MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mušičarenje klena

Ići dole 
+19
falco
sulecriba
vlajkoni
dusan.momcilovic
ZORAN R.
aca-laki
brankoogi
Oholiver
Goci
Blue Fox
Prota71
Vukman
Bambula
pedjabg
bokac
Zeka
100ka
Zox
Superfly
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 11:16

Muve pa one na foru klinkica od fluo zelene pertle ,pa isti sa telom od fazana,pa isti sa telom od jarko crvene svile,zatim tenkara kao sto je Oholi snimio klip,tezeno telo-beli polipropilen i naravno kafica...Mislim da je naj manje bilo bitno sta cu bacati vec gde i kako...Inace na svakom izglednom mestu koje je malo osuncano je krilo po nekog klena ili klencica,dovoljno je bilo baciti bilo kakvu muvu da finije oadne na vodu i sacekati malu voznjicu i riba bi pokupila...Stvarno nema nikakvog znanja tu.jedino dosta sunjanja,jer su jako plasljivi a voda nenormalno bistra.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 12:43

aca-laki ::
finije oadne na vodu i sacekati malu voznjicu i riba bi pokupila...
"Finije" da padne na vodu?!?
Pa zar nije štos za klena "VELIKI BUĆ"? Ili pod tim "finije" baš to misliš - da bućne kao da je pala bubetina sa desetog sprata?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 13:12

Ne bas mislim finije i neznije,,,jer sam primetio da nekad klenu to ne prija i da se plasi tog jaceg udarca od vodu...To mi se pokazalo pogotovo od kako je pocelo vreme da zahladjuje...Inace preko leta je bilo bas pozeljno muvu zakucati od vodu,sta vise kao manijak je lupim od vodu tako da usput osamutim koje klence Twisted Evil
Ali kad je vreme malo hladnije,pred kisu ili pred zahladjenje klen se nekako uspava i na agresivniju prezentaciju ne reaguje nego na neznu i duzu voznju.Tad su dobre i muve tipa vestica,trikolora...
Inace tokom leta skoro da i ne pustam muvu da se vozi nego gadjam mesto i kad pljuse u blizini ribe ona kidise na nju,a sad se digne polako za muvom posle duge voznje...
Valjalo bi kad bi jos neko ko ima vise iskustva od mene kazo koju rec o ovome.kad je koja prezentacija pozeljna i zasto bas ta????

Ja napisa ovo samo onako iz mog ugla,sto mozda i nije 100% tacno ali se meni tako pokazalo ove godine na Mlavi.
(namerno pisem na Mlavi jer na nekoj drugoj vodi bi bila druga prica...)
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 13:56

Lepo ja kažem, BIĆE KNJIGE! cheers


Zahvaljujem Dr Laki! Zabeleženo u memoriji pamćenja ali nije loše da me povremeno podsećaš s obzirom da me neki Alchajmer non - stop proganja, kako po kući, tako i na poslu...! farao
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 14:16


Zahvaljujem Dr Laki! Zabeleženo u memoriji pamćenja ali nije loše da me povremeno podsećaš s obzirom da me neki Alchajmer non - stop proganja, kako po kući, tako i na poslu...! farao [/quote]

Samo nadji slobodnog vremena pa da prakticno na delu isprobamo sve moguce metode,i one ne moguce.klen ce milom ili silom saradjivati u tom eksperimentu cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 9 Nov 2010 - 23:28

laki odlicno si povezao temperaturu i agresivnost, kako zima nailazi sve je osetljiviji, ponekad ces i zimi moci da ga lovis,a kako vreme bude toplijee,nakon zime on je ludji i ludji....nema tu srece vec koliko vidim sve sto radis radis smisljeno i mislis o tome nije samo puko zabacivanje,a to je najbolji nacin da se nalovis ribe,posmatranje,povezivanje....i ovo ne kazem tek onako vec to stvarno i mislim
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyČet 11 Nov 2010 - 18:00

Pa dobro,nemozes cisto izaci na reku i bacati bez veze bilo gde,,,malo se prosunjas,snimis gde bi mogao biti koji komad,pa polako sunjanje kroz vodu zabacaj i op eto ga....
Ja i danas bio malo do vode.

Mušičarenje klena - Page 4 Photo0316u


Mušičarenje klena - Page 4 Photo0317


Poslednji izmenio aca-laki dana Pet 12 Nov 2010 - 0:02, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyČet 11 Nov 2010 - 18:06

jos malo

Mušičarenje klena - Page 4 Photo0318m

Mušičarenje klena - Page 4 Photo0319
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyČet 11 Nov 2010 - 19:00

Ooo pa danas lepo bilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 16 Nov 2010 - 18:32

meni je glupo da sam balavim u ovoj temi,samo ja da pecam i razmisljam o klencicima Evil or Very Mad
Danas nisam mogao vise da izdrzim,imam neku temperaturu al ipak otisao zabaciti malo,palo je nekoliko klencica,uglavnom sitnih.

Mušičarenje klena - Page 4 Prvi

Mušičarenje klena - Page 4 Prvi1
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 16 Nov 2010 - 18:36

Mušičarenje klena - Page 4 Prvi2



[img]Mušičarenje klena - Page 4 Drugix[/img]
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 16 Nov 2010 - 18:40

Mušičarenje klena - Page 4 Drugi2

Mušičarenje klena - Page 4 Mlavaistap

To bi bilo to,od danasnjih slika.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyUto 16 Nov 2010 - 23:45

bravo laki legendo, a znam pojedince koji ni zdravi ne idu Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 3:11

Lepi klenovi Smile
Uff Laki ova poslednja slika ti je odlična.
Proveri mejl.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 8:27

Ma balavimo i mi u ovoj temi Laki, ništa ne brini!

Jedino što je razlog balavljenja gledanje slika riba koje si napecao dok mi argatujemo u licu znoja svog ili već... Sad
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 10:39

sta da ti kazem Oholi "Don't you know I'm loco?"

Joco,ekstra slika,bas dobra,dobra kombinacija boja Exclamation

Zoki,dal ima neka klenovska vodica u blizini velikog grada,makar i neka barica,pa da skoknete malo tamo.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 12:52

Laki,

samo ti pecaj i kači slike i ne brini... Baš lepi klenovi!!! Sada ti je valjda jasno da ovde (u BG) niko ne peca na muvu, jer nema klena (a ni "malih" voda na kojima bi mahanje imalo prednost nad varaličarenjem - da ne kažem - na kojima bi imalo smisla...), a sve ostalo se lovi na varke...

Što se tiče "vodice" za peckanje klenčića u široj okolini Beograda... Našli smo jednu:
https://musicarenje.serbianforum.info/reke-f30/topeiderska-reka-t957.htm
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 15:55

Ako bude jos lepog vremena bice jos i pecanja,mada znajuci sebe ni sneg mi ne smeta

Tuzna slika ove Topciderke,a deluje mi kao ekstra recica za klena,te velicine je ovde kod mene Vitovnica,samo sto je u boljem stanju po pitanju kesa i ostalog smeca a i bogami sa ribom,,,Meni su te male vode zanimljivije jer su mnooogo teze za pecanje od vecih.

Ps mozda nije mesto ali je vreme da pitam ima li ko nadlezan za Topcidersku reku,gazduje li ko njom??? Steta je dici ruke od jedine manje vode u okolini.

Doduse ni Mlava nije savrsena,ali se ja trudim koliko mogu,,,posto voda skupi sav lom na jednom mestu tj na mestima ja leti to zapalim. A ono sto je po dnu tipa gume i limovi povadim na obalu.Nije mi tesko da malo sredim nekoliko kilometara gde sam skoro stalno na pecanju....Steta je sto niko od nadleznih to ne radi niti ce u skorije vreme.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 16:02

Laki taj koji treba da gazduje Topčiderkom, ne može da sredi Savu i Dunav u urbanom delu Beograda, šta onda dalje treba da pričamo Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 16:33

Onda sve ostaje u milost i nemilost nama ljudima,nekima da zagadjuju manje ili vise a nekima da ciste manje ili vise...Pa samo da se organizuju svi ribolovci Beograda,od ove reke bi se napravio raj,za dan dva bi se mogla ocistiti i to u 90%....

PS-svi smo mi ljudi,al malo je ko covek!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptySre 17 Nov 2010 - 16:55

Blizina Save i Dunava, koji su u polu(ne)sređenom stanju (u 99% mesta i u 99% vremena su nečuvane vode, prepuštene same sebi), garantuje da na Topčidersku reku niko neće obratiti pažnju a kamoli da nešto potroši na njeno sređivanje...

Bez obzira na sve, ovu lepu temu treba vratiti sebi, tj. klenovima. Smile

Laki, nastavi... cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyČet 18 Nov 2010 - 8:12

Da nas je više koji skupljamo tuđe đubre, bila bi milina na rekama!
Prošle nedelje na Tamišu smo Oholi i ja napunili najveću kesu koju smo imali tuđim đubretom i odneli do auta pa do kontejnera.

Laki, tebi svaka čast! cheers Ali, imaj u vidu da paljenje nije najbolji način uklanjanja đubreta pošto i taj (garant kancerogeni!) dim koji ide u atmosferu, pre ili kasnije dolazi nazad na Zemlju i/ili doprinosi povećanju efekta "staklene bašte". Tužno je reći, ali bolje je ostaviti tu plastiku da se raspada u prirodi idućih par hiljada godina nego je zapaliti! Evil or Very Mad

Naravno, sve ovo u odsustvu komunalnih inspekcija! Jednog lepog dana, za par hiljada godina, biće kažnjen neko ko peca stojeći u đubretu, bilo njegovo ili ne, pa da vidiš kako će biti čiste reke! Odrapi se jedno 1.000 EUR-a kazna, objavi slika i krivca i đubreta na prvim stranama svih novina i za, najdalje mesec - dva imamo čiste obale! cheers Naravno, sve je to iluzorno ako se ne spreči "nevidljivo" (sa ili bez navodnika) zagađenje hemijom i fekalnim otpadom koji se masovno izliva u reke. Treba se setiti Londona iz "praistorije" - kad su umesto septičkih jama uveli kanalizaciju: počele su masovne zaraze i boleštine! Sve se uredno izlivalo u Temzu i pri malim vodostajima je to bila "milina" božija! Mnogo su higijenskije i zdravije živeli dok su imali septičke jame! A to je bilo pre, recimo, 300 godina ili tako nešto... I to kad je industrija a time i hemijsko zagađenje bila u povojima ili je nije bilo... Evil or Very Mad

Uh, u pravu je Boki, daj te klenove da se ne nerviram "džabe"! Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyČet 18 Nov 2010 - 10:27

Za vikend na Moravi

[img]Mušičarenje klena - Page 4 Klen1[/img]

Al za malo.
Ova riba je uhvacena za vikend ali na Seni. Iako je riba uhvacena na varalicu sliku sam postavio ovde cisto da se podsetimo koliki bi klenovi mogli da budu i kod nas.
Da citiram GG-a kad je video sliku:
"Pa, mi nase jedemo, a oni ne jedu
Lepa riba ko lutka"
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyPet 19 Nov 2010 - 14:43

Al' sto je ruzan ovaj sto mu dadose da je drzi! lol!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 EmptyPet 19 Nov 2010 - 18:13

Juce sam mislim zatvorio sezonu za ovu POCETNICKU godinicu.Uslovi u bili jebeni,kisa,jak vetar ali ipak sam odpecao nekoliko sati.Upecao nekoliko desetina sitnih klencica,nesta na kaficu a nasta i na fazancica suvog...Probavao da upecam neku mrenu ali nikako nije polazilo za rukom,izmenja sve nimfe sto sam imao i ista od celog jata ni jedan udatac...

evo i slikica 2 klencica,vise nisam imao memorije,ova su 2 pocetna tog dana

Mušičarenje klena - Page 4 Photo0332t

Mušičarenje klena - Page 4 Photo0333
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje klena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje klena
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Za klena
» Zulu
» Moji favoriti za klena
» Musicarenje totalno nebitnih riba....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: