MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)

Ići dole 
+5
Zeka
100ka
bokac
pedjabg
Admin
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 12:20

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Akcija10


Poslednji put izmenio Admin dana Sre 22 Feb 2012 - 21:42, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 12:49

Odlican prikaz.
Posle ovoga verovatno ce uslediti tema "kome koji vise lezi". (Ne clan foruma, vec stap monkey )
Ipak, interesantno je primetiti (posebno ko tek treba da pazari stap) da je i brzina kojom se stap po punjenju stabilizuje (umiri: recovery time) bitna, posebno kod medium i slow akcije; ta brzina je kod boljih stapova veca, tj. pre se "umire", zar ne? Doduse, sa strunom to i nije tako ocigledno, ona ih punjenjem iza stopa umiruje, ali kad se tresu "na prazno" u ruci, mogu da pokazu kakvog su kvaliteta bas prema brzini umirivanja, a to je skoro uvek kod nas jedini nacin da se u prodavnici probaju, zar ne?
Ili gresim?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 15:05

Peđa, upravo tako.

Meni se čini, da je u ovu tematiku unesena ogromna zabuna. Naime, na slici je prokazana akcija štapa, ali je tom prilikom imenovana vremenskim odrednicama (slow, moderate, fast). To je problem koji smo uvezli, kao i same štapove. Dakle, brzina reakcije štapa na pobudu (tj. vremenska karakrteristika) može ali ne mora da ima veze sa akcijom štapa, gore navedenom. Akcija je nešto kao "kriva specifičnog savijanja štapa". Brzina reakcije štapa je direktno određena kvalitetom materijala (grafit + smole + tehnologija). Akcija se direktno modeluje "taperom", tj. kroji se oblikom grafitnog "tkanja" od koga se uvijanjem (kao za fišek) formira zeljeni "taper" (svaki štap je kao višestepeni konus promenljivih nagiba, koji se nastavljaju jedan na drugi).

Da ne otkrivam toplu vodu, ali zgodan način za trešenje štapa u prodavnici izvodim ovako:
- uhvatim štap tačno onako kako bih to i na vodi
- postavim štap horizontalno
- okrenem štap da provodnici budu npr. s leve strane, tj. da leži na boku (baš kao na slici, gore)
- implusivno, dakle vrrrrlo kratko i ne prejako udarim donji kraj štapa, s leva u desno, tamo gde je na slici prikazan čekrk
- gledam...

E sad, što se gledanja tiče, karakteristično vreme odziva se može lepo "videti" koliko traje. Tačku na kojoj štap počne da se savija (dakle, reper za akciju) je teže odrediti ali se jako lepo vidi tačka na kojoj štap formira stojeću tačku (kao struk na cifri 8 ). Obe tačke su u vezi sa karakteristikom savijanja štapa (jedna drugoj su susedne, odnosno lakše je posmatrati prvu susednu "stojeću" tačku nego početnu). Možda je ovo najupotrebljivije za poređenje dva štapa, u isto vreme i na istom mestu, a da pri tom nema previše prostora... Svako drugo poređenje je u domenu famoznog osećaja za feeling i za svakog može biti proizvoljno... Smile

Da završim ovu dugu priču - ovo je improvizacija određivanja sopstvene učestanosti oscilovanja tela Dirakovim impulsom... u narodu poznatija kao 100kina noćna mora Smile


Poslednji izmenio dana Pet 18 Jan 2008 - 20:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 16:42

bokac ::
Peđa, upravo tako.
Da završim ovu dugu priču - ovo je improvizacija određivanja sopstvene učestanosti oscilovanja tela Dirakovim impulsom... u narodu poznatija kao 100kina noćna mora Smile

Fala, fala Bokac, tako ti svom kolezi dobro Sad

A baš sam hteo da napišem nešto pametno ovde i ti me preduhitrio, napisao si sve što bih i ja samo malo više iz ugla matematičara, a ne normalnog čoveka scratch lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 20:12

Bata-Joco, ovo je (moja) disidentska privilegija. Šta ćeš, kad me drže k'o malo vode na dlanu! Smile

Još nešto - promašio si, bre, predmet. Nije ovo matiš, već fizika... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPet 18 Jan 2008 - 22:22

El viš profo,kako dečko zna.Čista fizika.

Bokac,odlično objašnjenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySub 19 Jan 2008 - 1:28

Objasnjenje je zaista odlicno, ali cu rado nekad poci s tobom Boko da vidim na licinom mestu kako ti to radis. Surprised
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySub 19 Jan 2008 - 22:13

Hvala momci!

Da ne ureknem situaciju... sve ovo je lako naći i pročitati na mnogim sajtovima na kojima se ribolovci bave popravkom i sklapanjem štapova. (google: rodbuilding + ...) Dakle, nisam ja ništa izmislio samo sam upamtio tako kako napisah.

Za mlaćenje štapova uživo - u Galovici, naravno! Recimo, (setiće se Zeka i Joca) Neša ima u radnji polovnjak Sportex 2.7m otprilike #7 ili #8 i to DH (dvoručni!!!). To će biti kvalitetno zamorče. Za nekvalitetno zamorče ću se pobrinuti ja. Smile ...još ako Zeka ponese svoje strune... ihaj!

Peđa, nije to nikakva magija. Samo mi je rečitije od oponašanja zabačaja u prodavnici i ostalih varijanti "mučenja" motke... Big deal... Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyNed 20 Jan 2008 - 2:02

Baš sam hteo da dodam kako to da ti Pedja nisi video kad je Boko u galovici tresao Sportexa klase 7/8 ( da, da i sportex radi dvoklasne motke) dok smo Zeka i ja stajali kraj njega. Meni je Boko ovu foricu pokazao još ranije a Zeka može da turi svoj komentar o tome kako mu se čini ovaj način "testiranja" u poredjenju sa klasičnim klackanjem štapa!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyNed 20 Jan 2008 - 10:40

Najbolji način testiranja štapovaje ,po meni,na livadi sa strunom gore.Te tačke koje spominje Bokac,meni su nebitne ako mi štap leži u ruci.Za testiranje akcije...Meni je poznat taj nčin i može poprilično dobro da se odredi akcija i reakcija štapa.Ipak,najbolje na livadu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyNed 20 Jan 2008 - 10:43

Livada i voda su zakon, ali puno ce jos vremena proci dok radnje priborom ne budu na takvim mestima (sto u normalnom svetu nije retkost) na kojima cemo to moci da probamo. Dotle, sledeceg petka Bokac ce opet da tuce stapove u Galovici.
JBMG, nisam pazio na casu... Dopunska nastava!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyNed 20 Jan 2008 - 23:16

Dogovoreno.
Samo pazite da ne bude "tresla se gora, rodio se miš".

Livada je OK, voda je zakon. Ali...

Istina je da treskanje u radnji ne mora da znači ništa posebno. Za poređenje dva štapa više verujem u ono što vidim/odmerim nego u osećaj. Zato što dobar balans bez mašinice može da (mi) prevari osećaj. A pre svega što mi za osećaj treba vreme, a to mi u radnji nedostaje.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPon 21 Jan 2008 - 0:26

bokac ::
A pre svega što mi za osećaj treba vreme, a to mi u radnji nedostaje.

Mozda je krajnje vrijeme da otvoris SVOJU RADNJU. Imo bi vremena ihaaaaaa

lol!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPon 21 Jan 2008 - 3:32

bokac ::
Dogovoreno.
Za poređenje dva štapa više verujem u ono što vidim/odmerim nego u osećaj. Zato što dobar balans bez mašinice može da (mi) prevari osećaj.

Jel ovo na konto mog Cormorana, koji je bez čekrka bio neizbalansiran "lele majko", a sa čekrkom ko bombona Wink
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyPon 21 Jan 2008 - 14:23

100ka ::

Jel ovo na konto mog Cormorana, koji je bez čekrka bio neizbalansiran "lele majko", a sa čekrkom ko bombona Wink

E, baš tako! Ako bih rekao kakav je osećaj kada štap vuče napred... pa to svi znaju kako je. Sud bi bio pogrešan. Sve dok se nije lepo upario strunom još i balansirao čekrkom - bombona.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 12:47

Stapovi se ne savijaju ovako, jer
AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Akcija

Te karakteristicne tacke po duzini stapova razlicitih karakteristika se odnose na ovakvo savijanje stapova, razume se pri uporedjivanju stapova istih duzina i AFTM klasa; uzmite razlicite stapove (crni, zeleni, sivi) i "protresite" ih ritmicno, da dobijete konstantno oscilovanje vrha; posmatrajte - u odnosu na vodjice, a mozete zakaciti i neki upadljivi marker (crveno) koji ne ometa vibraciju, gde se ekstremni polozaji stapa "ukrstaju"; tako sa svim stapovima koje uporedjujete; uporedite na kojoj poziciji su obelezeni markeri. Da ne drndam previse, proucite pazljivo ovo gore sto kaze Bokac i ovu zvrlju

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Akcija
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 13:59

Dušane Momčiloviču,

evo poezije u prozi:
http://www.common-cents.info/
http://www.superbob.org/CC_Data.htm

PS: Hvala na žvrlji i ostalom..!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 14:36

Jeste, ima tu svacega, ali bilo koji stap se savija odmah od rukohvata, makar maaaaaaalo, ona prva skica (pa i ono na Common-u, na prvoj strani) je previse uproscena, na stranu sto je to nemoguce, i teorijski i prakticno (odnosno netacno!).
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 20:03

dusan.momcilovic ::
Jeste, ima tu svacega, ali bilo koji stap se savija odmah od rukohvata, makar maaaaaaalo, ona prva skica (pa i ono na Common-u, na prvoj strani) je previse uproscena, na stranu sto je to nemoguce, i teorijski i prakticno (odnosno netacno!).

Да, да, да - то и објашњава аутор CCS-а! Па то чова и пише! Потпуно је нетачно и, као што кажеш - немогуће је! Оно нацртано "КВРЦ" говори много убедљивије од 1000000 речи.

Идеја и јесте у томе што је поменути аутор ту, сада већ свима познату слику упрошђеног описивања "акције" штапа, искористио да објасни зашто он предлаже нешто врло просто и (још важније за кориснике, мада не и за главне произвођаче) мерљиво! Дакле, он је ту, ноторну глупост од слике, искористио да објасни апсурд и то искористи као један од повода за увођење новог начина мерења и описивања карактеристике штапова... Само треба времена за читање, као у оном цртаном филму о певцу-Софронију и клинцу-наочарцу, власнику "мудријашких књига"...

Наиме, Бил Ханеман предлаже да се:
1. штап оптерети дотле док не направи отклон од 1/3 своје дужине (на примеп: штап од 2.7 м се савије тако да је врх "поринуо" за 0.9 м)
2. угао који тангента на врх штапа заклапа са хоризонталом је угао којим се мери "акција". (на пример, граница између средњих и средње-брзих штапова је 66 степени)

Ево како то изгледа, од пре годину дана, када реших да ич не верујем ономе што пише на тараби, него себи и Др. Билу Ханеману... Слике нису биле намењене вашим цењеним погледима, те не замерите на простоти. Наставак у следећем одговору на тему...


Poslednji put izmenio bokac dana Čet 12 Mar 2009 - 4:24, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 20:07

Па да кренемо...
Провизорно учвршћена мотка... Као што слика говори, једино знање има потребну тежину... Чак и овако лабаво учвршћен, штап је сасвим лепо издржао мерења и дао конзистентне резултате.

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) 01hpim2994a



Common Cents System - у преводу је "Систем мерења обичним новчићима од 1 цента". Дакле, Др. Бил је лукави перверзњак; не само што је решио да зајебе индустрију која дрнда о "прогресив смутХ екшн" - мада то НИКО не зна шта ТАЧНО значи (а још мање уме да ТО измери...), него је још и принцип превео на свакодневни језик и средства. У мом случају, превод са америчког на српски је гласио овако:
Узети кесицу од тааанког најлона, као за замрзавање намирница - сматрати да се њена маса занемарљива спроћу остатка масе (оправдано, прим. прев. Wink ). Залепити лепљивом траком "казаљку/показивач/антенуЗаПовак" не би ли помоћу ње очитавали измерено. Окачити кесицу, забости у њу иглу за инјекције. Игла служи да се шприцем додаје вода уместо планираних америчких центића. Добри Др. Бил се потрудио те означио масу просечног (америчког, доларског) цента, отуд је лако све то прерачунато одрадити водом. Прецизност мерења гарантује палета шприцева, којим се постиже тачност до највише 0.02 грама. Коме је то недовољно прецизно, нек' се лечи.
На слици је приказано пуњење у току...

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) 02hpim2993a



Овако изгледа штап "напуњен" до трећине своје дужине:

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) 03hpim2986a



...а овако изгледа очитавање АА (Action Angle) - угла којим се означава АКЦИЈА штапа.

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) 04hpim2988a


Потребно је још погледати у табелу Др. Била и... Резултати су следећи (по сећању, затурио папирче...):

Снага штапа је 6.06 ERN = 5.56 AFTMA.
Акција штапа је на самој граници moderate/moderateFast штапова (66 угловних степени).
Фреквенција је 69 - (поређења ради лесковак је 30 и мање, бамбус је 30 - 75, стаклено влакно је 60 - 85, графит је обично 66 - 90, праћка од штапа је 100 и више, а дршка од метле је 200). У преводу 69 значи - ово је помало дрмусав штап - љуља, клати - кад се протресе...

Свима који преживеше ћирилицу српског и латиницу амерчког језика, а занима их још овога и то у оригиналу, саветујем да скокну до горе наведених адреса... Духовтитији нека посебно обрате пажњу на рафинирани текст http://www.common-cents.info/part5.pdf - гарантовано је вриштање од смеха, АЛИ само под условом да нису никада насели на пропаганду типа "smooth... technological... balanced... perfomance... action..." Они који за своје новце добише кол'ко платише, нек' буду без бојазни - нико им не може срушити илузије, јер илузија ни немају.

PS: Др. Бил станује близу једног мејџор произвођача штапова, не сећам се више да л' беше Орвис ил' Сејџ... мада није ни битно. Десетак километара је заиста близу, чак и по овдашњим мерилима. Но међутим, послао им је писмо на које одговор не стиже већ шесту годину... Хм... Ономе ко тачно одговори на наградно питање:


Зашто Др. Билу нема ко да одговори?
...ја поклањам једно импровизовано мерење по Систему Обичнога Новчића, фотосешн инклудид. Живели!


Poslednji put izmenio bokac dana Čet 12 Mar 2009 - 4:29, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptySre 11 Mar 2009 - 23:11

Mladi gospodine,komsija,druze,prijatelju........pratim tvoj rad,trud,zalaganje.....tvoja recitost,vokabular,govorljivost,retoricke sposobnosti i mogucnosti...........more humor barabo jedna Very Happy Very Happy Very Happy obozavam nacin na koji mi priblizis,upoznas i edukujes,sve sa tolikom primesom zdravog,bogatog zivotnog iskustva/sadasnjim primerom i pomenutim objasnjnjem prevazisao si sve dosadasnje tvoje svetle trenutke.....zablistao si u punom sjaju!!!!
Bojane,mislim sta reci.....
Ti si shou.....ili kako ozbiljnu mozda nekom skroz dosadnu pricu objasniti i pribliziti u realnom vremenu.



HVALA BOKAC

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyČet 12 Mar 2009 - 0:31

matematicar pusti, sve bi nesto egzaktno, merljivo, pa pusti ljude da lelemudaju malo Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyČet 12 Mar 2009 - 1:18

A Bokac je inače varaličar po ubeđenju Wink geek
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyČet 12 Mar 2009 - 1:23

Другари,
не планирам да се женим више од једаред - ја сам неолитски Србин, није то за мене. Али... да сам планирао да се женим једно 5-6 пута, сваки од вас би ми био по кум! Овако, нема љутиш!

ХВАЛА!!!


PS: Охоливере, нит' држим, нит' пуштам... Сваком на вољу.

PPS: ...и то вараличар-ћирилаш! Wink
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) EmptyČet 12 Mar 2009 - 1:42

bokac ::
PPS: ...и то вараличар-ћирилаш! Wink
Бановани додуше lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty
PočaljiNaslov: Re: AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)   AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
AKCIJE ŠTAPOVA (i kako ih izmeriti)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Vi kako ocete!
» Kako ustaviti kozu
» Kako izvaditi udicu
» Kako/zasto se lomi stap?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: