MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???

Ići dole 
+6
dusan.momcilovic
100ka
Zeka
bokac
Trn
aca-laki
10 posters
AutorPoruka
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptySre 24 Nov 2010 - 23:49

Posle cele 1 sezone u ovom sportu dosao sam u dilemu koja klasa stapa je idealna za mene.Imam Sage Launch #4,i stap je meni i vise nego dobar.Ful alat za te pare.Jedino mi se nekoliko puta dogodilo da imam utisak da je previse jak za klencice koje ja uglavnom pecam.Pa sam poceo razmisljati da li je je ipak primerenija klasa #3 ili mozda #2.

Da li vi vise volite da pecate stapom koji je malo "slabi" ili vise volite sigurnost u borbi ????Koliko ste spremni ici u odabiru klase stapa,na primer ako kupujete za stuku da li ce te uzeti proverenu #8 ili mozda malo tezu #10,da li ste spremni izaci na pastrmku sa #3 ili laksom ???
Nazad na vrh Ići dole
Trn
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Trn


Broj poruka : 62
Location : Cacak
Datum upisa : 02.02.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 0:23

Meni je stap klase #5 i pecam klena,pastrmku, lipca u poslednje vreme. I jeste pojak za velicinu ribe koj pecam. Ali klasa zavisi i od uslova, velicine reke... Meni zavisi i od rada stapa. Kad imam ribu na stapu, a stap radi celom duzinom, iz rukohvata, neizvesnija mi je borba, nego kad radi vrsni deo, bar mi tako izgleda i lepse mi je.

Stap klase #3 ce sigurno da ti zavrsi posao i bice ti lepsi ugodjaj pri vadjenju ribe, ako velicina reke (daljina zabacaja), vetar i drugi uslovi dozvoljavaju. Minimalne su sanse da dodje do picanja stapa, najpre ce puci tipet.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 0:44

Meni uopšte nije bitno kolike su ribe koje pecam za odabir klase štapa. Bitna mi je jedino najčešća tehnika pecanja koju primenjujem.

Borba s ribom mi je bitna taman toliko da se snađem kako treba, otimanje ribe me na pali ni najmanje. Sva draž je u prevari, ne u vađenju ribe. Volim mek dril bez silovanja i brzo vađenje ribe. Zvuči paradoksalno, u stvari je tako.

Znam Mlavu gde smo zajedno pecali, ali ne znam kako izgleda deo Mlave koji najčešće obilaziš. 8' #4 zvuči gotovo idealno za tako nešto.

Kad bih tražio mahač za štuke, 9' #9 bez dileme.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 1:14

Lično, kad sam na nekim malim vodama, koristim Fario 8' klase4.Mnogo dobra motka koja završava mnogo posla, od lake prezentacije do uspješnog vađenja ribe.

Za neka teža pecanja, suočen sa vjetrom, ja bih ipak izabrao 5ivu.S njom čak pecam i na Drini.A za štuju 9'#9, kao što i imam, samo još da je upotrebim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 9:00

Pecam sa #5 9', znači totalni mediokritet i to mi je jedini mušičarac koji koristim za pastrmka/klen kombinacije.
Imam još jedan štap klase 8/9 od 9 stopa za štuke /smuđeve/ bucove, koji još nisam overio za 2 godine, a nisam se ni trudio baš geek
Ako možeš sebi da priuštiš još jedan štap uzmi lakši, ali ako ne ostani na #4, pošto ćeš sa njime lakše moći da bacaš i nimfice i lake strimere.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 9:56

Ja obozavam lakse kombinacije.Tako sam i dok sam varalicarijo,stuku pecao sa stapom 20-60g,sto je po nekima previse slabo i nejako.Mislim da stap naj vise treba da diktira kaoji mamac bacamo,tako ako pecamo suvim musicama npr klena ili pastrmku,mislim da tad nema potrebe za stapom #5-6...Ali opet kad bacamo teske nimfe ili manje strimere ili ak na pecamo na velikoj vodi tipa Drine onda mi to zvuci logicno.
Naravno da se svi mi vodimo novcanim sredstvima i da nema medju nama koji nebi rado posedovao svaku klasu stapa pa cak i akoneku nikad ne isprobao...

@ Boki --- Mlava u ovom donjem elu je za inijansu veca od gornjeg dela,to je neznatno,malo sira ali i sporija.Isto je obrasla mozda cak i vise (plodno tlo),,,Duzina stapa 8' je ovde savrsena,bar meni,ali mislim da bi klasa mogla i manja za broj ili dva Very Happy

Druga stvar oko stapa za stuku,opet tu je rtelativno,jer nju negde ladno mozemo pecati i #6 (na zalost male stuke,mali strimeri) ,a negde radi velicine strimera moramo koristiti jake klase tipa #10...
Planiram Kupiti za narednu sezonu jos jedan stap a on ce naj verovatnije biti klase #3,a stap za stuku pravim sam Very Happy,od spin blanka,i verovatno ce biti negde za kanap #9 ali ce biti malo kraci i duzine 8'
Ipak kad se zamislim ja sam i poceo musicariti zbog toga finog pribora,finog osecaja borbe.

Ps-boki ja sam previse jak decko,kad udarim kontru sa ovom #4 kom klence do 300g odma izlece kao da ga nema na udici Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 11:57

Hej, A-L!
Ne brzaj (i za kupovinu i za budzenje stukolovca...), sacekaj za odluku tek kad isprobas u pravom ribolovu sve zamisljene varijante. Licno, mislim da ti je tvoj stap SUPER resenje za tvoje (sadasnje) potrebe, kolko sam mogao da ih vidim na forumu. Ti mali klenovi ne uticu na (pravi) izbor...
Ti samo pecaj onako, sve ce doci na svoje kako treba...
Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 12:13

Ako dozvolite, ukljucio bih se na trenutak.
Do sada su razni ucesnici uglavnom rekli sve: klasa stapa i ostalog pribora zavisi od velicine i tipa musice, kao i od okolnosti na vodi, pre svega od snage vodene struje i jacine vetra pri kome se peca, a tek onda i od velicine ribe. Teze ili vece musice nije lako baciti stapovima malih klasa u jacim prolecnim vodama i pri jacem vetru, pa to "mucenje" kroz ceo dan moze malo pokvariti utisak o ribolovnom danu. Velicina ribe nije nezanemarjiva, ali nije ni imperativna, vec je u poredjenju sa gornjim zadatim elementima vise stvar licnog ukusa i potrebe za uzitkom na vodi. Takodje, vadjenje pastrmke od +40 cm sa tipetom 5x - 6X stapom #5 nosi mnogo veci rizik od pucanja tipeta zbog potcenjenog uticaja snage ribe preko snaznog stapa, nego ista aktivnost stapom #3, koji ce dati realniju predstavu o njenoj snazi i signalizirati jasnije koliko se ribi moze dati otpora prilikom zamaranja, kao i verodostojnije amortizovati begove i istovremeno iscediti sav adrenalin iz ribolovca. A smisao vadjenja (pored Bokijevog uzitka zbog prevare, koji je neosporan) je uzitak zbog vestine da se relativno snazna riba - trofej savlada vise tehnikom, nego snagom. Takodje, meni licno znaci i (ma koliko zvucalo preterano) da laksi pribor znaci i laksu masu u ruci kojom se maha vazdan (rad, energija, snaga, cisto kao fizicke velicine).
A najpribliznije univerzalnom, od marta do decembra, kad su pastrmke u pitanju, verovatno je 8' #4.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 13:34

Dusane ne brzam ja nigde,bas sam i zbog toga pokrenuo ovu temu,da vidim sta ima da kazete vi koji ste mnogo iskusni od mene,jer ste verovano i probali vise nacia,stapova pa samim tim imate velikog udela u donosenju moje odluke o tom sledecem stapu...

Ja bi tu #3 ku uzeo ne samo zbog Mlave nego i zbog Vitovnice koja je daleko manja i u nekim delovima je obican potok.Jako je obrasla drvecem i sibljem i u tim delovima mi je ova #4ka ne adekvatna.Kazem ne adekvatna,jer nije to to,doduse ja se snadjem i sa njom,malo je cimanje zabacivati ali uz malo truda i dosta mrsenja se uspe pecati.Plus ja nimfe skoro da i ne koristim,tj jako jako retko.Ove sezone od Marta do pre nedelju dana sam mozda 5-6 puta imao potrebu pecati nimfama,i to su izuzetci kad klen nikako nece da se digne na suvu.Samim tim sam pomislio da bi mozda jedna laksa i kraca trojka mogla da zavrsava odlican posao...
Sa cetvorkom sam jednom pecao i pastrmku i to skoro ceo dan na nimfe,kad sam bio sa Bojanom,Zoranom,Goranom i Vladom na gornjem toku Mlave.Nisam osetio ni u jednom trenutku da je stap previse slab za nimfiranje na tako maloj reci,cak je i vodostaj bio u porastu.Mada verujem da na nekoj vecoj i jacoj-brzoj vodi bi bilo malo teze za to.(ili pak gresim)

Pedja,u potpunosti se slazem sa tobom,ja isto mislim da je gore po ribu na silu izvlaciti snagom stapa,jer svaka riba nikad ne forsira do maksimuma,uvek ostavi malu rezervu snage,i ako je brzo vratimo u vodu lako i bez posledica otpliva.Takodje bi ja radje koristio ka univerzalni stap #4 nego #5-6...Za takvim stapovima mislim da jedino ima potrebe na vecim vodama,a to su Drina i Morava.Ne kazem da je nepotrebno ili uzeti #5 ako nam je to jedini stap,jer svi gledamo da pokrijemo sto vise tehnika i nacina ko i riba,ipak sa #5 ticom moze se i bacati strimeri bez problema. Zar ne?
Pomenuo si i tipet,ja nekad koristim i 0.10 a nekad i 0.18 ili pak 0.20...I realno mi je da koristim na primer za klena O.10-0.12 nego 0.20 sa kojom gotovo da riba nema sanse,mozemo je vuci kao krpu a da je rizik od pucanja tipeta minimalan.Jos kad bi koristo i jaci stap jednostavno riba nema sane protiv mene Very Happy salim se naravno ima sanse ako je ne prevarim...
Pricali smo Bokac i ja o toj mojoj zamisli i covek mi je lepo rekao da bi prodaja ove cetvorke radi kupovine trojke bio cist promasaj.Ali mislim da smo se slozili da bi kupovina trojke pored ovoga bilo dobro resenje,jer bi mi olaksala pecanje u nekim situacijama i vodama,a i tu je filing za mene bitan Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 13:50

A evo i slike Vitovnice,mene i drugara Duleta pa procenite kakav stap ovde odgovara.Slike nisu nesta ali bolje nemam Neutral

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Photo04521

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Vitovnicaduci
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 14:38

Laki,

to što imaš je odlično za Vitovnicu. Poznato mi je džungliranje za klenom (i u manjim potocima od ovog na slici). Doduše, sve je stvar ukusa.

Ako ćeš da budžiš a imaš potrebe da znaš koje je snage (klase) štap, prouči ovo i sve će ti biti jasno:
http://www.common-cents.info/

Snagu štapa moći ćeš da proceniš i pre postavljanja provodnika, tako ćeš odmah moći da znaš otprilike sa kakvim strunama (ili glavama za shooting head) uparuješ laki varaličarsi budž. Ako ti treba pomoć oko prevođenja na metrički sistem jedinica (unce i grejni u grame, inči u mm) kao i par trikova iz prakse, javi se na gmail.

PS: neki mnoooogo iskusniji mušičari su ustanovili da riba koja posle kontre izleti iz vode je sigurno ispod mere. Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 16:44

aca-laki ::
Ali mislim da smo se slozili da bi kupovina trojke pored ovoga bilo dobro resenje,jer bi mi olaksala pecanje u nekim situacijama i vodama,a i tu je filing za mene bitan

Pa naravno da ste se složili kad ste prepisali od mene geek
100ka ::
Ako možeš sebi da priuštiš još jedan štap uzmi lakši, ali ako ne ostani na #4, pošto ćeš sa njime lakše moći da bacaš i nimfice i lake strimere.

Ne znam koliko bi ti tenkara igrala ovde, pošto ako si gledao one klipove po youtube-u oni pecaju na relativno čistim vodama. Problem je što us njihovi štapovi dugi preko 3m često i 4m. Jedino ako nameravaš da uzmeš teleskop od 2m. A što se tiče budženja tenkare od teleskopa mislim da nas ima "nekolicina" koji razmišljamo o tome Wink
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyČet 25 Nov 2010 - 16:52

Da samo sto smo mi pricali na tu temu pre par dana Very Happy
A tenkara nikako za Vitovnicu,za Mlavu da,cisto probati,sto da ne.
Pazi meni je nezgodan i ovaj od 8' a kamoli stap od 3m...Opet necu reci da je nemoguce,ali je otezano.
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyPet 26 Nov 2010 - 16:05

Kolega, štap ti je idealan za tu vodu, samo što ovaj deo vode na sliki nije baš idealan mušičarski teren. Teško je u ovakom žbunju mušičariti bilo kakvim štapom ili tehnikom.
Sad da stvarno nema izlaza, npr. u ovakom žbunju leži neka velika pastrmka ili nekoj sličnoj situaciji, bacaj samo gornjom polovinom štapa...
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptySub 27 Nov 2010 - 22:08

Na zalost ne leze pastrmke ali leze klenovi Very Happy ...Naravno ja i sa ovim stapom sam pecao,i zaista je moguce,ali opet kazem da nije to to.Jer ja kad ovde bacam kleknem u vodu tako da spustim stap do sam povrsine i tad je malo lake mahati,a kad se ustane ili cucne je skoro neizvodljivo....Meni je bas i super sto je to tako gadno i to mi je izazov...Ma lecice jedna trojka malo kraca pa sta bude Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptySub 27 Nov 2010 - 23:25

Laki samo ne prodaj četvorku zarad trojke!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptySub 27 Nov 2010 - 23:40

100ka ::
Laki samo ne prodaj četvorku zarad trojke!
Ma nikako to,to smo vec zakljucili da je previse glupo i za samog mene Twisted Evil
Zaista planiram uzeti jedan stap posto nisam kupio za stuju,moracu jedan lajt Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyNed 28 Nov 2010 - 17:54

aca-laki ::
...a kad se ustane ili cucne je skoro neizvodljivo....

No
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyNed 28 Nov 2010 - 22:18

Zeka ::
aca-laki ::
...a kad se ustane ili cucne je skoro neizvodljivo....

No
Izvinjavam se,ali ja slabo masem,a i nemam ko da me nauci,ovoliko koliko znam me je nucio Vlada Markovic,,,Jeb.. sta da se radi Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Markovic
Gola udica
Gola udica
Markovic


Broj poruka : 6
Godina : 45
Location : Pozarevac
Datum upisa : 11.04.2009

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyNed 28 Nov 2010 - 23:09

Aco pa rekosam ti da me slobodno pitas pozoves svratis do mene. Wink Da probamo da razjasnimo sta nije jasno ako znam. scratch
A mozda si me i preraso Very Happy
Ovako je poceo Wink
[img]Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? P6064998[/img]
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyPon 29 Nov 2010 - 13:11

E Vlado za ovo imas pice,ovo mi je inace prvi dan u musicarenju i prva riba kapitalna beovica Very Happy

Ma ti si mi ekstra pokazao,na Mlavi se snalazim odlicno.Jedini problem je na Vitovnici i to u donjem delu od mosta u centru Kule do usca i gore oko Aljudova.Malo je previse gadno za pecati.
Navraticu neki dan sigurno,da malo teoretisemo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyPon 29 Nov 2010 - 20:20

Sve je to lepo ali gde je ta KAPITALNA beovica?!?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? EmptyPon 29 Nov 2010 - 20:35

Ako se bolje zagledas videces da mi je jedan prst desne ruke belji od ostalih,,e to je ta kapitalna ribica Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???   Koja klasa-osecaj ili sigurnost ??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja klasa-osecaj ili sigurnost ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koja je ovo reka?
» Midz (ili neka sitna muva koja nas nervira na vodi jer je ne vidimo)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: