MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Budženje putne stege

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyPon 13 Dec 2010 - 16:22

pedjabg ::
Embarassed
Kud i ja pitah!
Nema veze...
Peđa, Peđa...!!! affraid
Ovo je Cat's Cough u odnosu na ono što se danas dalo čuti kad se sastao trust mašinskih mozgova oko tvoje stege!!! Idea Idea Idea !!!
Hteo sam da to bude prosto i da se brzo reši ali "ne lezi Devil-e"! Imao sam nesreću da bude prisutan vrstan strugar i najbolji mašinac u gradu i tu je počela zaje.ancija! affraid
Izdržao sam jedno 1,5 sahata što teoretskih razmatranja, što praktičnih eksperimenata (opet pleonazam, kakvi eksperimenti mogu biti nego praktični?!?) i odlučio sam da napustim bojno polje kad su počele ideje o frezenkovanju, cementaciji, iber-štuc-geveznovanju, rastavivo - nerastavivim Wurth-ovim mazalicama za navoje pa o "podmazivanju" struga(ra) vatrenim vodama kako bi se strug bolje okretao...! affraid
Tako da ništa ne brini, stega će biti gotova negde oko avgusta 2011. godinice - ako ne uspem da je ukradem i skarabudžim za 10 minuta ili da nađem nekog "fuš" majstora da je skarabudži - ovi su navikli da sve mora da bude u mikron tačno i drugačije neće (ne mogu!) da rade! Užas! affraid
Još ako i mene uhvati euforično raspoloženje pa počnem da ugrađujem motore za rotiranje i to sa regulacijom broja obrtaja - pretvoriće se to u petogodišnji projekat! Twisted Evil
A bila je tako dobra stegica... Sad
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyPon 13 Dec 2010 - 22:46

"More Marko, ne klati gajbica!", da ti na njia ubavo reches!
Jedino mi se kvasenje majstora ucinilo svrsishodnim, ostalo je cisti fetis, isti kao onaj kod banova* (*oni koji vole da banuju). Ama: study
Ja tu stegu volem i najvolem,
jerbo mi je bila verna druga,
sluzila me sedam godinica,
bez zamerke i ikakve mane,
da je jadna od gvozdja suvoga,
i tad bi se silno istrosila,
sta sve prodje poda mnome teskim.
(jb me deseterac! ) afro
Mislio sam da je namenim da ide u torbu na duze puteve, da pravim muve koje su aktuelne na licinom mestu, ali to definitivno nije putna stega zbog tezine, tako da ce, ako se resi iole dobro pitanje kocenja osovine ( Exclamation o tome vredi malo popricati), ona bude namenjena obuci mog bioloskog podmlatka (kao i svaki normalan otac, voleo bih da prvi na nju skoci sin - jos uvek sam kod stege, ne brinite, za neupucene, imam i cerku, pa bice valjda i zeta, cuti Proto, jos nije vreme, ne navlaci se! No ). Elem, stega!Exclamation
Dakle, ako sam se pros*'o (raspisao) off topics,molim te, o Administratore, da premestis ovo u "stege i mengele", gde god to bilo,a ja cu biti bojazljiv-od-banovanja (forumski = Bogobojazljiv).
alien
Ipak, namece se pitanje: "Putna stega za skromna sredstva": laka, mala, cvrsta i kvalitetna. Naravno, za velike pare nije tesko biti mud(r)ac, ali mi prosecni... study
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyUto 14 Dec 2010 - 1:09

Ako ti treba stega za put koja je mala lagana i radi posao i pri tome da nije mnogo skupa evo rešenja.
Super AA vise
Ovakvu stegu sam pre godinu ili dve kupio kod Bandjura za 250din Smile
Postoje još dva modela koji su jako slični i po ceni i po karakteristikama.
Super II vise
Razlika je u zglobu na vertikalnoj osovini stege, mislim da je Bokac imao problema sa tim na njegovoj.
Master vise
Ovo je prva stega koju sam kupio, razlog je bio taj što je jeftina i što ima 3 čeljusti. Od kad sam kupio onu AA stegu, ovu koristim samo sa najvećom čeljusti za strimere.
Postoji i neki komplet sa jednom sličnom jendostavnom stegom i par osnovnih alata.
Standard Fly Tying Tool Kit

Za ove stege važi dosta muzike za smešne pare. Rade posao za koji su napravljene. Da li ima boljih da, jeftinijih teško. Kod ove moje Master vise, se pojela podloška, ali mislim da to nije strašno, s obzirom na cenu podloške, a i same stege.


Poslednji izmenio 100ka dana Uto 14 Dec 2010 - 8:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyUto 14 Dec 2010 - 7:58

Peđa,
Fiksiranje osovine glave je The Smoke Of The Woman's Sex Organ!
To se rešava za par minuta! Problem je ostvarivanja rotacije a da ne zapinje glava o nosač i da se ista ne odvrće sa je.enog colovnog navoja na osovini (ko je to smislio colovni navoj sa obe strane osovine dabogda mu ugrađivali veštački kuk sa colovnim navojem! Evil or Very Mad )! Pa postoji preveliki zazor između osovine i nosača glave... Sve se da rešiti ali sam greškom (?) naleteo na najpedantnijeg majstora na svetu pa ako uspem da mu iščupam stegu iz ruku biće to rešeno brzo i (ne)elegantno! cheers
Ako ne uspem, biće to projekat, uradiće se elaborat o zatečenom stanju pa redom... Sad
Čak dolaze majstori na ideju da zabušuju glavu kako bi fiksirali osovinu na strani glave...! affraid
Pokušaću da ih sprečim u destruktivnim delatnostima koliko god bude bilo moguće! Boriću se do poslednje kapi vatrene vode pa .com opanci - .com obojci! Twisted Evil
P.S.
A već sam imao oformljenu ideju u glavi za neke prepravke na Bugijevoj stezi ali sam momentalno odustao! Sreća da im je prvo tvoja dopala u ruke! Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyUto 14 Dec 2010 - 10:34

"Sreca da im je prvo tvoja dopala u ruke"

U cemu je sreca, jb me ako znam! scratch
Ali dobro, nek' decki puste mashti na volju...
Meni stega nije hitna ni malo, pa mogu da se igraju do mile volje.

Sto se tice putne stege, one koje Joca pominje jesu privatljivo resenje, mada mi je jedna od tih koju sam imao ranije (mislim Master) prilicno pocela da "klacka" posle nekog vremena. Bilo bi dosta kilavo da odem negde u vuko..binu, pa da ga "klackam uludo", da prostite! affraid
A i sumnjam da su sad te indijske stegice sad svega 250 din, mada pricam prilicno napamet.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege EmptyUto 14 Dec 2010 - 10:57

Ne znam koliko su sada ali sumnjam da su više od 1000-1500din ove jednostavnije. Pogledaj i u star pet shop-u (ex fishermans partner) i formaxu povremeno su i oni imali neke od tih stega.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Budženje putne stege Empty
PočaljiNaslov: Re: Budženje putne stege   Budženje putne stege Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Budženje putne stege
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Stege

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: