MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bobine

Ići dole 
+3
isidor
dusan.momcilovic
Pepsis
7 posters
AutorPoruka
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 19:02

jel ima negde u BG da se uzmu bobine obične, jeftine ili baš mora preko ovih sajtova da se naručuje? Dolazi mi drugar iz BG pa da mi uzme gore, jer mi je jako glupo da plaćam 300 dinara poštarine za nešto što košta 300 dinara. bolje da dam njemu tih 300 za poštarinu da ide na ćepi, ili da mi uzme još koju bo(m)binu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 19:14

BANDJUR SPORT LOV , RIBOLOV I PIROTEHNIKA
SARAJEVSKA 50 , 11000 Beograd
Tel: 011/361-4998
E-mail: bandjur@yahoo.com
Web adresa: www.bandjur.rs
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 20:32

Bandjur od pre nekoliko nedelja ne radi vise!Inace nemas koliko ja znam sad nigde u Bg-u da kupis maltene nista od ft pribora...:S
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 21:03

e, bm mu misha, taman sam hteo da idem tamo...
Nazad na vrh Ići dole
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 21:10

ako hoces uzecu ti ja u Pirotu samo odaberi koju zelis i kad zelis..poslaces broj telefona i ja ti po kolegi posaljem u krusevac..vi se lepo dogovorite gde da se nadjete i to je to
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 21:13

Nishta bez Pirotjanci Very Happy
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 21:28

E jeba ga. Fala vi ljudi, nema veze. Naručiću ja ovako, kad sam osuđen Very Happy

Naručiću onda još nešto, čisto da mi ne bude krivo poštarine (da se razumemo, principski, platiti više poštarinu od narudžbine je debilno pa makar to bio odnos 50 dinara prema 100 dinara) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 21:34

meni nije problem da ti ovo i ovako zavrsim i onako kupujemo tamo svaka 2-3 dana ali kako zelis
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyUto 19 Mar 2013 - 22:05

pepsis....ne kupuj krs bobine, kidaju konac a i zivce...
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptySre 20 Mar 2013 - 0:15

Oholiver ::
pepsis....ne kupuj krs bobine, kidaju konac a i zivce...

Važi. Ti meni daš jedno 3000 za tri četiri keramičke pošto vidim da su one neki vr', i sve rešeno Very Happy

Šalim se, malo ja. Ne nerviram se ja nešto mnogo oko ovog. Previše je faktora da bi sad objašnjavao šta i kako, ali sada tako mora biti. Za sd sve economy klasa, a kasnije će da vidimo. Valjda ću ja i pemziju da dočekam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyPet 21 Jan 2022 - 18:44

мало више о овим алаткама, за нас слабије енглезе, за ове хладне дане а уз  програмчић ЋИРИЛИЗАТОР-преводилац
https://globalflyfisher.com/tie-better-tying-tools/bobbin-holders#node-17997
ја сам уз 5 алатки-једну ручно израђену,  бистро!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptySub 22 Jan 2022 - 12:09

Rade uz pomoć stranice Google prevodilac možeš da prevedeš bilo koju internet stranicu. Ako prevodiš sa engleskog na srpski prevod je obično dosta dobar. Ali ako uključiš prevod sa nekog drugog jezika na srpski zna da bude loš, zato što program prevodi na engleski pa na srpski. Samo kopiraj adresu cele veb stranice u deo za prevod i google prevodilac će je prevesti celu.

https://translate.google.rs/

Na ovom sajtu sa kog si poslao link ima jako puno dobrih tekstova. Imaju dva odlična teksta koje su pisali Grubić i Panić o bwo mušicama.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptySub 22 Jan 2022 - 16:43

суштински  сам хтео мало овим да промрдам  оне који се занимају за ове теме, иначе  превод нпр. на  хроме је данас  95 посто бољи него пре десетак година/тако да се сви који траже изазов у  хватању  рибе мушичарењем-по алпу и  петровићу- данас лако могу обучити/, ја сам овде на овим сајтовима прочитао на стотине данас лепо схватљивих текстова и милина се сада овим служити, да напоменем да је на хроме пре  неки месец превод био пола хрватски-латинска слова а пола,приближно, српски тј. ћирилицом, хроме може да преводи цео сајт  а ако користиш  гуглов преводилац немаш непосредну прегледност/нпр. замишљаш где су слике!/, свако ће наравно да се определи шта ће и како да ради-примењује. а што се тиче за ова два сајта мислим да су најбољи, данас потражих топ 10 најбољих и видим   да осим поменутих  могу да предложим мид цурент. поздрав теби и  поменутом и уваженом  двојцу из наше србије (са панићем сам телефоном разговарао пре  тридесетак година).
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptySub 22 Jan 2022 - 16:56

да додам и неизмеран допринос  мог земљака по води моравској влада петровића одн. вашег пацера  владе охоливера, сада кинеза, који ради сјајне  видее из везивања мушица пошто бирањем  могућности у подешавањима да се одабере језик  српски имамо сјајног   известиоца, бољег од свих тренутно који се баве овим-даје светска објашњења до у танчине, владо данас влада на другом сајту  а није сгорег да  му дате  прилику и овде, мислим да обиђе и ово друштво.
морава је сада велика а пре неки дан, пре мог заражавања короном, пали 2-3 кленчића на нову дозволу, поздрав од овог колеге који броји 70 година!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptyNed 23 Jan 2022 - 13:02

Rade nadam se da ćeš se brzo oporaviti od korone pa da nam što pre šalješ nove izveštaje iz klenolova sa Morave.

radezamora likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine EmptySub 2 Apr 2022 - 17:54

radezamora ::
да додам и неизмеран допринос  мог земљака по води моравској влада петровића одн. вашег пацера  владе охоливера, сада кинеза, који ради сјајне  видее из везивања мушица пошто бирањем  могућности у подешавањима да се одабере језик  српски имамо сјајног   известиоца, бољег од свих тренутно који се баве овим-даје светска објашњења до у танчине, владо данас влада на другом сајту  а није сгорег да  му дате  прилику и овде, мислим да обиђе и ово друштво.
морава је сада велика а пре неки дан, пре мог заражавања короном, пали 2-3 кленчића на нову дозволу, поздрав од овог колеге који броји 70 година!


Hvala za pohvale cika Rade. Ja sam se ulenjio malo pa sam samo na orgu pomalo aktivan. 
Nazalost Facebook je preuzeo primat nad forumima. Ovaj forum, iako ga nisam jedno dve godine posetio mi je omiljen uz org. Normalna ekipa uvek spremna da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bobine Empty
PočaljiNaslov: Re: Bobine   Bobine Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bobine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: