MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Crni Timok

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Crni Timok   Crni Timok EmptySub 15 Dec 2018 - 20:49

Crni Timok ili Crna reka izvire u Krivom Viru, a u Zaječaru sa Belim Timokom daje Veliki Timok. Pastrmska reka je do Šarbanovca, a takvom njenom karakteru najviše doprinosi leva pritoka, Radovanjska reka, i nizvodno, ponovo, ZLotska reka. Od ušća Radovanske reke nizvodno oko 1.5 km je mušičarski revir koji je bio do prošle godine koliko-toliko čuvan. Iako posećivan čak i od varaličara koji su tu dolazili zbog bogatstva pastrmkom i pristupačnosti revira, opstajao je od 2010 godine u solidnom stanju. Ove godine, međutim, ni bolji mušičari od mene nisu se tamo proslavili-o meni ni da ne govorimo. Ovo osiromašenje pastrmksog fonda tim je strašnije što Crnu reku naseljava poseban soj pastrmke koji živi samo u ovom slivu i u malim rekama u Đerdapskoj klisuri. Iako se spolja izgledom te pastrmke ne razlikuju od drugih sa većine reka, njihova DNK to nepobitno potvrđuje. Stanje ove vode je najtipičniji i najočigledniji primer lošeg upravljanja za ogromnu večinu pastrmskih voda Srbije i nemara za razvoj pastrmskog i u okviru toga mušičarskog ribilova od svih koji bi po prirodi posla tome trebalo da budu posvećeni. Malom broju mušičara Zaječara i njihovim prijateljima izgleda je jedino stalo do ove reke i njenih pastrmki koje su bile do pre par godina u odličnom stanju i donosile radost mušičarima.
Sledi nekoliko lepih ulova crnorečkih pastrmki. Samo, nekad manjih, a nekad davno i većih.


Poslednji put izmenio pedjabg dana Sub 15 Dec 2018 - 22:10, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptySub 15 Dec 2018 - 20:50

Evo dva čuvena ulova ove godine, po jedan pri svakoj poseti ovoj prelepoj reci. Štaiše, na potpuno istom, dakle mom omiljenom mestu. Provereno, nije ista pastrmka, tako da sam siguran da ih u Crnom Timoku ima bar DVE, što ovu reku čini VEOMA BOGATOM PASTRMKOM.Crni Timok Crni_t10
Crni Timok Crni_t11


Poslednji put izmenio pedjabg dana Sub 15 Dec 2018 - 22:11, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptySub 15 Dec 2018 - 20:54

A evo, radi poređenja, radosti iz 2015. godine, na primer. Radi se o istoj ribi u dva kadra. I nije bila jedina tog dana, pre tri godine.Crni Timok Ctimok10
Crni Timok P5100110
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptySub 15 Dec 2018 - 21:00

Prema meni Crni Timok nikad nije bio preterano izdašan i darežljiv, ali me je svojom lepotom i lepim iznenađenjima i događanjima uvek umeo da obraduje. Nadam se da će to tako i ostati. A nada uvek umire poslednja.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptyNed 16 Dec 2018 - 23:51

Šteta za Crni Timok, prošao sam pored njega desetine puta idući ka Belom, a nikada nisam zabacio.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptyPon 17 Dec 2018 - 1:12

Da citiram Iana FLeminga: "Nikad ne reci nikad". Kad se glodari skinu s Crne reke, opet će se crnorečke pastrmke obnoviti iz pritoka za tri-četiri godine, samo ako ne naprave one gluposti od MHE na njuma. Nije joj ovo prvi put da su je oljuštili, voleo bih da je poslednji, ali ...Budimo realni.
Treba da vidiš tamo u tvoj kraj da urade neku vlašku magiju protiv MHE na Crni Timok.farao
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptyPon 17 Dec 2018 - 1:32

У мој крај су сам Торлаци нема ги Власи. Власи су ти на север од Зајечара.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok EmptyPon 17 Dec 2018 - 1:35

Eeeee, sad mi je lakše zbog tebe. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Crni Timok Empty
PočaljiNaslov: Re: Crni Timok   Crni Timok Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Crni Timok
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Beli Timok
» Crni mrav
» Fazanov rep (ala cika Crni)
» Black ant winged - mali crni mrav s krilima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: