MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Retro ili fensi...

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Zox
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 1411
Godina : 60
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Retro ili fensi...   Pon 18 Feb 2008 - 22:37

Sage, Loop, T&T, Sims, Patagonija... i drugi brendovi !
Dali je moguće mušičariti i sa nečim drugim ? Naprimer da vam neko pokloni Shakespeare fiber sa čekrkom, pletena korpa za ribu...šešir, pantalone sa tregerima (Zeko ne balavi nije ovo scenario "Reke uspomena" Wink ) .
Dali sebe vidite kao mušičara koji voli tradiciju ili , kako reče jedan "poznati" nišlija, sebe zamišljate kao manekena firmiranih predmeta.
Naravno što sam stariji, udobnost mi sve više leži ali sanjam jedan glass štap, Pfluger Medalist čekrk i reku koja ima ribu ali uz svu udobnost koji nosi neopren, nepromočive jakne...
Neko reče i ovde "težak štap". Dali mislite da je nephodno da je štap lakši od 100gr da bi bili dobar mušičar ili da bi nahranili gladne oči Shocked Dali je potreban čekr od titanijuma da bi hvatali mnoooogo ribe? Da li....
Puno je pitanja a sve se svodi na jedno , koliko ste spremni da žrtvujete u ime tradicije mušičarenja ?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 46
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Pon 18 Feb 2008 - 22:50

Koliko para toliko muzike.Ne možemo svi baš da nahranimo gladne oči,ali se trudimo.Kod mene to izgleda tako kao da sam na dijeti stalno,pa mi ponekad daju da glabnem ponešto sa punog stola.Želim mnogo toga,pa zar je to zabranjeno?Živim po definiciji;čovijek kad prestane da teži nečem višem,gubi volju i za životom.Nikad neću zaboraviti riječi pokojnog Dražena Petrovića,kad su ga novinari pitali dal ga grize savijest zbog para koje zarađuje igrjući napolju,a neki u tadašnjoj SFRJ gladuju.Lijepo im je odgovorio."Da,žao mi ih je,al da ne bih i ja postao takav,gledam one koji imaju više od mene,i trudim se da im priđem bez zavisti.Sve sam stekao svojim radom,i ništa mi nije poklonjeno."

Tako i ja,gledam da si priuštim što bolje mogu.Pa makar to bilo i tri dana na Ribniku s mojim omiljenim T3,u rijeci punoj pastrmke i lipljena,Bogu iza leđa,u nedođiji,okružen samo prirodom.Moguće je to još uvijek doživiti na Ribniku,kad se raziđu oni gladni slave i kamera.To je mjesto za nas ,Zox,da spojimo retro i fensi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Komanchero
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Pon 18 Feb 2008 - 22:53

Iskreno recheno ja volim komfor, samim tim i ultralight pribor i pratecu opremu Embarassed
Volim da se na vodi osecam lagano i okretno, a to mi robustna i teshka oprema onemogucava
Crying or Very sad
Smatram da je, kod mushicharenja, tradicija bitna shtevilka i da se uvek moze uklopiti novo/funkcionalno sa retro detaljima, e to je prava stvar Cool
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Pon 18 Feb 2008 - 22:54

Naravno i to je stav. Tvoj stav i za poštovanje je ali ima i drugih mišljenja a ovde bi trebalo da svako od nas otvori dušu i prizna sebi da li bi bio srećniji da je u retro (koji može da bude skup do bola Twisted Evil ) ili bi radije da bude maneken makar i sa jeftinijom opremom.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 0:04

Evo, i ja da priznam: volem retro... al ne ovaj retro u fazonu imitacije starih modela u supersonicnom stilu, nego bas retro... onaj pravi! Valjda uspomene, navike, shvatanja, sta li... Verovatno ima na to uticaja i to sto sam poceo da pecam odaaaavno, pa je to onda onaj neki uslovni refleks: kad sam bio mlad - pecao sam na ovakav stap i konac i imalo je riba ko pljeve i sve je bilo super.... ako to i sad radim - verovatno se opet osjecam isto tako mlad.

E, to je film koji mene odavno drzi, verovatno bi psiholozi i psihijatri imali stosta da kazu o tome, ali... ne pogadja me nesto narocito.

S druge pak strane, zaigra mi oko kad vidim neki ultra-high extra turbo i tako to, ali ne proizvodi neminovnu zelju da ga posjedujem. U principu sam tradicionalista, kad mi jednom neki stap legne na ruku, tesko se resavam da ga se odreknem. Imam mogucnosti da nabavim dobru, kvalitetnu, skupu i najmoderniju opremu, ali... i dalje pecam svojim omiljenim stapom, omiljenim cekrkom. Jedina stvar koju sam prinudjen da mijenjam je - konac! To je vec van teme, tako da....

bounce
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 0:11

Citat :
Dali je moguće mušičariti i sa nečim drugim ? Naprimer da vam neko pokloni Shakespeare fiber sa čekrkom, pletena korpa za ribu

Sa ovim drugim se ne musicari Very Happy

Citat :
Dali sebe vidite kao mušičara koji voli tradiciju

A sta je tradicionalno u fiberglass stapu Zox? To sto se fiberglass koristio svega nekoliko godina u izradi stapova govori samo protiv tradicije i nema realno nikave osnove glass stapove vezivati za to. Jedino po terminu bamboo like feeling, sto je daleko od tradicionalizma u priboru. Tradicionalno je samo ponasanje

Citat :
koliko ste spremni da žrtvujete u ime tradicije mušičarenja ?

Nemam dovoljno para da se bavim tradicionalnim priborom, a ako ces posteno to sa sobom vuce mnogo vise fancy nego sto pokusavas da postavis u ovom threadu.
Tradicionalni pribor je ovo http://www.northwestclassictackle.com/rm/listings/l0059.html i ovo http://www.northwestclassictackle.com/rm/listings/l0116.html pa ce sad da ispadne da je to ustvari fancy? Very Happy

Musicari brate kako ko voli i kako ko moze, sve ostalo je razglabanje o nebitnom. Prilagoditi pribor svom dzepu i uslovima i to je to.
Najbolje gaziti po Drini u pamucnim pantalonama sa tregerima jednu sezonu, a ostatak musicarskog staza provesti na ortopediji na Banjici i u mladenovackom Seltersu Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6769
Godina : 35
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 0:48

rendeer D'oh Exclamation

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 1:48

simpson H ::
Citat :
Dali je moguće mušičariti i sa nečim drugim ? Naprimer da vam neko pokloni Shakespeare fiber sa čekrkom, pletena korpa za ribu

Sa ovim drugim se ne musicari Very Happy

Citat :
Dali sebe vidite kao mušičara koji voli tradiciju

A sta je tradicionalno u fiberglass stapu Zox? To sto se fiberglass koristio svega nekoliko godina u izradi stapova govori samo protiv tradicije i nema realno nikave osnove glass stapove vezivati za to. Jedino po terminu bamboo like feeling, sto je daleko od tradicionalizma u priboru. Tradicionalno je samo ponasanje

Citat :
koliko ste spremni da žrtvujete u ime tradicije mušičarenja ?

Nemam dovoljno para da se bavim tradicionalnim priborom, a ako ces posteno to sa sobom vuce mnogo vise fancy nego sto pokusavas da postavis u ovom threadu.
Tradicionalni pribor je ovo http://www.northwestclassictackle.com/rm/listings/l0059.html i ovo http://www.northwestclassictackle.com/rm/listings/l0116.html pa ce sad da ispadne da je to ustvari fancy? Very Happy

Musicari brate kako ko voli i kako ko moze, sve ostalo je razglabanje o nebitnom. Prilagoditi pribor svom dzepu i uslovima i to je to.
Najbolje gaziti po Drini u pamucnim pantalonama sa tregerima jednu sezonu, a ostatak musicarskog staza provesti na ortopediji na Banjici i u mladenovackom Seltersu Laughing

Ajde da krenem redom jer mi se Bokile pravi da me nije razumeo Very Happy
-Prvo Ti dobro znaš da mušičarenje za mene nije samo upecati ribu već nešto više a o tome sam pisao, mislim na SVIM forumima pa i slovenačkom Cool
-Drugo, vrlo dobro znaš da mi nikakva čuvarka ili korpa netreba jer sam za bezuslovni C&R na svim vodama i sa svim ribama a korpa je ovde samo slikovito objašnjenje neke tradicije.
Što se fiberglassa tiče to je bio moj prvi kontakt sa ribolovom uopšte pa time i vezujem ta osećanja za nešto davno a bambusi su u kraju gde sam rastao bili nešto sasvim drugo . naravno ti štapovi bi potpuni retro ali ja ih nepamtim u svom detinjstvu a kako sam gore i napisao retro neznači jeftina oprema već duh i tradicija starih mušičara. Mislio sam da sam bio jasan u pisanju Wink
Sam izraz fensi nije moja izmišljotina već se odnosi na novitete koji su IN a nisu obavezno i najskuplji. I sam si rekao šta je skupo a pitanje je bilo ne dali ste bogati već šta vam je draže, ako se nevaram Wink
I eto moram da crtam da bi bio jasniji a kako loše crtam evo fotografije koja objašnjava pojam fensi:

a ovo bi bio retro i da budem jasan, Bred Pit verovatno ovo 'vata na štap koji sada košta nekoliko hiljada $ ali objašnjava duh mušičarenja, naravno kako ga ja vidim

PS: Zeka će da pošizi, em Orvis, em Slika iz filma Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 1:55

Pazi kad su na ranac stavili crevce za pijenje vode ko na biciklističkim rančevima Very Happy

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 1:59

Da, a u rancu , pozadi je pladstična (meka) boca za vodu koja se posebno plaća ako je želiš Shocked i košta samo oko 30 evrića Shocked
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:01

Ma znam Zox o cemu pricas od pocetka ali stvarno mislim da je podela na fancy i retro meni makar nemoguca. Licno volim prakticnost i opremu bez komplikacija a moram da ti priznam da mi bilo kakav prsluk sada predstavlja teret i pocinje da me nervira opasno sa previse svojih dzepova. Jednostavno me tera da ga punim i punim i onda shvatim da mi je tezak i da mi se kragna useca u vrat i da me bole ledja. Kad japanci napravise kanister od 25l ali ovolicki Laughing sto ne naprave kutiju za musice u koju stane sve ostalo a da ne tezi vise od 100g

PS. Onaj gay na slici Very Happy nosi tregere koji sad kostaju kao pola kombinezona Cabelas, stap mu kosta vise hiljada dolara a struna vise stotina dolara
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:09

simpson H ::

PS. Onaj gay na slici Very Happy nosi tregere koji sad kostaju kao pola kombinezona Cabelas, stap mu kosta vise hiljada dolara a struna vise stotina dolara

Ovde se slažem sa tobom ali bi pre da neličim na astronauta neko na ovoga gay-a, koji je toliki gay da svake noći može da spava sa Anželnom Žoliiiiiiiiiii....ququuuuuu I love you
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:09

Ma to je bre najverovatnije običan biciklistički bidon, koji u najgorem slučaju košta 10-20€ (aluminijumski), plastični su 3-7€ plafon.
Daj link za ovaj orvis čest pak.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:21

http://www.orvis.com/store/product_choice.asp?pf_id=53XR&feature_id=&dir_id=758&group_id=781&cat_id=5093&subcat_id=6670
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:23

Ne ide tu bidon vec PVC "kesa" nesto ovako:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/links/link.jsp?id=0045492517527a&type=product&cmCat=SEARCH&returnPage=search-results1.jsp&QueryText=hidration&N=4887&Ntk=Products&Ntx=mode+matchall&Nty=1&Ntt=hidration&noImage=0

Poslednji izmenio dana Uto 19 Feb 2008 - 2:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:24

Ovo sa linka nije isto ko ovo sa slike, a u propratnom tekstu ne piše ništa o dodatnoj kupovini posude za vodu. Koliko sam shvatio u rancu se nalazi neoprenski kanister za tečnost.

Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 2:47

Nemogu da nađem link prodavnice sa kojeg sam skinuo fotografiju ali to je taj mada je na drugom linku bila i "boca" pored pa se lepo videla + cena Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 8:57

Kol'ko ja vidjeh, ili tema ide u off ili ste svi fenserice.... Surprised Cuj, kanister u rancu... ko ultimate soldier.

Ja razumijem da ovo pitanje iz naslova u sebi nosi onu filozofsku tezinu u smislu diferencijacije. Jel u pitanju tradicionalizam sa bitnim setnim secanjima na "ono" vrijeme... ili je u pitanju: imam 2000 dolarjev pa si mogu priustiti repariran bamboo split iz '58.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 10:46

Ja bi svoj glas, u svakom slučaju dao osećaju tradicije i ponovnom doživljavanju starog duha mušičarenja Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 10:55

Pa ne znam bas.Stari duh musicarenja moze se protumaciti i kao ljeskov stap sa koncem pletenim od dlake iz repa zdrepca.Ja vise volim da sam sam na vodi,pa makar i sa hajtek opremom.I da sam u Orvisovom XT Tailwaresu i sa T3 u ruci,al da sam sam ili sa slicnog misljenja drugarom.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 10:57

100ka ::
Pazi kad su na ranac stavili crevce za pijenje vode ko na biciklističkim rančevima Very Happy

Ko kaze da mora biti voda?Oladis pivo ili slican artikal koji ti pase i eto zadovoljstva.A na stranu sto ga je Orvis pravio.
Nazad na vrh Ići dole
Komanchero
Gola udica
Gola udica

Broj poruka : 20
Datum upisa : 13.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 12:16

Tradicionalizam jeste srz ovog plemenitog sporta u koliziji sa etikom i moralom.
Medjutim, lichno, bih se ipak odluchio za laganu opremu (izradjenu od novih materijala) koja mi pruza naglashen osecaj, lakocu i precizan kontakt sa ribom.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 12:24

Apsolutno se slazem s tobom,sila je jaka uz tebe.I ja volim novine.Pogotovo sto mi se jedan drug napalio na staklenca,a ja,iskreno ne vidim potrebu za tim.Em je mek,mada neko i to voli,em je prevazidjena varijanta.Odprilike,kao da se palim na bubin boxer motor,a Subaru vec napravio diesel boxer.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 12:34

Od svih automobila koje sam imao za 30 i kusur godina Cool Buba je bila jedini auto koji je imao dušu a to i jeste tema Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   Uto 19 Feb 2008 - 12:35

Tema je BUBA???
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Retro ili fensi...   

Nazad na vrh Ići dole

Retro ili fensi...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: