MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Prođoh forumom kroz behare :)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 6 Feb 2012 - 13:01

Prođoh ovim forumom, vala, uzduž i popreko.

Kako sam navikao da čitam zbog studija, saznao sam ovde svega i svačega. Bukvalno sve od štapa do kanapa. Moram da kažem da je prava riznica znanja, i da pohvalim ljude. Jer ovo je jedan od retkih foruma gde se ljudi veoma malo, ako i uopšte prepiru oko glupavih stvari. Svi biju u kosku, u suštinu stvari.

A suština stvari što se tiče pecanja, i što se tiče mene, nešto malo u priboru, nešto malo u prirodi, nešto malo u drugarstvu. Smile


Zbog ovoga, ljudi SVAKA VAMA ČAST. Smile


P.S. Jedva čekam da prođe ova zima, pa da dođe proleće. Onda klen ima d gine kao nikad do sad!!! (Čim naučim kako da zabacujem. kekeke)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 6 Feb 2012 - 19:03

pa uglavnom se svi znamo i druzimo pa je to valjda i prirodno. u svakom slucaju hvala za pohvale Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 7 Feb 2012 - 15:37

Mislim da je drugarstvo kod nas odigralo najvise u ovome sto se tebi dopalo na forumu.
Hvala!

Ako ti je dosadno po ovom snegu i imas strunu koja odudara od boje snega izadji slobodno na livadu pa probaj malo da mases. Bice tesko posto se struna (s'oprostenjem) ukruti na hladnoci, ali ako ti je dosadno mozes tako da prekratis vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyNed 19 Feb 2012 - 23:04

U pravu si. Ja volim kad je ovakva sloga. Šta znam. Ima kad i ja kontriram, nekad i namerno. Ali to je uglavnom, bar po mom mišljenju zasluženo. Mislim da ima bitnihjih stvari u životu, i manje bitnih. Fora sa ovim forumom je i što je vezan za takvu jednu stvar kao što je pecanje, u kojoj nema oko čega da se ne slaže čovek. Riba, kd je gladna zna da proguta i čičak, a kamo li neki lep mamac. Na koji način, nije bitno. Jednima ide na jedan, drugima na drugi način... ono što hoću da kažem, nema mnogo prostora svađi. To je sve.

Ma.... imam samo štap za sad za sad, i čekrk. Kontam da su oba kineska. ili japanska, s obzirom da sam ih uzeo Formaxu u NSu.
Fali mi struna, konac... ne znam baš tačno ni kako da ga zovem. Nisam još ni video strunu/konac izbliza. Sad Sad Ali ja sam snalažljiv. Skontaću već nekako sve. Uvek skontam. Smile I to, možda je za hvalu, a možda i nije, uglavnom sve sam. Smile Umem tako, nekako.
Tek treba da vidim kako sve to ide u praksi.


Staviću sad oglas ako neko ima da mi proda polovnu strunu. Uzeo sam štap sa oznakom 5-6. KOntam za početak biće dosta. Ionako u pecanju nije ništa toliko ogzaktno, može i ovako i onako. Ja imam kompulzivnu potrebu da slažem stvari po brojevima. Valjda ću naći nešto u tom broju i od strune.

Onda mi još preostaje da se postaram letos za bacanje i za muve. Video sam dosta o vezivanju. KOntam da i to mogu vrlo lako da savladam. Jesam od tehnike (ipak sam ja neki mašinski inženjer za koji mesec xaxaxaxa), tako da to vezivanje ne bi trebalo da bude problem. Iskreno, najveći problem su finansije. Tj. konci/strune. Bojim se da sam se upustio u malo skuplji hobi (liči pomalo na golf ili tenis Razz ) nego što moj džep dozvoljava sada. Ali, uvek se nađe način kad se nešto voli. Smile Pa tao i za to.

Eto, za sad da probam da nađem nešto polovno, i od strune/konca i od stega, pošto ih u NSu nema novih, ovih jeftinih za početnike. Video sam da neki i prave svoje sami. Meni to ne bi bio problem. Čak sam došao na ideju da napravim i tehničku dokumentaciju sa uputstvima kako sve sve tačno pravi, kad budem uradio. Ali za sad, neka jeftina bi taman legla da skontam kako sve radi i šta su nedostaci Very Happy

Znam da treba da pitam, i pitaću šta mi ne bude jasno. Ali ja sam od ljudi koji dok sami nešto ne probaju, nema šanse da skontaju. Smile

A sad na male oglase Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 20 Feb 2012 - 13:41

Pitanje vezano za strunu.
Da li nameravas da juris ribe na manjim vodama (tipa pastrmsko klenovskih) ili bi pre jurio bucova i smudja na Dunavu i kanalima?
Postoje tzv no-name strune koje su oko 1000-1500din.
A ima indijskih struna za 500-1000din novih.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 20 Feb 2012 - 14:08

bolje je prvo pitati koje je klase stap, da zna decko sta da uzme...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 20 Feb 2012 - 18:32

@Oholi
Pepsis ::

Staviću sad oglas ako neko ima da mi proda polovnu strunu. Uzeo sam štap sa oznakom 5-6. KOntam za početak biće dosta. Ionako u pecanju nije ništa toliko ogzaktno, može i ovako i onako. Ja imam kompulzivnu potrebu da slažem stvari po brojevima. Valjda ću naći nešto u tom broju i od strune.
geek

Dakle znamo koje klase je toljagica, sad mu samo treba kanapce Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 8:28

za pismene pise Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 15:52

Ajde nemoj da si tako surov prema sebi moj cukundeda je isto sa 30 godina naucio da pise lol!

Eto od mene dobijes bukvar za rodjendan Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 16:22

Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 18:00

moze, drzim vas obojicu za rec Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 20:00

A od mene nagradno pecanje u aprilu/maju Wink, a ako se pokazes dobro u drilu, i svaki mesec po bar jednom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 20:29

Taman tamo krajem maja za moj rodjendan Smile


***********************
@Pepsis
Evo nesto sto bi mozda za pocetak moglo da ti odgovara
http://www.kupindo.com/Mamci/9980675_motalica-za-musice
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 23:45

moze dusane Very Happy

ko da mi je 18. rodjendan svi bi nesto da me caste hahahahah
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyUto 21 Feb 2012 - 23:58

Ove godine postajes zvanicno mator pa nam te zao lol!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptySre 22 Feb 2012 - 2:12

hahahah.....imas pozdrav i od Kaće, dupe mi pomeri za to, kaze lepo me drkate za godine hahahah
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptySre 22 Feb 2012 - 10:18

Spremaj se, matori geek
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptySre 22 Feb 2012 - 18:30

Oholiver ::
hahahah.....imas pozdrav i od Kaće, dupe mi pomeri za to, kaze lepo me drkate za godine hahahah
Nema veze i ti ces mene dogodine, ako su se Maje zeznule pa ne bude smak sveta Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptySre 22 Feb 2012 - 18:40

AKO BOG DA DUSANE ETO MENE/NAS
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) EmptyPon 2 Apr 2012 - 16:30

UUUUUUUUU
Vi ste se ovde raspisali. xexe Nisam stavio da me obaveštava o repostovima. Skoro svakog dana pročitam ovde po nešto, ali ne pišem jer nemam još šta da napišem.
A sve ove odgovore nisam video, zaboravio sam na ovu temu Very Happy Very Happy Very Happy

Tako da se izvinjavam što ništa nisam napisao u pogledu pribora i tako to.

Pošto sam u međuvremenu dosta ovako teorijski naučio, što išitavanjem što videima, skotao sam da se u ovom obliku pecaroškog hobija mnogo stvari razlikuje od dosadašnjeg plovkarenja, i da mora više da se misli glavom. Što zbog pribora, što zbog mamaca i tako redom, znate vi sve to bolje od mene - za sad Razz

Shvatam da je kupovina štapa bila malo ishitrena, mada ko zna. To će se tek pokazati. POšto ne želim da budem ishitren i u pogledu ostalih stvari, ne samo zbog pecanja nego i zbog sredstava, čisto da ne kupujem bez veze, pa da ne koristim ili da mi ne bude upotrebljivo, rešio sam da sačekam još koji mesec dok se vratim kući za stalno.

Ondak, ide prvo obilazak vode. Ja nameravam da najviše pecam po Rasini, Moravi i rečicama podno Jastrepca. Poznajem te vode, ali mi promena alata nalaže da se prvo malo podsetim kako beše izgleda moja reka.

Sve što sam do sad, ovako teorijski naučio, mi nameće potpuno novi pogled na moju rođenu reku (Rasinu). Nisam od onih koji mnogo vole da filozofiraju - uzmeš štap i pecaš- međutim...kao što rekoh, znate vi sve to bolje od mene. Smile

Nego, kad se ja lepo vratim doma, s obzirom da već imam to štapče koje imam, da se lepo uzme i neka ostala opremica, pa da se i ja razmašem. Dođavola, čekam na ribolov već trii godine. Nisam pecao na Dunavu i kanalima. Što ne znači da nikad i neću, al nekako me nije vuklo do sad.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
Sponsored content





Prođoh forumom kroz behare :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Prođoh forumom kroz behare :)   Prođoh forumom kroz behare :) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prođoh forumom kroz behare :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: