MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Trend ili klasika?

Ići dole 
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 56
Datum upisa : 10.01.2008

Trend ili klasika? Empty
PočaljiNaslov: Trend ili klasika?   Trend ili klasika? EmptyČet 31 Jan 2008 - 19:25

Bilo mi je pomalo tesko da naslovim ovu temu, a da ne bude pogresno odredjena za ono sto hocu da podelim s forumcima; s druge strane, da to sto hocu da podelim s forumcima ne bude pogresno shvaceno.
Kratko i jasno, pitanje glasi: menjate li cesto krupan pribor, stap i cekrk kojim lovite? Zasto?
Cak i ovako prosto pitanje moglo bi da se napravi i kao glasanje.
Evo vec ce osma godina kako musicarim, zdravlje Boze.
Do sad sam na #4 koristio jedan stap i dva cekrka; to na cemu sam sad nemam nameru da menjam, sem ne daj Boze loma i havarije.
#5 kojim sam i poceo (nisam, prvi koji sam slomio posle 3-4 pecanja otpisan je) 2001. i danas je aktuelan, ali ga posle tri godine i sticanja "cetvorke" retko koristim, a uz njega su se promenile dve masinice i na trecoj sam, od kojih jednu trosi junior kad mu pubertet dopusti, a drugu se nadam da cemo nakaciti na njegovu buducu #5icu. Mozda bih cak tu nesto i promenio, ali se odmah i upitam "Zasto bih? Pa to je OK".
Znam ljude koji na kraju jedne sezone promene izmedju n i 100% svog musicarskog alata. Pojedini cak na tome i zarade, to je sasvim legitimno. Pri tome, sve je to oprema koja im odgovara, odlicnog je kvaliteta, itd. Uz to, znaju se novi modeli, gustina karbona, duzina drske i druge vrlo korisne karakteristike pribora.
Kako gledate na sve to?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

Trend ili klasika? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trend ili klasika?   Trend ili klasika? EmptyČet 31 Jan 2008 - 20:32

Ja sam mog Orvisa #5,iz četiri dijela,kupio prije 3 god i ne mijenjam ga i nema načina da ga dam.Ženi sam rekao da mi ga stavi u kovčeg kad me bude saranjivala.Toliko mi znači i leži mi nevjerovatno.Imam i Brovinga,iz 4 dijela,#5/6.Perfektan štap,al mi se poklapa sa Orvisom.Imam i trojku Sage,ne treba mi pa će vjerovatno na prodaju,jer mi stiže Orvis #3.

Tako da odprilike,nešto ostaje ,a nešto putuje.Zavisi kako mi legne.Mada bih najviše volio da mogu da probam svaki štap koji bih da kupim,al i sam znaš da od te ljubavi nema ništa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

Trend ili klasika? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trend ili klasika?   Trend ili klasika? EmptyPet 1 Feb 2008 - 8:40

Da parafraziram jednog... kako bijase se zove.... nije vazno:

"To kad u'vati - ne pusta".

Kad mi legne neka kombinacija (stap, kanap i cekrk) ne mijenjam dok ga ne satrem. A satirem u prosjeku svake cetvrte-pete godine. Poslije se trudim da nadjem istu takvu kombinaciju, al tesko da mogu da je nadjem, pa onda mi treba jedno dva mjeseca da nova kombinacija zauzme svoje mjesto u mojim rukama. E, ali... kad nadjem ono sto mi odgovara, obavezno odma kupim dva kompleta, tako da imam fino prolongiranje stecenog osjecaja i raubovanje legle kombinacije. Po toj semi, ja, za svog musicarskog staza, mogu potrositi najvise 4-5 kompleta. Ne volim menjanje u toku sezone, jer mi onda sezona bude prepolovljena dok se naviknem na novi dio montaze, ne volim cak ni da mijenjam pribor na koji sam se navikao uopste... klasicni tradicionalista, sta cu!

Malo me nerviraju teme o novim stapovima, novim cekrcima.... sve to jure nesto hi-fi, ultra i tako to... Pa kako se pecalo ranije, kad si na raspolaganju imao tri marke stapa i tri vrste kanapa? Pecalo se isto kao i danas, mozda i bolje. Imas suzen izbor, pa te to tera da tehnike razvijas do savrsenstva. A danas: cujes za bolji stap, pa mislis da ce stap sve da radi. Glupost!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Trend ili klasika? Empty
PočaljiNaslov: Re: Trend ili klasika?   Trend ili klasika? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Trend ili klasika?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: