MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Savijanje udica

Ići dole 
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57
Datum upisa : 10.01.2008

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyPet 10 Dec 2010 - 15:32

Suspect Suspect Suspect
A koliko ti prstiju pokazujem sada, i u kom rasporedu i polozaju?
Chik odgovori, ako znas!!! Twisted Evil

E jbt, nisam znao da i ta fora ima! Ocigledno me pregazilo vreme, posebno ono jucerasnje!
Elem, sad cu da probam sve velike nin(m)fe da pravim na taj nacin.

Usput, radi lepote musicarenja u vezivanju muva, zna li neko kako udice pojedinih proizvodjaca namenjenih izradi suvih mu(h)va i nin(m)fi reaguju na savijanje "vrata" klestima? Pucaju li? Hteo bih da probam malo i tako da se igram kad budem imao vremena, ali ne bih bas da 'vaki uporan (iliti zadrt) opustosim kutije sa udicama lomeci ih!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyPet 10 Dec 2010 - 19:26

gamakatsu je krt,njega ne pokusavaj savjati
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6806
Godina : 36

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptySub 11 Dec 2010 - 0:26

Kamtsu je takođe krt, ali zato se hayabusa lepo da savijati.
Ako ti trebaju savijene (gamarus) udice imaš pod mostom u onoj radnji koja prodaje gamakatsu.
Ako bi da budžiš one za majske treba ti nešto dugog vrata od elastične žice.
Inače nisu sve gmakatsu krte, zavisi koje hoćeš da savijša ima ona neka njihova dugog vrata da li f15 ili f16 savijao je Bokac za vladi worm-a
http://musicarenje.serbianforum.info/sve-ostalo-f21/vladi-worm-t909.htm?highlight=vladi+worm

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 61
Datum upisa : 27.08.2009

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 12:51

Svašta savijano u želji da se napravi neka Kedisovana Garijeva varijanta!
1. TMC puca kao staklo,
2. Hayabusa takođe,
3. Mustad trpi maltretiranje bez problema! Da l' je pravi Mustad ili neka valjavina, nema se pojma ali se daju saviti. Kako će se pokazati u ekploataciji sa ribljim manekenima, to je već drugo pitanje - ako ikada uhvatim neku ribu na te karakondžule, javljam! Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 14:17

Zoki koju si Hayabusu krivio?
Općeniti dojam koji sam ja dobio je da se kovancie ne mogu kriviti, a "žičane" mogu.
Poput Aberdeen koje mogu i O'Shaughnessy koje ne mogu.

Izgleda da kada su i mušičarske udice u pitanju, različiti proizvođači imaju udice različite tvrdoće u svom asortimanu. Oholom su pucale Gamakatsu, a Bokac je krivio neke njihove modele, Zokiju su pucale hayabusa, a ja sam krivio model 751. Bilo bi dobro da svako napiše koji su mu modeli pucali, a koje je uspevao da savije.

Poslednji izmenio 100ka dana Ned 12 Dec 2010 - 16:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 15:11

f112sh se ne da kriviti, bokac je krivio neku ao za strimera, duzi vrat...takav model i treba da bude malo savitljiviji,jer bi inace lakse pucao nego udice kratkog vrata
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 15:32

Najverovatnije da ni f11 ne može da se krivi, pošto je ist kao f112sh samo ima 2x duži vrat.
Udica koju ti spominješ koju je Boki krivio je f15 ili f16, valjda će Boki da se javi po tom pitanju. Ta udica ima 4 ili 5x duži vrat.

Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2465

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 15:59

F16 - model za skakavce (i muvanje Wink)
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi

Broj poruka : 261
Datum upisa : 08.04.2008

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 17:38

upaljač, zagreješ saviješ....
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 17:49

e to mi nije palo na pamet, ali tako se menja kvalitet udice, samo ne znam koliko
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi

Broj poruka : 261
Datum upisa : 08.04.2008

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyNed 12 Dec 2010 - 22:41

Oholiver ::
e to mi nije palo na pamet, ali tako se menja kvalitet udice, samo ne znam koliko
pa menja se normalno je kada zagrevaš materijale poput obojenih metala ili čelika menja se naročito po tvrdoći dobiješ mekši materijal ali i ne puca tako lako koliko se savija...
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 61
Datum upisa : 27.08.2009

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyPon 13 Dec 2010 - 8:21

Pojma nemam koju sam Hayabussu krivio, jbg...
Nemam ti ja pojma za te modele i vrste, ja to koristim otprilike (do Ivanjice) kako mi zaliči da bi valjalo za neku vrstu muve... Embarassed

Jedino da vadim jednu po jednu od svake vrste koju imam pa da ih krivim pa da javim rezultate? Ima tu jedan problem...! Polomljeni delovi udica kod onih "nekrivljivih" lete na sve strane pa je velika mogućnost da ih "nađem" nogama po podu a to ne bi prošlo bez affraid ! Dešavalo se... Sad

Zagrevanjem se definitivno menja struktura materijala, omekšava se. Ali kada bi se baš zagrejalo pa okalilo u ulju odgovarajućeg sastava... Ili, kad bi se domaćinski zagrejalo pa otkovalo i tako više puta, "ožilavio" bi se materijal i onda bi to bilo ono pravo... cheers Tako se prave katane, par hiljada puta se usijavaju i nakucavaju listići čelika pa jopet i jopet... A testiraju se tako što se pobodu u potok i kad naiđe list na oštricu nizvodno odlaze dva ako je dobro otkovana... Wink

Jedino što je malo sitno za kovanje... Sad
Evo Idea ! Zamolićemo Budu da napravi neki čekičić od 0,005 g i da proba da to odradi pod lupom! cheers Znam čoveka, ako bi neko to uspeo - on bi sigurno uspeo!
Nazad na vrh Ići dole
rasomon
Mali mrav
Mali mrav
rasomon

Broj poruka : 34
Datum upisa : 21.10.2010

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyPon 13 Dec 2010 - 14:46

Buda ne radi sa tako grubim alatima
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 57

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica EmptyPon 13 Dec 2010 - 15:42

Embarassed
Kud i ja pitah!
Nema veze...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Savijanje udica Empty
PočaljiNaslov: Re: Savijanje udica   Savijanje udica Empty

Nazad na vrh Ići dole

Savijanje udica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Udice-
Skoči na: