MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vestacki materijali

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Vestacki materijali   Vestacki materijali EmptyUto 18 Mar 2008 - 8:10

Pogleda gore i vidim da je Vukman napravio mrava od podloge za misa. To mi je nesto slicno kao i parcici od papuce one letnje. Ja sam jednom probao da napravim nesto, al mi se stalno telo koje sam izzumbao od papuce vrtelo u krug kad sam ga motao koncem. Probao sam da ga lepim, al ga je lepak topio sve ga lepak rastopi za udicu, ne moze da se skine. Gde ja to gresim, merak mi da imam te musice jer su nepotopive. Plivaju ko lejke, ni u najgori brzak nece potonu.

Molim Fishkillera ako procita ovo da ne odgovara. Ko zna sta ce izmisli kao odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Re: Vestacki materijali   Vestacki materijali EmptyUto 18 Mar 2008 - 9:46

Kap Bond (super lepak) sigurno ne topi a jedna kap je sasvim dovoljna...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Re: Vestacki materijali   Vestacki materijali EmptyUto 18 Mar 2008 - 9:49

Hmmmm.... u principu, super lepak resava problem. Ali... ima raznih superlepkova, mada su svi na bazi cijana... Onaj koji ja upotrebljavam neke materijale ne topi... ali neke bas udesi. Resenje je: probaj razne, pa koji ti vrsi posao - njega koristi!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Re: Vestacki materijali   Vestacki materijali EmptyUto 18 Mar 2008 - 11:52

A ti lepkove koristis!!!?!!! affraid

Ja mislio da jos lizes selotejp.Zato imas neke cudne ideje... scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Re: Vestacki materijali   Vestacki materijali EmptyUto 18 Mar 2008 - 13:58

Super lepak, kao što kažu Zox i Vukman.
Od Bond-a je jači Henkel-ov (70tak din). Od nedavno, Henkel ima dve vrste super lepka. Jedan je obični, tečan (kao voda), dobro se i (pre)brzo razlliva. Drugi je mnogo gušći, želatinozan, mada se isto pakuje i isto lepo istiskuje iz tubice. Nije loš ukoliko imaš problem sa viškom istisnutog lepka, pa da se ne razleti na sve strane. Lepkove ove druge firme imaš u svakom Maxi-ju.

Kako god da radiš ne preteruj sa količinom. Ovi lepkovi drže u tankom sloju, gomilanje ne znači ništa. Reaguju sa vodom i tako vezuju. Dakle, ako je sve što lepiš suvo treba vremena da "popiju" vlagu iz vazduha. Ako je materijal koji lepiš previše porozan, dobar trik je da površinu navlažiš pre lepljenja, ali tako da nema slobodne vode na površini! Kada počne da materijal upija lepak, on reaguje sa prethodno upijenom vlagom (u dubini) i ne upija se dodatno.

Neka ti prsti budu suvi i stavi novine na sto. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vestacki materijali Empty
PočaljiNaslov: Re: Vestacki materijali   Vestacki materijali Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vestacki materijali
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tippet materijali
» antron

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Materijali za izradu mušica-
Skoči na: