MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sasvim prirodno -Jovan Memedović

Ići dole 
+5
Oholiver
Stars member
100ka
Prota71
pedjabg
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyPon 17 Nov 2014 - 16:00

Gledati negde od 23 min

Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyUto 18 Nov 2014 - 0:31

Je li ta vuna MERINIZIRANA? Mozda grebe lak?
Lici mi na SIMS...proizvod ili futrolu za Sage stap, samo bez divider-a. Sa kratkim delovima, osmodelni, verovatno, smuggler verzija, sudeci po precniku vrlo visok AFTMA #  Smile
Eto, ljudi savladali pravu vestinu, em lepo, em korisno.
Kako je Jovca Petrovic umeo da napise:"Bez toga na vodu ne treba izlaziti".
Mislim da bi nas Ljuba trebalo da vidi da ovo nabavimo, sigurno ce sto komada da se naruci. Posebno ako bude "one size fits all".  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyUto 18 Nov 2014 - 7:31

Al Ljubi da ištrikaju i jedan pojasčić za leđanca Wink
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 19 Nov 2014 - 9:12

Kod na, mislim sa obe strane Drine....zove ako se dobro secam "KURODRZ"!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 19 Nov 2014 - 12:59

Proto koliko ja znam i kod nas se zove nakurnjak, videh prvi put na Noći muzeja pre neokliko godina.
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyČet 20 Nov 2014 - 12:41

nakurnjak se zove i kod nas. Tvorevina stara ko i "vunjene" carape
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyČet 20 Nov 2014 - 23:33

A gde to kod vas?  affraid
Mislio sam da je to legenda kao i Jeti, koji ga nosi. scratch
Joco, NOC MUZEJA??? Ma daj... To su USTANOVE KULTURE!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyPet 21 Nov 2014 - 1:35

Ozbiljno Peđa, bila izložba starinskog donjeg veša u etnografskom muzeju za noć muzeja pre jedno 5-6 godina (možda i više).
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyPet 21 Nov 2014 - 7:30

Stars ne bi me cudilo da su prvo nakurnjak izmislili Very Happy
Pedja, ako je ovo deo jednog naroda sto smeta da bude u muzeju? Pa imamo i kondome od ribljih mehurova, creva itd po muzejima.... pa vibrator koji je zenama lecio sizofreniju, po principu bonus penis pactum domus Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyPet 21 Nov 2014 - 17:48

Oholi, ja svoj u muzej necu dati ni kad bude za otpad!
{Pax in domus}.
Znam da se na zimi neizrecivo skupi, ali kako onda na toploti buja! K'i nov-novcat.
Dodatak za zadnji trap moze se smatrati suvisnim jer spermatogeneza se podstice na temperaturi koja je za 2-3 stepena niza od telesne. Ima kod glodara cak i reproduktivnih adaptacija koje to obezbedjuju - uostalom, ko je u tome bolji od njih? albino
Ma znam da je to deo naseg naroda. Sta sve nije, nakurnjak mi najmanje smeta. Siguran sam da su ga pre dolaska Kineza i njihove robe kod nas pravile zene u kucama po meri i srecno plele one koje nisu vunu stedele.  Laughing
A riblji mehur i creva?  Nemam komentar. Uvek cu voleti jagnjece sarmice i prilepski shirden.
Nagradno pitanje, pretpostavljam, znate. Za nagradu... videcemo. U duhu teme. Cool
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyPet 21 Nov 2014 - 18:42

hvala za ispravku Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySub 22 Nov 2014 - 11:32

Onaj nakurnjak koji sam ja video u muzeju nije imao ovaj zadnji deo (najajnjak Wink), a tvoje objašnjenje objašnjava i zašto. Moguće da je ovaj koji je Memedović atestirao fora za turiste.

Znam šta su jagnjeće sarmice, al' šta ti je ovo prilepsko?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySub 22 Nov 2014 - 15:34

Cool E, to mora da se proba tamo dole, u Makedonija. To je jelo od iznutrice i meso uvijeni u maramce, pa kuvano, pa zapeceno, a sve to mesavina teletine i jagnjetine uzrasta po zelji i mogucnosti.
Ja si jadao u Ohrid, u "Kaj chicho" prilepski restoran. Ne se mogam skinem s toj.
Kazev da ima par kafane i u Skopje gde moze da si se jade. Ama u Prilep mora da si ima sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySub 22 Nov 2014 - 16:07

Znači ko jagnjeća sarmica, samo mixana sa teletinom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySub 22 Nov 2014 - 22:48

Ih! Kad je mene na kraju cetvrte decenije iznenadilo, bolje reci zadivilo, mozes da zamislis kako je ! Originalno, umesto maramice, punjenjem se nadeva burag, ali i s maramicom je izvrsno, samo kad se dobro spremi. Pikantno je, ali ne ni preljuto, ni bilo kako drugacije prejako. Svima preporucujem. Ide uz strasno jako (aromaticno) crno vino ili cak i uz pivo, ako ne volite vino. drunken
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyNed 23 Nov 2014 - 16:33

Njam njam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyUto 25 Nov 2014 - 21:42

''prilepski shirden'' u vranjskom kraju narucujete kao ''sarmaluk''
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 26 Nov 2014 - 10:30

.... u Pirotu .... sarmal'k... mada se po sastojcima Pedjin recept malo razlikuje, imamo i kuvanu serdenku, to je tek specijalitet, u njemu ucestvuju i govecad i sitniji bravovi. Saramal'k je (bar kod nas) iskljucivo od jagnjecih rezervnih delova i maramice, sa pirincem i ne mnogo lukac.
Nakurnjaka sto se tice, mislim da su to malo iskrivili (citaj: dodali taj strceci deo i bez potrebe vulgarizovali, kao da ne bi bilo jasno cemu sluzi da je to bilo samo u obliku neke plice kese). Znam da u nasem delu Stare planine za lov ili neku drugu nuzdu po ledenoj planini ljudi imaju kratke a siroke vunene "bokserice" pletene "na najdeblje igle" pa je sve prozracno i toplo.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 26 Nov 2014 - 23:51

....znaci "disuci materijal"??  cheers
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyČet 27 Nov 2014 - 7:36

... disucu, ne disuci ... kad mu dojde vreme da mre, gotovo je .... pre toga moze i sa sumpor da se maze, ono diza glavu i radi (ki Feniks, strada i radja se u vatri ) ..... a kamo li vuna , kurnjaci i nakurnjaci ...
Tema je verovatno interesantna za psihologe, zasto buka oko necega za sta svi znamo kako funkcionise i dali je uopste potrebno pominjati i opisivati ovoliku zastitu. Verovatno je i kod drugih naroda slicno ali mi bas moramo da se vrtimo oko ...ca i zazivamo ga vise nego krsnu slavu. Sta napravismo od nekih taze brendiranih i lepih proizvoda poput pirotske peglane kobasice, pojedinci ne mogase da smisle nikakav pametniji reklamni slogan od "pirotske vijagre". U sledecoj recenici tvrde kako se na peglanu kace cak i mala deca (tacno i bas cudno za tako pikantnu stvar) a ovamo afrodizijak i zasto uopste par tih nemastovitih majmuna da posredno obeleze sredinu kao vapecu za takvom vrstom pomoci. Tako su nam sedamdesetih lokalni komedijasi ucestvujuci na nekoj veselovecernjoj utakmici humora smestili pricu o tvrdicluku. Nemajuci bolju ideju prepisali su desetak viceva o Skotima, modifikovali ih i proslavili kraj koji za goste i prijatelje skida kosulju sa grbine a ovamo sad, gde se okrenes podjebancija vrhunska. Ne tvrdim da ce se isto desiti i sa nakurnjakom, mada ..... Sigurno je kraj koji je Memedovic obisao imao i nekih boljih stvari za predstavljanje, gledao sam verovatno vecinu njegovih emisija (svidjaju nam se porodicno) ali ona sa babom koju trese (prica o Tresibabi) i ova su malo .... Mozda samo ne kapiram , odrastao sam na starim "Karavanima" Milana Kovacevica, oce to da ubije sirinu.
Nazad na vrh Ići dole
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyČet 27 Nov 2014 - 8:59

panic ::
... odrastao sam na starim "Karavanima" Milana Kovacevica ...

Ja sam mlađa generacija (gledao sam manji broj emisija), ali mogu reći da su za svako poštovanje.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptyUto 2 Dec 2014 - 22:24

Pa tesko je porediti "Karavan" sa "Sasvim prirodno", jer je prvi uvek bio potpuno nepretenciozan i beskrajno sarmantan. Drugi je povremeno vrlo sarmantan i to je to. Iako cenim druge Memedoviceve programe, one ribolovne, verovatno su ipak u duhu mladjih generacija i njima su i namenjene, nama "pri-penzosima"  i drzavnim sluzbenicima tesko neko moze da nameni takve programe, i pored toga sto je jedan ministar, predvidjajuci razvoj ribolovnih voda u Srbiji i ribolova doslovce rekao na skupu oko Zakona o zastiti i odrzivom koriscenju ribljeg fonda 2008. godine: "Nece nama ljudi vise ici  na pecanje u Mongoliju i Sibir...". I vidite, vise i ne idu, ili idu mnogo manje. Jer i u Srbiji sad ima takvih voda.
A inace, s'rmaluk po tome sto ima i pirinca lici sasvim na shirden. Mada tu serdenku ne smem da propustim, nikako.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 3 Dec 2014 - 1:31

panic ::
Saramal'k je (bar kod nas) iskljucivo od jagnjecih rezervnih delova i maramice, sa pirincem i ne mnogo lukac.

Kojih rezervnih delova?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 3 Dec 2014 - 10:48

Evo ovako, jedan pravi hajduk mora da zna koji to delovi od jagnjesceta idu u sta i nemoj vise da ponavljamo a ti Joco ako 'oces da budes Stari Vujadin, zapamtices ovo, a ako ne, bices doveka Dete Grujica. Znaci, ....vazi za pirotski i knjazevacki kraj , srez Nisavski,.... sto ce reci, treb'o si da znas!?!
       1.Glava, naseceno srce i crevca (naglasak na samoglasnicima, crEvcA, malo manje na E a najvise na A) idu u corbicu (naglasak samo na I), gustacku, sas pirinc'k, sargarepu i paskanat. Kad se glava raskuva, ocisti se svo mesce, jezik, (mozak ne ide ) posebno vazno ...oci,... kad gost promesa sa kutlacu a ono ge pogleda iz corbutu (neka smesa treceg i sestog padeza ili mozda svih osam) poslednji put. Izuzetna stvar, obavezna dva tanjira, ko moze.
       2. Bela i crna dzigerica, slezenka, stomaci (!!! tu je i serdenka ali o njoj cu nesto kasnije), za corbicu neiskoriscen deo creva, pirinac, sargarepa(strugana), mast ili zejtin po volji (bolje mast), zacini uobicajeni i sve to izdinstano do stepena upotrebljivosti ali se ne upotrebljava. Sve se zatim uvije ili zavisno od kolicine i broja ocekivanih gostiju (jedemo si ga i sami ne samo sas gosti) pokrije trbusnom maramicom, lepo ututka, moze da se prelije jajetom i mlekom umucenim, pa u rernu sporeta na drva, na maksimalan oganj i ukrckavanje. Jagnjeca sarma ili ovdasnji sarmal'k je to, sece se i sipa  na osmine i zacini s' ovcje kiselo  mleko. Tvoj chicha Milan je odlozio jedan hitan odlazak iz Pirota zbog sarmal'k. Ukusi su to iz detinjstva, ...ej!
        3. Sve ostalo a nepomenuto ide dobro u sol, 2 - 4 % (od uvece do ujutru a za procenat soli zavisno od pijenje) pa u plek ili kalaisanu bakarnu tepsiju te na kraju u vurnju(ko ima) ili u rernu (ima svako).
        4. Pred corbu ide rakija (nanovaca po mocustvu) a posle vince, cev ti rozno, cev ti belo, cev ti burgundac. Bar je tako nekad bilo....

         5. Samo za Pedju. Serdenka je jedan od jagnjecih stomaka, mislim da je cetvrti (ima ih tri-cetri) koji u periodu preteznog sisanja nije jos uvek postao ono sto postane kasnije. Nije lose da su jagnjad krupnija i da imamo prijatelja kasapina koji bi hteo da sakupi bar  5 - 6 komada a spremaju se slicno kao i sarmalk. Odavno nismo nalazili a ni trazili repromaterijala za ovaj specijalitet, sezonski se nalazi, oko Bozica, Uskrsa. Nije lose kad se ubace nekoliko pletenica od crevaca da se krckaju u toj masi. Zacini i sve ostalo uobicajeno.

          Eto tako rade Staroplaninci a verovatno i oni besnici oko Besne Kobile, Stresera ...nisu daleko.

          Dodato dan kasnije : pricao o ovoj temi sa mamom i tatom. Koriste se i neki rezervni delovi teleta ali odavno toga nema a ugasice se i ovi sto znaju sve detalje. Sta da se radi, cuvari tradicije se obicno uznaubadaju spricera kod svake probe te su i recepti klizna stvar... mada svaka varijanta ima svoje blistave trenutke. Cudo su ti stari recepti, verujem da poticu iz turskih vremena.

 Nadam se da sve ovo ima veze sa Jovom Memedovicem i  njegovim emisijama, ovaj "jugositok" je nekako do sada preskakao i sa ribolovom i sa "sasvim prirodnim" a cega sve ovde na jugu i istoku ima .... iiiiha! Ne smeta, mi si teramo nase i bez njega!


Poslednji izmenio panic dana Čet 4 Dec 2014 - 7:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović EmptySre 3 Dec 2014 - 11:58

Hvala na objašnjenju Saša.

Prvi put kad sam bio klinac i izneli mi moji Torlaci jagnjeću sarmicu (mislim da je akcenat na i kao kod čorbicu) bilo je  No
Zato sam je posle njupao kad god mi se ukaže prilika Smile

Verujem za čiču, voli on dobro da njupa, mada se ne poznaje po njemu Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty
PočaljiNaslov: Re: Sasvim prirodno -Jovan Memedović   Sasvim prirodno -Jovan Memedović Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sasvim prirodno -Jovan Memedović
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Musicarenje totalno nebitnih riba....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Servis za pranje mozga-
Skoči na: