MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

DO IT YOURSELF

Ići dole 
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:40

Znam da ce mnogi odmah da skoce.... ali:

Najjednostavniji, najprihvatljiviji, najuniverzalniji URADISAM predvez:

DO IT YOURSELF Predve10

Naravno, ima mnogo varijanti, s raznim duzinama... ali ovo bi mogao da bude onaj standardni.

bounce
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:42

Odma sam skočio...Alo bre,400 RSD za extra predvez.Ali extra.Ima da ti pošaljem jedan,al samo jedan pa da se uvjeriš.Meni ne pada na pamet ovako nešto.Ne me interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:47

Ama bre.... Pa kad sam pocinjao da musicarim, gotovih predveza NIJE MOGLO NIGDE DA SE NADJE. I dan danas, kad mi treba neki vanstandardni - ja ga navezem sam. Bude situacija kad krenem po bistrim i plitkim vodama, gde mi predvez od 2.70 nista ne cini, treba mi duzi... Ladno zapalim cigaru i napravim svoj predvez od 3.50 ili 4.50.... sta je tu lose.

Ne salji mi predveze, ja to sam sredim!

Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:52

Koliki ti treba?4,5 metara?Za šta,molim te?Otvori jedan topic gdje ćeš mi to pojasniti.

E da...Jesam li več negdje spomenuo da moj drug Toni pravi predveze za Drinu koji su dugački 2,7 meteri bez tipeta?Za šta da ga koristim,jadan ti sam?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySre 13 Feb 2008 - 0:14

Za sta? Pa za stap od 9 fita.... jaka stvar!
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly

Broj poruka : 201
Datum upisa : 08.01.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyPet 15 Feb 2008 - 4:29

Zeko mora da su ti Tonijevi predvezi stvarno dobri kada ih toliko hvališ?
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.serbianforum.info
Fishkiller
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Fishkiller

Broj poruka : 71
Datum upisa : 08.01.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyPet 15 Feb 2008 - 7:20

Ne znam za Tonitovi, al Vuckovi su super. Naprvaio sam pet komata ima da guraju celu godinu.

Vukmane care. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySub 28 Jun 2008 - 21:35

ja sam bez problema koristio predvez 2.7 bez tippeta sa stapom 2.4 sad sa stapom od 2.7m mi je isto mozda i lakse. a tipet mi je uglavnom oko 1m
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57
Datum upisa : 10.01.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 15 Feb 2011 - 17:00

Imam nameru da za kraci stap #3 napravim sam kraci monofilni predvez od oko 5 ft (tj. metar ipo). Napred je Vukmanova shema, ali mi treba preporuka za monofil koji redom vaznosti pominjanja: a) ne je skup (s'k je kriza i oskudacija) b) pliva / ne se potapac) otporan si je na habanje c) ne je sampion nosivosti, ama ne je ni k'o shne od belanca d) ima iole prihvatljivu boju za male i bistre vodice. U obzir dolaze samo ozbiljni odgovori, eventualno pametni... moze i to.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 15 Feb 2011 - 20:59

pedjabg ::
Imam nameru da za kraci stap #3 napravim sam kraci monofilni predvez od oko 5 ft (tj. metar ipo). Napred je Vukmanova shema, ali mi treba preporuka za monofil koji redom vaznosti pominjanja: a) ne je skup (s'k je kriza i oskudacija) b) pliva / ne se potapac) otporan si je na habanje c) ne je sampion nosivosti, ama ne je ni k'o shne od belanca d) ima iole prihvatljivu boju za male i bistre vodice. U obzir dolaze samo ozbiljni odgovori, eventualno pametni... moze i to.
A, da, pod e) gde taj ne-mnogo-skup monofil ima da se pazari u Beogradu, jako bi se cenilo ako bi bilo napisano. Hvala unapred (da ne kazem "spreda") na odgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6806
Godina : 36

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 15 Feb 2011 - 21:12

Bili su neki DAM monofilni konusni predvezi koji nisu bili skupi 100-150din. Uzmeš onaj od 2,4m pa ga skratiš po malo na oba kraja i eto ti 1,5m Very Happy
E da bilo ih je u ex-fishermans partneru sada Star pet shop-u.

Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 15 Feb 2011 - 21:40

100ka ::
Bili su neki DAM monofilni konusni predvezi koji nisu bili skupi 100-150din. Uzmeš onaj od 2,4m pa ga skratiš po malo na oba kraja i eto ti 1,5m Very Happy
E da bilo ih je u ex-fishermans partneru sada Star pet shop-u.
E, pa kratio bih ja i ove sadasnje svoje kupovne konusne monofilne, ali ne biva, jer but section, tj. guzni deo srpski mora da ostane dug da prevrce muve kako treba, a ka vrsnom delu treba da ostane konus koji ce obezbediti da prevrtanje ne bude ... hm... nelogicno, nepravilno, da ga jbm kako da to nazovem...A to jako zavisi od konusa. S tim sto ako se s vrsnog kraja skine veci deo od 90 cm koliko sa tih DAMovih treba da ode, ostaje predvez koji je na vrhu prilicno debeo da se na njega nastavi 0.12 ili 0.10 mm tippet-a i to nece da bidne dobro za prezentaciju muve, posebno ako ce tippet da bude duzi, kako treba da bude, sto znaci 0.8 - 1.0 m, zamalo pa skoro k'o predvez.Jos jedna dobra strana samogradnje predveza specificne namene, pored vec pomenutih cini mi se da je najsmislenije moguce trosenje zimskog vremena do pocetka sezone. Najsmislenije, jer se o trosenju sezone kreativno razmislja. Tek da se ne propusti da se kaze. Ali svakako hvala za informaciju, po toj ceni cu da uzmem DAMove da ih koristim sa duzinom koju imaju za ono za sta treba.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyUto 15 Feb 2011 - 23:10

kongerov najlon je ekstra a bokac nek otkrije lokaciju Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2465

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySre 16 Feb 2011 - 8:56

DAM-ovi predvezi su (kako god okreneš) dobri, jer im je cena skoro pa simbolična. Malo su meki za moj ukus. Od Joce sam dobio jedan 4X, a kupio samo od 2X do 0X (ono tanje se prodalo), tako da nisam kratio ni jedan. Dobro me podsetiste...

Kongerov najlon (STEELON, valjda? ...ima ga i na kalemovima od 30m) koristim za vršni deo preveza, po narodski - tippet. Jak je, otporan na abraziju, ali nije "pegljiv", tj. ne da se ispeglati, što bi (valjda?) bilo vrlo poželjno za predvez od monofila (konusni ili sa čvorovima, svejedno). Nisam siguran da imaju dovoljno debele monofile za guzni deo predveza. Inače, namenjeni su plovkarošima, nikako muHikarima. Wink Imaju se kupiti kod Deana (kod Hyatt-a ili ispod Pančevačkog mosta). Svakih 3 meseca obnavljaju zalihe, naročito ovih tanjih prečnika. Mislim da taj najlon ne pliva. Potražio bih drugi za sam predvez (osim za sam vršni deo).

Zvuči glupo, ali... Kod Matića (bivši MEREDOV, Peđa će se setiti adrese) sam kupio neke upredene predveze od 2.7 i 2.4 m. E taj od 2.4 m je bio u stvari oko 1.7 m dužine, tako da sam se slatko napecao njime. Bili su, za moj ukus, solidno upredeni, sive boje, dobrog "tejpera", a na kesi je pisalo Saša. E sad, da l' je to onaj Saša što je švabama ostavljao poruke lične prirode u šaci... tek, meni su bili odlični (za 240 dinara za komad), svakako najbolji koje sam kupio u BGu.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6806
Godina : 36

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySre 16 Feb 2011 - 9:25

Ti sivi su bilia ja mislim isti oni koje je i Vania radnije prodavao, ali mislim da su kod njega bili skuplji (možda i grešim).
Peđa da li si razmišljao da sam pleteš predveze?

Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySre 16 Feb 2011 - 12:02

Saša je "SašaPI"(na w.w.w.m.........org-u) Wink nisu Vanjini...imam mislim još koji komad....gde ima tu se i rasipa...ako ga nadjem,tvoj je profesore...a biće tu u petak i kontakt telefona na Sašu!!!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptySre 16 Feb 2011 - 17:58

PEDJABG : "Imam nameru da za kraci stap #3 napravim sam kraci monofilni predvez od
oko 5 ft (tj. metar ipo). Napred je Vukmanova shema, ali mi treba
preporuka za monofil koji redom vaznosti pominjanja: a) ne je skup (s'k
je kriza i oskudacija) b) pliva / ne se potapac) otporan si je na
habanje c) ne je sampion nosivosti, ama ne je ni k'o shne od belanca
d) ima iole prihvatljivu boju za male i bistre vodice. U obzir dolaze
samo ozbiljni odgovori, eventualno pametni... moze i to."

Saljem u petak preko Gorana, dva komada, ostroupletenih od 1,7 i 1,3 m. Zeleni, na rados'. On redovno koristi (prvi je poceo i da ih vezuje) i takve i jos neke kombinacije duzine i nosivosti pa ce ti opisati iskustva. Nemaju alku (zbog tezine ) vec malu omcicu 0.5cm.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyČet 17 Feb 2011 - 15:39

Ti si moj idol. Hvala puno.Ali mi je isto milo sto se ljudi malo javise, a ja postadog Royal Coachman.Vidimo se sutra uvece, Pedja
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic

Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyČet 17 Feb 2011 - 21:09

Nema na cemu, mozes da probas i spajanjem sekcija monofila ali ti ovo zameni svo petljanje sa dovezivanjem a uz to ce odlicno da okrene i svaku ozbiljniju nimfu (dva u jedan) za neke male vircice. Mislim da je kod upredenih predveza to mozda i jaca strana sto posluze da odlicno prenesu energiju strune narocito kod kotrljajucih zabacaja a da nimfa nema suvise visoku putanju. Kad se covek navikne na svoj stap i strunu sistem samo izroni iz vode a petlja sa nimfom moze da bude i jedva pola metra nad povrsinom. Sa predvezom od samo monofila sistem brze i dublje tone ali kod ovakvih zabacaja predvez ime da napravi bas dobro visoku parabolu jer se energicnije gura stap da bi teska nimfa na kraju dugog tankog predveza dobila dovoljno energije da izleti iz vode. Kuku lele, ovo zalici na FC science!?
Za nimfe samo malo duzi vrsni deo, od kad sam i ja dobio taj Kevlon Stilon ne stavljam nista drugo. Kao sto Bojan rece jedina mu je mana guzvanje nakon vise riba ili nekog samozapetljavanja.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyČet 17 Feb 2011 - 22:08

Pa za te vircice i letnje nimfe sto cu ih gadjati "trojkom" taj predvez ce biti vaistinu dostatan, i dosad su takvi upredeni odlicno sluzili. Za ovu "trojku", najvaznije je da bude kratak i da prevrce tako da pored laksih nimfi lepo i meko plasira male suve na povrsinu kad mi uspe da mi loop ostane otvoren (kad vec vodimo FC raspravu, i ja magare za divan imadem). Najveca je steta u tome ko ce s tim upredenim predvezom pecati i sto ce se o kamenje i korenje u plicaku habati.Nego sam razmisljao cekajuci mart sta bih dobio kad bih se igrao debljinama u pojedinim sekcijama takvih kratkih predveza od monofila. A i uhvatila me neka svrba za samogradnju, valjda, pa sam dao sebi na volju. Verovatno bi za nimfe dvodelni predvez sa 1 m 0.50 i 0.5 m 0.25 + tippet bio dovoljan na malim vodama, dok sam za suve mislio da je 0.60 m 0.50 + 0.40 m 0.40 + 0.25 m 0.30 + 0.25 m 0.20 bilo odgovarajuce.
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Trn

Broj poruka : 62
Datum upisa : 02.02.2010

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyČet 17 Feb 2011 - 22:20

Ko ima iole vremena i dobre volje i podrum ili garazu Laughing , moze da napravi sam upredene predveze. Objasnjenja vec imaju po forumima. Duzinu mozete korigovati po sopstvenim potrebama. Lako je napraviti i omcicu na kraju predveza na koji se vezuje tipet, kao kod kupovnih. Slikacu postupak pravljenja omce, kada budem pravio predveze, pa cu okaciti
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyPet 18 Feb 2011 - 16:39

bolje ti meni napravi ono drecavo cudo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Trn

Broj poruka : 62
Datum upisa : 02.02.2010

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyPet 18 Feb 2011 - 16:57

Oholiver ::
bolje ti meni napravi ono drecavo cudo Smile

Nacekaces se. Imam da ti dam jedan, malo deblji predvez.Mada je i podugacak, pa ga koriguj. bordo je boje
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

DO IT YOURSELF Empty
PočaljiNaslov: Re: DO IT YOURSELF   DO IT YOURSELF EmptyPet 18 Feb 2011 - 19:01

TO NIJE DRECAVO....REKOH TI STA MI TREBA.....MORE, Very Happy
Nazad na vrh Ići dole