MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji

Ići dole 
+4
Zeka
bokac
simpson H
Vukman
8 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 9:31

Uvijeni (Roll casts) zabačaji - Spey casts, Switch casts, Underhand casts

Uvijeni zabačaji ne sadrže u sebi odvojen zadnji, ledjni zabačaj. To je pre svega kružna kretnja štapom i koncem i koristi napregnutost zakrivljene, otvorene petlje konca, nazvane D-petlja, zbog svog izgleda koji je sličan latiničnom velikom slovu D. U ovim vrstama zabačaja nema zaustavljanja štapa jer će konac jednostavno pasti na vodu, izgubivši tako veliki deo kinetičke energije i od zabačaja neće biti ništa.

Istovetan vazdušni prostor za izvodjenje velikog D nikad neće dvaput biti korišćen, uvek će to biti neka druga vazdušna putanja, zavisno od ciljanog pravca i daljine zabačaja. Roll cast je vrlo bitan element SPREY i UNDERHAND tehnika, i vrlo je preporučljiv na brzim rekama.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 11:18

Vukman ::
U ovim vrstama zabačaja nema zaustavljanja štapa jer će konac jednostavno pasti na vodu, izgubivši tako veliki deo kinetičke energije i od zabačaja neće biti ništa.


Ovo nesto nije uredu?
Roll se i izvodi iz zadnjeg stopa kao nultog polozaja, a struna je na vodi i uopste u svim vodenim zabacajima stuna je uvek na vodi. Switch i spey su isti zabacaji stim sto je spey sa promenom pravca cesto 90 stepeni. Sustina je u D loopu ali kod oba zabacaja je ostatak strune (sem D) kompletno na vodi.

Ne sumnjam da poznajes tematiku ali si brate mnogo nespretno objasnio. Upravo je suprotno od ovoga!


Poslednji izmenio dana Pon 11 Feb 2008 - 18:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 12:48

Pa ocito da nisi dobro shvatio

Struna jeste na vodi... u pocetku izbacaja. Onog momenta kad se jednom digne s vode, iduci iza ledja bacaca, nema vise padanja na vodu... To je bar jasno! Cool
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 15:41

Ma ne bre Sjekloca, u vazduhu je samo jedan deo koji formira D loop iza ledja, ostatak je sve vreme na vodi ispred do konacnog prednjeg stopa. Pogotovo u Roll cast gde je 1/3 strune u D loopu a 3/4 na vodi. Pa valjda zato i jesu prakticni vodeni zabacaji jer je uvek 3/4 strune ispred ili pored tebe. Nema nikakvog dizanja sa vode dok je stap pozadi sem onoliko koliko je uvek potrebno da formira famozni D loop. U principu znam da znas, ali je uvek ovo nespretno za objasnjavanje bez skica ili video klipova.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 15:58

Koliko, otprilike treba slobodnog prostora iza onog ko izvodi ovaj zabačaj?

Ako smem da predložim, (izgleda da smem... Smile) meni roll cast postaje razumljiviji kada je preveden kao kotrljajući zabačaj. Na vodi ionako nije bitno kako se zove.

Na ovoj gif-animaciji, prvo se vidi roll cast, pa single haul zabačaj. Crvenom bojom je označen "radni deo" strune, tj. onaj deo kojim se barata tokom zabačaja, a sivom bojom onaj deo strune kod single haul-a koji izleće prilikom završetka zabačaja unapred. Izvinjavam se na off-topic-u, jer su na animacicjici prikazana oba zabačaja.
Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Castingzd4


Poslednji put izmenio dana Pon 11 Feb 2008 - 17:02, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 16:04

I šta si ti sad predložio?Da promijenimo ime roll cast-u?Neko jako stručan(ne ja ),bi ti rekao da naučiš mušičarsku terminologiju. @
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 16:15

Zeko,
predložio sam jer mi nije svejedno da li će se roll-ovati ili kotrljati jezikom dok se izgovara. Dakle... "ako vam je dobro - onda ništa..."

Osim toga, meni je baš taj prevod pomogao da shvatim na šta se odnosi "roll cast". Ako sam dobro ukapirao, ova tema, kao i većina na forumu, namenjene su upravo nama početnicima.

Uzgred, moje glavno pitanje je - koliko, otprilike treba prostora bez prepreka viših od struka, da bi se mogao izvesti pomenuti zabačaj? Da imam iskustva, ionako ga ne bih postavljao.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 16:32

Bravo Bokac (mozda smo i imenjaci), prvo za gif koji me uvek mrzi da trazim po netu, a posle za naziv zabacaja. I zove se kod nas kotrljajuci a u Bosni kolutni zabacaj. Potreban prostor iza odredjuje velicina D loopa a od velicine D loopa zavisi i krajnja daljina. Logicno zar ne? Niko ti to precizno nece reci jer ne postoji nikakva zvanicna mera. U svakom slucaju neuporedivo manje mesta nego za klasican overhead. Ima mnogo varijacija na temu switch/spey zabacaja, kao i prezentacionih zabacaja gde iza tebe moze da bude bukvalno zid na 1m. Najbolje je doci na neki od fly casting prezentacija koje organizuje moj sajt uz nesebicnu pomoc Ace Ivanovica, mislim da ce sledeci moci da se pravi na jezeru i tu se moze vrlo brzo i lako rastumaciti sve vezano za prezentacione i vodene zabacaje. Naravno i ovakve diskusije na forumu pomazu dosta, ali realno nista dok se ne vidi na delu. Uostalom mnogi odavde su vec i bili na nekom fly casting day.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPon 11 Feb 2008 - 17:16

1. Prilikom najprostijeg kotljajućeg zabačaja, da li se vrh štapa kreće u jednoj vertikalnoj ravni (prilikom formiranja petlje, koluta, slova "D"...)? Ili ima pomeranja vrha štapa paralelno vodi?

2. Pretpostavljam da je poželjno da je struna plivajuća da bi se ovaj zabačaj lakše koristio. Da li mažete strune zbog toga i čim?

3. Da li pecanje nimfom ili strimerom (duboko potopljenim) utiče bitno na kotrljajući zabačaj?

@simpson H
Hvala imenjače. Da ne davim temu - isto korisničko ime mi je i na tvom forumu. Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 0:28

simpson H ::
. Pogotovo u Roll cast gde je 1/3 strune u D loopu a 3/4 na vodi.

Simpsone sedi 1 iz matematike za kraj polugodja i da ti mama i tata dodju na roditeljski
study

Bokac
Citat :
3. Da li pecanje nimfom ili strimerom (duboko potopljenim) utiče bitno na kotrljajući zabačaj?

Mislim da je ovo što pitaš prilično zeznuto, ako ne i nemoguće izvesti...
Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 11:12

bokac ::
1. Prilikom najprostijeg kotljajućeg zabačaja, da li se vrh štapa kreće u jednoj vertikalnoj ravni (prilikom formiranja petlje, koluta, slova "D"...)? Ili ima pomeranja vrha štapa paralelno vodi?

2. Pretpostavljam da je poželjno da je struna plivajuća da bi se ovaj zabačaj lakše koristio. Da li mažete strune zbog toga i čim?

3. Da li pecanje nimfom ili strimerom (duboko potopljenim) utiče bitno na kotrljajući zabačaj?

@simpson H
Hvala imenjače. Da ne davim temu - isto korisničko ime mi je i na tvom forumu. Smile

1. Na ispitu EFFA za instruktora nulti polozaj je vec formirani D loop, znaci cekas dok ti master ne kaze 'sad"! Predpostavljam da nije bitno kako si formirao D loop, vazan je pokret iz zadnjeg (nultog) polozaja do prednjeg stopa. Ceo taj pokret je u vertikalnoj ravni.

2. Za lakse izvodjenje roll-a odlicno je koristiti DT ili WF sa dugackom glavom.

3. Naravno da utice prvo treba savladati otpor vode da se struna izvede na povrsinu ali je za neka takve namene pravo uzvianje koristiti snap Z, snap T, snake roll ili slicne zabacaje. Mnogo mogu da pomognu klipovi sa Acinog www.smooth-loop.com

PS. Ocekivao sam da ce Sjekloca da dovrsi zapoceti posao i da ti odgovori, zato se nisam ranije javio.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 11:13

100ka ::
simpson H ::
. Pogotovo u Roll cast gde je 1/3 strune u D loopu a 3/4 na vodi.

Simpsone sedi 1 iz matematike za kraj polugodja i da ti mama i tata dodju na roditeljski
study


Gruba greska, izvinjavam se i hvala Joco sto me ispravi... Mama stara a tatu vise nemam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 12:30

simpson H ::


Gruba greska, izvinjavam se i hvala Joco sto me ispravi... Mama stara a tatu vise nemam.

Izvini ti, nisam znao.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 12:36

Ma jok bre opusti se nema razloga da se izvinjavas, nisam hteo da budem patetican nego onako bezveze rekoh. Daj mi vremena da nadjem neku mladju komsinicu da ti je posaljem na roditeljski Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 13:56

Hvala na odgovorima i na linku!
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 14:01

bokac ::

3. Da li pecanje nimfom ili strimerom (duboko potopljenim) utiče bitno na kotrljajući zabačaj?

Pa najcesce tamo gde se baca nimfa jedino roll cast i moze da se primeni, ukoliko nije bas osobina cigle. To vazi iza strimere.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyUto 12 Feb 2008 - 21:58

Ivan Korhner,cori,je expert za kotrljajući zabačaj (a, bokac,šta kažeš na termin),a čovijek 90 % vremena nimfari.Da bi se postigla daljina s ovim zabačajem,prosječnom ribolovcu koji poznaje solidno kotrljanje,treba bar tri lažna zabačaja do željene daljine.To se naravno ne odnosi na profi bacače.Oni to spiče odjedared.Ja ga kotrljam ,ali nisam ljubitelj.Radije ću primjeniti neki od SWITCH zabačaja.Zašto,pitaš bokac?Zato jer voda nosi strunu,a ti zabačaji su namjenjeni promjeni smjera,a treba isto toliko ,a ja bih rekao i manje prostora da se izvedu.Jedan od meni najmilijih je kotrljajući zmijski zabačaj,UH(snake roll cast,za one kojima ne smeta originalan naziv).Pokazat ću ti ga prvom prilikom ako te interesira,bokac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptySre 13 Feb 2008 - 0:49

Jeli bata Zekane jel to onaj zabac što si mi pokazo kod tebe u havliji Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptySre 13 Feb 2008 - 1:15

Vrlo me i opasno interesuje sve što pominješ.
Da pojasnim zašto pitam za kotrljajući - zato što meni početnički izgleda da je polazni za celu grupu zabačaja (koje je Vukman pomenuo otvarajući temu). Dakle, od prostog ka složenijem... Switch? ...pa što ne kažeš!!! Smile
Drugi razlog je jedan potok u kome na pileća crevca i džigericu u martu vade klendže od 1+ kg (1.4 najteži za kog znam ja). Obale su ili odronjene ili (najčešće) krvnički zarasle u šiblje, drveće, kupinu&koprivu. Tako da mogu da se slikam sa lepim zabacivanjem, baš kao i svaki put sa varkom, do sada.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptySre 13 Feb 2008 - 20:07

100ka ::
Jeli bata Zekane jel to onaj zabac što si mi pokazo kod tebe u havliji Wink

Jeste bata Joco,jedan od njih.Onaj sa "kružnim pokretima" rabbit
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 52
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPet 15 Feb 2008 - 17:11

Ja sam cuo da jedino srbija u celoj istocnoj evropi ima dva instruktora. kako je to moguce? Zar slovenci nemaju vise instruktora ili se racunaju u zapad?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPet 15 Feb 2008 - 17:38

Srbija je čudo,Crniđone.Ali koliko sam upućen,kolege iz susjednih zemalja su u prilici da povedu već od maja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPet 15 Feb 2008 - 19:38

Kao i uvek lose si upucen Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptyPet 15 Feb 2008 - 20:30

vidjet ćemo.Znam da ti imaš info iz prve ruke,a možda misliš da se nešto boduje dvostruko,ali...Đura strpljiv čovek,što bi rekli u "mu nismo anđeli"...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji EmptySub 16 Feb 2008 - 1:04

Koliko sam ja uspeo da vidim na zvaničnom sajtu EFFA-e Dr. Aleksandar Ivanović je predstavljen kao crnogorski instruktor, a ne srpski.
Što se može i proveriti na ovom LINKU.
Tako da ispada da je Simpson bio u pravu i da je jedini EFFA instruktor sa teritorije Srbije Ivan Dragojlović.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji   Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osnove fly castinga No.4 - Kruzni (roll cast) zabačaji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnove fly castinga No.1 - Overhead i roll casting
» Osnove fly castinga No.3 - Pravolinijski zabacaji
» Osnove fly castinga No.2 - Oprema i mali savjeti
» BACKHAND CAST
» Back cast

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Osnovne figure-
Skoči na: