jedno marabu pero. Pticama su ta pera kao životinjama poddlaka. Ako dođem sledeći petak u Galovicu doneću ti kineski marabu, umrećeš od smeha Wink

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 0:42

Ne svetu ne gaca dovoljno marabu-roda koje bi podmirile potebu za Wooly Bugger-ima. Hvala Bogu na ćuretini!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 7:47

Tjurettjina rullez Very Happy

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 9:28

Dobro, dobro Boki,

Može i ćurka, nema problema!
Ja ću se pobrinuti za meso (čisto da ti ne smeta) a tebi ostavljam svo perje, kožu i sve ostalo ako treba!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 12:31

ZORAN R. ::
Dobro, dobro Boki,

Može i ćurka, nema problema!
Ja ću se pobrinuti za meso (čisto da ti ne smeta) a tebi ostavljam svo perje, kožu i sve ostalo ako treba!

Smile
...samo će gaće biti dovoljne i jedan batak - na dijeti sam.
Osim toga mršavi motaju lepše Bugger-e od debelih, pa k'o velim da povedem računa...

PS: ponesi kutiju za strimere u Galovicu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 13:09

bokac ::

Smile
...samo će gaće biti dovoljne i jedan batak - na dijeti sam.
Osim toga mršavi motaju lepše Bugger-e od debelih, pa k'o velim da povedem računa...
da nisi malko zakasnio? lol!
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 13:22

Poneću kutiju za (veće) cipele, praktičnija je – više stane Crnih Gujica, Guja i Gujetina...
Razmisli o čupavijim po telu – nešto kao snajke iz prigradskih naselja kad krenu u grad, gore picnute a dole kroz najlon čarape probija šikara jedno pet santima.. A kad bi im zavirio u međunožje tu bi našao džunglu sve do iznad pupka koja se spaja sa stepama po prsima... A u džungli sve baobabi sa majmunima na lijanama i tsl., e takvu CrnoGujašicu bi voleo da vidim – ako ne bi ništa upecala, barem bi naplašila ribe pa bi poiskakale na obalu, ne želeći da budu sa takvom zveri u vodi!
Tražim neku cevčicu od meke plastike da napravimo asimetriju sa hidrousmeračem... Znaš ono kako pecaju na slamke ciple na moru: navuče se slamčica na telo udice do luka i to je cela varalica. Voda struji kroz slamčicu i izlazeći na drugu stranu potiskuje je na sve moguće strane. Vrlo prosto i efikasno. Ok, to je za panulanje (valjda 4 - 4,5 čvora) ali kada bi se rasekla na na kraju uzduž, jedan deo takve rasekotine ukloniš a drugi ostaviš da foruje preko luka udice, dobili bi asimetriju. na navučenom delu cevčice preko tela udice napravio bi kose zaseke (kao kad se seče drvo) pa bi tu ostali otvori preko kojih bi se vezala cevčica mušičavim koncem ali bi ostalo prostora da prolazi voda bočno i da tako oduvava marabua ili već koji je preko – deluje mi smrtonosno po riblju populaciju.
Rado bih ti to skicirao i fotografisao kad bih imao aparat ali avaj...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 13:23

Zox ::
da nisi malko zakasnio? lol!

Da nisam, ne bih bio na dijeti - jedan batak na sat. Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 14:03

Poneću kutiju za (veće) cipele, praktičnija je – više stane Crnih Gujica, Guja i Gujetina...
Razmisli o čupavijim po telu – nešto kao snajke iz prigradskih naselja kad krenu u grad, gore picnute a dole kroz najlon čarape probija šikara jedno pet santima.. A kad bi im zavirio u međunožje tu bi našao džunglu sve do iznad pupka koja se spaja sa stepama po prsima... A u džungli sve baobabi sa majmunima na lijanama i tsl., e takvu CrnoGujašicu bi voleo da vidim – ako ne bi ništa upecala, barem bi naplašila ribe pa bi poiskakale na obalu, ne želeći da budu sa takvom zveri u vodi!
Tražim neku cevčicu od meke plastike da napravimo asimetriju sa hidrousmeračem... Znaš ono kako pecaju na slamke ciple na moru: navuče se slamčica na telo udice do luka i to je cela varalica. Voda struji kroz slamčicu i izlazeći na drugu stranu potiskuje je na sve moguće strane. Vrlo prosto i efikasno. Ok, to je za panulanje (valjda 4 - 4,5 čvora) ali kada bi se rasekla na na kraju uzduž, jedan deo takve rasekotine ukloniš a drugi ostaviš da foruje preko luka udice, dobili bi asimetriju. na navučenom delu cevčice preko tela udice napravio bi kose zaseke (kao kad se seče drvo) pa bi tu ostali otvori preko kojih bi se vezala cevčica mušičavim koncem ali bi ostalo prostora da prolazi voda bočno i da tako oduvava marabua ili već koji je preko – deluje mi smrtonosno po riblju populaciju.
Rado bih ti to skicirao i fotografisao kad bih imao aparat ali avaj...

...kuku&lele...

Bata-Zoki,
moj resor su Bugger-i, tvoj hamburggeri - i štuketine! Prema tome, dabome!

Šalu na stranu, naravno da zvuči interesantno, ali nekako ja ne verujem u magični mamac. Bugger je dovoljno magičan da bi se dodatno zezali motanjem; umesto toga bolje potrošiti ono malo vremena na pecanje.

U stvari, ti ni ne slutiš šta ti se sprema...

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Hpim3886b

Ima nešto bolje od bapskih ćurećih gaća, a to su gaćice od fazana. Boja im je mišprdisivosmedja, a i perca su kud i kamo manje lelemudava u odnosu na marabu. Baš po mom ukusu - drkte u mestu, umesto da "dišu", "sipću" (od "glumiti sipu"), dahću, slinave i prelivaju se svako malo... Dakle, NE baš po tvom trenutnom ukusu. Ah, sudbo kleta, evo sad su se i fazani urotili sproću tebe&bandarčina!

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Hpim3888bh

Obrati pažnju na parčence dole, desno, na šaranskoj kruvulji #6 (ostale su na #10, 3X heavy). Neće tebi više niko ispravljati udice!

PS: Prepoznaćeš otkud mi El Grande inspiracija.
: Lozinka: PAČE; odziv: VALJEVSKO. PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Icon_wink

Poslednji put izmenio bokac dana Ned 20 Sep 2009 - 12:08, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 14:08

@Zox

Druže preCedniče, (ako ti ne smeta što te još uvek tako oslovljavam, po navici...)

Mani batak, more...
Ištemmm petla boje dimmma? Sitnog, kikirezastog... ma bilo kakvog, samo da je mator&siv.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 14:33

Ma bacao sam ove čupitase ali bez rezultata, malo su kruti (kao ona stvarčica) za ove „zveri“ koje sam pokušavao da upecam.
Podsetiću te, cela priča se dešavala u potpuno bistroj vodi pred mojim očima. Ono mrduckanje guzom levo - desno ih privlači (napisah: kao kad mlada vrda prve bračne noći, kao strah je, kao prvi put joj je i tsl.). Ok, i ovako kad radi dole - gore i širi noge kao zagorela udovica privlači ali bi valjalo probati i „devica“ pristup materiji.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 14:38

40 godina sam varaličario ali ne znadoh da se štuja pali na zagorele udovice lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 14:46

...Ono mrduckanje guzom levo - desno ih privlači...

Aham.
Prelazimo na Little Fishie, ako nije preterano zatravljeno može i vobler.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 15:11

@bokac
Whatever...
By the way, nađi šta rastvara parafin i održava ga u tom stanju kako bih imao nešto za suve muve. Ok, znam da ga benzin rastvara ali to bi malo (više) smrduckalo i zagađivalo vodu tako da treba nešto ekološki i ribolovački prihvatljivo. Hmm, sam glicerin?

@Zox
Čuj, pa ko se ne pali?! Pogotovo ako su mlade,
pa tužne pa treba da ih neko teši a nisu ONO radile jedno šest
meseci... Uhh, meraka! Da sam mlađi jedno trideset godina... Ehh, ovako
idem na pecanje...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptyUto 15 Sep 2009 - 16:37

Whatever...
By the way, nađi šta rastvara parafin i održava ga u tom stanju kako bih imao nešto za suve muve. Ok, znam da ga benzin rastvara ali to bi malo (više) smrduckalo i zagađivalo vodu tako da treba nešto ekološki i ribolovački prihvatljivo. Hmm, sam glicerin?
Treba ti parafinsko ulje. Sipaš ga u bočicu od kapi za oči, nema miris nema ukus ko vodka lol!

Ovo što ti je Boki napravio je smrt, za sunčice i bandarčiće, a ako ti zvekne cverglan od jedno 25-30cm biće lele majke cheers

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptySre 16 Sep 2009 - 0:01

PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Hpim3890b

Poslednji izmenio bokac dana Ned 20 Sep 2009 - 12:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptySre 16 Sep 2009 - 7:52

Gde ima to parafinsko ulje?
Apoteke?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptySre 16 Sep 2009 - 12:15

Ima, nemoj da kupuješ. Bolje kupi mast od Vanje iz Niš' imaš kod Banđura. Kutijica će ti trajati 2-3 sezone košta možda 200din.

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 EmptySre 16 Sep 2009 - 12:38

Džebi ga,
Kupio parafinsko u apoteci. 100 + 50ml oko 200 kinti. Služiće i to valjda – za moje poznavanje mušičavog pecanja ni ulje sa ugrađenim mikroharpunima ne bi previše pomoglo...
Naručićemo i taj Vanjin vazeljin, nije problem. Dodaš malo betaina u njega ili u parafinsko i garantovan uspeh! A ni N-butrična kiselina nije loša fora, jedino ne znam da li je etički odobreno u mušičavom ribolovu...?
(Oprez pri korišćenju N-butrične kiseline, u radnjama je prodaju sa gas maskama na licu, uprkos tome što je u duplom, hermetički zatvorenom pakovanju! Koristio sam, meni ne miomiriše nešto strašno ali budući da izduvam tri pakle dnevno, nije ni čudo da nemam čulo mirisa!)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PACERski blog - muve (muke) po bokcu   PACERski blog - muve (muke) po bokcu - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

PACERski blog - muve (muke) po bokcu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: