MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

ukradena Sava

Ići dole 
AutorPoruka
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

Broj poruka : 820
Godina : 61
Datum upisa : 27.08.2009

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: ukradena Sava   ukradena Sava EmptySre 29 Sep 2010 - 14:08

perafly ::

Pa ja odem na Savu na skelu i izginem sa nekim gastarbajterom koji me ubeđuje da je do vode sve njiovo a put ne sme niko sem njih da koristi jer je opet njihov ,o mestu (njegovom) za pecanje da ne pričam.
cheers E jesi hrabar, svaka ti čast! cheers
Kakva crna Sava - pa te reke odavno nema!

Pa ja stanujem na 100 m od Save pa mi godinama ne pada na pamet da rizikujem mladi život u cvetu starosti! Preciznije rečeno, od Toplane do ostružničkih mostova ne možeš da priđeš Savi, što od splavova, šlepova i ostalih plutajućih ili potopljenih objekata na i u vodi a što zbog ograđenih imanja i vila podignutih pored obale! Pazi trip: vila a ne nekih sojenica, brvnara, privremeno sklepanih objekata...!

Normalno, ni komunalni inspektori ne zalaze tamo, nisu ludi za platicu za koju rade da i oni rizikuju živote! Normalno da niko na celom potesu nema nikakvu građevinsku dozvolu a najcrnje bi bilo ako ima - znači da je neko "podmazao" negde nekoga...! Ma, tu je jednostavno bio sistem Divljeg Zapada - svi u juriš pa ko šta zauzme od teritorije - njegovo je! Uh, proradi mi čir čim se setim kako su nam ukrali reku! Jednom je bio tekst u Politikinom "Magazinu" upravo o tim vilama duž obale Save i posle toga tajac... Mora da je novinar dobio "ponudu koju nije mogao da odbije" - mora da se probudio sa konjskom glavom u krevetu...

Uvešće se, nadam se, i u ovu Divlju Srbiju red jednog dana ali sumnjam da ću ja to doživeti ali, vredi se boriti zbog naše dece, zbog dece naših prijatelja, od kojih smo (što je više puta na ovom Forumu istaknuto) pozajmili planetu Zemlju ali će borba sa onima koji misle da su planetu Zemlju nasledili biti teška i mučna!

A decu, naravno, edukovati u smislu očuvanja prirode, u smislu podizanja nivoa opšte kulture, obrazovanja i stalno im pričati da svojoj deci moraju ostaviti (tj., vratiti!) ovu planetu bolju nego što su je zatekli!

Eh... Bistro!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6804
Godina : 36
Datum upisa : 10.01.2008

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptySre 29 Sep 2010 - 23:19

Neutral

Royal coachman
Royal coachman
Oholiver

Broj poruka : 4215
Godina : 37
Datum upisa : 28.06.2008

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 1:06

opet je poceo joco....a da otvoris pod forum Dr Sve i Svja.... dovoljna je jedna tema zoki ce vec nju da usmerava zavisno od toga sta je najaktuelnije u nasem univerzumu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 1:48

Ma pusti ga makar je naučio da otvori temu sam i to je nešto Very Happy

Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 8:46

Nisam ja otvorio nikakvu temu! Evil or Very Mad

Neko je otvorio, prebacio ovo što sam pisao Peri ovde "bogu iza nogu" i sad čovek to neće pročitati! Strašno!
Uaaaa! administratori, terminatori, moderatori i svi ostali na "...ari" (pekari se izuzimaju)!
Samo vi pucajte, ja i dalje držim čas (naravno, pod uslovom da mečići budu gumeni, ne treba preterivati)! cheers

Dr Otpor
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly

Broj poruka : 119
Godina : 49
Datum upisa : 28.04.2010

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 9:19

Pročitao sam sve i to je nažalost slika Srbije ,a ne neke određene reke.Ali koga briga za neku reku i priobalje iste ,jebe se njima za sve što im ne trpa pare u džepove(opet sam se iznervirao) Evil or Very Mad Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 10:48

Ćuti, misliš da ja džabe imam čir na čiru!?
Povadili su mi pola stomaka ali se opet zapatio čir, nije ni čudo!
Dođe mi da se naselim pod Gazelom pa da iskukam i ja gajbu uz demonstracije i proteste pod budnim okom Europske zajednice! Ili ću da se spalim pred Skupštinom kao nesrećni Jan Palah svojevremeno ne bi li skrenuo pažnju na (neke) od problema i idiotarija u ovoj zemlji!
Ne tražim ja mnogo od života, samo malo čiste vode negde gde cvrkuću ptice umesto auspuha...
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki

Broj poruka : 350
Godina : 31
Datum upisa : 25.06.2010

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 15:20

Ovo je zanimljiva pojava,i cesta,ne samo za Savu nego za svako lepse i pristupacnije mesto u blizine vode.Tako je i kod mene na jednom jezercetu.Sa jedne strane jezera su privatne sume,ali ljudi nisu mogli dobiti dozvolu za gradnju bilo cega,jer je jezero sa okolno sumom u skolpu rezervata.Sve dok predsednik lovackog drustva nije kupio jedno od tih privatnih imanja i napravio vikendicu.U skorije vreme pouceni njegovim iskustvom istim putem su krenuli i komandir policiske stanice,bivisi predsednik opstine i sva ostala "sirotinja"...
Tako je ovde,tako je po celoj srbiji,dok drzava ne shvati da ima i ona interes da je to bespravno i protivzakonito i ne stane u kraj takvim stvarima,mi sko skoro nemocni.
Mozemo i dalje protiv vetrenjaca,da se bunimo i zalimo (samo neznam kome) ali je mala vajda od toga.
Treba imati ''poziciju" da bi nesta se moglo uraditi,ovako sam mogu ja kao i Vi na Savi da gledam sa mucninom sta nam rade.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 15:46

aca-laki ::
Ovo je zanimljiva pojava,i cesta,ne samo za Savu nego za svako lepse i pristupacnije mesto u blizine vode.Tako je i kod mene na jednom jezercetu.Sa jedne strane jezera su privatne sume,ali ljudi nisu mogli dobiti dozvolu za gradnju bilo cega,jer je jezero sa okolno sumom u skolpu rezervata.Sve dok predsednik lovackog drustva nije kupio jedno od tih privatnih imanja i napravio vikendicu.U skorije vreme pouceni njegovim iskustvom istim putem su krenuli i komandir policiske stanice,bivisi predsednik opstine i sva ostala "sirotinja"...
Tako je ovde,tako je po celoj srbiji,dok drzava ne shvati da ima i ona interes da je to bespravno i protivzakonito i ne stane u kraj takvim stvarima,mi sko skoro nemocni.
Mozemo i dalje protiv vetrenjaca,da se bunimo i zalimo (samo neznam kome) ali je mala vajda od toga.
Treba imati ''poziciju" da bi nesta se moglo uraditi,ovako sam mogu ja kao i Vi na Savi da gledam sa mucninom sta nam rade.
Laki, Laki, možda ima i neko pismen među tim predstavnicima vlasti pa ako nabasa na ovaj Forum - ne gine ti "pedagogija"!
Gledaj da budeš "uTigren" i na spavanju! A nije zgoreg da pored uzglavlja, nehajno, spustiš neko sekirče, bazuku, RB i slična sredstva za "odvraćanje" kako bi to lepo rekli naši drugovi "organi"!
A možda su ljudi to uradili krajnje dobronamerno - da ne bi neko bahat došao i sagradio tu nešto!?! Ti objekti su tu gde jesu samo iz ekoloških razloga, nije to uzurpiranje vlasti - ne daj bože!
A, uveren sam da ljudi imaju dozvole za gradnju! Zaboga, pa oni ih i izdaju! Parče papira, pečat i čiča - miča, gotova priča!
A i bolje je da bogatuni uzurpiraju prirodu - mnogo manje otpada prave! Da, da, tako je! Teglica kavijara, parče dvopeka i flašica (staklena!) šampanjca i gotovo! A sirotinja? Sirotinja u jednu novinu umota parče sira, u drugu novinu luk, u treću novinu hleb, u četvrtu novinu so, u petu novinu "kaiš" slanine pa "bomba" piva...! Ostane kubik đubreta posle jednog obroka!
A kad sirotinja ima i kola to su neka iz 60-tih godina koja puše, purnjaju, urlaju - užas! A bogatuni? Oni voze kola koja proizvode gorivo a u vazduh ispuštaju vodenu paru i to tako da ne čuješ motor da radi!
Da, da, siromaštvo je glavni problem!
Eh, posebno siromaštvo duha...

Superhik
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki

Broj poruka : 350
Godina : 31
Datum upisa : 25.06.2010

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 16:09

Ja nemam problema sa tim,ja ih redovno ispsujem svakom prilikom.Sve sto mogu je da mrze nas sirotinju.Ja skoro redovno idem na kupanje bas tu na jezero i to jos u maju kad ta gospoda pobacaju te staklene flasice u jezero,pa ih vadim napolje i odlazem u kante.Jer sam svestan da je to prevelik napor za gospodu,da pokupe svoje maleno smece i ponesu da do kanti a to je 100m....
Sa policijom nikad nisam imao dobar odnos,pa cak i kad sam ih zvao da intervenisu na ribokradju,su odbijali sa obrazlozenjem da mogu samo ako ih ribocuvar pozove i to ako tad imaju vremena i sredstava da dodju (mos misliti).Bahatost i ne profesionalan rad je njihov zastitni znak.

Evo i jednog desavanja od pre neku godinu.
Zabrana koriscenja camca stupila na snagu na tom jezercu.Drug predsednik lovackog drustva (a pore jezera im je i lovacka kuca,od celog lovackog drustva) je dovezao camac na moje oci,kad smo ja i drug pecali.lepo ga cova spustio u jezero potrpao neke njegove prijatelje i malo se provozali ubili koju patku,vranu,vrabca,ma sve sto se mrdalo.Izasli na obalu,pa parvac rucak u vikendici.Sledeci vikend se odrzavala nekakva sednica lovaca,a tad am i ja to hteo biti,dosao i javio se da kazem koju rec.Lepo rekao sta gosn glavni radi u vreme lovostaja i na kakav nacin...na sve to on me samo pitao da li imam dokaze,konkretne dokaze,ja reko imam svedoka,on je na to reko onda slobodno me prijavi...(nisam ga prijavio jer nemam kome)...po zavrsetku sednice su mi rekli stari lovci da svi oni znaju kakav je i sta radi on i njegovo drustvo,ribocuvara,policajaca,predsednika,ali da im ne mogu nista.Ko ima od takvih ljudi korist i dan danas mi nije jasno.Ja i dalje uvek koliko mogu cistim jezero i reku,borim se koliko mogu protiv takvih i slicnih...
To je jedino sto mogu.....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

ukradena Sava Empty
PočaljiNaslov: Re: ukradena Sava   ukradena Sava EmptyČet 30 Sep 2010 - 20:16

6.10.2010. Čekam vas u gradu da nastavimo gde smo stali pre 9 godina bounce