MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Spoljni faktori - temperatura vode.

Ići dole 
+2
Zox
Vukman
6 posters
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 0:01

Nesto maloprije razmatramo s Bokcem: na kojoj temperaturi vode bi najcesce nasih krajeva (mislim na klena) trebalo da pocnu da djipaju iz vode i skupljaju nase i vase suve musice? Za razliku od pastrmki, mislim da za klena treba pricekati bar do nekih 15 stepeni. Ja to radim odokativno: ugazim bos u vodu, i ako mi se noge ne slogiraju posle 15 minuta - to je znak za pocetak sezone! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 1:47

Moja iskustva su malo drugačija.
Prvo temperatura vode treba da je oko 10-12 stepeni jer reka na kojoj lovim ide sa Bukulje i nije baš topla a drugo, pravo "iskakanje" počinje tek kada postoji i razlog da to čine, znači kada mogu uspešno da love na površini vode. Uslovi za to se stiču oko polovine marta uz preduslov da je bilo bar desetak sunčanih dana...
Trenutna temperatura Peštana (mereno prekjuče) je 6,5 stepeni a to je malo manje nego temperatura Save (7,2 stepena), znači još je raaaano.
Nazad na vrh Ići dole
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger
antares


Broj poruka : 83
Godina : 63
Location : Cuprija
Datum upisa : 09.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 5:53

momci gresite klen vec jede ja ga pecam uveliko
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 7:11

antares ::
momci gresite klen vec jede ja ga pecam uveliko

Uveliko??? Na suvu musicu??? Gde bre, aman brate? Da nije na Grzi?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 10:06

Naravno da jede, nije bolestan ali larve a od znakova na vodi još uvek ni leka a kamoli da iskače Razz
Nazad na vrh Ići dole
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger
antares


Broj poruka : 83
Godina : 63
Location : Cuprija
Datum upisa : 09.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 16:29

ja sam iz cuprije.pecam na ravanici.moj adut je petrovicev mrav.sutra idem da probam lugomir pa cu da vam javim kako sam prosao.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 21:40

antares ::
ja sam iz cuprije.pecam na ravanici.moj adut je petrovicev mrav.sutra idem da probam lugomir pa cu da vam javim kako sam prosao.

Бистро!
...и да обавезно јавиш шта је и како било!
На ком делу Лугомира си био?
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 22:31

bokac ::

На ком делу Лугомира си био?

Vidi Bojana.... auuuuuu!!!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 22:36

Ma čovek je čudo, varaličar a tako pameeeeetan Cool
Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 22:40

Nemoj da mi neko dira Bokca(rekao bih Bokija,al ne ide,ovaj je dobar čovijek,i nadasve talentovan za mušičarenje),i da se niko nije usudio da ga zove BABUŠKAR,jer će se svađamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 22:47

Da se odma razumemo, Bokac NIJE babuškar (ni nju nije u'fatio) Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 23:12

Ček malo da krene sezona,pa kad se sa sjevera sjurim k vama južnjacima,pa pokupim Bokca i bata Jocu japija...Pa kad navalimo na Peštan tvoj zamućeni i potrovani...Kad malo bolje razmislim,ići ćemo na Gradac,čisto da ih naučim kako se to radi...Pa da vidim ko će onda nešto da mu prigovori... Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 23:46

Ma Peštan ća za desetak dana biti kao novi ali šteta onih riba Neutral
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 23:55

Ko je zatrovo da ga bijemo da mu majku majčinu Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 23:58

100ka ::
Ko je zatrovo da ga bijemo da mu majku majčinu Twisted Evil
Ima da te tužim adminu što nečtaš postove Twisted Evil
Gospoda energetičari iz EPS-a jer njima pripadaju površinski kopovi u Velikim Crljanima Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyPon 3 Mar 2008 - 23:59

To znaci, transformatorsko ulje...???
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyUto 4 Mar 2008 - 11:06

Vukman ::
To znaci, transformatorsko ulje...???

Na svu sreću, samo ugljena prašina i jalovina koja je svojim česticama pogušila ribu . Trafo-ulje nije selektivno i UBIJA sve dok je sada riba fizički ugušena...i to samo u određenoj veličini . Za sitnije primerke (ispod 100gr) su te čestice prevelike a krupnije (od 300gr) ih ne osete.
Osetio je Peštan i trafo ulje kada su nas prijatelji bombardovali '99 (za naše dobro) i oštetili veliko postrojenje za transport stuje. Ono je tek bilo tužno za gledati. 11 dana je voda nosila po površini SVE što je postojalo i živelo u reci affraid
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptyUto 4 Mar 2008 - 14:06

Vukman ::
bokac ::

На ком делу Лугомира си био?

Vidi Bojana.... auuuuuu!!!! Laughing

Što bre, Vukmane... Da nisam nešto nevaspitan?
Je 'l ono - za mesto se ne pita... ili je nešto treće?

Lepo pitam čo'eka. Lugomir ima donji deo uređen nasipom, a ima i gornji koji je prirodan, koliko se ispod kesa nazire. Donji nema virčiće, gornji ima. Donji nema publiku, gornji ima. Nije svejedno...

'Beš mi sve, ič nemam smisao za humor.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptySre 5 Mar 2008 - 8:17

Ma nije rijec o humoru... a o kakvim kesama pricas???
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptySre 5 Mar 2008 - 13:39

Vukman ::
... a o kakvim kesama pricas???

Pa, ovaj... Tamo gde je tok te rečice (ili potoka... šta li je...) prirodan, tj. nije regulisan - tamo po šiblju vise kese koje ostanu kad se visoke vode povuku. Hebi ga, ali ne mora čovek da ima oko sokolovo pa da ne vidi. Istovrermeno taj deo potoka je meni zanimljiv jer sam tamo kao dete gazio s bambusom i skakavcem jurio klenčiće i kad god mogu rado peckam tamo. Namerio sam se sledećeg vikenda da opet zagazim, ovog puta s mahačem - otud me tako jako zanima Lugomir.

...osim ako ne postoje dva Lugomira... mmmmmmmmmmmmmmmm... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. EmptySre 5 Mar 2008 - 23:43

Znaci, locirali smo te... blize. Eh, sta nostalgija ucini covjeku.... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Spoljni faktori - temperatura vode. Empty
PočaljiNaslov: Re: Spoljni faktori - temperatura vode.   Spoljni faktori - temperatura vode. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Spoljni faktori - temperatura vode.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako sto pre doci do vode????

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: