MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

list MUŠIČAR

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

list MUŠIČAR - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 18 Nov 2008 - 14:36

Nece bre simpson da te kritikuje, sto bi? Mada pricamo o broju 5 Very Happy

Hajde ti si majstor za izvodjenje ovih detalja, 8 tekstova u 5 brojeva, uz prosecno dvadesetak priloga po broju( a ima ih vise), to mu dodje 8% tekstova "za primer i dugo secanje" . Jel' to zelimo svi od lista Musicar?

Ja bre hocu 50% tekstova iz kojih mogu da ucim. Ne zelim da citam "neka i" umesto neka ih ili "kod koji su" umesto kod kojih su!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2463
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 18 Nov 2008 - 16:02

simpson H ::
Nece bre simpson da te kritikuje, sto bi? Mada pricamo o broju 5 Very Happy
Шала мала... Smile

Hajde ti si majstor za izvodjenje ovih detalja, 8 tekstova u 5 brojeva, uz prosecno dvadesetak priloga po broju( a ima ih vise), to mu dodje 8% tekstova "za primer i dugo secanje" . Jel' to zelimo svi od lista Musicar? Ja bre hocu 50% tekstova iz kojih mogu da ucim.

Искрено - а ко не би желео да већина текстова буде "за пример и дуго сећање"? Никада у животу нисам имао прилике да читам часопис о риболову који је имао више од 3 (три) "антологијска" чланка. Нереално је као у оној "баби се снило, што јој је мило". Као што видите, ја сам дао похвалну критику (значи делимичну) и сви су се ухватили за те примере онога што бих ја волео да читам. То, опет понављам, не значи да велики број других чланака није добар. Укратко, што се тиче "антологијских" текстова, МУШИЧАР и није лош. Ваљда се из овог колективног feedback-а назире да је већи проблем оно што не ваља, а не недостатак онога што ваља.
Осим тога, ово је тек прва година излажења. Не верујем да су сви који имају шта да кажу на тему мушичарења стигли међу ауторе.

Ne zelim da citam "neka i" umesto neka ih ili "kod koji su" umesto kod kojih su!
Аха, значи... Проблем звани "стенограм из скупштине". Добро дође за УТИСАК НЕДЕЉЕ, али је бодљикаво за читање. Smile
За тај проблемчић није потребан лектор; то може и уреднички <Delete> и <backaspace> да исправи.

Изеш уредника, кој' не сецка текстови. cheers geek
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 461
Godina : 54

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 18 Nov 2008 - 17:09

Evo i Slavko nesto da kaze,
Predpostavljam da je Mirko doticni gospodin koji ima radnju za prodaju FF potrepstina a Slavko je mali mis koji se tu i tamo pojavi u Galovici. Jel sam vas lagao ikada? NE! E pa necu ni Ivana da lazem, Ako kazem da kvalitet lista opada ja to i mislim! Mi crni Srbi imamo "DVA" FF instruktora. Jel ste procitali intervjue sa njima? Niste. Sto? Nije ih bilo. E za to morate ipak Ivana da pitate.
Bokac tvoje misljenje izuzetno postujem (zato te i citiram). Problem stenograma iz skupstine se lako resava. Lako je poslati tekst Ivanu by e-mail-a. Onda on to lepo procita lektorise i vrati istim putem piscu. Ako autoru takav tekst odgovara on daje zeleno svetlo za objavljivanje.
Neko napisa (mrzi me da gledam ko) lako je kritikovati ajd napisi nesto (mislim da je bilo upuceno Simpsu). Ja sam casopis kritikovao i potpisao se imenom i prezimenom. Znaci nisam u tom trenutku bio "vlajkoni" nego Vladimir Nikolic. Ako budem imao dovoljno znanja da pisem u takvom casopisu vrlo rado cu to i uciniti.
I jos nesto, trenutno citam knjigu "Lefty Kreha" nemam pojma kako se zove jer je kod mene kuci a ja na poslu i izuzetno je pitka. Manje vise kao neki roman kojim ispunjavamo vreme. E opet tu nema ni mekih ko dekinih ni visecih ko babinih.
Pamet u glavu
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 18 Nov 2008 - 20:09

Šta ste se uhvatili za to "mek ko dedin",aj nek mi neko objasni?Jel list namjenjen domaćicama koje nedeljom pobožno idu u crkvu,uz svo poštovanje iste,naravno,ili muškarcima koji se bave ribolovom i uglavnom nisu samo mušičari,pa bi mogli po tom pitanju itbjeći frazu "gospoda"?OK,ne sviđa vam se moj text,preskočite ga.JA sam pisao i pisat ću i dalje textove kako JA znam.Naravno da se ne sviđa svakome.Šta ja tu mogu.Ono kako ga je Ivan prelomio,to je već tehnička stvar i to je isključivo do njega.

Volio bih da vidim te smjerne čitaoce koji u životu nisu opsovali i kojima smeta pominjanje,tj,iluzija na "dekin".Smeta,OK,preskočite text Saše Zeca,i pređite na ostale.Pa to je samo jedan text,jedno iskustvo sa strane vode.Mnogima strane,meni ne.I pitam ja vas,o čemu ćete pisati kad ispucate sve silne vode u Srbiji pogodne za mušičarenje.Vraćat ćemo li se po sto puta na istu vodu jer je Srpska?Jer u listu koji je namjenjen za bivše republike SFRJ moramo forsirati rijeke Srbije.Da ,izdaje se ovdje,ali se prodaje po svim republikama.Uskoro i po inostranstvu,lično ću ga šverati preko grane.

I šta onda?Kako vam nije zasmetalo pisanje o vodama Engleske?

Zar nije dovoljno reći,Zeko,brate,text ne pije vode,nemoj više.Sad uvlačimo i ono što ne treba biti ni u novinma ni na forumu.Mani te se politike.Niosmo joj dorasli.Ili ćemo biti kao super Srbi,koji imaju riješenje za svaku bitnu stvar u životu,sastav vlade,fudbalske reprezentavije i naravno ,riješenje kako pokrenuti omiljeni srpski proizvod,Juga.

OK,idemo dalje.I dajte nešto konstruktivnije,jer moj Orvis je stvarno mek ko dedin.Pa kom se sviđa kome ne.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 18 Nov 2008 - 23:34

Very Happy Very Happy Very Happy To pominjanje "dedinog"pocinje bas da mi smeta,ljudi sta ste se uhvatili za vesele starkelje,nesto ne primecujem tolike matorce oko nas...Ja vala nista ne proveravam,nepipam tudje,a jos mekano Laughing Laughing Laughing Moja familija u proseku se ne smiruje do smrti....svi se zene po dva,tri puta...jure se tete do zadnjeg dana....pustite matorce da uzivaju u ovom miholjskom letu... cheers
Sto cesce na vodi,svi se hvale povecanim i poboljsanim krvotokom od duboke vode drunken

lol!

p.s. Musicar,poslednja dva-tri broja....ona skolska ocena "dovoljan",rado ga citam,iscitavam...prepricavam sve procitano u drustvu prijatelja sa vode ali prva godina je bas teska....fali tu mnogo slifa....ova ideja o nasim instruktorima i rekama Srbije-5+ cheers
Nazad na vrh Ići dole
radojica-pop
Woolly Bugger
Woolly Bugger
radojica-pop

Broj poruka : 55
Datum upisa : 05.04.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptySre 19 Nov 2008 - 22:37

Ipak smo mi Srbi najbolji svetski kritičari Laughing lol! Znači iz ovoga Ivane izvučeš šta je tebi najbitnije i KAŽEM TI piči na 80-ak strana cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptySre 19 Nov 2008 - 23:04

Ili bar na 160. lol!

Kakve bih tek onda textove pisao....

Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptySre 19 Nov 2008 - 23:36

Zeka ::

Kakve bih tek onda textove pisao....
Sabrana dela, kao Karl Marks? Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptySre 19 Nov 2008 - 23:42

Twisted Evil

Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyČet 20 Nov 2008 - 0:02

Kada smo već kod časopisa, moja topla preporuka ali samo za vezače cheers

http://www.hatchesmagazine.com/magazine/2008.php?utm_source=HatchesNov19&utm_medium=email&utm_content=2008Cover

Link se lepo otvara i na sporim konekcijama ali treba malo strpljenja kako bi se sve stranice učitale....Listajte ga kao i "This is Fly"
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

Broj poruka : 299
Godina : 40
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyČet 27 Nov 2008 - 18:28

Pročitao sam više od polovine priloga iz M5 i mogu da kažem da su mnoge negativne kritike date na ovim stranama pomalo preuveličane. Naročito ono da ima svega 2 priloga vredna čitanja.

Ja videh nekoliko odličnih priloga, duplo više solidnih, a ostalo - onako. U svakom slučaju i to ostalo je u najmanju ruku vredno čitanja. Ni za jedan prilog nisam pomislio - glupog li teksta, bolje da ga nisam čitao.

Generalni utisak: pozitivan

Može li bolje: može, i to dosta bolje.

Da li će tako biti: Pitajte urednika, ali i sebe, naročito ako nekad pomislite: "Uh kakav bih ja dobar prilog napisao, al me mrzi" Wink

Imam i ja svojih zamerki i neke se poklapaju sa par gore iznesenih, ali ih poslah Ivanu na mejl.
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori

Broj poruka : 200
Godina : 64
Datum upisa : 09.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyČet 1 Jan 2009 - 10:21

Poštovani saradnici i mušičari,
čestitamo vam novogodišnje i ostale praznike,
želimo da vam 2009. donese mira, zdravlja i radosti,
te lepih druženja i ulova na čistim vodama.
Bistro u 2009!

Ivan Korhner
i Redakcija lista Mušičar
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyNed 4 Jan 2009 - 22:29

BISTRO Ivane............ Wink Very Happy Very Happy Very Happy cheers cheers cheers

Ako moze onako drugarski da se urgira za sto brzi izlazak novog broja Musicara,vala sam se ucrvljao kod kuce..ulenjio,ubi ova zima i praznici......puni tanjiri i nerad satiru aktivnosti svih vrsta.......pa sad ako moze Embarassed

Veliki pozdrav i cestitke iz Beograda uz zelje da nastavite sa jos uspesnijim radom u Novoj godini,prva je skoro prosla..pocetak je bio tezak sad bi trebalo sve da bude mnogo,mnogo lakse cheers cheers

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyPon 12 Jan 2009 - 20:08

Poštovani prijatelji i mušičari,

Od srede 14.01.2009. iz štampe izlazi broj 6. lista Mušičar.
Moći će se nabaviti, kao i do sada, na više mesta u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji i kod autora. Budite malo strpljivi.
Na destinacije stiže za nekoliko dana.
U Srbiji u gradovima: Novi Sad, Niš, Beograd, Vranje, Valjevo, Subotica, Perućac, ...

PRETPLATITE SE! pogledati kako na http://www.musicar.rs/index.php?strana=usluge.
Cena je za celu godinu 18 eura (din protivvrednost) - manje od dnevne karte u revirima.

Naslovna i sadržaj http://www.musicar.rs.

Kupovina karticom http://www.srbija.buythefly.com/index.php?language=rs

Bistro u 2009!
Nazad na vrh Ići dole
vladabgd
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 18
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 13 Jan 2009 - 11:37

cori ::
Poštovani prijatelji i mušičari,

Od srede 14.01.2009. iz štampe izlazi broj 6. lista Mušičar.
Moći će se nabaviti, kao i do sada, na više mesta u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji i kod autora. Budite malo strpljivi.
Na destinacije stiže za nekoliko dana.
U Srbiji u gradovima: Novi Sad, Niš, Beograd, Vranje, Valjevo, Subotica, Perućac, ...

PRETPLATITE SE! pogledati kako na http://www.musicar.rs/index.php?strana=usluge.
Cena je za celu godinu 18 eura (din protivvrednost) - manje od dnevne karte u revirima.

Naslovna i sadržaj http://www.musicar.rs.

Kupovina karticom http://www.srbija.buythefly.com/index.php?language=rs

Bistro u 2009!

Ovo kao komercialni oglas ne moze ni u male oglase da se svrsta!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 13 Jan 2009 - 16:13

Pošto Ivan jedini izdaje mušičarski časopis na ovim postorima, tolerišemo mu ovo. Mislim da je njegov časopis dobar način da se ljudi bolje upoznaju sa mušičarenjem.

Green drake
Green drake
cori

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 13 Jan 2009 - 23:00

Hvala Admine,
forumi i poruke su jedini način da mušičari saznaju kada izlazi, kako se pretplatiti, gde nabaviti i koliko košta list Mušičar.
Bistro Ivan
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyNed 25 Jan 2009 - 18:54

Svim pretplatnicima i saradnicima, te distributerima broj 6. lista Mušičar je dostavljen ili poslat.

Može se nabaviti, kao i do sada, na više mesta u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sloveniji, Hrvatskoj i kod autora.

PRETPLATITE SE!

Pogledati kako na http://www.musicar.rs/index.php?strana=usluge.

Bistro i uživajte u čitanju.

Poslednji izmenio cori dana Ned 25 Jan 2009 - 22:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyNed 25 Jan 2009 - 19:31

Lepa naslovna! cheers

Neću da komentarišem sadržinu jer sam pročitao tek par textova. Na prvi pogled sasvim dobar broj.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyNed 25 Jan 2009 - 20:15

Goci ::
Lepa naslovna! cheers

Neću da komentarišem sadržinu jer sam pročitao tek par textova. Na prvi pogled sasvim dobar broj.

Goci,nadam se da ces nastaviti sa pisanjem..... cheers cheers cheers ovakav stil pisanja je potreban,kratko,jasno,sadrzajno,edukativno,putopisno,avanturisticko....prosto,zdravo upoznavanje sa totalno nepoznatom vodom i njenim bogatstvima. cheers meni laiku i totalnoj neznalici voda jugoistocne Srbije>

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyNed 25 Jan 2009 - 20:43

E hvala, drago mi je da ti sviđa textić. Very Happy

Mada neće biti često mojih tekstova jer ja nisam neki vešt mušičar... Embarassed Mada brzo učim! Smile

Ipak, poneki text o nekoj manje poznatoj reci ili vrsti ribe, ili neki zanimljiv laganini text-izveštaj direkt sa vode ili pak neka humoreska kao ovo za velike štuke i mali tiganj geek to već možeš povremeno očekivati od mene. Wink
Nazad na vrh Ići dole
zvezdan
Gola udica
Gola udica
zvezdan

Broj poruka : 13
Datum upisa : 26.11.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyPon 26 Jan 2009 - 17:33

Goci,danas sam pročitao tvoj tekst dok sam ručao,uh,legao mi je bolje od špricera!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyPon 26 Jan 2009 - 18:38

Mogao bih bukvalno da prekopiram Protin post. Odlični textovi Goci cheers Svidja mi se ovaj o Nišavi, šteta što nema više takvih textova (tj. više ljudi koji tako pišu) o našim rekama.

Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptyUto 27 Jan 2009 - 20:30

Fala, fala, u zdravlje da čitkate, ali i da napišete još bolji! cheers
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 EmptySre 28 Jan 2009 - 1:08

Nisam stigao ni pola da procitam ali od onoga sto jesam:

1. Grubic-Panic necu vise ni da komentarisem tradicionalno odlicni ali u svim casopisima vec vidjeno

2. Goci fantastican tekst o Nisavi, doslo mi da sednem u auto i dodjem i vidim je. Docarana atmosfera bas kako treba, da drzi paznju i pored dosta podataka. Usudio bih se da kazem da ti je ovo najbolji tekst koji sam ja citao.

3.Tekst na strani 22 pod naslovom "Mali slasni lipljanski zalogaj" (autor nepoznat), za dozivotnu zabranu bavljenja pisanjem za casopis. Mozda moze da pise po forumima ali u pisanim medijima nikad. Pocetak teksta kao da fali ceo pasus, ostatak nepismen ali je dovoljno procitati boldovani intro text da slobodno preskocite zamaranje sa ostatkom.

Cini mi se da je Musicar br.6 nesto bolji od prethodnog, do sada.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: list MUŠIČAR   list MUŠIČAR - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole

list MUŠIČAR
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: