MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Mystic

Ići dole 
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 817
Godina : 56
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Mystic   Sub 15 Dec 2018 - 22:34

Postao sam ponosni vlasnik novog štapa Mystic stare serije Repaer (pojavio se novi Reaper X 2018.) koja je stavljena na popust i umesto $280, kupio sam #4 9ft. za $129, što sa poštanskim troškom od +$50 i carinom od EUR 30 izađe... Izračunajte sami (oko $220). Tehnički podaci o štapu su na https://www.mysticoutdoors.com/collections/fly-rods/products/reaper Proizvođač je porodična firma iz Mičigena koja se skoro preselila u Kolorado, a od svega u šta imam uvid ova firma dala je najveće popuste za Božić, za sve štapove. Popusti su još na snazi, ali je asortiman već dosta rasprodat.
Blank je tamno maslinast, konac braon, provodnici dvostopni snake, držač čekrka aluminijumski, vrlo precizan, a umetak držača od lepog oraha. Pluta drške je nestvarno savršena. Oprema je, dakle, standardna i ovo je štap niže srednje cenovne klase i opreme, što ne mora da znači i performansi.
Vrhom, štap je umereno brz, ka brzom, ali samo za nijansu sporijeg vrha od St. Croix Legend Ultra (vrlo brzog). Ispod vrha, blank je isto onoliko oštar kao kod napred navedenog i oseća se da je kadar zamarati. Kako sam ga dobio od sebe za Novu Godinu, tek ću na vodi s proleća videti kako se zaista ponaša, mada pretpostavljam da će biti primeren tipičnim kasnije-prolećnim i rano-letnjim vodama, tungsten nimfama #12-14 i suvim muvama, srednjim i krupnijim, ali i sitnim gde su potrebni duži zabačaji.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6792
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Mystic   Ned 16 Dec 2018 - 23:48

Peđa da te lepo služi i da ti je što češće kriv (mislim na štap) i da sa njim izvadiš novi lični rekord!

Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 817
Godina : 56

PočaljiNaslov: Re: Mystic   Pon 17 Dec 2018 - 0:59

Što kaže ona pripadnica romske manjine što prosi u šesnaestici: "Daće Boooooooog!".
Tebi hvala, ali biće dovoljno da se on savija što ćešće, a rekordi-pa "ako me se sete na Dan mušičara, u redu, ako ne-nema veze".
Valjda će biti kod nas voda gde će imati svrhe koristiti ga.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4213
Godina : 36
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Mystic   Pon 17 Dec 2018 - 1:52

U zdravlju da pecas sa njim
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content