MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gradac 2015

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2015 - 8:36

Oholi k'o fol slučajno uhvatio kreju a ono već pripreme u toku Smile

Ja ne nosim fotoaparat,moj sam skrišio prošle godine a ženin mi se ne sviđa.
Ovih dana je bilo znatnih rojenja i riba je to fino (klen) pratila.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2015 - 9:57

Tommy verovao ili ne. Nibjednu klasicnu kreju nemam nameru da napravim. Pravicu nesto sto mislim da je isto... npr cdc muve
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2015 - 12:41

Neznam šta da ti kažem,ja sam moje bwo od cdc šišao da upadnu u film.To bi sa krejom možda bolje išli.
No znam što sam imao siromašnije muve bolje sam prolazio.

Inače kako vam se čini Gradac posle svih poplava?Stanje ribljeg fonda,bolje,lošije?
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2015 - 13:56

Tommy realno stanje je po broju ribe losije cini mi se. Medjutim, bar meni, kvalitet pecanja je neuporedivo bolji ove godine. Love se jake ribe i potpuno su divlje. Meni je bolji osecaj ma stapu. A i lepse su mi. Za sad sam samo hednu ribu 40plus imao a i ona je spala pred nogama... gradac cista desetka od mene ove godine
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 18 Maj 2015 - 15:52

To je onda pravo.Priroda je sama sve regulisala.Ostale su zdrave i sposobnije da prežive.Bolje je imati zdravu ribu oko mjere nego neku utovljenu kalifu ili kakvog mutanta.
Ovi moji dok ne prohodaju ja ne mogu doći a onda idemo u šetnju Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyČet 4 Jun 2015 - 1:36

Sezona 8
Epizoda 3.


SretenjeprviputnaGradcu (6.5.2015.)

Sreten je naš novi drugar, i prvi put je išao na Gradac. Idemo vozom. Stigli smo u klisuru skoro na vreme. Sedamo kod Pačeta na kafu i pivo. I natenane se raspakujemo. Dolazi jedan stariji kolega Rumun koji živi u BG-u. Reče nekoliko dana pre toga je razbijao na EHC i slične imitacije tularaša. Dok smo pričali sa njim bilo je tu i nekih čudnih ogromnih muva.

Gradac 2015 - Page 2 Img0154

Ubrzo se razdvajamo, neki idu nizvodno neki uzvodno. Po običaju odlazim do vira u krivini ispod Pačetovog izvora. Udarac na nimfu i ništa. Vraćam se uzvodno, iznad izvora nekih 20-30 m je lep dubok vir. Vidim da je nešto pokupilo muvu uz obalu. Stavljam nekog tularaša od jelenjske dlake, izabacujem, struja ga potapa malo ispod površine i vidim bljesak ribe, kontra i tu je.

Gradac 2015 - Page 2 Img0156

Slikam je pa sledi puštanje. Brzo ponovo zabacujem, ovaj put namerno davim muvu i razultat je tu.

Gradac 2015 - Page 2 Img0159

Nisu velike ali su jake i debele, bore se odlično.

Onda sledi zatišje, gazim po klisuri imam par promašaja na nimfu pa pravim pauzu u klisuri kod podzida, da omlatim sendvič i malo uživam u prirodi.

Gradac 2015 - Page 2 Img0160

Gradac 2015 - Page 2 Img0161

Idem još malo uzvodno pa krećem da češljam vir gde je nekad bila kaskada. Odjednom se razduvalo pa je od ove biljke nalik maslačku izgledalo kao da pada sneg.

Gradac 2015 - Page 2 Img0163

Posle nekoliko vožnji uspevam da potrefim pravu stazu za nimfu i to naravno rezultira ulovom.

Gradac 2015 - Page 2 Img0166

Srećem Sretena kod Šarenog platna i on je imao nekoliko riba ali ništa specijalno, hvata se riba, ali se za svaku treba potruditi. Nastavljamo uzvodno. Iznad Devojačkog vira na pravcu-brzaku srećemo opet Rumuna koji reče da je na tom potezu imao već nekoliko riba na EHC. Preskačemo narednih stotinak metara i idemo ka kanjončetu ispod izvora. Sreten ostaje u nizvodnijem delu ispod gaza, a ja prelazim na drugu obalu i prečešljavam brzak prvo nimfom, a onda i ovim strimerom. Strimer je na udici Kamastu veličine 8 (ispostaviće se kasnije premala). Od kunine zonker tračice. Teške metalne oči i malo olovne žice u telu. Dabing ice chocolate brown.

Gradac 2015 - Page 2 Img0168

Strimer zabacujem uzvodno popreko pod kaskadu, posle par cimova strune osecam zaustavljanje strimera. Loše kontriram pošto je struja jaka, a strimer sam vodio nizvodno. Vidim lepu ribu na kraju moje strune, cenim je na 30-35 cm. Svestan toga da sam loše kontrirao pokušavam da joj onemogućim beg pod stenu i malo više je natežem, riba naravno spada i ja naravno ispaljujem svoj asortiman psovki.
Srećom Sreten je bio nekih 50 m nizvodno od mene pa me nije čuo od huka vode. Malo kasnije čuo sam zvižduk i vidim njega kako pokazuje rukama kolika mu je riba spala. Nastavljam uzvodno do prvog dubljeg vira u krivini. Stavljam veći strimer od kune. Imam nekoliko praćenja i čupkanja manjih riba, kad kažem manjih to su ribice ispod 20 cm, a strimer je oko 10 cm.

Sreten me sustiže ubrzo i jadamo se jedan drugom kako smo izgubili ulove dana. Pošto se na površini javila više puta riba u brzaku na ulazu u vir, stavljam povećeg cdc tularaša i zabacujem. Rezultat nije izostao. Ali slika jeste pošto se mala nevaljalica izmigoljila.

Sreten napada sledeći duboki vir, tako da ja odlazim 20-30 m uzvodnije prema izvoru i bacam imitaciju tularaša od srneće dlake. Ribe se javljaju, neke kačim, a neke i mašim.

Gradac 2015 - Page 2 Img0169

Pa jedna neobična maslinasta nekoliko metara dalje, gotovo bez pega.

Gradac 2015 - Page 2 Img0170

I nekoliko metara dalje još jedna slična samo sa malo izraženijim pegama.

Gradac 2015 - Page 2 Img0171

Sreten gađa vir kod izvora, odlazimo na izvor da pijemo vode i polazak nizvodno, treba stići na voz. Uz put sam sa jednog osušenog drveta nabrao pečurke šumsko pile (vrbovače).

Posle provere sa nekoliko ljudi i na internetu i potvrde da je to to, bile su spremljene i pojedene u slast.

Sretenu se Gradac dopao tako da smo se odmah dogovroili da prvom sledećom prilikom opet idemo. U međuvremenu sam ja bio nekoliko dana i u Cg, o tome malo više ovih dana kad stignem, a prekjuče smo opet pohodili Gradac.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySre 24 Jun 2015 - 14:33

Sezona 8.
Epizoda 4.


Unutrašnja kontrola 2.6.2015.

Lako pada dogovor sa Sretenom za pecanje na Gradcu, nabavio je čovek i novi štap pa je red da ga proveri na vodi. Načazimo se na BG ž. stanici u 6:55 ujutru, voz polazi u 7:05. Na ulazu u vagon stoji kondukteri ne pušta bez karte. Trčim do šaltera i nekako uspevam da kupim karte. Utrčavamo u voz, ali on malo kasni sa polaskom. Na kraju stižemo na Gradac sa 20-30 min kašenjenja.

Sedamo kod Pačeta da se raspremimo i tresnemo po hladno valjevsko, ali domaćina nema pa ostajemo uskraćeni za pivo.
Nailaze neki momci iz NS, a za njima i Zvonoko Ministar, kažu da nije baš neki ubitačan da n za pecanje.
Krećemo sa pecanjem i Sreten ima odmah ribu na štapu na suvu, ali riba kida tipet, loš čvor. Ubrzo se i ja upisujem na stimulatora.

Gradac 2015 - Page 2 Img0364

Nešto se zgotivila sa sa mojom čizmom kad sam je pustio.

Gradac 2015 - Page 2 Img0365

Nailazi doktor Raša sa drugarom kog je doveo prvi put na Gradac. Oni Odlaze uzvodno. Čačkam još malo taj potez pa nastavljam ka Pačetovoj brani. Vir ispod brane se dosta zasuo. Češljam ga sa nimfom, ali rezultati izostaju. Pecam malo na nimfu malo na suvu. Odlazim do vira koji Bokac zove kod izletničke vrbe, prelazim na suprotnu (desnu) obalu. Pored samog vira je veliko drvo i visoka je obala, zato odlazim malo uzvodno i spuštam muvu pod noge i posle nekoliko vožnji vidim pljusak pod drugom obalom. Bacam muvu preko brzaka nekih dva-tri metra pre ulaza u vir. Pastrmka se diže, ali ja mašim. Bacam ponovo na isto mesto opet se diže ista riba, ali ne kupi kako treba, muva nastavlja tokom i nekih metar-dva niže gađa je druga riba ali opet bez kačenja. Vraćam se nizvodno da bih pregazio.
Idem da nađem Sretena, dogovro je da se vraćamo vozom u 4 popodne pošto sam ja bio premoren od puta iz CG dan pre toga. U subotu sam bio na moru i dobio sunčanicu, ali tek sutradan prepodne kada sam se vratio sa Morače shvatio sam da imam sunčanicu. u nedelju uveče nisam spavao ništa u vozu ka BG-u, slabo sam spavao u ponedeljak pre Gradca, tako da je umor počeo da čini svoje.
Sretena nalazim nizvodno od mosta ispod manastira nekih 200-300m on je imao nakolo riba i to sve na nimfu na povlačenje. Stavljam mali strimer i riba mi gađa, ali maši.
Idemo uzvodno zabacujemo samo ponegde. Odlazimo kroz šumu ka Rokinoj kući. Na Šarenom platnu srećemo ribočuvare i Novosađane. U dnu vira gde je nekad bilo brvno vidim ribu kako se uzdiže i kupi nešto na 10-20 cm ispod površine. Bacam nimfu sa indikatorom, vidim ribu kako se pomera i udaram kontru instiktivno, osećam otpor i prekid otpora u deliću sekunde, vidim indikator kako odlazi niz vodu. Namotavam strunu i vidim da mi je pukao konusni predvez, a tipet je bio 0,16 ili 0,18mm. Predvez sam kupio u Star pet šopu, to je predvez koji je pakovao Lav MD iz Požege. Kupovao sam takve predveze još pre 4-5 godina u istom lancu prodavnica i bili su ok, ovaj im je verovatno ostao iz te serije pa je monofil vremenom istrunuo.

Sedamo u hladovinu kolibe i smišljamo šta dalje, valjalo bi krenuti uskoro nizvodno pošto treba stići na voz. Odluka pada da idemo nazad vozom u 8.

Dok smo sedeli na pod tremom, letele su neke metalik zelene osice. Nisam viđao tako nešto ranije.

Gradac 2015 - Page 2 Img0366

Možda nas je za ostanak malo motivisala i pastrmka od 50ak cm koja se javljala na Šarenom platnu ispod kaskade. Kupila je nešto blizu površine i povremeno probijala površinu. Novosađani su probali prvi da je upecaju, onda sam se ja zezao nakoliko minuta, a onda je Sreten zaposeo busiju, a ja sam nastavio uzvodno. Na hladnom viru je neko već pecao, pa nastavljam uzvodno. Nekih par stotina metara uzvodno je lep vir u sred reke gde drvo razdeljuje reku na dva toka. Prilazim pažljivo i vidim uz moju obalu ribu od +30cm pri kraju vira na dubini od možda pola metra, na pola vode. Bacam nimfu i na drugu treću vožnju riba gađa ali se ne kači. Stavljam suvu, pošto vidim da se na sredini toka gde vir prelazi u brzak ribe javljaju na površini. Na prvu vožnju dobijam jednu

Gradac 2015 - Page 2 Img0368

Menjam muvu pa dobijam još jednu maslinasto zelenu, nisu velike ali s ujake i borbene

Gradac 2015 - Page 2 Img0370

Gradac 2015 - Page 2 Img0371

Vraćam nimfu da prečešljam vir kroz dubinu. Nimfarim na 1-2 dužine štapa, osećam da nimfa zastaje, oštra kontra i krećem da vučem ribu niz vir da ne poplašim onu uz obalu, ali ova na dnu pruža otpor. Ipak ubrzo je svlačim na dno vira i prihvatam meredovom. Metar kaže 38cm, najveća ove goidne. Savršena riba svako peraje na mestu sa mnoštvom sitnih crvenih i crnih pega. Vadim je iz meredova da je slikam, ali riba ima još snage pošto sam je brzo zamarao praćne se i ode. Nema veza biće ih još.

Idem ka devojačkom viru, na brzaku se javljaju sitnije ribe, stavljam suvu, neke mašim, a neke i hvatam.

Gradac 2015 - Page 2 Img0372

Gradac 2015 - Page 2 Img0373

Dolazim do vrha brzaka gde veća stena razdvaja glavni tok, iza nje tok prema meni deli manja stena, bacam muvu preko manje stene, sa nizvodne strane riba kupi i lupam kontru i predvez puca. Prvi put mi se desilo da mi je najlon pukao ne na čvoru nego alki udice. To je bilo to, krenuo sam nizvodno i zatekao Sretena ispod kaskade gde sam ga i ostavio. Uspeo je da isprovocira veliku ribu na napad, ali mu je spala. Krećemo ka železničkoj stanici više nego zadovoljni. Voz naravno kasni i stižemo u Bg nešto pre ponoći
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 25 Jul 2015 - 18:59

juce sam malo pecao po gradcu. reka mala ali ima vode, nije kao onih sušnih godina... riba se relativno loše javljala. površinska aktivnost je skoro skroz izostala, mada svako izglednije mesto je dalo bar neko stidljivo dešavanje. cdc&elk je u zadnje vreme meni dobitna muva. muva koju vredi imati u svim veličinama.
nešto što bih voleo da podelim da sa svima je da je bilo lipaca po virovima. u dva vira u donjem toku sam snimio po nekoliko lipljena pomešanih sa pajkama... ribe su u proseku 25-30cm jednog sam dobio na nimfu na udici #10 sa oranž tungstenom, preedhodno sam ga gadjao sa gomilom lipljenskih nimfi, ali skim si takav si pa je lipac utripovao da je pajka i zveknuo tu krmaču od nimfe. bila u jedna lep kalifa.... tako da sam imao het trik.... da sam malo više sreće imao mogao bih bokcu da se pohvalim ulovom krkuše, međutim tri su mi spale....

inače, pazario sam štapić, u pitanju je lamiglasov blank, vladan milenković ga je radio... štapić je 7ft trojčica.... glindzav opasno al nema problem sa većom ribom... osim što mu se i pluta savija tad Smile. za vodene zabačaje je neverovatno dobar. za klasične overhed zabačaje trebalo mi je par min da skapiram taj usporeni ritam ali perfektan je.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyNed 26 Jul 2015 - 1:52

juče se malo pecalo. dan težak, slaba površinska aktivnost ali lovilo se....

obradovalo me što sam u donjem toku na par mesta video lipce u grupicama....

ovde je skroz levo najtamniji lipac i dve pajke su pored...

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6855

polako sam prišao pa sam i sa aparatom mogao da ga uhvatim u kadar

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6858

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6859

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6860

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6868

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6869

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6864

Gradac 2015 - Page 2 117703814570362078023192

Gradac 2015 - Page 2 117802124570354611357271

Gradac 2015 - Page 2 118006554570361911356541
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyNed 26 Jul 2015 - 16:46

Ajd nek ti je više kriv nego prav taj lamiglas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyUto 28 Jul 2015 - 8:41

I kakav je opšti utisak?
Mislim na štap jesi li se navikao na takvu akciju?

Ova kalifa baš opasno izgleda!Dobra dužina lipljne vidi se da rastu.Jedino ne treba očekivati neku masu jer su obično tanki u malim vodama.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyUto 28 Jul 2015 - 8:47

Stapic je odlican. Upravo njegova sporost je osvezenje za mene. Vodeni zabacaji su pesma sa njim. Kad sam u granju ne mislim dal cu lupiti o granu. Jako praktican. Uz malo prilagodjavanje predveza ni za nimfu nije los. Bolje je da je duzi ali ne moze sve da ima. I sa njim sam uspevao da pecam na ceski nacin. Samo se prikradem kako treba... osecaj na ribi je neponovljiv... male ribe oseca odlicno a opet nema problem sa vecim komadima... odlican stapic
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySre 29 Jul 2015 - 8:28

Upravo tako,ja sam u petak otišao do Drinjače da malo nimfarim.Ciljno sam tražio mrenu i krkušu.Imao sam bruku udaraca ali ni jedno kačenje.Male ribe pa ne mogu lako da progutaju nimfu.
Nema veze što je kratež baca on sasvim dovoljno,a najbolje je samo vodene zabačaje raditi.
Probaj na Gradcu da držiš nimfu u brzaku i što sporije sebi da privlačiš.Pogotov ako ima u koritu krupnog kamenja,ovo raditi tik uz njih.Znači povlačiš uzvodno.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySre 29 Jul 2015 - 8:43

Probacu.... mada par puta dok idem uzvodno a muva se vuce zamnom lovio sam ribu....slucajno
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySre 5 Avg 2015 - 13:29

Sezona 8.
Epizoda 5.
(23.6.2015.)

Svastika omiljeni član ženine rodbine

Nisam odavno išao sa Bokcem na pecanje zbog njegovih roditeljskih obaveza. Tu svastika uskače u priču, pošto ona čuva klince Bokac može bezbrižno na Gradac.
Malo kasnimo sa polaskom pošto Boki ima problema sa sočivima, ali Gradac je tu hiljadama godina pa će nas sačekati koju desetinu minuta. Dogovor odmah pada da pecanje počnemo od konjičkog kluba i uzvodno. Bokac kreće od dna tišaka, a ja silazim malo nizvodno do brane ispred samog konjičkog. Čeprkam vir kod panja ispod brane, provociram jednu ribicu da napadne nimfu, ali se ne kači. Prebacujem se na samu branu, barem ono što je od nje ostalo. Teška nimfa na #10 dugog vrata i kačim lepu ribu od 30-ak cm, dovlačim je do nogu i dok petljam sa foto aparatom ona mi beži iz ruke. Meredov nisam stigao da pokupim od Oholog pošto ga je nosio na s.p. u BiH.

Krećem uzvodno, gađam pod granje uz drugu obalu na dnu tišaka. Kačim na suvu jednu manju ribu koja mi pravi problem u zamaranju pošto sam je zakačio za stomak.

Gradac 2015 - Page 2 Img20150623102108

Idem uzvodno kroz tišak, bacam nimfu, ali nema razultata. Sustižem Bokca ispod brane.

Gradac 2015 - Page 2 Img0374

On je već imao blizu deset riba, i tu u brzaku vadi na suvu još 3 ribe. Ček bre ovo nešto nije u radu Bokac baca suvu, a ja nimfu scratch

Nastavljamo preko brane i uzvodno. Bokac kači još nekoliko riba na suvu, pa i ja stavljam suvu. Puštam ga da ide prvi, pošto gde ja prođem kao da je prošlo krdo gnuova. Na jednom lepom viru Bokac vidi ribu od od nešto preko 20 cm kako juri piore. Taj dan je još uvek trajao mrest piora i bilo ih je u svakom tišaku i mirnijem viru u velikim jatima. Vezujem crno beli (odvratne li kombinacije boja) clouser minnow od lisičije dlake i bacam u vir, odmah sledi udarac, ali mašim. Nastavljam da se igram na tom viru, a Bokac odlazi uzvodno. Ubrzo sam otkinuo taj strimer pa stavljam drugi, zonker od kuninog krzna. Idem obalom preko stene na Sunčanom viru. Sa stene vidim Bokca koji forsira ulaz u vir sa strimerom, čija silueta iz ptičije prespektive izgleda kao prava ribica. Silazim do njega, čovek se trese, kaže pastrmka od +50cm juri piore kao bucov, izbacuje ih na obalu. Silazim u donji deo vira da mu ne smetam i u kraku pod nogama džigujem svoj strimer uz korenje drveća. Rezultat sledi.

Gradac 2015 - Page 2 Img0376

Zezali smo se još na tom viru, ali osim jendog udaraca koji je Bokac imao, ništa više se nije desilo. Ubrzo se desilo nešto čudno, kao da je riba prestala da radi, vrlo retko se jvaljala, poneki čvrk na suvu ili strimer, na nimfu nije htela.

Nailazim na nešto neobično, kvadratni koren od vrbe, ovo ni Bokac nije umeo da sračuna geek

Gradac 2015 - Page 2 Img20150623203139

Ispod žel. mosta nizvodno od manastira, mala riba mi gađa indikator, u sledećoj vožnji kočim ceo sistem malo ranije da izdignem nimfu i riba se kači, ali ubrzo i spada. Dobro de ne moram da upecam baš svaku. Kod Pačetovog imanja točimo vodu i gađamo par izglednih virova, bokac ima jednu ribu na imitaciju kamenjarke, a meni riba od 35-40cm gađa strimer. Počinje da se oblači i vetar kreće, a i mrak je blizu. Valja nam se vratiti do konjičkog kluba, odluka pada da stavim strimer i gađam poneki vir uz put. Međutim vetar počinje baš jako, sprema se oluja. Skoro da trčimo nizvodno, vodu gazimo samo gde moramo idemo, obalom, najkraćim putem. Odlučujem da zabacim par puta u vir kod Tri palamara. Međutim, kidam poslednji dobro otežan strimer, pakujem štap i trčim nizv vodu i ja. Na degurićkoj brani sam video puža golaća kapitalca.
Na slici se malo skupio inače je bio skoro kao moje stopalo.

Gradac 2015 - Page 2 Img20150623203912

Stižemo do kola pre oluje, pakujemo se i krećemo za Bg. Na kraju oluje nije ni bilo. Popodnevno-večernja aktivnost ribe je izostala pošto je verovatno izostalo i rojenje zbog nevremena koje se spremalo.
Bokac je prošao taj dan prilično dobro sa 15-ak riba, pošto je ujutru pecao na suvu, dok sam se ja zezao sa nimfom i nisam se proslavio. Ali sam makar imao po jednu ribu na suvu, nimfu i strimer. Bilo bi verovatno i više slika, da mi nisu crkle baterije u foto aparatu, zato su neke od ovih slikane telefonom.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySre 5 Avg 2015 - 14:11

O Gradcu i priključenijima

Sezona VII - Epizoda XХXIX

Spas je u svastici,
opet...



Da mi je neko rekao da će doći dan bez ribe na Gradcu, manje bih se začudio nego da dođe dan tokom koga ne mogu da isčeprkam ni jednu ribu na nimfu!?!

Elem, na odu koju je Joca spevao u čast moje svastike nemam primedbi, tako da će samo iznet par komentara, jer je pecanje bilo vrlo neobično za Gradac...

Za početak, primećujem dve aktivnosti tularaša prilikom prvog silaska na vodu - #12 izlaze a #14 polažu jaja... Hm.
Stavljam Grubićevog Sparkle Half-Hog i akcija kreće. Druga riba je u kalibru 35 - 40 cm, divlja, rođena u Gradcu, prelepa, sa više crvenih pega nego crnih. Mislim da sličnu (ako ne i istu) ribu, ulovljenu mesec i kusur kasnije drži Oholi (slika sa masnoćom u pozadini). Istu ribu sam mašio nekih mesec dana kasnije... Slika nema jer me mrzi da drndam telefonom, a digitalac je još uvek u komi posle kupanja u Zapadnoj Moravi.

Ukratko - za oko sat-i-po imam desetak riba (od 20+ do 40-), čini mi se da su sve bile rođene u Gradcu. Potom aktivnost prestaje. Na nimfu se ništa ne dešava, ni oko podneva niti tokom celog dana!?! Jedino sam uspeo da u nekom brzaku prevrnem jednu 20+, ali i to nije bilo to... Ujedno, nula na nimfu je najčudnije u vrlo neobičnom pecanju koje nam se zadesilo.

Međutim, taj 23. jun 2015. je još po nečemu bio neobičan... Negde oko podneva, svaki treći prilaz viru je omogućavao neverovatne prizore pastrmki (30 - 50) koje su proganjale isključivo pijore. Pljuskale su bezobrazno nesmotreno i bučno, uporno kao bucovi, i po plićacima, iznad naslaga peska, uz stene, gde god se voda u virovima smirivala. Joca kači par riba na zonkere ali ne u zoni dešavanja. Ja imam samo jedno zaustavljanje Gray Ghost na sistemu sa tonućim predvezom (4.5m Teeny T17 + neotežan strimer na kratkom predvezu). I to je skoro sve. Riba luduje neverovatno, nikad nisam imao dan sa toliko jurcanja pajki za ribicama, ali ništa. Hm.

Do kraja dana sam jedva prevario još dve ribe na suvu...

U sumrak je ipak bilo dobrog rojenja, jer je oluja naprasno izostala (branio sam se od buba kao da su komarci) ali za pola sata jedva su dve ribe promolile nos kroz površinu. Ni udarca.

Da, Joca je u pravu: pecao sam veći deo dana na plivajuću muvu, što je otprilike ukupno vreme koje pilivajuća muva provede na vrhu mog predveza tokom cele pastrmske, skromne, roditeljske sezone... Šta da radim kad su krkale dok su krkale. Lepo je, dok traje.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 8 Avg 2015 - 0:42

kako cujem, ribe nema na gradcu.... ok, evidentan je manji broj onih 40+ al zato se covek savrseno lepo nalovi ovih 25-35cm. nevidjeno jake i ne odustaju uopste... na mom novom ljubimcu lamiglasu su prava torpeda...

ovaj put sam forsirao nimfarenje skoro ceo dan. uspeh je varirao, ali svako mesto je dalo bar koji promasaj. naravno i ovaj put sam se igrao sa lipcima. samo ovaj put uz dva koja sam sreo prosli put u viru u jednom momentu je samo prozujalo jos 4-5kom... prijatno iznenadjenje za mene.
jedinog lipca sam opet dobio na vidjeno i opet na nimfu sa oranz tungstenom...
pajki je bilo solidan broj...a oko sarenog je bilo i par riba 40+ uz spadanje mozda meni najvece ribe na gradcu

da ne duzim....

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6872

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6874

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6875

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6877

vece pre mog dolaska je bas jaka oluja opicila, sa sve gradom, ostaci granja su vidljivi oko i u vodi...

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6880

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6882

riba je bila selektivna...jela je sve muve koje sam joj ponudio Smile

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6883

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6885

Gradac 2015 - Page 2 Imgp6888
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 8 Avg 2015 - 16:28

Napravio si novu glistu i to nandžarastu Smile

Kakva je u poređenju sa rozlom?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 8 Avg 2015 - 16:31

Ova je vise crvena... ma love obe. Napravicu i braon hahaha
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPet 18 Sep 2015 - 18:33

Jedini gradacki lipac kog sam ulovio na suvu. I to na 12ici...

Gradac 2015 - Page 2 C51390fe66f8d76c3aaa4c1168a3d02c

Gradac 2015 - Page 2 F2722a7e48d1726911e019b28038b03d
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 19 Sep 2015 - 0:11

Mali je isti ti, vidi ti se ta očinjska ljubav u pogledu lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 19 Sep 2015 - 0:18

Bar smo plemenite krvi... nismo tamo neka 100ka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 19 Sep 2015 - 0:51

Ali ste zato obična stoka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptySub 19 Sep 2015 - 1:12

More sikter Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 EmptyPon 21 Sep 2015 - 17:18

Kaže se sikter na more Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gradac 2015 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2015   Gradac 2015 - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gradac 2015
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Gradac 2014.
» Gradac 2016
» Gradac
» Gradac 2013
» Gradac 2017

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: