MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sta musicari jos mogu da rade !

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptySub 29 Nov 2014 - 8:16

Dragi prijatelji, nisam mogao da nadjem odgovarajuci deo foruma kako bih vam predstavio sta jos sem musicarenja dobar musicar moze da radi. U pitanju je moj drugar iz najranije mladosti sa kojim sam poceo da musicarim, skolski i zivotni drug, Rancic Gojko Dota. Molim vas da pogledate foto galeriju na navedenoj adresi :
https://www.facebook.com/pages/Stolarija-Rancic/126988457456192?fref=photo
        Ako biste ucinili uslugu meni, ucnicete je i Doti. Nakon izuzetno teskog zivotnog perioda Data je opet u punom pogonu, postavite linkove ka "njemu" na svojim profilima, sherujte, lajkujte ili kako se to vec sada kaze.... ovaj covek je zasluzio bolju sredinu za svoj talenat a ko zna mozda bi neko "mekse podneblje" dalo slabije umetnicke rezultate. Sinoc smo zajedno protegli noge do omiljene reke gde Dota uporedo sa ovim teskim radom pravi brvnaru koja je tek prica za sebe. Ko zna, mozda ce bas neko od vas da ga poseti, uziva u onoj lepoti i peca u Visocici, reci nase mladosti.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptyUto 2 Dec 2014 - 22:13

Izvrsno je. Hvala ti sto si postavio ovaj link. Carobno izlgedaju te rukotvorine; cak mi tesko da napisem "stvari" i da tako mislim o njima, toliko lepo izgledaju.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptySre 3 Dec 2014 - 0:47

Jednom majstor, uvek majstor!
Bistro, maestro Rancicu!
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptySre 3 Dec 2014 - 9:48

Hvala Predraze i Dusane u Dotino ime, pored toga sto je izvanredan majstor on je i dobar covek, zar bi kao musicar mogao da bude drugaciji. Od njega sam u prvom srednje, prvi put video nacin vezivanja (motanja) vestacke musice. Koristio sam kupovne i par godina pre toga ali on je taj kome pripada moja zahvalnost za uvlacenje u ovaj svet. Njegov deda je poreklom iz Paklestice i gore je bio majstor stolar, nisu imali poljoprivrednih povrsina osim suma i moze se reci da im je tisljerstvo debelo u krvi. Kad se cela porodica sezdesetih preselila u Pierot, samo za potebe Dotinog bavljenja ribolovom, cale mu je gore sazidao malu vikendicu koju smo godinama koristili i bili gore jedini musicari celog leta. Od Djurdjevdana (reka nije ranije dozvoljavala da se gazi) pa dok ne podjemo u skolu. Zamislite kakva je to blagodet bila, ides do Vladikine ploce, nema nikog, podjes niz reku deset kilometara do stare Lukanje, takodje nikoga ... a pastrmke debele kao starinski oluk... a klenovi .... uzimali smo ih samo kad nema pastrmke i izuzetno krupne jer se od njihove sluzi brzo "usmrdi" korpa. C&R u korpu!
           Dota sad pravi lepu brvnaru na kilometar od sela uzvodno i verujem da cemo taj smestaj nekad moci i da koristimo, kad posecujemo Visocicu. Nema vise onih riba cele sezone, po reci trci ko kad i gde stigne ali zadnjih godina se kao proizvod izlaska na mrest iz jezera Zavoj, tamo mogu naci i pastrmke teze od 10 kg, dok je onih od 40 - 50 cm stvarno puno .... Ove godine je voda junacka, ne znam ko je smeo da ladi muda u toj vodi i trazi ih, mrest je prosao ili tece svome kraju a one ce po ovakvoj vodi biti tu sve do leta. Mislim da su cak i momci iz SrbijaSuma malo intenzivirali cuvanje tih par, za ribokradju markantnih tacaka a i priroda je  (vodostajem) malko pomogla.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptyČet 4 Dec 2014 - 8:31

Lijepa priča!
Nisam znao da takvo blago od rijeka postoji u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! EmptyČet 4 Dec 2014 - 8:46

Samo na delu reke. Doduse povecem, to je desetak kilometara toliko je ostalo od glavnog toka kada je 16 km srednjeg toka pretvoreno u jezero Zavoj. Tu zaostane solidan broj matica koji izadje na mrest a sve ostalo je kao na svakoj drugoj reci u Srbiji. Sad bi kao trebalo da pocne neko bolje cuvanje i postovanje revira koji su ustanovljeni pre desetak godina ... videcemo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta musicari jos mogu da rade ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta musicari jos mogu da rade !   Sta musicari jos mogu da rade ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta musicari jos mogu da rade !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Novajlija do koske!!!! Pomagajte kolege musicari!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: