MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Killer Bug

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Blue Fox
Green drake
Green drake

Broj poruka : 132
Godina : 39
Datum upisa : 14.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Uto 4 Nov 2008 - 0:46

Killer je u pravom smislu reci UBICA.
Gledajuci ga nikad nisam toliko paznje posvecivao sve do onog trenutka kada se na pomenutoj Moravici nesto u meni nije okrenulo i kao glas razuma od nekud dodje do mene da ga stavim i krenem da bunarim po virovima.
Uradio sam isto i pocelo je veselje.
Imitira sve zivo takav sam utisak stekao jer se dobro pokazao i na divljim rekama,lagano su pred njim padale ne samo pastrmke iz revira vec i sa Nisave,Temske,Visocice a lovio sam i klena,par skobalja beavice,grgece ma ono,SUPER je i mota se za manje od 2-3 min.
Vredi ga imati uvek pri sebi u raznim velicinama..

Pravim ga od ovog materijala kupljenog u Pirotu Very Happy

A ovako izgleda...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sre 19 Okt 2011 - 10:57

Rodile mi jabuke ove godine kao nikad, vikendica puna gajbi, morao sam da nasipam i po krevetima, ormanima .... Smestajuci suvisnu garderobu u orman, pronadjem jedan originalni engleski sako od tvida iz sezdesetih koji je (kako kasnije saznah od majke) moj otac dobio na poklon od tasta a mog dede koji je nakon '44, kao bivsi kraljev oficir, nastavio zivot u Londonu i dalje po svetu ... gde ga je vodila sluzba.
Elem, sako je u izvanrednom stanju zahvaljujuci pelinu i orahovom liscu, sto su stari recepti borbe protiv moljaca, i cini mi se da u njemu prepoznajem niti pozeljne nam i potrebne Killer Bug nijanse. Danas cu predloziti rasparavanje mada je mozda bolje da isecem neki noseci stub na kuci nego da udarim na te porodicne relikvije.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 4201
Godina : 36
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sre 19 Okt 2011 - 13:17

bice krvi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 2441
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sre 19 Okt 2011 - 14:07

A da ubaciš u džepove par krtica, pa kad počnu da se osećaju i relikvija ide napolje sa krticama? Smile

...a onda nit po nit na e-bay...
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sre 19 Okt 2011 - 21:20

Ma niti ce da stignu vec gde treba a izgleda da ce akcija uspeti. Ne znam dali da param ili da vam posaljem jedan rukav. Saljem vam sliku moje izvjedbe Buga od antrona sa oznakom Sparkle Blend Hare's Ear.

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Čet 20 Okt 2011 - 0:55

Bolje sačuvaj rukav do prvog susreta?!?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Čet 20 Okt 2011 - 7:58

Ukoliko stvarno ima niti te nijanse spakovacu ih i sacuvati!
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake

Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Pet 21 Okt 2011 - 1:34

Suvi...
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake

Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Pet 21 Okt 2011 - 1:35

Panicu odlična bubica!
Mokri...
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Pet 21 Okt 2011 - 18:23

Moram vam reci da me u danasnjoj razmeni mailova Goran odvratio od unistavanja sakoa skretanjem paznje na originalnu ambalazu trazene vune. Chadwick 477 je bila vunica za krpljenje i ojacavanje, te su male sanse da se nadje u tkanju stofa pomenutog sakoa. Nista zato, obici su ja ovde kod nas neke bojace vune pa se mozda nadje nesto u slicnoj nijansi. Buduci da sam dobio nekoliko razlicitih slika originalnog pakovanja te vune (koja nije cista vuna vec mesavina 85:15 vune i sintetike) a setio sam se i da sam lane dobio od Sase Kesica iz UK, jednu Ubistvenu bubu vezanu originalnim nacinom i od pomenute vunice, potrazicu nesto najslicnije i u suvom i u vlaznom stanju. Saljem vam i njenu sliku. Ovo bi trebala biti Killer Bug vezana od transformatorske zice i Chadwick 477 vunice.

Verovatno nam Killer Bug nece mnogo promeniti pogled na nimfarenje niti proseke ulova ali buduci da svi imamo samo sporadicna i nepotpuna iskustva sa njom, ako je sto vise nas upotrebi u kontinuitetu te velicini i izgledu sto vernijem originalu, mozda cemo i saznati zasto je velicana tako dugo.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Pet 21 Okt 2011 - 19:32

Ako se pogledaju muve Frank Sawyer-a (Pheasant Tail Nymph, Gray Nymph, Swedish Special, Bow Tie Buzzer, Killer Bug) pa još ako se uzme u obzir da je dotični proveo vek kao čuvar salmonidne vode, može se pretpostaviti da je svaku muvu uprošćavao do mere koja je stvarno potrebna, da se trudio da sve muve vezuju prosto i brzo, da nije zazirao od "modernih materijala", da je razvio svoj stil pecanja nimfama (oko ovog poslednjeg se mitovi ne prave - gle čuda?). Zato mi je vrlo žao što među tim bubama ne prepoznajem ni jednu imitaciju tularaša, što ne znači da takva nije među pobrojanima...

Killer Bug je možda i najluđa od svih, jer se umesto koncem vezuje žicom (kao i fazanova nimfa) ali od "civilne" vunice, a ne od nekog egzotičnog materijala ili nečeg basnoslovno retkog. Kladim se da je ta vunica za krpljenje početkom 20. veka bila pristupačna, inače je dotični ne bi ni koristio. Ako se pogledaju sve ostaje muve koje se pripisuju Frank Sawyer-u, vidi se da su svi materijali vrlo dostupni i jeftini. Zato mi se čini da je Chadwick 477 čist user, koji je g-osn Sojer iskoristio na način ne opterećen mitomanijom koja je usledila.

A da je mit o Killer Bug-u eksplodirao, zna svako ko je bar malo čitkuckao na Internetu. Pravo pitanje glasi: da li bi mit bio toliko popularan da se u svakoj pozamanteriji može kupiti ta vunica za krpljenje? Da li bi mit bio još veći da sve muve iz pomenute radionice nisu bile do bola proste i jeftine (jeftine samo po ceni materijala, ne po suštini)? Da li bi mit izostao, da se s lakoćom dalo poverovati u to da neke proste muve love bolje od komplikovanih?

Ne pričam o samoj muvi, već o njenoj popularnosti koja je fantastična. (ima toliko drigih "radnih" muva, ali ni blizu toliko prašine da se za njom diže...)

Najbolji način je da se ta priča isproba u flajerskoj praksi. U tom slučaju, na mene ne računajte, jer ako nastavim da pecam "često" kao i ove sezone, "ni pakao mi neće teško pasti"...

Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Pet 21 Okt 2011 - 22:49

Kao sto kaze Bojan, nista pompezno a ipak grandiozno. Samo pero, zica i nimfa koja nastaje u dva prolaza veznim materijalom.

Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sub 22 Okt 2011 - 11:27

Auuu... Sitna udica, jaka žica; mi se dopada... Koji je ovo broj udice?
Kad bi bar (na ovoliko sitnim veličinama) pravili okce u osi a ne savijeno na dole... Mada, možda i nema veze...
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh

Broj poruka : 272
Godina : 41
Datum upisa : 18.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sub 22 Okt 2011 - 14:28

Moram da pitam, a ne zamjerite mi na gluposti..
Dal je kod ove nimfe presudna boja koja se dobija probijanjem crvenkaste/bakarne zice kroz mokru vunicu ili je ipak boja vune najbitnija?
Na klipu mi se čini da se koristi klasična bakarna žica,a sloj vune mi se čini toliki da je probijanje boje žice usled kvašenja malo.
Opet, ne zamjerite ako lupam, jer nemam nikakvog iskustva sa ubicom Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Sub 22 Okt 2011 - 18:33

Bokac : Udica je Mustad 540 #13 a okce je takvo kao i udica koja je zakrivljena ludacki ali Mustad 540 je to...

Stars memeber : Bas je to u pitanju, mada bakar stvarno ne moze da probije kroz dva sloja vunice. Sam autor je govorio da je dugo trazio boju ali kao i kod drugih njegovih imitacija mnogo je vaznije sta je to on radio tim nimfama u odnosu na to kako izgledaju. Jos jedan detalj je bitan a to je sledece, taj je covek zisigurno znao da vezuje i komplikovanije musice, (zar u musicarskom epicentru kakav je reka Avon nije mogao da vidi sve sto se u tom trenutku u musicarenju moglo da vidi) ali je on resio da svoje imitacije svede na dva materijala a iz svih imitacija koje je Bokac pominjao mogle bi se izvuci neke definicije o pristupu imitiranju koje se nikad nece promeniti ma sta nam trziste danas predlagalo.

Killer Bug sigurno nece biti u vrhu imitacija kojima najbolje lovimo, za sve ove godine iskristalisali smo neke svoje selekcije ali je uticaj ovih jednostavnih musica i svega sto je njihov autor napisao o lovu nimfama, ogroman na sve one za koje je musicarenje najpre ribolov a kasnije sve drugo. Ova tema je mnogo znacajnija za osvezavaje tog pogleda na imitiranje.

Poslednji izmenio panic dana Uto 25 Okt 2011 - 21:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh

Broj poruka : 272
Godina : 41
Datum upisa : 18.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   Ned 23 Okt 2011 - 12:10

Hvala gospodine Paniću, ostaje mi samo da naucim da nimfarim Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Killer Bug   

Nazad na vrh Ići dole

Killer Bug
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Mokre mušice-
Skoči na: