MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tamiš

Ići dole 
+4
Šone
perafly
Oholiver
100ka
8 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Tamiš   Tamiš EmptyPon 4 Okt 2010 - 12:50

Juče smo išli na Tamiš kod Opova u kombinovano mušičarsko varaličarskoj postavi Zoran R, Danko i ja. Zoki je nosio samo mahač, Danko samo varaličarac, a ja oba. Prvo smo otišli na neku baru (dunavac šta li je) nizvodno od samog Opova. Međutim pošto je stajaća voda nije moglo da se peca od sočivice. Pokušavali smo, ali vrlo bezuspešno.
Tamiš Sochivica

Posle jedno sat-sat i po smo odustali i otišli na Tamiš kod mosta. Pošto me je mrzelo da vučem oba štapa, a teren mi je bio nepoznat odlučio sam da ostavi mahač u kolima. Kod mosta se dosta izbacivala sitna štuka tako da sam se relativno brzo upisao. Posle nekoliko minuta i Zoki je upecao svoju štukicu na žuto narandžasti W.B.
Tamiš Tigaritigrica

Ubrzo posle toga smo Danko i ja krenuli u rukavac, tu se Danko upisao. On je posle toga imao još 2 štukice na jednom mestu sa visoko odsečenom obalom. Na tom mestu nas je Zoki sustigao i krenuo da montira nimfu umesto strimera na kog je malo pre imao i jednog bucovčića. Pošto je bilo puno kedera uz obalu, a Zoki je poznat po tome što voli da peca kedere na muvu i tvrdi da je to jedan od najtežih oblika mušičarenja, namontirao je Panićevu imitaciju belog crvića. Onda sam mu ja oteo mahač i upecao jednog kedera za kog se ispostavilo da je malecki jaz. Slike ovog kapitalnog ulova su kod Zokija na aparatu.
Tumarajući rukavcem naleteli smo na Šoneta, koji je upravo oslobađao štuku i ugazio preko ivice čizama. Šone je poranio tog jutra pa nam se pohvalio ulovom jednog lepog bucova.
Posle toga smo izašli na branu. Tu je Zoki upecao najmanju beovicu u istoriji mušičarenja Very Happy
Danko i ja smo i dalje bacali varke, a Šone je prešao na suprotnu obalu. Izmenjao sam sve moguće varalice koje sma imao u kutiji, međutim nije bilo rezultata, na kraju sam jedva upecao 2 smuđarka. Pošt smo bili neispavani i razbio nas je vetar odlučili smo da se evakuišemo u lokalnu kafanu na riblju čorbu Very Happy
S obzirom da mi je ovo bila prva poseta Tamišu ja sam zadovoljan iako nisam imao neke bitnije ulove. Sumirajući utiske došli smo do zakljčka da sledeći put valja krenuti kasnije pa sačekati večernji cug, pošto ovo sa ustajanjem u 5 ujutru i nije baš neki fazon geek
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyPon 4 Okt 2010 - 13:05

toooooo majstori Very Happy
ova zokijeva fotka sve govori Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyPon 4 Okt 2010 - 13:19

Šta govori,ovolika je pojurila ovu malu pa sam morao da je spašavam vadeći je iz vode cheers ,SVAKA ČAST.
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 8:02

E da se izvinim što nisam mogao da predjem na suprotnu obalu da se pozdravimo kad sam kretao kući jer su oni ludi kučići zauzeli busiju na mostu za prelazak sa jedne obale na drugu Da izmedju ostalog sam imao izjutra ovog lepog bucka sa fotografije i još desetak manjih ,mnoštvo promašaja ...na žalost cug dok jede se sveo na tih pola sata- sat (video je skoro Oholi kako to izgleda) ,a koliko sam video večernji cug je izostao no ipak imao sami popdne par promašaja sitnijih riba (pretpostavljam jer je udarac bio lagan) ,sve u svemu bliži se kraj bucovskoj sezoni ..ah da evo ga i taj od tog jutra !

Tamiš Bucko1

koji je naravno kao i uvek bio pušten nazad

Tamiš Bucko2

*p.s pozdrav muvaroško-varaličarsko-mušičarskoj ekipi What a Face Shocked Laughing .
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 9:16

Šone, svaka čast!

Da neko sa toliko energije i volje maše ceo dan - to još nisam video!
A ovi moji pioniri popadali posle par sati i to sa varaličarcima s kojima je dečija pesma pecati u odnosu na mušičarac!
Umesto da predlože da dođemo u 4h ujutro da uhvatimo jutarnji "cug" bucova, oni bi da dođu oko 14h, da mlate sat vremena i da beže kući!?! Strašno! Ništa od ove omladine!
Idući put ću ih ostaviti kući, uključiti im neku video igru sa temom pecanja i milina! Twisted Evil
Još da nije bilo mene, ne bi ni "s" od smuđa videli... Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 9:43

Zoki javi se za informacije ,šta ,kako,gde i kada a od te omladine mrka kapa - zla prilika (pa ko još ide u ribolov u 14h popodne tongue )... što se tiče Tamiša imam ga u malom prstu ,tu sam već godinama unazad ,veoma često i po ceo dan ,čak i više vremena provodim od ribolovaca koji žive tu u okolini ... domaći teren ,jbga ...
Inače vreme na vodi mi toliko brzo prolazi da dok se okrenem već pada mrak a i malo sam stvarno preforsirao onaj dan jer sam se sve nadao nekom kapitalnom petokilašu koji baš vole onakvo vreme a i nije toliko teško mahati prilagodjenim priborom ,a da iskren budem inače kada sam došao kući bio sam potpuno raspadnut..
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 10:12

Šone ::
a da iskren budem inače kada sam došao kući bio sam potpuno raspadnut..
E, sad mi je lakše!
A već sam pomislio da imaš neki ugrađeni egzoskelet koji maše umesto tebe! Very Happy
Mene boli leva ruka od pukog prikupljanja strune i to ono malo što sam mahuckao! Da, da, moraćemo da se organizujemo, od ove omladine nema ništa - to sve pekmezavo... Twisted Evil
Pazi trip (ali nemoj nikom da kažeš, da ih ne blamiramo): morao sam da ih teram da odemo u kafanu na kraju, na piće i riblju čorbu! Da ne poveruješ!
Nikad ranije nisam došao sa pecanja nego u nedelju - već oko 20h! Strašno! U normalnim okolnostima se nikada ne vraćam pre ponoći... Umalo da ženu zateknem sa poštarom, zaprepastila se sirota! Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 11:09

Pionir nemoj da prozivaš znaš! Video bi tebe da si pijančio prethodno veče i spavao 3 sata. A hteli smo da idemo pre kafane pošto smo obojica imali neke "pametnije" planove od jedenja riblje čorbe u Opovu geek
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 12:00

100ka ::
Pionir nemoj da prozivaš znaš! Video bi tebe da si pijančio prethodno veče i spavao 3 sata. A hteli smo da idemo pre kafane pošto smo obojica imali neke "pametnije" planove od jedenja riblje čorbe u Opovu geek
Pa to i pričam!
Kako išta može da bude pametnije od riblje čorbe u Opovu?!? Ccccccc...! Twisted Evil
A kad se planira pecanje - strogi karantin nedelju dana ranije (barem)!!! Very Happy
Pecanje je krajnje ozbiljna ljudska aktivnost koja mora vrlo pažljivo da se isplanira i to (barem) nedelju dana unapred! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 12:06

Provereno znam da se može opušteno popiti i neka zanimljiva rakija u tom istom restoranu uz riblju čorbu ,što ne dodje uopšte loše posle dana provedenog na hladnom ...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 13:19

^^
Posebno kad pregaziš iznad ivice čizama geek
Svak tebi čast Šone što si onako mokar pecao još par sati po onom vetru.

@Zoki
Pecanje planiram 2,6 milisekundi pod uslovom da imam slobodno vreme Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 13:45

What a mistejka You mejka!
Pecanje se planira danima, nedeljama i mesecima - zavisi od vrste pecanja i planirane dužine ostajanja na istom! Kolike sam samo noći proveo pakujući pribor, spremajućii sisteme predveza, pripremajući primame, razrađujući taktike... A onda lepo odem na pecanje, legnem u auto i spavam kao čovek - pošto, normalno, "na oči ne vidim"! Ali nema veze, bar sam zauzeo mesto pa kad dremnem par sati i onako odmoran i pripremljen udarim po pecanju - sve samo pršti od ribe! Very Happy
P.S.
Ako SVE radiš 2,6 ms onda moje saučešće snajkama... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 19:18

100ka ::
Pionir nemoj da prozivaš znaš! Video bi tebe da si pijančio prethodno veče i spavao 3 sata. A hteli smo da idemo pre kafane pošto smo obojica imali neke "pametnije" planove od jedenja riblje čorbe u Opovu geek

Bata Jocika mojne se pališ na te prozivne El Bludnog ElevatorFly master-a!!!!!!Grešnika svih pekarki odavde pa do Ulcinja grada..
Zlotvor i zločinac...u Hagu će završiti,samo kad počnu prozivke,kad se udruže žene,majke u belom pekarskom odelu i krenu tihe i mirne demonstracije geek
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 5 Okt 2010 - 23:49

ZORAN R. ::
Ako SVE radiš 2,6 ms onda moje saučešće snajkama... Twisted Evil

Dovedi mi neku mlađahnu komšinicu pa je posle detaljno ispitaj. Glupo je da sam sebe hvalim Cool
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptySre 6 Okt 2010 - 8:46

Doveo bih ja, nije problem, nego se zakačile za mene pa ne pušćaju...! Uopšte ne znam šta im je, iscepaše mi rukave, da mi nije Kineza - puk'o bi ko zvečka za garderobu!

Dr Long Play Bullet


PRESTANI DA CITIRAS POSTO KOJI JE ODMAH ISPRED TVOG!!! NEMA POTREBE!!!
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyPon 17 Okt 2011 - 20:50

Samo da pozdravim Budu, nešto mi je kukao da ne može noću da ih klepi Smile Jedan od večeras i jedan od pre tri dana Wink Polar Fox minnow a večeras žuto/braon Clouser.
[img]Tamiš Img2619web%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img]Tamiš Img2616web%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img]Tamiš Img2620web%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
Nazad na vrh Ići dole
buda.k
Gola udica
Gola udica
buda.k


Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.02.2010

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 18 Okt 2011 - 8:39

Odlican pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 18 Okt 2011 - 13:02

PROFESORE, JA NE MOGU NI DANJU.....mozda jer ne pokusavam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptyUto 18 Okt 2011 - 14:00

A ko ti je kriv... Ove ribe ima i na Savi i na Dunavu! Prsluk, strimeri, štap i na vodu. Malo zevaš u vodu a malo u ribe na keju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš EmptySre 19 Okt 2011 - 13:16

paaaaa probacu, moooozda
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tamiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamiš   Tamiš Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tamiš
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: