MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Градац 2018

Ići dole 
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator

Broj poruka : 6734
Godina : 35
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Градац 2018   Pet 20 Apr 2018 - 13:38

Сезона XI, епизода 1.
Петак 13.

Пацери у саставу Раша (fulcrum), Исидор и ја нападамо Градац први пут ове године и то баш на петак 13. Вода је висока и јака још ледена од отопљених снегова. Стижемо око 10-10:30 на воду.

Мени је циљ да оверим два штапа стари Sage LE који је био ван употребе неколико година зато што сам га поломио управо на Градцу али је сада попраљен и нову тенкару од 3,6м.
Прво почињем пецање са тенкаром, после неких пола сата имам један ударац низводно од Пачетове воденице на нимфу. Убрзо мењам тактику, пакујем тенкару и почињем да бацам стример другим штапом. 
За то време Раша и Исидор чешкаре нимфама.

Стримере сам бацао неких сат ипо до два и за то време имао само једно праћење рибе. Пошто је дан сунчан и на пар места ми се учинило да се риба дизала на суву почињем да  размишљам на ту тему. Наилази Гиле рибочувар и потврђује ми да су претходног дана добијали на суву муву. Пакујем стримере и стрну са тонућим врхом и монтирам на чекрк пливајућу струну. После 2-3 промашене рибе, због зарђалих рефлекса, на падобранку на удици #12 долазе две мање рибе испод бране узводно од воденице.

Изнад бране још пар промашаја и једна риба у мери. Одатле сам анставио узводно до станице па кроз шуму ка Тетребовцу. Код "Г вира" стављам нимфу, али безуспешно. Сустижу ме Раша и Исидор, њих двојица су пецали кроз клисуру.
Када смо стигли до Шареног једном је загрмело и ...

Срећом колиба је била близу па смо се склонили пре него што је почео пљусак.

Док смо чекали да стане киша ја сам опет монтирао тенкару и до крај да на пецао тим штапом. Прво безуспешно на нимфу. Пред сам мрак када сам видео како мартовке полажу јаја на површину воде и како их пастрмке купе променио сам пар мува и промашио неколико пастрмки, а онда уписао тенкару на омиљену рибу Зокија Тигра.

Удице се оштре муве се мотају, биће ово одлична година за мушичарење cheers

Royal coachman

Broj poruka : 4146
Godina : 36
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Sub 21 Apr 2018 - 10:12

Bravo jovane oko moje. Da me podsetis malo sta propustam.jos kad bi bokac otisao pa njega da citam ugodjaj bi bio kompletan
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Sub 21 Apr 2018 - 11:19

Neće Bokac, bojkotuje. Kaže nema dovoljno klenova, previse je pastrmki😉

Sent from Topic'it App

Green drake

Broj poruka : 192
Godina : 64
Datum upisa : 02.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Sub 21 Apr 2018 - 21:17

заиста лепа репортажа, делимично и због ових наших слова.

ово је добро:
 Neće Bokac, bojkotuje. Kaže nema dovoljno klenova, previse je pastrmki

ето не излазим на пастрмке ових дана, кленови у ловостају, данас нагурах 50-так црвенперкица а жао ми што караша нисам могао да приволим, све полакилци изашли и срчу нешто на  трави која се са дна диже у барама- нема наравно везе са градачким пастрмкама али  ја сам где сам,  завидник  момака где чизме главу чувају/моје гумене се провалиле те сутра у недељу идем нове да набавим/
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Sub 21 Apr 2018 - 23:33

Раде да ли си размишљао можда о PVC чизмама? Јефтиније су од гумених (око 2500дин код кинеза или у некој риболовачкој радњи), лакше су и мање кад се спакују и дуготрајније су. Једина предност гумених чизама је њихова робустоност, односно што се теже буше кад се провлачиш кроз трње.

Green drake

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Ned 22 Apr 2018 - 12:58

јесте све то, али ми гумене требају за  целогодишње пољопривредне послове, то је пример моравског мушичара. имам пвц комбинезон али он за мораву и бициклу по неприступачним путевима отпада као могућност, навикао сам се овако и задовољан сам. кад сам млаћи био и недељно,најмање, одлазио на расину није било оваквих комбинезона, макар само да  прегазим воду( их!), данас већина овде сматра да не мушичари ако није одевена у симсове!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Ned 22 Apr 2018 - 13:09

Bolje da mušičarim u kineskom kombinezonu i sa kineskim štapom, nego da sedim kući i brišem prašinu sa Simsa.

Royal coachman

Broj poruka : 4146
Godina : 36
Datum upisa : 28.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Ned 22 Apr 2018 - 14:27

Ti brises prasinu sa pvc-a
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Green drake
Green drake

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   Ned 22 Apr 2018 - 20:48

Данас поподне, после 20-так година, на уливу  моје мутне речице у мораву, јер трактори шпартају пољем,  сретох се неочекивано са колегом машинцем, баш се родио у селу студеници, зна се шта су истоимени манастир  и (студена)река,почесмо између осталог и о рекама тог заједничког завичаја и нашим данашњим љубавима, нажалост ја га нисам приволео на риболов мушицом те је остао вараличар, ту му испричах причу како сам тешко прегажавао студеницу пред ушћем/у ибар и пред истоименим градићем/, морао сам да се свлачим а ту је студеница јача од мораве или , додуше негде и ибра, развеза он причу о давним липљанима ту крај његове родне куће, испред нас у велики моравски вир, навећи западноморавски, силује моторни чамац један тридесетогодишњак,...,поздрависмо се.
Колеги охоливеру   пристаје вероватно та опаска, посебно што је запосео ових дана чак све кинеско, па и море, одвикао се чачка и наше мораве/наравно да нисам у праву/.
Не одох да купим чизме, гледао сам  јутрос само број и због неопренских чарапа, данас раде краће - жена ми дозволила, приволео сам је на сутрашње кошење траве, наравно на старински начин, она је стручњак само за електрорадове.
а градац нажалост задњи пут видех и осетих давне 1976, не бих да се присећам али синовац, мало и мушичар, конобар негде на сплавовима престонице, који сад живи у београду, видим да покадкад оде на тај крај - лепо је што се бар надам да и он није заборавио мораву.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Градац 2018   

Nazad na vrh Ići dole

Градац 2018
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: