MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 HAND MADE from UK...

Ići dole 
+10
Oholiver
Djole Nis
cori
Superfly
simpson H
100ka
Bogdan
Vukman
Zeka
Prota71
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 16:00

Pa sa ovim kinezima bih morao i da varam i da lazem da bih prodavao. Ovako bez njih, nekako kotrlja jos uvek. Ross se fino prodaje, RIO jos bolje... sto da se zatrpavam ovako nekim stvarima poput no name cekrka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 20:30

simpson H ::
Evo novi model iz one serije "hand made in UK" Very Happy

HAND MADE from UK... - Page 5 Ny02ny9 HAND MADE from UK... - Page 5 W630


Nije lose za 28.70$

Ček malo sad.Ništa mi nije jasno.Šta je tu laž,šta prevara?KOšta nepunih 30$.To bi po tvojoj računici bilo nekih 30€.Kakva je tu prevara?Pa ko to ne bi volio?Šta više treba prosječnom mušičaru?Metalan čekrk po niskoj cijeni,koji je problem.

Pitam te još jednom,gdje je prevara?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:23

Ko zna kakav je kvalitet kad kosta 30$ a iz PRC-a je.....ima tu previse spekulacija!!!
Lepo na oko,nema tu previse filozofije ali volim sigurnost.................Kinezi su sje....li i IBM!! Twisted Evil
Necu bofl,ma ni da uvozim skart Wink
Pa napokon smo se resili i Yugica........ cheers i onako rezevne delove rade u Kini i Turskoj Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:28

Ama šta može da bude loše?Jel misliš da neće skupljati strunu poslje pecanja?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:41

Zeka ::
Ama šta može da bude loše?Jel misliš da neće skupljati strunu poslje pecanja?

Eno vala jednog cekrka i to Orvisovog koji pravi sra..!!!!!A da nepricam o primerku koji Zeljko iz Galovice prvi put na stap stavi i ....TRUBA!!!!Svasta moze da im fali,kontrola kvaliteta materija,skart,bofl,plagijat...raznorazni restlovi!!!Ma to sto stize bez provere i atesta nemoze se smatrati ozbiljom artiklom vrednoim paznje!!!Barem ne meni licno...
Ocu sigurnost i garanciju.......necu reklamacije....sta mi sada treba Bogdanova prica,covek sve zna i na sve nas strane pametno upucuje i gde je sada !!!????Verovatno peca sa nekim DAM-om,tirolcem....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:47

Ništa te ne kapiram.Pa Ljubi je stigla špulna posebno,ne vezano za čekrk.I jedna radi,druga ne.Za Željka ne znam.Šta mu se desilo?

A sve to gore pobrojano košta,to znaš?A ne znači da će sve biti ok.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:58

Zeka ::
Ništa te ne kapiram.Pa Ljubi je stigla špulna posebno,ne vezano za čekrk.I jedna radi,druga ne.Za Željka ne znam.Šta mu se desilo?

A sve to gore pobrojano košta,to znaš?A ne znači da će sve biti ok.


Geneeeeeeee.zasto si kupio cekrk od Simsona???Zato sto je Kineska roba i jeftin ili zato sto je firmirana roba i kvalitet?????
Mislim da smo nas dvojica vrlo slicni,kvalitet mora da prati cenu....zar ne??
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySre 19 Nov 2008 - 8:16

Pa naravno,ali to smomi,nepobjediva generacija '71. Cool

Ali možda bi neko da mušičari a baš mu se i ne daju pare neke velike.Nisu svi mušičari prisutni na forumu.Ima onih i koji nešto rade i nemaju vremena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: hand made from uk   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySre 3 Dec 2008 - 15:36

A ne malo si se z...bo druze nije taj model, i nevidim razloga za toliku prasinu koju dizes bespotrebno je veruj mi.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 52
Datum upisa : 04.03.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: evo me ponovo   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 0:59

Proto izvini na nejavljnju... vidim da si me "opleo"... niste mi nezanimljivi samo sam imao vaznije stvari u zivotu... a i po ovim forumima samo sto krv ne padne doduse vi ste ovde i ponajbolji...

Elem moja omiljena tema... hand made UK... super su ovi kinezi... ja motam 3-4 takva i nemam nijednu zamerku... evo poslednje njihove ponude
SAGE Z-Axis Scott G2
IM12/ 46T carbon IM12/ 46T carbon
fast Med fast
4 pcs 4 pcs
9 feet 8.4 feet
#5 #4
cork grade cork grade
AAA AAA
guides guides
snake snake
rod tube rod tube
black alu tube silver alu tube
Extra tip included Extra tip included
US$58.85 US$56.65

E sad posto kriza drma zesce oko cene moze pregovarati... niko vise ne kupuje fly fishing opremu... zapad je puk'o... u UK cene svi daju popuste samo ako pitas... mnoge kompanije ce nestati... mala bara puno krokodila... delice se to za dzabe... otimacemo se uskoro za koricu 'leba

pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 52
Datum upisa : 04.03.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 1:06

jbg ne znam kako da postujem excel tabelu... ali nema veze... razumecete sta je pesnik hteo da kaze... prodaju dva modela... dve kopije poznatih marki... extra tip... kao top karbon... alu tuba... sve komponente top kvalitet... $50... skinuli su i minimalnu kolicinu za narudzbu... moze po 10kom, ali je onda 10% skuplje...

suma sumarum... za $1000 ja mogu da kupim 20 stapova (kopije, 10 sage + 10 scott), sa sve tubama i extra tipovima... znaci za cenu jednog originala dobijem 20 vrlo dobrih kopija... sta bi ste vi pre kupili? za simpsona znam Very Happy ... zanimaju me ostali
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 1:38

Bogdan ::
jbg ne znam kako da postujem excel tabelu... ali nema veze... razumecete sta je pesnik hteo da kaze... prodaju dva modela... dve kopije poznatih marki... extra tip... kao top karbon... alu tuba... sve komponente top kvalitet... $50... skinuli su i minimalnu kolicinu za narudzbu... moze po 10kom, ali je onda 10% skuplje...

suma sumarum... za $1000 ja mogu da kupim 20 stapova (kopije, 10 sage + 10 scott), sa sve tubama i extra tipovima... znaci za cenu jednog originala dobijem 20 vrlo dobrih kopija... sta bi ste vi pre kupili? za simpsona znam Very Happy ... zanimaju me ostali

Dobro gde si Ti Bogdane,kompadre/druze/zemo(ovu slobodu uzimam na sebe jer te zaista tako osecam i zelim u svom zivotu Wink Very Happy Very Happy ),gde nestade?????Kakav si,odma zaboravljas saplemenike cim se dokopate beloga sveta i trulog zapada drunken drunken drunken Cacno si nas u osinjak i otudjio momentalno........iskreno nemoj da Ti se ovako neto ponovi Evil or Very Mad
Besedim Ti ovo duuuuuuuugo slovo jer nam fale ovake informacije,ovako sta iz prve ruke cheers cheers Svetska kriza,dabome....al sad misljenje moje da bi uvek bio za shoping originala po sto povoljnijoj ceni nego plagijata po jeftinoci!!!!!Jedino ako bi se sta uzelo,malkice ugradilo i zaradilo,pa da se pazari jedan original,al vredan Very Happy
Dobro nam dosao posle dugo vremena,ovde si bar meni nedostajao i sad lagano i kad god si u mogucnosti podeli jos po koju informaciju,iskustvo,znanje....jel mora da je takvih stvari bilo u medjuvremenu...Veliki pozdrav iz Beograda od Prote!


lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdan
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 52
Datum upisa : 04.03.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 2:00

Gde si Proto druze... cheers

ma ne uobrazavam se ja tako lako... a i davno sam otisao iz Srbije... sto sam se uobrazio uobrazio sam se Smile

Imao sam vaznijih zivotnih/porodicnih/poslovnih problema i odluka tako da nisam imao vremena sa formasenje... sada se to polako dovodi u red... ako sve bude ok uskoro ce mi se sloziti sve kockice pa ce biti vremena za sve... jedino se moze desiti da me ova kriza zajebe zestoko za koji mesec pa necu imati mira negde do jeseni... ako do tad sve bude kako bih zeleo pocecu normalno i da spavam... o ribolovu da i ne govorim

I musicarenje sam totalno zapostavio zbog nedostatka vrmena... par izlaska na rezervoare... rainbow trout ali nedostaje mi reka... bice valjda i toga... imao sam doduse nezaboravan dan proslog leta na predivnoj reci, neverovatno lepom okruzenje, sa tri vrste ribe ulovljene u roku od 2 sata, prelepi primerci... moram napisati i "izvestaj" o tome... ne verujem da cu ikada vise imati tako lep dozivljaj ... sve se bilo namestilo za idealan dan na vodi... uffffff... samo kad se setim

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 16:22

Bogdan ::


I musicarenje sam totalno zapostavio zbog nedostatka vrmena... par izlaska na rezervoare... rainbow trout ali nedostaje mi reka... bice valjda i toga... imao sam doduse nezaboravan dan proslog leta na predivnoj reci, neverovatno lepom okruzenje, sa tri vrste ribe ulovljene u roku od 2 sata, prelepi primerci... moram napisati i "izvestaj" o tome... ne verujem da cu ikada vise imati tako lep dozivljaj ... sve se bilo namestilo za idealan dan na vodi... uffffff... samo kad se setim

pozdrav


Odlicno,daj odma neku slikovitu reportazicu cheers cheers divno bi bilo,malko slobodnog vremena i pisanije..... Very Happy

lol!


Poslednji izmenio Prota71 dana Sub 7 Feb 2009 - 18:38, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 17:14

Bukvalno si čačnuo osinje gnjezdo.Ova tvrdnja o orginalnim kopijama je ,u najmanju ruku,čudna i netaktična.Daj barem neku sliku tih motki,jer ovdje je sad samo zatišje pred buru.
Već duže vrijeme me jedan drugar da su štapovi koji su " pali sa kamiona" zapravo kineske kopije i da zbog samog transporta nemaju originalne tube.Meni je to malo teško da povjerujem,ali...

Zato daj slike i wellcome back..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Bogdan
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 52
Datum upisa : 04.03.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 17:35

Zeka ::
Bukvalno si čačnuo osinje gnjezdo.
.............
Zato daj slike i wellcome back..

nemam slike ali evo sta kazu u emailu

"Please see the attached file to see if you are interested in these two high quality fly rods?

if yes but feel 50pcs minimum order quantity is a problem at the beginning, it is one good opportunity you should catch now. As we just have one order for these two rods in production. However, the price has to be 10% higher for small quantity, at least 10pcs each model, and the packing can be neutral only printing the technical info on the rod. The estimated delivery time is in early Mar. 2009. Just because we will have a tradtional Spring Festival in Late Jan. but will try best to finish before Feb...."

Ti ljudi prave sve ali sam prilicno siguran da nece staviti originalnu "etiketu" na te stapove... znaci mogu da ti napisu sta hoces ali ne scott ili sage... kako rade.. pa lepo kupis jedan sage za axis i posaljes im ga... oni premere dimenzije i naprave isti profil/taper za sve delove stapa kao kod originala... iskoriste najbolji karbon koji imaju, koji moze da bude isti ili ne kao i kod originala (ne verujem da tu ima nekih tajni)... izgraviraju na njemu "zeka fly x/y/z axis" i eto... imas zeko svoj brend... e sad... nista ih ne sprecava da na te stapove stave i originalnu scot/sage etiketu pa da budu ti "iz kamiona"... tuba im nije problem jer ih kosta $2-3... ne verujem da je kontrola tako dobra u kini da ih bas sve kontrolisu za copyright... znam ljude koji slicne stvari rade sa garderobom... zar neko misli da je trosak pravljenja kvalitetne pamucne majce zaista $100 pa ces da puknes za... ne znam ni ja sta, la coste $200 za maijicu... znaci sve moze da se iskopira i nema sanse da ce obicno oko primetiti razliku... jer je tehnologija napredovala i kinezi su prvi u tome...

fine su to motkice... ja imam jednu sa rezervnim vrsnim delom... to ti je nacin kako imaju life time guarantee... njih to kosta $1-2... vrsni deo se najcesce lomi... ma pricao sam vec o tome... bezveze vise tupim...sad jos simpson ili neko drugi da me vidi i da mi kaze da je u americi drugacije... i da americka baba koja napise scott na stapu radi to mnogo kvalitetnije od kineske babe
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 17:55

Bogdane sto se Simpsona tice mozes i da izvrsis plasticnu korekciju ociju i da ih iskosis. Predlazem ti i da kupis kineske Scott i Sage stapove i uzivas u njihovom kvalitetu. Cak i da napises Bogdan Axis na njima. Srecno ti bilo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptySub 7 Feb 2009 - 23:52

ja bih rado posedovao jedan takav stap ili dva. iako sam svestan da kod takvih stapova mozes da naletis na nesto sto ce da te nadzivi i nesto sto ce da pukne kod prve ribice. jos mi je jedan drugar u cacku to isto rekao. ja imam jaxon varalicarac, kostao neke 2000din, i na njega sam izvadio dosta krupnih riba do 6kg, a on je 30gramac, u mom slucajutaj stap mi se pokazao dobro, jeste da nije balansiran kao diaflesh i sl, ali sluzi svrsi. ko peca cesto, i jaku ribu, ko je nervozan, ko siluje ribe pri izvlacenju.....njemu treba bolji stap. ja sam tek kad sam kupio i koristio prvi dobar stap,stegu, udicu...... uvideo u potpunosti pojam izreke "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino", mada i dalje rado koristim jaxon stap i rado bih koristio te kopije
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 0:54

Bogdane dobrodošao nazad Smile
Mislim da ne postoji mogućnost da okačiš Exel tabelu na ovaj forum, ali možeš da uradiš snimak ekrana (print screen) i okačiš kao sliku na forum.

Što se tiče "orđinal" vs. originalTM. Bio sam pre neki dan u Banđuru (ribolovačka radnja kod "Beograđanke") imaju 2 modela kopije "Regala". Jedan koji ima "pijedestal" postoljei košta 3000-4000 Din (30-45€) i drugi koji ima stegicu kojom se pričvrsti za sto i košta oko 1500 Din (<20€). Pitam prodavca u čemu je fora što je ova stega sa postoljem 2 puta skuplja, znam da su sa postoljem obično malo skuplje. A kaže on ova skuplja je ostala od stare porudžbine koja je išla od domaćeg uvoznika (koji ima marže da uši crvene), a jeftiniju su uvezli direktno od naše nesvrstane braće iz Indije Smile Ova priča da ima fuš Sage, Orvis, Scott i ostalog kvalitetnog pribora kod nas mi posle sveg zvuči prilično logična.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 10:31

100ka ::
Bogdane dobrodošao nazad Smile
Ova priča da ima fuš Sage, Orvis, Scott i ostalog kvalitetnog pribora kod nas mi posle sveg zvuči prilično logična.

Na osnovu cega ti zvuci logicno? Na osnovu razlicitih cena za indijske stege? Kakve to veze ima da mi je znati?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 12:58

Ima. Ako firma (koja legalno uvozi) na indijske stege uzima rabata od 200-300%, zašto misliš da ne može i na fuš štapove iz Kine prodavac "kamiondžija" da rokne bez blama toliki "rabat" i proda "šatro Sejdž" za 150€, a uvezao ga je za 50$ ili 50€. Ne kažem da je sav šanirani pribor kod nas "50 bucks chinese sage" ali me ne bi čudilo, da ga ima i da su mnogi imali ili još uvek imaju te štapove.
Baš bih voleo da vidim uporedni test originala i kineske kopije scratch
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis
VLADISANS


Broj poruka : 269
Godina : 60
Location : Novi Sad
Datum upisa : 11.06.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 15:07

...rabata od 200-300%, zašto misliš da ne može i na fuš štapove iz Kine prodavac "kamiondžija" da rokne bez blama toliki "rabat" ...

Rabat ne moze da bude 200-300%...
Niko ko uvozi robu ne radi za rabat. Rabat odobrava proizvodjac (fabrika) ili distributer.
Marza na nabavnu cenu moze da bude velika (200-300%). Marzu slobodno formira sam prodavac na osnovu licne procene trzista.
A da se rade kopije u Kini i da se valjaju okolo pod parolom "sanirano" ili "ispalo iz kamiona" to je sigurno, pa tako i musicarski pribor i oprema kao i sve ostalo (italijanska odela i cipele, japanska tehnika, francuski parfemi..).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 18:56

100ka ::
Ima. Ako firma (koja legalno uvozi) na indijske stege uzima rabata od 200-300%, zašto misliš da ne može i na fuš štapove iz Kine prodavac "kamiondžija" da rokne bez blama toliki "rabat" i proda "šatro Sejdž" za 150€, a uvezao ga je za 50$ ili 50€. Ne kažem da je sav šanirani pribor kod nas "50 bucks chinese sage" ali me ne bi čudilo, da ga ima i da su mnogi imali ili još uvek imaju te štapove.
scratch

Od kada znam za sebe nikad nisam video da ima da se kupi u radnji bilo sta od brand pribora sem Orvisa. I to Orvis samo kod (tada) zvanicnog uvoznika. Prema tome poredjenje sa stegama u radnji zaista nema smisla i iz tog primera je nemoguce izvesti takav zakljucak.

Ovo sto Vlada prica, vec ima nekog osnova ali to nije roba koja se prodavala zvanicnim i regularnim kanalima. Samo meni smeta kada Vlada kaze da je to sigurno tako a nema ni jedan argument ili dokaz za to.

Citat :
Baš bih voleo da vidim uporedni test originala i kineske kopije

Zaprepastio bi se kolika je razlika, u to sam 100% ubedjen. Naime kopija moze da lici vizuelno na original ali u ponasanju razlika bi bila ogromna. To je bre pure kapitalizam, zar neko moze da pomisli da bi se nesto proizvodilo u USA po 3x vecoj ceni umesto da se proizvodi u Kini, da moze da se postigne taj nivo kvaliteta. Pa taj istii pomenuti Orvis masu stvari pravi u Kini ali svoje najbolje stapove, malo morgen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 19:04

100ka ::
Ima. Ako firma (koja legalno uvozi) na indijske stege uzima rabata od 200-300%,

Ta stega koju si gledao za 1500 din ili koliko vec rece u Indiji kosta 6.99$. Minimalna kolicina koju mozes da uzmes od Indusa je 1000$, sto ce reci 140 i neka stega. Ako uzmes u obzir da ce shipping kostati nesto vise od 1000$ i na to dodas troskove carine, spedicije i PDV-a, ta cena od 1500din je smesna jer prodati 140 stega u Srbiji moze da se otegne i na 3-4god.
Medjutim model sa piedestalom kosta 11$ i te stege su teze za shipping tako da niko ne zaradjuje 200-300%
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 EmptyNed 8 Feb 2009 - 23:25

Zeka reče da je Bogdan "...dirnuo u osinje gnezdo..." Možda da je to blago rečeno, jer ova tema - ako bude isterana ikada na čistac - može biti pravi tektonski poremećaj.

O tome da se na dalekom istoku premeravaju štapovi (i to najnoviji, valjda i najbolji...) mikrometrima ne bi li se "skinuo" njihiv ubitačni taper (tejper) - o tome se odavno već priča i prepričava. Men i nijedan g-din. Kinez to nije šapnuo, tako da... Sve i da tim merenjma "skinu" magični taper (a to zvuči sasvim moguće...) tu priči o blankovima nije kraj.
Pitanje grafita ostaje otvoreno. Teoretski jeste moguće smotati fišek za blank od svakakvog grafita. Nagradno pitanje glasi - od kog li grafita motaju blankove oni koji su se upustili u lažnjak-avanturu? Doduše, ne treba mistifikovati ni grafit. Odavno je to "čudo" prestalo da bude čudo. Pretpostvljam da nije nemoguće dočepati se nekog zgodnog za motanje štapova? Sve i da lažnjaci troše dobar grafit, uvek ostaje pitanje - koji?
Sve i da su napabirčili dobre mere za taper i pristojan grafit za rolanje, epoksi smole nisu sve iste. Nija valjda da lažnjaci troše baš najskuplji?
Radna snaga - kladim se da to jeste jedina prednost falsifikatora, koju niko ne osporava.
Opremu štapova (provodnici, rukohvati...) ne bih komentarisao - to je i neiskusnijima od mene lako da upoređuju u dvoboju original sproću lažnjaka.

Posle ove tirade koju upravo preživljavate, nema poslastice kao utešne nagrade, bar ne za sve one koju čitaju ne preskačući redove... Samo jedna dilema, koja mi se vrzma, otkad je ova tema ponovo pokrenuta:
Kolika je stvarna razlika između originala i lažnjaka?
Da li je moguće da su lažnjaci TOLIKO nalik originalima, da ih mnogi ne "provaljuju"?

Nisam merodavan da ocenjujem, jer niti se razumem u kompozite, niti u štapove, niti sam vešt u mahanju (naprotiv). Dakle, na ovo pitanje ja sasvim mirno mogu da odgovorim - sasvim je moguće da ja ne "provalim" u kojoj ruci držim lažnjak, a u kojoj original. Mada bih se rado upustio u taj "slepi" test... Ko zna, možda tada shvatim kako da ih stvarno razlikujem?
Ne govorim o serijskim brojevima, registraciji proizvoda i sličnim tehnikama kojima bih se i ja borio da zaštitim proizvod u koji sam toliko uložio i tvrdim da je bolji od nekih...
Ako jeste moguće provaliti ih tamo gde i treba - na vodi, ili bar na livadi - tu će dilema biti definitivno rešena. Koliko para - toliko muzike, zablude nema. Zašto nema lažnjaka lap-top računara od 50 evra, ako njihovi originali koštaju 500? Zato što i na tarabi može da piše lap-top ili Sage, ali taraba ne radi što i lap-top/Sage. Doduše, čipovi i blankovi nisi isto...
Ali... šta ako neki pouzdani test pokaže da razlika i nije tolika u performansama, kolika je u cenama? Na primer: 10 puta jeftiniji lažnjak, koji je nekim merama 2 puta lošiji? Ili, daleko-bilo-kuc-kuc-puj-puj... da razlika nekim hipotetičkim čudom ispadne i manja...? Brrrrrrrrrrr... tome ne bih želeo da budem svedok.

I još nešto.
Kako godine prolaze, meni, vodiču kroz novobeogradske pustinje i bežanijske prašume, sve je jasnije da od Common Cents System-a nema ništa, uglavnom. Radi se o označavanju štapova sa nekih 5 brojki koje merljivo opisuju štap. Postavlja se pitanje koliko bi ko mogao da isčita iz tih karakteristika (dužuna, masa, snaga, kriva savijanja, brzina), mada nije loše to ostaviti samim (ne)zainteresovanim potrošačima. Naravno da to ne bi bio definitvni odgovor na temu piraterije, ali bi pomogao da bar neki lažnjaci budu od početka prodavani sa natpisom Diwtchibare Fly Motika. Baš sam se obradovao kada sam dobio dojavu da pogledam šta piše među karakteristikama Sameo štapa, nedavno prodavanog (prodatog?) na nekim od malih oglasa... Lepo piše: EffectiveRodNumber = 5.05 Opa! Znači da je za nekih 5% štap jači od standardne #5. Zamislite da još i piše brojkom (dakle merljivo) KAKO se savija, pa još i KOLIKO BRZO reaguje na savijanje ispravljanjem... Ako lažnjaci nateraju "velike" da naprave taj mali korak označavanja, ne bi li originali merljivo potvrdili da su originali - eto neke vajde od bezobrazne piraterije...
U suprotnom, ostaje samo prevara i nešto jeftinog pribora koji onima sa plićim džepova omogućava da se igraju na vodi...

...ili zemljotres koji će pobiti dinosauruse, samo ako se merljivo pokaže da lažnjaci prolaze test... Uh.

U celoj ovoj priči ja se lakonski provlačim sa motikom, koja je toliko nesumnjivo sumnjiva, da se ni proizvođači nisu trudili da sakriju dalekoIstočno joj poreklo. Ako ne verujete pokazaću vam natpise koji flešuju i u mraku. I vršni provodnik koji sam odmah zamenio... I gde je epoksijem učvršćen rukohvat da prestane već jednom, pošto je proklackao posle desetak sati silovanja... Meni je ionako bitno da štap bolje baca od mene, a to (za sada) nije nimalo teško udesiti. Wink

Eto, to je sve gomila pitanja bez odgovora. Mnogo hipotetike, malo činjenica. Meni zvuči nemoguće, da neko stvarno pošteno testira originale i lažnjake, jer koji falsifikator bi bio rad da se prijavi? A da "ispali iz kamiona" putuju u pogrešnom smeru - putuju... Ako je prevara (ponavljam - ako!!!), bila bi uverljivija da je u "pravom" smeru. Opet, meni ono par mahanja ispalim iz kamiona nimalo nije delovalo sumnjivo... Ključna reč je meni.

Svim vlasnicima štapova želim da im i nesumnjivi originali i hipotetični lažnjaci budu što češće mokri!

BISTRO!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





HAND MADE from UK... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: HAND MADE from UK...   HAND MADE from UK... - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HAND MADE from UK...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» SONIK made in UK
» SONIK made in UK
» Kormoran made in Germanija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Čekrci-
Skoči na: