MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lepljenje kombinezona

Ići dole 
+5
bokac
vlajkoni
100ka
Zox
Djole Nis
9 posters
AutorPoruka
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 11:04

Evo jos jedne sezone predamnom koju cu sigurno pregurati uz malo manufakture. Pocelo je prosle godine pocetkom sezone kada je kombinezon popustio, tj postao porozan u predelu kolena (cucanje, presavijanje u toku transporta). Posle razmisljanja a na predlog drugara koji pravi akvarijume odlucio sa se da isprobam silikonski lepak. Rezultat je ispred svih ocekivanja. Nema kapi da prodje u to delu. Ove godine na pocetku da kazem ove sezone popustio je spoj izmedju carape i samog gornjeg dela kombinezona. E tu sam probao Bison-ov lepak za tekstil. Zavrsio posao!, I evo me danas lepio stepove oko kolena i duz kombinezona opet sa silikonskim lepokom. Priznacete MUKA. Jeste, ali evo svih prednosti i par saveta:

1. Posle lepljenja pruzaju sigurni zastitu
2. Lepkove posle susenja mozete guzvati, savijati i pri tom ne gube svoje svojstvo elasticnosti.
3. Bisonov bi preporucio za finije radove
4. Obican silikonski (koji kiselim mirisom kolje) za vece povrsine
5. Dug vek trajanja bez gubljenja svojstva
6. Bison pakovanje od 50 ml - nesto ispod 300 dinara
7. Silikoknski pakovanje od 70 ml 75 dinara, poznate firme Shell (ne smrdi na kiselinu te se moze i unutar kuce, stana lepiti
8. Susenje oba ide vise od 8 sati, sto znaci sto duze to i bolje
9. Posle nanosenja, parcetom kartona, plasticne spaklice ili sl lepo razmazati sloj da bude iste debljine ali ne i pretanjiti. Moze i prstima jos je tako i najbolje jer ce lepo lepak leci u sve pore kombinezona
10. Po nanosenju sloja stavljam parcice od starog carsava kako bi sve to bilo kompaktnije a i da ne dolazi lepak u kontakt sa kozom ako u toplijim danima koristimo kombinezon bez pododela.
11. I uvek kada vec lepite, pokrijte vece povrsine jer ako vec popusta nize ili vise npr po savu uskoro ce i popustiti na drugoj strani, ili pak ako je pocela poroznost u nekom delu, sigurno je da ce se i vremenom prosiriti. Znaci bolje spreciti nego leciti

Lepljenje kombinezona Dscf2110
12. I poslednje opet je ovo jeftinije nego li kupovina novog kombinezona, mada sve ima i kraj
13. Za pranje ruku od silikona koristite obican deterdzent.
14. kada se sve osusi, odsecite pazljivo viskove tkanine oko mesta koje ste lepili

Ovo sam se ponovio sa .org iz razloga sto mozda neko ne zaviri bas u taj deo (Posto je moj topic nece da me tuze Very Happy . Nadam se da cu nekoga da spasim muke
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 13:05

Djole, hvala ti na odličnom savetu jer sam siguran da ćemo svi kad-tad imati iste probleme.
I jedna sugestija...silikonski lepak se brže "suši" ako se nakvasi a i manje smrdi tada Wink
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 14:38

Odlično Djole cheers cheers cheers Svaka ti se dala Exclamation

@Zox
Što mi ne reče to za silikon kad sam ga stavljao na kadu teo sam da krepam pale
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 14:55

100ka ::

Što mi ne reče to za silikon kad sam ga stavljao na kadu teo sam da krepam pale

A što nisi pitao ? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 14:59

Ako neko od ovih moderatora - administratora promeni naziv ove teme u "Lepljenje koMbinezona". Inace tema - odlicna
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 15:23

Bravo Đole! cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 15:32

@ Vlajko
Vidi stvarno piše "kobinezona" lol!
Nazad na vrh Ići dole
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 15:54

Zox ::
Djole, hvala ti na odličnom savetu jer sam siguran da ćemo svi kad-tad imati iste probleme.
I jedna sugestija...silikonski lepak se brže "suši" ako se nakvasi a i manje smrdi tada Wink

Daj malo detaljnije ovo oko kvasenja. Sta se kvasi? Na koji nacin? Ne znam o tome nista. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 16:16

U potrebnu smešu silikona stavi 1/4 (odokativno) vode i dobro umešaj ali tada se silikon brže suši, zbog polimerizacije pa je moguće i nanošenje čistog a tek kada se razvuče po lepljenoj površini, poprskati ga vodom.
Mnogo manje "štipa" za oči a i vreme sušenja je propolovljeno Cool
Nazad na vrh Ići dole
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Kombinezon i lepljenje silikonskim lepkom   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 16:20

Zox ::
U potrebnu smešu silikona stavi 1/4 (odokativno) vode i dobro umešaj ali tada se silikon brže suši, zbog polimerizacije pa je moguće i nanošenje čistog a tek kada se razvuče po lepljenoj površini, poprskati ga vodom.
Mnogo manje "štipa" za oči a i vreme sušenja je propolovljeno Cool

Thanks. Sad da nadjem sta bi jos moglo da se zalepi. Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 16:22

I onaj shell ov niti smrdi niti stipa (kako miris tako i cena). E sad, valjda nema razlike u kvalitetu. Videcu vec sutra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 16:35

Djole navuko si se na lepak drunken
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 16:58

A koja je svrha lepiti disuci kombinezon na ovaj nacin? Hajde da su male povrsine u pitanju pa i ima smisla ali ovako zaista ne vidim svrhu.
Evo imam Hodgman pantalone koje pustaju negde iznad kolena pa ko zeli da se igra dobije ih na poklon. Velicina XL regular nedostaje samo opasac koji sam prebacio na nove pantalone.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 17:44

Evo izmenjen je naslov Wink
Molio bih samo sve članove da obrate pažnju kada otvaraju novu temu da napišu naslov bez grešaka ako je moguće Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 18:07

Na mom kombinezonu se radi o velikim povrsinama koje su porozne i drugog nacina nema osim kupovine novog. A i ima li svrhe disuceg kombinezona kada si vecinom u vodi do struka ili pak nema. Poznato mi je da ima ali na suvom
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 18:26

simpson H ::
A koja je svrha lepiti disuci kombinezon na ovaj nacin? Hajde da su male povrsine u pitanju pa i ima smisla ali ovako zaista ne vidim svrhu.
Evo imam Hodgman pantalone koje pustaju negde iznad kolena pa ko zeli da se igra dobije ih na poklon. Velicina XL regular nedostaje samo opasac koji sam prebacio na nove pantalone.

Evo ja se javljam,meni ne treba opasač. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 18:42

Zasto me ne cudi sto si se ti javio. Dacu ga Danetu pa uzmi od njega iduce nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 19:40

Ja sam se javio jer jedino ja imam 105 kg,kao i ti,jedino što nadmorska visina glave nije ista.Ja ne znam nikog tako elegantnog ko nas dva,pa ,eto...A gušt mi da donijem i ja nešto od tebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 20:22

Meni bi veci gust bio da se javio neko ko sebi tesko moze da priusti pare za to, ali sta je tu je. Posto nisam rekao nikakvo ogranicenje pantalone idu tebi pa ih krpi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptyPet 11 Apr 2008 - 22:51

Ma mislio ja ali ne idu tregeri na njih pa da budem retro Laughing 'ko Bred Pit Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptySub 12 Apr 2008 - 6:48

Jebemti.... osnovace se i krojacko-obucarska sekcija! Razz
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona EmptySub 12 Apr 2008 - 20:14

simpson H ::
Meni bi veci gust bio da se javio neko ko sebi tesko moze da priusti pare za to, ali sta je tu je. Posto nisam rekao nikakvo ogranicenje pantalone idu tebi pa ih krpi.

Hvala,lijepo od tebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





Lepljenje kombinezona Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepljenje kombinezona   Lepljenje kombinezona Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lepljenje kombinezona
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Krpljenje goroteks kombinezona
» Kako,sta ispod dupetara,kombinezona..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Čizme, kombinezoni, prsluci, ranci i sav ostali prateći pribor-
Skoči na: