MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Statistika ili možda i nije....

Ići dole 
+5
tommylee
vlajkoni
100ka
Oholiver
Pepsis
9 posters

Kojom vrstom ribolova ste se bavili pre nego što ste otkrili mušičarenje? (možete odabrati više odgovora)
plovak
Statistika ili možda i nije.... Vote_lcap21%Statistika ili možda i nije.... Vote_rcap
 21% [ 4 ]
dubinka
Statistika ili možda i nije.... Vote_lcap16%Statistika ili možda i nije.... Vote_rcap
 16% [ 3 ]
varalica
Statistika ili možda i nije.... Vote_lcap58%Statistika ili možda i nije.... Vote_rcap
 58% [ 11 ]
ni jednim
Statistika ili možda i nije.... Vote_lcap5%Statistika ili možda i nije.... Vote_rcap
 5% [ 1 ]
Ukupno Glasova : 19
 

AutorPoruka
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyČet 7 Mar 2013 - 22:15

prosudite sami.

Elem, ja sam se neporvatno navukao na mušičarenje. Imam sad skoro sve što treba jednom početniku. Jes sve entry level-a ali nema veze. Bitan je izlazak na vodu.

Međutim u celoj priči (iako će mnogi reći da to nema veze, ja mislim da ima), interesuje me koliko je ljudi prešlo na mušičarenje sa varaličarenja, a koliko sa plovkarenja ili nekog od ostalih vrsta pecanja, tipa dubinac ovaj sad sve popularniji feeder sistem i tako to.

Ako oćete može neka vrsta anonimne ankete, ako je privatnost problem, ili ko nema problema sa tim neka piše odma ovde, pa će izvučemo statistiku peške.

Evo, ja sam na primer prešo sa raznih vidova plovkarenja. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyČet 7 Mar 2013 - 23:39

bio sam a i dalje sam pomalo varalicsar
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 0:51

Moze da se napravi anketa sa glasanjem. Ali nemam sad vremena za to na poslu sam. Sutra cu u toku dana.
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 9:02

Pecao uglavnom na plovak i malo manje na varalicu. Sada zbog nedostatka vremena i para kad ugrabim priliku musicarim. Elem ako se situacija popravi pecacu na sve moguce nacine
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 12:20

Od ljeskovog pruta do mušičarskog štapa.Sve probao i na kraju se zadržao na mušičarenju.Jedino varaličarenje imam par izlazaka godišnje kada izlazim na jezero u potrazi za krupnom štukom.
Tu smatram da bi mušičarenje bilo čista utopija.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
pex
Gola udica
Gola udica
pex


Broj poruka : 3
Godina : 48
Location : Pirot
Datum upisa : 03.02.2013

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 15:30

Pecam od malena na plovak,malo sam bacao vaser a sad i mušičarim stim što vrlo rado sa drugarima odem na jezero na plovak čak i noću ali uvek nosim mušičara sa sobom jer kad ugledam neku ribu na površini retko joj odolim.Nreetko čak izvadim stvar sa muvom jer neće na plovak.Ma uživam svakako.Na rekama sam prestao da plovkarim zato što bacam muvu.
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 16:40

Za sad izjednačeno, otprilike Smile

Mada, vidim svako je ostao donekle veran svom prethodnom načinu pecanja... Ja planiram da batalim sve ostalo.

Jedino što mi nikad nije uspevalo, a išao sam par puta sa drugarem koji samo varaličari, da upecam bilo šta na varalicu. Jednom, jednom sam mislim zakačio nekog klenića, a i to sam brzo motao pa sam ga zakačio iza uva Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 21:01

Pepsis mozda odustanes na neko vreme od ostalih vidova ribolova, ali vecina se kada tada vrati i drugim vidovima ribolova.
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPet 8 Mar 2013 - 22:41

Dosadi, ili?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptySub 9 Mar 2013 - 14:33

Nije da dosadi, nego ti dodje da promenis )volim ja princes krofne ali ne mogu bas svaki dan da ih jedem), a nekada i jednostavno neke tehnike daju rezultate, a musicarenje ne.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyNed 10 Mar 2013 - 19:13

Krempite, sampite, bajadere............palaaaaaaaacinke lol!
Nazad na vrh Ići dole
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyNed 10 Mar 2013 - 22:31

13 godina samo musica..pecao sam na svasta..do bucke na dunavu onda sam prodao sav pribor i krenuo..nisam ni znao da treba da vezbam prezentaciju vec sam se uplasio da me musica ne nabode pa sam vezbao na livadi..kupio musice koje love samo ribolovce idiote(rekli mi da je to zakon Very Happy)..zakon je samo neznanje..prve musice koje sam vezao bile su uzas ali nisam lovio ni na ove koje su mi prodali..nisam odustao ne znam zasto..valjda je suvise lako odustati..onda prodje vreme i sve polako legne..sada je sve mnogo drugacije..ne bih se nikada vise vratio nekom drugom nacinu pecanja..nista ne moze zameniti osecaj da si ulovio na svoj rad od stapa i kanapa Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPon 11 Mar 2013 - 9:32

Prota71 ::
Krempite, sampite, bajadere............palaaaaaaaacinke lol!

Ne zaborai tulumbe, urmašice, baklvave, halvu Very Happy Very Happy Very Happy ( Ja sam samo za heavy sugar)



hulio kortasar jr. ::
nista ne moze zameniti osecaj da si ulovio na svoj rad od stapa i kanapa

Ja ću sad malo kao Discovery channel... posle prve sezone (više polu-sezone), to je taj osećaj. Ja na primer, godinama pecam na jednim istim virovima, nisam sad nešto mogao da idem, npr na drinu kao plovkaroš, ili tako negde (najvećim delom Rasina, malo do Ćelija, malo Morava). Tu sam gde sam. A sad sve ono što sam znao ili sam mislio da znam, vidim da je skoro pa trivijalno u odnosu na pecanje veštačkom mušicom. Istim mestima gde sam provodio po čitav mesec dana, moram da priđem sa totalno drugačijom strategijom, i potpuno drugim stavom. Ne kažem ja da mi je plovkarenja omrzlo, daleko od toga. Što reče 100ka, vratiš se onom čime si se bavio makar zbog promene, ali meni i je i ono bilo svaki put zanimljivo. To je neobjašnjivo, tj. sam sebi ne mogu da objasnim to. A ovo mi je još zanimljivije. Pa čak i da stavim na stranu jurenje mamca (jer ja izuzetno retko sam kupovao mamac, mislim da je bespotrebno pored izobilja insekata), jednostavno nikad ne znaš šta će da ima prođu, pa na primer, dok ja nahvatam tularaše, prođe mi sat vremena, pa i ajde nije strašno ali ako to ne ide ja moram po skakavce kojih ima-žega najveća, nema - ujutro uveče i po kiši; a ovde sam nezavistan od mamaca tj. uvek imam izbor, a i daleko je zanimljivje zbog tehnike, doživljaja. Štap je kvalitetniji, beovica vuče kao konj i to se oseti Very Happy Zbog ovog svega, ne verujem da ću se vratiti plovkarenju.


Poslednji izmenio Pepsis dana Pon 11 Mar 2013 - 10:51, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ništa)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPon 11 Mar 2013 - 12:41

Za mene najbolji vid ribolova je lov suvom muvom!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... EmptyPon 11 Mar 2013 - 14:44

Varalicario preko 20god, zadnjih pet sest samo mahac.... Od varalicarenja zadrzao ogromantne voblere preko 15-20 cm i izadjem zimi na mladicu cekajuci mamu svih mama.
Dva put je imao na stapu,al nesretnooooo
ps. uslovno receno mama svih mama, jer drina i tara nijesu isto....ova mama je odprilike 13-15kg
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Statistika ili možda i nije.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Statistika ili možda i nije....   Statistika ili možda i nije.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Statistika ili možda i nije....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ako vam nije jasno:
» Nije bas za musicarenje..
» Sve sto nije muva i riba a moze se sa tim prevariti STUKA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Servis za pranje mozga-
Skoči na: