MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kofa za slikanje muva

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyNed 26 Feb 2012 - 19:43

drugar iz cacka mi je uradio komoricu za slikanje muva....
jedna kofa 65l, malo farbe bele, dva fasunga i dve sijalice koje daju belo svetlo....sve povezati kablovima, muve se mnoooogo bolje i lakse slikaju.

jos nisam organizovao pozadinu, bice raznih boja. a posto je ogruglog preseka moram i na dnu nesto ravno da drzim da sve bude stabilno

kofa za slikanje muva Imgp3000resize
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyNed 26 Feb 2012 - 21:37

Podesi balans belog ručno (manual mod) pre slikanja, inače će sve da odvuče na žuto.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyNed 26 Feb 2012 - 22:12

znam boki.
pogledaj muve sto sam okacio, na njima je podeseno, na kofi me mrzelo Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyNed 26 Feb 2012 - 23:10

Ako si peglao posle - može i tako...

Mada.... kad vidim kako si ih žigosao, bolje da gledam svoja posla... Razz
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 7:59

Very Happy opusteno....sad cu valjda lakse da fotkam sve muve...
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 9:50

a da zamijenis sijalice onim stedljivim varijantama,manje griju i daju bolju svjetlost.
ovo mi se cini kao obicne minjonke
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 10:07

probacu i to....ovde se ne vidi ali daju belu svetlost, jesu minjonke ali belicaste...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 13:03

Ne daju belu svetlost, bez ozira na zamućeno staklo slika vuče na žuto. Ni štedljive ne daju belu, one su fluorescentne, pa slika vuče na plavo. I za jednu i drugu svetlost potoji opcija u podešavanju balansa belog u aparatu, pre slikanja. Biće puno fotkanja u buretu, isplati se podesiti kako valja.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 16:31

mislim da si u pravu i simpson mi je skrenuo paznju....moracu da je doradim ili novu da napravim...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 17:09

Stars member ::
a da zamijenis sijalice onim stedljivim varijantama,manje griju i daju bolju svjetlost.
ovo mi se cini kao obicne minjonke

Dok se nisam preselio letos imao sam stonu lampu sa tom "stedljivom" sijalicom posto se metalna lampa pregrevala od obicne sijalice. Sto Boki vec rece te sijalice daju svetlost koja vuce u plavi spektar, a ove bele vuku malo na zuto, mada mislim da mnogo manje vuku na zuto nego sto halogene vuku na plavo.
U principu meni je ta stona lampa bila dopunsko svetlo prilikom slikanja pa nije mogla da prevagne previse u odnosu na obicno toplo svetlo sa lustera.

Jedna napomena samo za halogene sijalice, one daju svetlost koja nije zdrava za ljude. Postoje ispitivanja koja su to potvrdila, a i mozda na forumu ima neko ko se u to razume pa moze to da objasni preciznije. U principu ne treba korisiti halogene sijalice u prostorijama u kojima provodite dosta vremena.


@Oholi
Jedan od problema pored spektra svetlosti stedljivih sijalica moze da bude njihova velicina, tj. duzina posto su one znatno (mozda i duplo) duze od minjonki, sto ti u ogranicenom prostoru kofe moze biti problem.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyPon 27 Feb 2012 - 18:21

Glavna funcija "foto-studija" (poznatijeg kao PACERska kofa) treba da bude difuzno svetlo. Sa ovako usmerene dve sijalice kofa gubi funkciju, jer je scena za fotkanje preovlađujuće osvetljena sa dva vrlo oštra izvora. Cilj je da senke budu meke i postepene, a to jedino može ako muva nije izložena ni jednom direktnom izvoru. Beli zidovi kofe pomažu, ali su od drugorazrednog značaja.

Fotke koje si slikao u kofi su bolje nego prethodne (ne računam fotke sa simsa*), samo zato što su prethodne bile po nedovoljnom sobnom svetlu.

* - sims je prag od prozora, ne fetiš sa velikim "S" Razz
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyUto 28 Feb 2012 - 7:51

bice budzenja.....
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyUto 28 Feb 2012 - 8:40

Stavi paus papir ispred sijalica da dobijes difuziju
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyUto 28 Feb 2012 - 8:52

rekao mi simpson vec....stavicu
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyUto 28 Feb 2012 - 15:37

Ako ti treba ce ti donesem
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva EmptyUto 28 Feb 2012 - 19:17

moze vlajko Smile

hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kofa za slikanje muva Empty
PočaljiNaslov: Re: kofa za slikanje muva   kofa za slikanje muva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kofa za slikanje muva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kutija muva
» Varijacije parashut muva
» Takmicenje u vezivanju muva u sloveniji...
» Bambula najlovnija muva ikad
» antron

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: