MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kačenje predveza u zabačaju unapred

Ići dole 
+10
Zeka
100ka
Fishkiller
Zoki
Superfly
Zox
Vukman
vlajkoni
karadjon
bokac
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 19 Mar 2008 - 20:01

Zeka ::
Prvo,lupetanja ne cujes nego citas.Ja jos nisam ni kandidat,a o daljini mozemo da raspravljamo u svakom momentu.Procitaj sta sam napisao,pa onda dobro razmisli.

Rekao si da neces vise pisati ,pa ostani dosljedan tome.Ne zelim da te vredjam,jer nikad ni nisam,ali nemoj da me cackas.Pogotovo zbog toga sto ovdje ne mozes da me banujes.A i sam znas da nema potrebe da se naganjamo.Svako od nas svoju skolu placa.

Ako mozemo tako da nastavimo,s mirom,ajmo dalje,ako ne,drzi se dobro i ne bjezi opet podvijenog repa.Ja i dalje tvrdim da nisi imao zbog mene razloga da odlazis,a o onom tamo tek ne bih diskutovao.Pogotovo jer je u pitanju tvoja licna netrpeljivost prema meni.Sto je naravno tvoj problem.Ponavljam jos jednom,jer mi nije tesko,nikad te nisam vredjao,nemam namjeru,ali to ne znaci da se apriori slazem sa svime sta si rekao.Pa tako ni s ovim,pogotovo sto ke Bokac far away od DH.JBG,nemamo mi pristupa i para za tvoj ucitelje. Sad Sto je naravno nas problem,ali se mi ne zalimo.

Meni je samo zao i iskreno ti se izvinjavam ako,samo AKO si nesto s moje strane pogresno protumacio i shvatio kao uvredu.Licno mi je bilo prijatno u razgovoru s tobom oba puta na OMV,jednom na ADI,kao i vise puta preko telefona.Smatram da si covijek kojem je mnogo stapova proslo kroz ruke,sto u trgovini,jer si trgovac,sto u vlasnistvu,a sto i pristupom ljudima iz vrha ove nase zanimacije.

Dakle,HOMERS ili SIMPSONH,izvini ako sam te ikad uvrijedio,jer mi nije bila namjera.Nemoj moje neslaganje sa tobom da shvatis kao vredjanje.Nije,samo branim svoje stavove.Isto tako bih radio da je bilo ko u pitanju.Kao sto vidis,meni nije problem da se javno IZVINEM.


Rekao sam sebi da te vise nikada necu udostojiti odgovora ali kako sam vec bio nedosledan prethodno, ponovicu to i ovaj put, ali zaista poslednji!
Ako nesto u zivotu mrzim to je licemerje a to je tvoj stil zivota izgleda. Zoves, pitas za savete a onda dodjes ovde i napljujes me, i ne samo ovde. Isto je i sa Acom. Oljavas ga gde stignes od momenta kada ti je saopstio cenu za casove. I nema nikakve netrpeljivosti sa moje strane, prema tebi ne osecam ama bas nista. Nema potrebe vise da places kako si banovan na 3 dana na mom forumu to i vrapci vec znaju.

@Bokac

Bouncing nije nikakav talas niti oblik strune vec osobina stapa ali ti si inteligentan covek i kako vidim tehnicki potkovan pa ne sumnjam da ces brzo napredovati. Samo se ostavi preterivanja sa fizikom i kretanjem tela. U FC se primenjuju one najosnovnije formule i nije uopste rec o nuklearnoj fizici i raketnom gorivu. Stvar je vrlo prosta, vezba i samo vezba. Nekome treba manje a nekome vise vremena a evo i konkretno. Znam sve svoje greske u bacanju, znam i kako da ih resim ali... Potrebno je odredjeno vreme da se sve spakuje kako treba. Korigujes jednu gresku pocnes da pravis dve nove, korigujes te dve napravis nove 4 i tako u krug. I onda vremenom sve dodje na svoje mesto. Kako sam daleko od graciozne osobe sa perfektnom koordinacijom pokreta za neke vrlo proste stvari trebalo mi je mnogo vremena. Nije mi zao ni jedne sekunde provedene na livadi na kojoj sam proveo celu jesen i dobar deo zime jer se tek sad vide rezultati rada. I mnogo koristi u prakticnom pecanju rad na livadi bez obzira sto se mnogo ne slazu sa tim. Nemoj da zalis vreme da posetis svaku besplatnu prezentaciju nasih instruktora bice ih i ove godine sto preko mog sajta sto Ivanove kroz MFS.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 19 Mar 2008 - 22:40

@Zeka
Smile Ma, taj Intrenet je čudo... Inače vežbam kad mi dodje, a dolazi mi u poslednje vreme...
Današnji update izgleda otprilike ovako:

  • Sa 8 m strune (odgovara nominalnoj snazi štapa za ovu strunu) i kada smirim "doživljaj" sasvim sam zadovoljan. Svega par kačenja za sat mahanja. Nešto češće se javlja talasanje (odskakivanje, bouncing) strune, ali manje nego pre. Nije bilo čvorića.
  • Sa 10m strune još uvek nije tako loše kao pre, ali problem tajminga više dolazi do izražaja.
  • Nekoliko puta sam izbacio 15m strune, mada se nisam trudio - sama je izletela. Smile
PS: livada je naša (moja i kereća), motka je moja, a T3 je Ljubin, pa nek se on smara s njim. Smile


@Simpson
Nisam do sada sreo pojam bouncing, dok ga Zeka nije pomenuo. Kako naziv odgovara trenutnom načinu mog košenja livade, koristim ga "piratski". Kako ja mašem, izgleda da štap ponekad odskakuje, a i struna za njim... Mahanje jeste prosto kada posmatram nekog ko ume - uvek je tako i u svemu ostalom. Objašnjavanje istog i nije baš tako prosto, a tu "fizika" pomaže. Hvala na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 20 Mar 2008 - 18:24

simpson H ::


Rekao sam sebi da te vise nikada necu udostojiti odgovora ali kako sam vec bio nedosledan prethodno, ponovicu to i ovaj put, ali zaista poslednji!
Ako nesto u zivotu mrzim to je licemerje a to je tvoj stil zivota izgleda. Zoves, pitas za savete a onda dodjes ovde i napljujes me, i ne samo ovde. Isto je i sa Acom. Oljavas ga gde stignes od momenta kada ti je saopstio cenu za casove. I nema nikakve netrpeljivosti sa moje strane, prema tebi ne osecam ama bas nista. Nema potrebe vise da places kako si banovan na 3 dana na mom forumu to i vrapci vec znaju.


Tvom bezobrazluku baš nema kraja.Prvo sam mislio da si samo optrećen,sad vidim da sam pogriješio.Ti si sumanuto opterećen sobom i svojim idolima.Acu ne pljujem zbog cijene časova koju sam kad mi je rekao,prihvatio,nego zbog neandertalizma koji je pokazao u razgovoru pokušavajući da se izdere na mene.To,nikom nije dozvoljeno,a kamoli tako nekom koga ni ne poznam.I bilo bi i mnogo goree da je bilo uživo.Što se tiče tvoje potrebe da braniš svoje idole,hvale je vrijedna,počev od Baneta Valkovića,kome se izvinjavam ovom prilikom što ga spominjem,pa nadalje.Ja znam da si ti bez vlastitog identiteta,ali ja nisam.I uvijek ću imati svoje ja,pa makar me takvi kao ti,zvali i licemjerom.Ti nastavi da sljediš svoje idole.Proći ćeš s ovim kao i mnogi prije tebe.A što se tiče dosljednosti,sad ćeš vidjeti kako izgleda biti dosljedan.Više te ne primjećujem,i ništa me neće navesti da promijenim odluku.

Haug


@Bokac

Izvini druže zbog traćenja vremena na ovakve gluposti.
Samo nastavi s vježbanjem,i napredak je neizostavan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 20 Mar 2008 - 21:02

Hahahahahah bravo majstore sad si mi ulepsao dan cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 52
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 27 Mar 2008 - 19:23

nekako sam poslusao simpsona i poceo lagano da masem i mogu vam reci da je situacija mnogo bolja. Ali sam primetio da mi konac ponekad nema dovoljno snage da se ispravi lepo i treba to sve lepo uskladiti. najgore mi je sto se to obicno desava pozadi pa mi konac cesto pada.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 27 Mar 2008 - 20:38

Ako ti se konac ne ispravlja moja pretpostavka je da ti je stop slab.
Pošto ti konac pada pozadi probaj da gadjaš vrhom štapa u nebo kada radiš zadnji deo zabačaja i možda i onda malo oštrije da stopiraš.
Ovo što sam napisao možda i nije tačno, možda me neko od iskusnijih kolega ispravi.
U svakom slučju možeš da pokušaš.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 14:41

E=m x c2

c=0, E=0. "kolaps"
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 14:43

dusan.momcilovic ::
E=m x c2

c=0, E=0. "kolaps"


Skoro pa tačno.Samo se ne radi o brzini nego o ubrzanju.To treba savladati i kad se izbjegne švićkanje,nema da se ne ispravi.Ja prob'o...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 14:48

v - brzina, c - ubrzanje?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 15:14

U jeb,jes...Masa puta ubrzanje....Jeste...u pravu si...sorry
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 15:56

Gde nađoste ovu formulu da vezujete za fly casting bom bom bom
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 15:57

falco ::
Gde nađoste ovu formulu da vezujete za fly casting bom bom bom

..baš ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 23:43

dusan.momcilovic ::
E=m x c2

c=0, E=0. "kolaps"

Ух, бре...
Ала ви бацате брзо...
Ова формула ради кад су брзине упоредиве са брзином светлости, триста сома километара у секунди. Мало је мЛого, куме... cheers cheers cheers

Оно што ми, у ствари, радимо је нешто много приземније:

убрзање = сила / маса (Други Њ.З.)


Сила је побуда, убрзање је одзив на исту.
Равномерна (константна, стална) сила је побуда која изазива равномерно (стално) убрзање...
СмууутХ, јеб'о те... Проблем је у томе што је човек изразито нелинеарна макина, те се линераност утерује мукотрпним вежбањем; нешто к'о вежбање свирања - док не паднеш у несвест и не огадиш комшијама милозвук класике...

...сходно томе: кад год нема убрзавања, нема ни силе, ни затезања струне... оде све у пичку материну*...


* - федералци, конфедералци, депилирани&маникирани нека жмуре док читају последњи ред. Wink


Poslednji put izmenio bokac dana Pet 20 Mar 2009 - 22:16, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptySre 18 Mar 2009 - 23:44

Bokaca vas zarazio sa fizikom!
Meni je od cele fizike jedino jasno ono da se tela na hladnoći skupljaju, a na toploti znoje i ono da se suprotni polovi privlače ovo ostalo ič scratch

@Bokac
A baš sam se pitao gde si ti u ovoj priči lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 0:01

Citat :
@Bokac
A baš sam se pitao gde si ti u ovoj priči lol!

На ливади ја нисам научио много... за сада, то јест!
Једино што ми Љуба показа основни концепт тог свича (не Зеко, није то ОНО - то је било ПРЕ него што си га ти упозао...)...

Али зато на води - кад год нема равномерног убрзавајућег покрета, а оно чворови на предвезу, а мува у крошњи, а риба све даље и даље... Онда сам се сетио понечег са снимка Лефтија Креха...
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 8:14

Pa ovaj biz je super!
E, "paceri", sad birajte: ili kod Bokca, ili kod Zeke!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 12:20

Kod Zekca i Boke geek
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 15:40

dusan.momcilovic ::
Pa ovaj biz je super!
E, "paceri", sad birajte: ili kod Bokca, ili kod Zeke!

Smile

Зекца до балончета.
Сви код Зекца.
Бока ће да гајбицама означи терен за полагање... Победник је ко најбрже стуче воПи! У случају доигравања - победник је онај ко први веже чвор на струни (не на предвезу...)!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 16:17

E,stvarno smo zapustili balonče.Ima li kakav izještaj od tamo?Jel pokošena trava?

Aj se organiziramo.... Very Happy ...ne ne...nije to...Ja donosim vopi,makar ga ne pijem...

Ima li interesanata.Gene,zajebi rodbinu Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 EmptyČet 19 Mar 2009 - 19:36

Zeka ::
Jel pokošena trava?

Nije, još uvek...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: kačenje predveza u zabačaju unapred   kačenje predveza u zabačaju unapred - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kačenje predveza u zabačaju unapred
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» SPAJANJE KONCA I PREDVEZA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Osnovne figure-
Skoči na: