MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 LISICA!!!

Ići dole 
+6
vlajkoni
aca-laki
Oholiver
bokac
100ka
ZORAN R.
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 1 Nov 2010 - 23:09

Hmm...
Nemam mikrotalasnu, jedino da je pazarim zbog lije? Ali, ne volim to čudo, "malo" mnogo zrači a i nešto nemam gde bi je smestio u kuhinji(ci)... Jedino ako nađem neku dokonu komšinicu da mi iz-zapicava liju dok pijemo kaficu... Very Happy

A možda bih mogao i u neku pekaru da svratim, oni imaju mikrotalasne... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 1 Nov 2010 - 23:21

Ja nepita jel to polarna ljisica ili obicna domaca bakarna zlatna il kakva vec (buvara) ???
I cemu sluzi u opste ???? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 1 Nov 2010 - 23:47

'Bem li ga koja je! (Da izvineš!)

Nije bela, znači da nije polarna (ili je od stajanja "povukla" na nešto Very Happy ). Onako šarenkasto, smeđkasto, žućkasto, riđkasto,... Jedno je sigurno - nije crvena kao u crtaćima! Slabo ti se razumem u lisice ali da je lisica, jeste - ima BAŠ lisičju njušku.

Služi da je ženske okače oko vrata zbog nečega, lepote radi (?) valjda (lično, ne bih pipnuo ni štapom žensku sa bilo kakvom crkotinom oko vrata, dlake na sve strane, samo pljuckaš posle... pale!!! )?

Ne daj bože da me vidi BB sa lijom - odmah bi me proglasila za psa lutalicu i odoše cojones!

A u mušičarenju se za strimere koristi (vidi pod: Joca), za "Crne Gruje" (vidi pod: Boki), a za sve ukupno vidi pod: Dži Dži. Potonji mi je svojevremeno od nekih kineskih narukvica od krzna napravio neki strimer, šta li, koji nije ličio ni na šta na suvom (Sorry, Dži Dži! Very Happy ) ali kad sam ga bacio u vodu prvi put, oduševio sam se, dobio je tako lep, "dišući" oblik kapljice, ribice - lično bih ga zagrizao! Još nisam ništa upecao na njega ali ga je milina bacati u vodu i gledati kako "radi"!

Mogu da se iseku pramenovi pa isecka u (električnom!) mlinu za kafu kao (vrlo)vodopijući dabing. Ovo je vrlo interesantno pošto je šarena pa kad se to izmeša, biće jako interesantni prelivi. E, sad, na koju dužinu se iseca sa krzna i koliko dugo melje u mikseru to će neko ko je to radio da nam kaže a treba eksperimentisati - ne bi valjalo da se pretvori u prašinu...

U stvari, ako dobijem konkretne i precizne instrukcije, mogao bih malo da je depiliram pa da probam pre petka da pripremim malo? Očekuju se foxy receipes!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 1 Nov 2010 - 23:55

pitam da nije 'polarna' jer ona postaje polarna nakon stavljenja,,,elem domisljati trgovci (ganci) je potope u hidrogen i takva cuda za izbeljivane dok ne izbledi,i eto polarne Evil or Very Mad
to mi je pricao jedan njihov koj je brdo para zaradio svercujuci ljisice u italiju..Njihove ame vole da nose sveze crkotine oko vrata Laughing
verovatno moze se seckati u trakice pa za stucije strimere,mleti dlaku za dabing,praviti amjlije,ili ko tajni afrodizijak prodavati na pijci-moze svacemu posluziti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 0:06

Bravo Laki!
Sad si me podsetio na "blajhanje"! To sam već radio sa jelenskom dlakom sa nekim "Bleechom" ili tako nešto plavo, mnogo gadna hemijčina, meša se sa hidrogenom - izbeljuje ludački, samo treba paziti na vreme držanja u istome pošto ako se pretera "pojede" i kožu a onda postaje neupotrebljivo, barem što se jelenje dlake tiče.
Probaćemo i to, ima je dovoljno za eksperimente! Valjala bi izbeljena za Lefty's deceivera i slične zezalice...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 1:40

Mlin za kafu ne secka dlake.

Izbeljivanje dlake će uništiti materijal.

Materijal u pitanju je lija, domaća buvara (kao što reče Laki).

Ukratko - obični zec bi bolji... Laughing

PS: čekam tako jedared Beovoz, a to je za neobaveštene vlasnike prevoznih sredstava baš iznad Bljuvaka. Elem, imam 15 min. fore i blejim po onim lejama otpada, što se od milja zove bljuvak...
Kad ispred mene, na udarnom ćošku bljuvaka, stoji Ciga (kad kažem Rom - sam sebi ličim na nacoša u civilu; zato ga i ne nazvah "Rom")... Elem, Ciga je ofarban u plavo (dakle u ono najgore svetlo žuto, što plavušu čini plavušom), a oko kukova natakario liju (koji gospodže treba da nose oko vrata, je l' te). Naravno, momentalno mi prođoše par 'iljada strimera kroz glavu...
Pitam Cigu: "pošto je lisica?"
Na to će on(a) meni, najfeminiziranijim glasom koje je ljudsko uvo čulo: "Lisica nije na prodaju-u-uu".

Em ciga, em plav(uša), em trandža.

...a onda sam shvatio, pa mi ne bi žao propale kupovine.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 2:59

Boki to je stvarno odvratno affraid
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 10:38

Nije da vređamo pomenutog-tu Cigu... ali biti manjina u manjini manjine - e, to je ko'ekude stvarno odvratno.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 11:03

Bljak! pale

Sad ste me konačno zgadili! Ionako se gadim crkotina a još ako se potrefilo da je ova sa nje/njega u Romi Šnajder varijanti...!!! Bljak! Vidim ja da će nesrećna ljisica da završi u kontejneru gde joj je, očigledno, i bilo mesto i večno počivalište! Sad

A već sam zamislio radnju za izradu i prodaju "Foxy Ladies" (radno ime za "hand made flies from natural fox fur")! Propade biznis a da nije ni otpočeo! Razradio sam ja to i dalje: angažovanje gomile lovaca, koljača i preparatora da dobavljaju enormne količine ljisica (ako treba i polarnih!), zaposlim tridesetak ljudi sa biroa (sevap je!)... To bi, normalno, išlo u izvoz, mahom, pošto je u razvijenom svetu i lov (verovatno) po principu C&R a ne samo ribolov! Vreme je da neka (mala?) privreda krene u ovoj zemlji! cheers

Ali, avaj, sad je sve propalo... Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 12:15

Sad mi je jasno kako je Zoki dosao do teta lije. E moj Zorane za materijal za muve mora covek nesto da zrtvuje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 13:48

aca-laki ::
pitam da nije 'polarna' jer ona postaje polarna nakon stavljenja,,,elem domisljati trgovci (ganci) je potope u hidrogen i takva cuda za izbeljivane dok ne izbledi,i eto polarne Evil or Very Mad
to mi je pricao jedan njihov koj je brdo para zaradio svercujuci ljisice u italiju. Njihove ame vole da nose sveze crkotine oko vrata Laughing
verovatno moze se seckati u trakice pa za stucije strimere,mleti dlaku za dabing,praviti amjlije,ili ko tajni afrodizijak prodavati na pijci-moze svacemu posluziti Very Happy
Tek sad videh temu. Aco, polarna lija i ova su ko dupe i oko. Polarna ima duplo dužu i hiljadu i osamsto puta gušću dlaku. Kad uzmeš tračicu za strimer širine 2-3 milimetra i 10 cm dužine ima puna šaka dlaka, da ne veruješ. Pobele oči od iščešljavanja da se skine višak materijala. Ni po građi nisu iste, polarna je mnogo sitnija.
Ili je taj naš'o ganci "Talijanke" ili, što je sigurnije, laže.
Dobro me podsetiste da obiđem ortaka krznara, nisam bio 6 meseci. Ide zima pa gospođe prerađuju bunde i ostale dlake.
Ako ima... biće.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 15:22

Very Happy
Biće valjda Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 17:06

Leleeeeee!
Jedna "plain domestc fox" je pobrala neviđenu medijsku pažnju! Rastem kao kvasac - k'o da sam joj ja tata! affraid

Šta bi bilo da sam faćio mamuta?!? Verovatno bi udruženje United Fly Tyers Of The World organizovalo masovne skupove podrške po celom svetu sa transparentima sa mojim (i mamutovim) svetlim likovima! lol!

Moram pod hitno da se prošetam do buvljaka ponovo! Nikad se ne zna šta će da iskrsne... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 18:32

[
Moram pod hitno da se prošetam do buvljaka ponovo! Nikad se ne zna šta će da iskrsne... Very Happy [/quote]

Mozda neka ROZLA trandza za promenu, Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 19:11

Slušaj, trandža ne trandža - biće ošišan(a)!
Sve za fly fishing/fly tying! cheers A kraće je: politi kiselinom, dlaka sama otpadne, pokupiš i eto veselja...! Mada, čuo sam da je ovakav način prikupljanja materijala za fly tying kažnjiv...? Sad

P.S.
A ti si se sretao i sa ROZLA trandžama? Opiši malo detaljnije... (U svakom slučaju, svaka čast, sačuvaj neki uzorak dlake, čitam da ta boja ume da bude ubitačna na muvama!) What a Face
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyUto 2 Nov 2010 - 23:55

Ma bilo bi super da laze,al znam dobro coveka,a znaju ga i mnogi drugi,taj nije prevario samo onog kog nikad nije video a kamoli lakoverne italijanke,svercovo je svasta zivo i ne zivo (necu o tome).ali na krznima je napravio pare,i on mi je pricao kako su 70tih izbljivali domace buvare i prodavali preko Twisted Evil
Dobra je ta lija....nego radje cu da vatam po lovistu jednu nego da imam blizak susret sa gancitrandzom affraid
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 14:07

Bila ljisica juče u Galovici!
Bilo joj malo hladno u zamrzivaču pa sam rešio da je izvedem u šetnju, postala mi kućno ljubimče! Malo se uvijala (ljisica k'o ljisica!) kad je čula da ide u Galovicu, plašila se najgoreg, sirotica... affraid

Srećom po nju, sve se dobro završilo! Niko je nije ni pogledao a kamo li pomazio (to mi je zamerila kasnije!)! Evil or Very Mad A specijalno sam se vraćao kući samo da bi nju izveo do Galovice i upoznao sa drugarima... No

Utešio sam siroticu, rekao sam joj da je nikada više neću voditi u Galovicu - ozarila se sirotica i, za uzvrat, rekla mi da slobodno čupkam sa nje koliko god mi treba za tih pet mušica koje vežem godišnje! cheers
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 17:34

Prekojuce drugar spici lisicu kolima,ali se setio malopre da mi kaze za to...Reko steta da se tako ispeglana ne iskoristi Twisted Evil ...E kad smi izasli na licino mesto doadjaja,katastrofaa,guma 204x45 je napravila cudo od lije sam secno samo rep.Malo mi bilo gadno da derem onu kavurmu affraid
Rep sam odrao,ono odrao ga od repne kosti ili kako se to vec zove...Mnogo puta isprao sa raznim detrdzentima,,,,Sad lezi u zamrzivacu,pa ce na dasku,da se malo prosusi...
Da nisam negde se zezno sa post mortale obradom ??? Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 17:58

Nisi!
Da li si sačekao da se krzno osuši ili si ga odmah stavio u zamrzivač?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 18:00

Osusio sam ga ,bas bas
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 18:22

Fenomenalnoooo!
Sad to malo kože sa repa natrljaj sa dosta soli i zakucaj na neki kartončić kožom prema spolja, da se suši najbolje na promaji.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 19:03

aca-laki ::
Osusio sam ga ,bas bas
Moj čovek, ljubitelj lisica!
Laki, ništa ne brini, samo me podseti kad ti budem pakovao ostalo da ti spakujem i domaćinski komad ove lije koju ovi moji Fenseri neće - ti ćeš to već iskoristiti! cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 19:11

Ko bre neće?
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 20:19

Pogotovo ustavljenih ljisica Very Happy
Salim se,ali meni su one bas lepe zivuljke,cak znam covu koji je drzao u dvoristu,ali je oslobodio na moje insistiranje...
Ps sutra jos mesarskih radova,2 zerca su podletela al pod sacmu Twisted Evil
Ako neko zeli da delimo nek se javi,ja sam to ce tesko istrosim....
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 EmptyPon 6 Dec 2010 - 23:48

Suspect To "repna kost" su repni prsljenovi kicme. pale
Ostalo je sve opravdano. Cool, osim ako rep nije u kesi za zamrzivace? Suspect
Mada je dovoljno da se provetri na promaji.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LISICA!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LISICA!!!   LISICA!!! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LISICA!!!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Materijali za izradu mušica-
Skoči na: